Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ada1982
27. okt 2010

@hiva joj to ma mrzi, si si vytrpela svoje ☹ , stimulacia spociva predpokladam v tych injekciach, vsak?Ja dufam ze az sem nedojdem, lebo tym padom dietatko nebude, ja injekcie nemozem, odber krvi v pohode ale nieco do mna pichnut je bezsance, panika maximalna, agolutin som prezivala este mesiac po pichnuti a prosila som dr. nech mi da tabletky cokolvek len nie injekcne so slzami v ociach 😒

Ja dufam ze moj dr. bude v pohode, tak sa mi javi a bola som u neho len teraz druhy krat a ten druhy ma kozmickou rychlostou pozrel ci niesom tehu a dovi...je to mlady doktor okolo 35% tipujem

kaciatko81
27. okt 2010

@ada1982 poslednu tabletku hak som mala 13.2.2009... medzitym 2x stopnuty cyklus, 3xiui, jedenkrat diagnosticka lsk, jedenkrat mimomaternicove tehu-odobraty pr.vajickovod (po poslednej iui)... teraz som po povinnej pauze po operacii toho mimomaternicoveho... a neboj, ked bude treba tak aj injekcie zvladnes
@hiva ano, su tam celkom zaujimave veci

ada1982
27. okt 2010

@hiva 35 rokov , nie %..to sa mi tam ako dostalo 😀

hiva
autor
27. okt 2010

@ada1982 35%-tny doktor....to je super hlod 😀 😀 😀 ...teda jasne ze len preklep, ale dobre to vyznelo 😀 😀 😀

no hej....stimulacia su "len" injekcie..... a teda je dost obtiazne sa im vyhnut.... ako na nieco su tabletky, ako napr. duphaston a clostylbegyt....ale napriklad na vyvolanie ovulacia sa pouziva Pregnyl, a ten je tiez len injekcia 😒 .....ale tak dufam, ze s ati tomu podari nejak vyhnut 😉.... a keby aj nie, nejak to budes musiet pretrpiet 😉....mozno si aj casom zvyknes 😉 ....tiez ma nikdy nenapadlo, ze budem schopna pichat injekcie sama sebe......ale zatial to ide 😉.... i ked zatial picham len tak pod kozu do brucha....horsie to bude, ked budem musiet pichat do svalu 😒 ....toho sa celkom bojim, ako to zvladnem....no ale hold, budem musiet 😅 😀 😀 😀

ada1982
27. okt 2010

@kaciatko81 Kym sa zena nezacne snazit o tehu ani nevie co sa skryva vsetko za tym ked sa nedari. Vsade len babatka vidim , ale kolke vznikli s pomocou lekarov....

UIU to musim este nastudovat ako to prebieha, aj ked som vystudovany biolog a toto nas nanestatie v skole ani nespomenuli..normalne lutujem ze som nestudovala medinu

ada1982
27. okt 2010

@hiva fuu, mas moj obdiv, to budem musiet prekonat samu seba teda, uz si viem predstavit priatela ze on pre mna urobi hocico ale pichat mi injekcie ani za nic. 🙂
No pevne dufam ze ostanem len pri liekoch

kaciatko81
27. okt 2010

@hiva priznam sa, ze pregnyl som nezvladla pichnut, to sme isli na pohotovost... ostatne som zvladala, aj ked ta prva bola celkom zabavna 😀 😀 😀
@ada1982 ano, kym to clovek nepotrebuje, tak ani netusi... vies, ked som bola na kontrole po tom mimomaternicovom, tak som sa pytala dr, ze aka je sanca, ze sa to zopakuje lebo, ze dalsiu laparku by som uz asi nezvladla a povedal mi, ze sa nemam bat, ze ak bude treba, tak ju samozrejme zvladnem... a ty tak isto zvladnes injekcie... som pocitala kolko kadejakych injekcii a krvi bolo ten mesiac, dostala som sa na cislo okolo 30 (presne si uz nepamatam) 😎

hiva
autor
27. okt 2010

@ada1982 no mne sa muza tiez nepodarilo prehovorit.... i ked vcera sa mi zdal uz trosku nalomeny....ze mozno by to skusil 😀 😀 😀

a inak je to IUI....v podstate ide o to, ze muzovi odoberu spermie, precistia ich a vlozia ich do maternice v case ovulacie 😉 ...akurat ze aby vedeli presne odhadnut ten okamih, tak sa vacsinou zene dava clostyl, sleduje sa ako rastu foliky, potom sa pichne pregnyl, ak su foliky dostatocne velke....a po 36-tich hodinach je inseminacia....cize vlozenie spermii do maternice......ci spermijka najde vajicko a ci sa podaria spojit je ale vlastne na prirode 😉

zatil co pri IVF dojde k samotnemu oplodneniu mimo tela matky 😉

ada1982
27. okt 2010

@kaciatko81 jeminenku, odbery celkom zvladam, opacny smer teda nieco do tela je horsie ,ale presne ked clovek chce zvladne cokolvek, ale potom schudnem aj 10 kil urcite, lebo mna prehana od strachu pred ihlou 😀

hiva
autor
27. okt 2010

@kaciatko81 .... s pregnylom som bola aj ja na pohotovosti....ale ak budem teraz pichat fostimon, ten je tiez do svalu a mam ho pichat denne, tak asi nebudem lietat denne na pohotovost....skusim si nejak poradit sama.....uz mi bolo odporucane pichat do stehna 😉....ale ja sa najviac bojim toho, ako tam tu ihlu dostat....pod kozu to ide lahko, neboli to a ide to pomalicky....ale do svalu musis rychlo a tvrdo 😖

no uvidim zajtra, ci nestresujem zbytcne.....mozno este pichat nebudem, ak sa mi sliznica dostatocne neznizila,...o com aj dost pochybujem, lebo uz len spinim...ziadne krvacanie 😒 😖 ☹ ....tak rano uvidim 😅

kaciatko81
27. okt 2010

@ada1982 poviem ti, ze pri cca 10odbere za sebou uz mi nebolo vsetko jedno... ale clovek to pretrpi... a aj toho strachu sa zbavis lebo budes vediet preco to robis... ale to mas este daleko, keby mne niekto na zaciatku povedal, ze si pichnem injekciu, tak mu neuverim... ale ine zvladli, tak preco nie ja? na to iui som zabudla, ale @hiva ti to pekne vysvetlila... do svalu neviem, neviem, to by som asi eee...

ada1982
27. okt 2010

@hiva no umelemu rozumiem, len ta inseminacia, no nieje potom lepsie aby muz nahopol miesto vstreknutiia lekarom...hm, ale vsak oni vedia co robia 😀

kaciatko81
27. okt 2010

@ada1982 pri iui ti zavedu precistene spermie priamo do maternice, takze sa dostanu blizsie k vajicku, obchadzaju krcok maternice, jeho hlien...

ada1982
27. okt 2010

@kaciatko81
@hiva no baby, ja mam teda este co studovat 🙂 , som rada ale ze sa mam na koho obratit, lebo osobne skusenosti su uplne nieco ine ako len tak vygooglit nieco. Este raz dakujem a este vas pootravujem 😉 . Teraz idem na malu zdravotnu prechadzku s kamoskou a jej kocikom s malych chrustikom..mozno sa nalepi 😀

chlpacik
27. okt 2010

ach koľko sa toho udeje za pár hodín. . .
@ada1982 ja som tá, ktorá nemenštruuje - len s duphastonom, prípadne proverou... 😠 ...našťastie aspoň štítna žľaza je O.K. teda u mňa. Moja liečba je kvôli sek.amenorei teraz metforminom. Dnes je 28deň, zatiaľ ním menzes nedošiel, takže čakám. . .

Kočky a dlho som tu nepostrehla @mili78, čo s ňou je??? b ma zaujímalo, ako sa to u nich doma pohlo/nepohlo 😒

erickaa
27. okt 2010

veru, aj ja som zvedavá, čo má nové @mili78 😕 😕 Halóóó

chlpacik
27. okt 2010

@hiva mňa až striaslo, keď som si predstavila pichať do svalu, ach booože, strašne zle sa to číta, nie že ešte realizuje 😒 😖 😖 ...uff, ty si teda silná osobnosť, fakt 😵

chlpacik
27. okt 2010

@erickaa a ty čo maš nove Erika???

erickaa
27. okt 2010

@chlpacik ááááále, ďakujem za opýtanie..zatiaľ všetko po starom 🙂 Poviem ti tak o 2 týždne, keď už budem vedieť novinky 🙂

chlpacik
27. okt 2010

@erickaa O.K. budem si to pamätať a čakať, že sa pochváliš s niečim pozitívnym 😉 ...

katkaajurko
28. okt 2010

@kaciatko81 Kaci ahoj - no ano ano - to viem-ze zvyseny prolaktin sposobi nedobru ovulaciu a nizky progesteron,len zahadou u mna je prave presny opak - resp. ja mam prolaktin do ovulacie do normy vzdy, a az po ovulacii stupne nad hladinu a je zvyseny az dokonca a minule dokonca vela.... ALE sucasne som mala extremne vela progesteronu a to bez duphastonu - co hovorilo o extremne silnom zltom teliesku...progesteron bol tiez az nad normou... 60 jednotiek a norma je do 50 .... takze aj to je dovod-preco gyndos chcel znova sledovat ten prolaktin a trochu sa brani tym tabletkam a uprimne som na nete NIKDE obdobny problem nenasla.... co ma stve...lebo kazdy ma ten prolaktin bud v norme alebo zvyseny stale... ja som taky mimozemstan 😠 ☹ ☹ ☹

katkaajurko
28. okt 2010

@ada1982 Adi my sa snazime 20 mesiacov...cize cochvila sa uzavrie druhy rok. na druhy pokus som ale otehotnela...pozitivne tehu testy,no prislo spinenie-tak som letela na pohotovost...rozospaty lekar zhodnotil,ze tam uz nic nevidi, ale v krvi bolo hcg...nakoniec som sa rozkrvacala a nazvali to len biochemicke tehotenstvo s naslednym mikroabortom... a potom nic...merala som bazalku - ovulaciu mavam aj ked posunutu ,prvy rok ma doktora nechcela vobec riesit a ked vysiel horsie aj prvy spermiogram-tak to uz vooobec, zmenila som doktorku isla do centra- spermiogram sa nam dostal do normy,absolovala som endorkinologiu, laparoskopiu (kde zhodnotili ze je absolutne vsetko ok a ani vajecniky sa im nedzadli ako PCO ,takze ani drilling sa neurobil) jedno IUI mame za sebou , bez vysledku a teraz beriem metformin koli vajecnikom a caka nas vysetrenie reprodukcnej imunologie o tyzden a hadam v januari IVF,lebo ine sance doki nevidi...hormonov mam vela...ale len LH a prolaktinu... ine nie... menstruujem sama vzdy...

katkaajurko
28. okt 2010

a tiez ma vcera napadlo,ze kde je miliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii???? halooooo?

katkaajurko
28. okt 2010

@hiva hivus a kukni zase moj graf- tiez mi teplota nejaky 5ty den stupla druhy raz ( na margo minuleho mesiaca) podla mna vtedy zlte teliesko produkuje nejako najviac progesteronu tak preto...lebo ja toto takto mavam casto a aj ty si to tak mala minule..... ale neznamena to bohuzial nist...leda ze by sa tak drzala aj 18 dni po ovuli..ale to je daleko....

http://www.fertilityfriend.com/home/278331 (a domysli si ovulu o den neskor..neviem,preco mi ju vyznacil takto idiotsky )

slivocka
28. okt 2010

Ahojte, aj vy platite za folikulometriu , každy ultrazvuk 5 € ?

katkaajurko
28. okt 2010

@slivocka ja som platila iba u obvodnej gyndy, v centre sa za toto neplati

kaciatko81
28. okt 2010

@katkaajurko ahoj kati, nechces skusit pripadne napisat do tej poradne odkial som to davala? je tam veeeela otazok...
@slivocka nie, nikdy som neplatila

erickaa
28. okt 2010

@slivocka ja som tiež nikdy neplatila...v centre sa za to neplatí, a v normálnej ambulancii platím ročný poplatok, tak je to v tom..

katkaajurko
28. okt 2010

@kaciatko81 myslis do poradne na rodina.cz ? lebo na tych umelinkach som poradnu nenasla

hiva
autor
28. okt 2010

caute.....

@slivocka ...ani ja som nikdy za UTZV neplatila....ani v centre, ani u obvodneho gynekologa.....ani na pohotovosti.....ani u svojho terajsieho gyndosa....tomu platim ale rocny poplatok 😉

@katkaajurko ....tak asi to tak bude s tym telieskom....len ja som predtym nikdy nemala 3-fazovy graf....tak som sa nejak nadejala 😅 😵

inak dnes som bola na dalsom UTZV.....sliznica stale vysoka, 7 mm.... ale tak doktorka zhodnotila, ze asi je to u mna normalne......poslala ma na krv, ze pozrieme ako su na tom hormony....o 14:00 si mam volat na vysledky a ked bude vsetko v norme, tak zacnem dnes s pichanim stimulky do svalu ☹ 😖 .....som jej aj hovorila, ze som mala nejaku extremne slabu mrchu, ale na to ani nereagovala 😖 ....tak uvidime, co mi povedia o druhej 😅

inak pekny trapas....bola som si uz vybrat v lekarni lieky na stimulku a doplacala som 420 Eur.....ale pri sebe som mala len 415 a kartu som tiez nemala.... tak visim v lekarni 5 Eur a este som musela letet k manzelovi, nech mi da nejake prasule, lebo som bola uplne svorc 😅 😀 😀 ....to sa mi uz dobre dlho nestalo 😅...a za vsetko moze priblbla Tatrabanka.....zabudli mi poslat novu kartu a starej uz skoncila platnost 😠