Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
28. okt 2010

@erickaa ...a ty teraz ako?....dalsie IUI? ....nejak stracam prehlad :-/

kaciatko81
28. okt 2010

@katkaajurko nie, myslela som porodnice.cz http://www.porodnice.cz/prehled-poraden
@hiva ake mas lieky na stimulaciu?

erickaa
28. okt 2010

@hiva hivuš, ja mám od včera večera pichnutý Pregnyl v zadku a zajtra ideme na IUI 😅

hiva
autor
28. okt 2010

@kaciatko81 .... mam zatial diphereline a potom fostimon 😉

@erickaa ...juuuj....tak drzim palce, nech to teraz vyjde 😉

katkaajurko
28. okt 2010

@hiva no podla mna to bude tym progesteronom

inac s tou kartou - nie len priblbla tatroska - ale aj priblbla vubcka - pretoze mne tiez skoncila v septembri platnost,ani ma neiformovali -len som to zistila az pri plateni v obchode 😠 a doteraz som nemala cas tam skocit vrrr - takze som bez toho uctu...nastastie mam druhy - kde mavam "vreckove" lenze tam si musim presuvat prachy a ked zabudnem som v pytly 😀 😒 su to idioti

kaciatko81
28. okt 2010

@hiva to mi nic nehovori 😀 drzim palce

katkaajurko
28. okt 2010

@kaciatko81 diky, ale ja som asi debil 😅 ale ja tam fakt neviem najst ako pridat otazku 😅

hiva
autor
28. okt 2010

@katkaajurko ....tak to mas dobre, ze mas aspon druhy ucet.....toto je karta k mojmu, z ktoreho sa robia vsetky nakupy.....mam kartu este k muzovmu uctu (z ktoreho sa platia ucty), ale kedze tu vobec nepouzivam, zabudla som PINko 😀 😀 😀 ....mne tiez nic nepovedali, len mi ju jedneho pekneho rana zhltol bankomat 😠 😠 😠 ...postou mi mala prist nova, ale kedze neprisla, musela som ziadat o vydanie novej.....akurat dnes si ju pojdem vyzdvihnut do Auparku 😠 😠 😠 ....a co som mala debetnu kartu, s ktorou som platila priamo v obchodoch, tak na tej si normalne sami zmenili pravidla....doteraz sa nou platilo bez potreby PIN-ka... iba na podpis....a zrazu odomna v obchode pytali PIN, ktory samozrejme neviem, kedze som ho nikdy predtym nepotrebovala pouzit 😠 😅 ....tak som si v banke este zacvakala 5 Eur aby mi poslali PIN-ko postou domov 😠 ...otrasne birokracia 😒 😠 😎

katkaajurko
28. okt 2010

@kaciatko81 Kaci uz viem-treba sa zaregistrovat ale nechce mi zobrat moju mailovu adresu 😠 😠 😠 😠

kaciatko81
28. okt 2010

@hiva mne sa stalo to iste... zhltlo mi kartu a cakala som na novu asi 2 tyzdne 🙄
@katkaajurko s tym uz neporadim 😒

erickaa
28. okt 2010

@hiva ...kujem 🙂

katkaajurko
28. okt 2010

@kaciatko81 uz mi to ide 😉 ale zase dana poradna uz je plna takze asi najskor zajtra rano pridam dotaz diky 🙂

kaciatko81
28. okt 2010

@katkaajurko nemas za co 🙂 snad sa nieco dozvies

mili78
28. okt 2010

ahojte babulky...ja som bola na wellnes pobyte v Tatroch 😉 ....u nas sa to pohlo asi tak, ze v pondelok alebo utorok ideme odovzdat odobraty material...uf, ale poviem vam, stalo ma to asi tak vedro slz 😀

katkaajurko
28. okt 2010

@mili78 palec hore 🙂 😉

kaciatko81
28. okt 2010

@mili78 skveleeeeeeeeeee 😉

hiva
autor
28. okt 2010

@mili78 super milly.....tak si ho nakoniec zlomila 😵 ....gratulejsn 😅 😀 😀 😀

katkaajurko
28. okt 2010

inac si citam tu poradnu co sem supla Katka a Mudr ohladom neplodnosti ma na duphaston rovnaky nazor ako my...

odpoved jednej pacientke
Duphaaton od 13d.c.bych vynechal - viz řada odpovědí dříve o tom, jak gestagen (tedy např. Duphaston) před ovulací působí jako vcelku spolehlivá antikoncepce. Nicméně jsem přistupný novým informacím, pokud snad případně eventuelně možná otěhotníte i přes Duphaston podaný před ovulací, dejte vědět.

slivocka
28. okt 2010

Ahojte, ja som sa tiež rozhodla , že budem brať duphaston až po ovu, aj ked mi včera doktor kazal brať ho do 11DC do 25DC. A na to že krvacam počas neho povedal že to nevadí...Teraz neviem čo mam robiť, dnes som zobrala posledny duphaston a stale od 20DC špiním, ako budem vedieť kedy mi zase začal novy cyklus??? ako budem vedieť že je to 5DC a že mam začať brať clostyl? A ked nemam ovulaciu ako zistim kedy mam brať už duphaston? ☹ Včera som sa to chcela opytať všetko doktora ale mal tolko ludi že ma rychlo pozrel a doslova sa už vyzliekala za mnou dalšia pacientka... 😠

mili78
28. okt 2010

@katkaajurko
@kaciatko81
@hiva .... dakujem dievcata 🙂 ale ja tomu uverim az ked budem stat s materialom pred dverami ambulancie...drzte mi palce 😀
a vy ako? co tu nove? ste mi normalne chybali 🙂

katkaajurko
28. okt 2010

@slivocka za prvy den cyklu zacnes brat realne silne krvacanie (kedze si uz duph.dobrala) tak sa dostavi tipujem max do 3 dni... v den kedy zacnes normalne krvacat - zacnes pocitat ako prvy den a clostyl si nasadis o dalsie 4 dni - teda 5DC. meraj si BT a po odmerani ovulacie si nasad duphaston - nie skor ( na mna tiez posobi ako antikoncepcia-ako pise aj ten doktor vyssie, mam to odskusane)

ak nebudes merat-tak nezistis ovulaciu-potom mozes uz len tipovat kedy nasadit duphaston. mozno tak 20DC

jednoduche , zrozumitelne, nemusela si ist ani k dr...

kaciatko81
28. okt 2010

@slivocka ms sa pocita az od krvacania, spinenie sa nepocita 🙂

slivocka
28. okt 2010

dakujem Vam 🙂

hiva
autor
28. okt 2010

juuuj.... a je to tu.....dnes picham vecer prvykrat do svalu 😖 😖 😖 .....bojim bojim 😢 😢 😢 .... a aby to nebolo malo, pichanie do brucha pokracuje tiez 😖 😖 😖 ....asi to dnes nezvladnem 😖

ada1982
28. okt 2010

@katkaajurko drzim palce nech sa to uz podari..urcite sa podari 😉

ada1982
28. okt 2010

@katkaajurko drzim palce nech sa to uz podari..urcite sa podari 😉

ada1982
28. okt 2010

@hiva joj zvladnes, jasne bez problemov, drzim palce..a obdivujem ta fakt 😲

katkaajurko
28. okt 2010

@hiva takze hormoniky boli ok,vsak? ides si to necchat pichnut na pohotovost? chuudatko moje ale je to pre dobru veeeec!!!

kaciatko81
28. okt 2010

@hiva toho svalu by som sa bala, obdivujem ta 😅 😕 ale myslim, ze ked si sa na to dala, tak to zvladnes 🙂 myslim na teba

ada1982
28. okt 2010

@kaciatko81 citam ako radis slivocke o duphastone, urobim to aj ja tak...tento cyklus uz duphaston beriem 4 den, tak nic, ale po ms zacnem merat. Sice so sa dr. pytala ci nejem skoro na 14 den cyklu duph. ci to neposunut, tak vravel ze urcite nie.. ☹

hiva
autor
28. okt 2010

babule....som bola ale hrdinka.....no a teraz uz mam bobky.....vecer o pol osmej, ked pojdem pichat sa asi aj pose*em 😖 😖 😖

@katkaajurko ....hormony boli asi OK, ked mi to nakazali....v utorok mam ist na kontrolu 😒 ...ale ta sliznica sa mi moc nepaci.... vraj ma byt do 5mm a u mna je az 7....to som na nete nastudovala..... a vraj moc vysoka sliznica nebyva dobre....vraj je tam velke riziko rakoviny....a co ja viem, vzdy som ju mavala vysoku.... dokonca ked mi v minulosti parkrat meskala MS a isla som k dokymu, pozrel ma a povedal ze sliznica je vyborne velka, ze to asi bude tehu.... aked som potom volala na vysledky z krvi, nikdy z toho nic nebolo ☹ .....takze u mna ta sliznica asi nejak velmi rastie 😒

no ale sak aspon na uhniezdenie vajka je to dobre 😵

@kaciatko81 ...ani nevies, ako sa ja bojim......ale tak zas lietat kazdy den na pohotovost o pol osmej vecer sa mi fakt neche 😒 ☹ ....asi dnes ukecam manzela, ked nenajdem sama odvahu 😖 ....len si este musim zohnat tie spravne ihly.... snad ich budu mat skoro v kazdej lekarni na sklade 😅

kaciatko81
28. okt 2010

@hiva mne jeden dr v nemocnici povedal, ze tabulky su orientacne a medicina nie je exaktna veda, tak sa nestresuj 🙂 nezavidim tie injekcie do svalu, ale verim, ze zvladnes...