Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaajurko
27. okt 2010

@hiva ano zostavame na vikend,kupila som na sobotu aj listky do divadla 😉 aj ideme k rodine mojmo mm na obed, aj na nakupy chcem ist 😀 bohaty program,len dufam,ze sa mi tie priedusky nezhorsia,dnes som si naordinovala po robote klud na lozku 😀 miesto cvicenia 😒 (co ma uz pekne stve,uz som si tak zvykla,ze ked necvicim vidim vsetky sunky ako rastu) a dam si obklad na priedusky,prieduskovy cajik a stodal a dam sa doporiadku

hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko katka, neviem ci tie testy robi normalny labak.....jedna so o geneticke mutacie na vrodenu trombofiliu 😉

kaciatko81
27. okt 2010

@hiva
@katkaajurko ano, myslela som testy na vrodenu trombofiliu alebo trombofilne mutacie alebo som sa stretla s nazvom cytogenetika. nie som si ista, ci to nema nic spolocne s pocatim lebo moj dr hovoril, ze niekedy moze byt problem v prekrveni maternice a tak ma embryo problem sa chytit, moje mimomaternicove vraj tiez mohlo byt sposobene prave trombofiliou...

katkaajurko
27. okt 2010

@hiva no tak nikto mi to zatial nenavrhol, a vzhladom na vsetko co sme absolvovali a vydupavam si - toto si necham asi na neskor...sak hadam by ma poslali,keby bolo podozrenie.... ak prve ivf nevyjde-vydupem si to ...a pojdem

hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko ....tak to treba vsetkoporiadne preliecit, aby ste na testy a prijemny vikend boli uz fit 😉

hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko ...ale je to zvlastne....lebo mna sa na to napriklad v centre rovno pytali....chceli mi to vysetrit....ale som povedala, ze uz som bola na vysetreni, dala som im vysledky z hemato a tak to dalej neriesili 😉 🙂 ....takze mozno si to mozes dat spravit aj teraz 😉 ....tam sa caka tiez cca mesiac az dva na vysledky 😉 .... a kaciatko ma presvedcila, ze to moze mat vplyv.....vsetko so vsetkym suvisi 😉 ....a pri tvojej nizkej sliznici by to mohlo byt dobre vysvetlenie 😉 ....kazdopadne je to dobre vediet aj predtym, aby si nemusela zbytocne prezit MA.... ak by si mala moznost dat si to spravit, tak si to daj 😉 ....irsinka by ti o tom vedela povedat svoje 😉

katkaajurko
27. okt 2010

@hiva no ak to nerobia obycajne labaky tak nemam moznost si to dat spravit a potrebujem odporucanku - ktoru nemam.... 😅

kaciatko81
27. okt 2010

@hiva tiez si myslim, ze je dobre to vediet... bola by velka smola mat pozitivne ivf a potom problemy "len" kvoli tomu, ze cloveku tieto testy nespravili... to si mala stastie, ze sa ta na to pytali, vacsinou sa do toho nehrnu... a dakujem, ze sem patrim... a ano, byvala som aktivnejsia, ale bolo to v case, kedy som ja uz riesila car, ale nestretlo sa to velmi s porozumenim, tak bolo rozumnejsie sa stiahnut 😉
@katkaajurko myslim, ze ponukat ti ich nebudu... mne to dal spravit internista! po tom, co som mala podozrenie na trombozu...

katkaajurko
27. okt 2010

@kaciatko81 lenze kedze nemam na nic podozrenie-aj k internistovi potrebujem odporucanku-ktoru nemam...ked mi ju nikto neda-tak co si to mam vykuzlit 😨

katkaajurko
27. okt 2010

@hiva a sliznicu nemam nizku - ale nevyzretu..praveze vysoka byva dost...a ta nevyzretost suvisi vraj s hormonmi

kaciatko81
27. okt 2010

@katkaajurko mozno som to zle napisala, bol to sice internista, ale robi aj klasickeho obvodneho lekara... zastupoval moju lekarku a rusil mi pn... a ano, bohuzial odporucanie potrebujes... nemas niekoho, kto by ti to mohol dat? obvodna? gyn?

katkaajurko
27. okt 2010

@kaciatko81 praveze nemam...podla mna nedaju.... ak nie je na to aspon indikacia,ze to treba...gynda vobec absolutne neda a obvodny tiez nie... a mali ste pravdu-u krsnej to nerobia,takzze nic.

hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko ...sorry za tu sliznicu....som to trochu domotala....prepac 😅 😵

ja neviem katka.....mozno to robia aj normalne labaky....neviem....skus sa na to opytat tety 😉 ... alebo sa skus mozno spytat gyndosa.....nemaju Vasi krcove zili?...alebo v rodine nejake infarkty?.... tym by si ho mozno presvedcila, nech ti da listok 😉.... alebo skus priamo hematologa....mozno ty vysetrenie nebude az take drahe 😉....ja som si po MA zhanala kontakty na hematologov, lebo som bola presvedcena dat si to spravit stoj co stoj, hoc aj z vlastnej penazenky.....ale nastastie doky s tym suhlasil a dal mi listok aj sam 😅 😵

hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko tak si ma zase predbehla svojim prispevkom 😀 😀 😀 😀 ...tusim chodim vzdy az po funuse 😀 😀 😀

katkaajurko
27. okt 2010

@hiva nikto nema ani krcove zily,ani infarkt...

hlavne,teraz som lietala koli prolaktinu, bola som PN, teraz ideme do prahy,potom zase do Iscare,medzi tym este k endoske- ja nemam sancu sa dostat si ist na blint pytat papier od lekara a ist este na hemato-sak si rovno vypoved v robote mozem podpisat...

budem to musiet risknut hold.

katkaajurko
27. okt 2010

moja gynda - nedala mojej kamoske ani PN- a je tehotna a ma tazsiu pracu.... a nedala jej.... ja uz to vidim- povedia,ze na to nie je ziadna indikacia, nic,ze tam problem nebude a vybavene.... a zabijem v cakarni 4 hodiny

katkaajurko
27. okt 2010

teraz najlbizsie dva tyzdne namam sancu sa uz z roboty dostat mimo endosky,iscaru a prahy....takze potom mozem skusit ist vypytat odporucanku,ale myslim,ze je to zabite... mozem sa Valkyho v Iscare spytat - ci mi to netreba.... ale aj jeho ako poznam tak ma odbije

kaciatko81
27. okt 2010

@katkaajurko tak skoda... tak uz len dufat, ze nie si ten pripad. alebo ako pisala hiva skusit si to niekde zaplatit, netusim kolko to stoji :-/ valky ti to neda, myslim, ze ani bobi to nechcel dat

hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko .... tak nemusis to mat za kazdu cenu 😉 ....ved ked nie je ziadna indikacia, tak to nebudes mat 😉 ... kde uz by sme to boli, aby sme vsetky mali taku smolu, ze okrem PCO sa nam pridruzi este aj trombofilia??? 😅

...plne ta chapem s tou robotou a chodenim prec.....si ani nevies predstavit, ako to je hrozne u mna v robote.... anavyse teraz, ked kazdy druhy den idem na UTZV a do roboty tym padom pridem miesto 8:00 o 10:30 😠

katkaajurko
27. okt 2010

ale zase -keby hematologia mohla mat za pricinu neplodnost (teda uz samotne neotehotnenie) tak by to asi davali vysetrit automaticky,nie? u mna je problem ze aj ten minipotrat je napisany ako spontanny abort po biochemickom tehotenstve-kedze to bolo v 5tt a este na uzv nebolo nic vidiet. a na zaklade biochem-tehu mi to fakt nikto neodporuci,lebo to pocitaju len ako "polopotrat"....

katkaajurko
27. okt 2010

@hiva ale viem si to predstavit...a skombinuj este moje chodenie po lekaroch so sefovou-ktora na mne sedi a podla mna dufa,ze sa ma co najskorej zbavi a ked sa ma nezbavi materskou tak aspon ak bude menej roboty buduci rok a budu sa "zmensovat " stavy- kto pojde? no jasne ze ja.... a teraz som fakt od PNky lietala furt, a aj budem,takze to je tazko. jednoducho hematologiu mam v poriadku a basta!

hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko jasne 😉 🙂 ...je to v poriadku a netreba sa tym zatazovat 🙂 😵

katkaajurko
27. okt 2010

ked nevide prve IVF - tak kedze uz mam vacsinu vysetreni za sebou -tak potom pride na rad genetika a hematologia-nech sa potom nenudim a mam pocit - ze "nieco " robim a ak mi nedaju odporucanku,tak si to teda zaplatim...ale fakt teraz do januara to nemam kam napasovat,to sa neda pochodit vsetko .....

kaciatko81
27. okt 2010

@katkaajurko pozitivne trombofilne mutacie su kontraindikacia na hak a nedava sa to robit standardne, takze nedufaj... a neviem ci to lekari vobec nejako beru do uvahy, myslim, ze tato hematologia nie je este nejako veeelmi rozvinuta, co sa tych mutacii tyka (napriklad ta moja bola odhalena vraj v roku 1996 😀 ) pokial viem, tak to davaju robit az po dvoch potratoch... ale ano, mas pravdu teraz sa na to vykasli

hiva
autor
27. okt 2010

@kaciatko81 presne tak....je to cele este v plienkach.....vedia ju uz odhalit, ale tiez este presne nevedia, ake moze mat nasledky.....nazory hematologov sa roznia 😉....ja mam iba sice tu najslabsiu, resp. najneskodnejsiu, ktora podla sucasnych poznatkov ma vlastne vplyv "iba" na homocystein, a nie na zrazanlivost krvi...cize MTHFR...podla mojej hematologicky nie je treba nic riesti....ale podla ineho hematologa, ktoreho konzultoval moj gyndos to netreba zanedbavat, lebo oni sami este nevedia, co to vsetko moze sposobit 😒

katkaajurko
27. okt 2010

@kaciatko81 a vy mate imunologiu hotovu?

kaciatko81
27. okt 2010

@hiva ja mam MTHFR a este protrombin. tiez mi povedali, ze MTHFR v pohode, ale napriklad ja mam aj homocystein pod normou 😀 ta druha je vraj horsia, cize ja mam injekcie iste... ale citala som uz aj nazor, ze kazde telo sa s tym vysporiadava inak a to co jeden ustoji bez problemov, tak druhemu to narobi problemy...
@katkaajurko nemam a vraj ani nepotrebujem

hiva
autor
27. okt 2010

@kaciatko81 no moj homocystein bol vraj OK....robili mi nejake testy na lepivost dosticiek....prvy test vysiel zle a vypadalo to na podozrenie na syndrom lepivych dosticiek....ale pri opakovanom sa to nepotvrdilo.....tak teda neviem 😒 ....kazdopadne je mozne, ze sa problemy aktivuju az tehotenstvom....lebo sak vtedy sa vela procesov v tele zeny meni..... a tak po otehotneni idem znova na hemato.....pre istotu 😅 😵

a ta imunologia, to co zahrna??? ....inak ja postupne zistujem, ze som vlastne ziadnymi vysetreniami nepresla....ani diabetologiu, ani endokrinologiu, imunologiu, postkoitalny test.....proste nic....okrem hematologie vlastne nic 🙂....tak ale kto by mal cas lietat tolko po doktoroch???... a navyse ked mi bolo povedane, ze nemam ziadne podozrenie ze by to bolo treba 😅

ak nam nevyjde IVF, tak sa do toho asi pustim.....teraz je uz dost neskoro dobiehat to 🙂 😀 ....ako snahu som mala vzdy, ale nikdy sa to nedotiahlo do konca.....bud ma stopol obvodak, alebo tehotenstvo, potom MA, potom IUI, teraz zas IVF.....tusim idem az moc bezhlavo a slepo za svojim cielom 😅 😀

kaciatko81
27. okt 2010

@hiva ja ani netusim, ze co vsetko mi robili 😅 stiahli zo mna 10skumaviek, vysledky su na celu a4... neviem, ci mi robili tu lepivost dosticiek, nevies pod cim to najdem? ja mam ist na kontrolne odbery tesne pred alebo na zaciatku stimulky a injekcie dostavam od zaciatku...
imunologia, tam by mali byt kadejake protilatky, ci proti spermiam, embryu, pripadne ci si mm netvori protilatky proti svojim spermiam. presnejsie ti nepoviem, nezaujimala som sa o to... diabetologiu mi robili hned ako sa potvrdilo pco, endo som si vyziadala na zaklade genetickeho zatazenia... ale myslim, ze niektore z tych veci ani nepotrebujes, tehu si bola a dotiahla bi to celkom daleko, takze...