Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
29. okt 2010

@chlpacik chlpi to zas nie je zazracny liek ze hned na prvy mesiac dojde ovulka na 14ty den a 28 den mrcha... mne dosla ovula na nejaky 23 den takze mrcha dojde az +14 a to beriem metformin uz dva mesiace...ale podla mna mi neucinkuje.... uvidim buduci mesiac.... ak dojde ovula-tak ucinkuje,ak nedojde-tak neucinkuje....

chlpacik
29. okt 2010

@katkaajurko Katka však ja viem, že nie je zázračný, ale tak som nechcela toľko liekov brať, a opäť duphaston, na ktorom som fičala tri roky 😖 . Ja som sa aj endošky hned pytala, co ak mi menzes nedojde, a ona ze netreba hned negatívne myslieť 😀 😀 😀 😀 , tak pockame, vsak najbližšie dva tyzdne mi nic ine neostava.
Ako Vám je dobre, že aspoň mrcha Vám prirodzene chodí sama. . . 🙂

katkaajurko
29. okt 2010

@chlpacik tak ale dnes si len 29 den nie? to je hrozne malo...mohol aj trochu zaucinkovat,len si mohla mat ovulu neskor... cize cakala by som mrchu najskorej 35-40 den.... na prvy mesiac...ale on sa ma brat dlhodobo..cca 6 mesiacov a az potom sa vyhodnocuje ucinok.... tak aj ja trpezlivo cakam...

chlpacik
29. okt 2010

@katkaajurko 30deň, ja viem že robím skoro paniku, ale duphastonom som mala stale pravidelne na 29-30deň. Som si nato nejako zvykla. Metf.beriem minimálne do konca roka, potom idem na HP, testosteron, cukor. Neviem ako dlho mi nechá tento liek, možno zvýši od januára dávku na 850mg. Ale to je predčasné ešte o tom. Musim si počkať...
PS: ale mala si nim ovulku???

katkaajurko
29. okt 2010

@chlpacik ano mala aj teraz aj minule...ale otazka je ci vdaka nemu alebo clostylu (minuly cyklus bola jedna tabletka a tento cyklus mohol zostat pozostatok clostylu este v tele....) ale ja som mavala ovulky aj pred tym...ale tak na striedacku-kazdy druhy raz cca....

aha tento a predchadzajuci cyklus

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

katkaajurko
29. okt 2010

@chlpacik lenze s tym duphastonom si nemala ovulku...naco je pravidelna mrcha bez nej... vies ako... 😅

erickaa
29. okt 2010

čaute babule 🙂
otvorím IP a hádajte, kto mi napísal???? čo som ja komu spravila, že musím takéto trpieť? 😀 😀 😀 No dúfam, že už dá pokoj, však vy viete kto 😝 😝 😝

katkaajurko
29. okt 2010

@erickaa teraz ktora? prvy ci druha? a tiez nieco ostre? no mne nastastie nenapisal nikto - klop klop klop...ale ja by som to aj tak rovno zmazala 😀 😝

latvia
29. okt 2010

poprosim vas, rieste v teme len danu problematiku, nie dotycne uzivatelky.Zbytocne ich tym len provokujete.Vdaka

amarena
29. okt 2010

Ahojte babulky,
po dlhsej dobe sa znova hlasim. Este si na mna pamatate? 😀 😀 😀

hiva
autor
29. okt 2010

@amarena ...nazdar...meno je zname 😉 😵 ....ale detaily si fakt uprimne uz moc nepamatam 😒 ...ako sa dari?...co mas nove?

amarena
29. okt 2010

@hiva, tak na ozivenie 😉 , moj posledny prispevok bol o tom, ze som bola trochu mimo z toho, ze mam krvnu skupinu Rh negativ. (teda okrem PCO, samozrejme)

Minuly piatok som absolvovala laparku. Dr mi poprepichoval cysticky na vajecnikoch a vajcovody som vraj mala priechodne. Hura, aspon nieco. 😉

O tebe som citala hivus, ze si bola na IUI, mrzi ma to, ale neboj IVF to isti. Budem ti drzat palce. 😵 😵 😵

katkaajurko
29. okt 2010

@amarena juu tak super, mas laparku zvladnutu 😵 tak si sa o krok posunula 🙂

katkaajurko
29. okt 2010

babule - (teda asi okrem Hivus) ide cooo? predlllllllllllllllllllllzeny viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikend .- juchuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!

amarena
29. okt 2010

Ahoj Katka, ano, mam to za sebou. Ja som sa hrozne bala (pre mna je stres aj odber krvi) a ty si ma utesovala, ze to nic nie je. Dakujem. 🙂 Inac Dr hovoril, ze to popukanie bolo potrebne.

A ty co nove? Citala som par stranok doźadu - veselo tu teda bolo. 😖
Tak sa trapis s tymi hormonami? No kto vie co vsetko aj mne najdu, lebo ja som este neabsolvovala take komplexne vysetrenia ako ty. Snad sa v tvojom pripade uz konecne na nieco pride.

katkaajurko
29. okt 2010

@amarena ale nakoniec si to uspesne zvladla 🙂 a drilling napriklad hive pomohol k tehu..aj ked to nedopadlo...

takze podla mna je realna sanca ze do par mesiacov by si mohla eventualne otehotniet..uvidis sama na cykloch 🙂 a ze sa to dalo zvladnut? povedz 🙂

ja no chodim na odbery,bola som znova na endokrinologii ale zatial to vyzera bez problemov... dokonca ma vychvalila za vysledky vahy a tak-a pritom ja som normalne ze taka baculata oproti volakedy-ze sa mi ziada aj 5 kil dat dole...ale to sa mi nepodari 😀 aspon 3 .... no a pre kompletne vysledky idem teraz v utorok a vo stvrtok ideme do prahy na imuno ... a ked pridu vysledky,uzavrie sa aj treti mesiac metforminu aj vsetky vysledky budu -tak hadam sa dopracujeme k ivf... v januari...

vidis ja som iny pripad ako vy...moje vajecniky sa im nezdali zle,tak mne drilling nerobili...mne asi len tie hormony lietaju a nie a nie dozriet kvalitne vajicko...aj ked teraz som mala krasne konecne tri ovulky po sobe..ale hlavne vdaka clostylu...a prd z toho samozrejme.... aaale tak ivf to hadam isti.... najhorsie bolo to cakanie na vysetrenia-ale uz mam cez polku cakania za sebou...takze uz je to aj psychicky lepsie 🙂

hiva
autor
29. okt 2010

@katkaajurko ....katus....vynimocne maju aj v Östereichu volno 😵 😵 😵 ....takze huraaaa aj pre mna 🙂 😀 😀 😀

@amarena ....tak super.... gratulujem k laparke a dobry vysledkom 😉 🙂...super aj vajcovody, ale hlavne ten drilling 😉....teraz musite uz len pekne snazit 😉....ja som 3 mesiace po laparke otehotnela 😉.....tak drzim palce, nech sa aj Vam zadari 😉 ...a na tu krv si uz spominam 😅 😵

inak ja som od IUI ani nic ine necakala....som rada, ze to mam za sebou a aspon viem, ze na mna clostyl reagoval 😉....takze ak budu problemy so splodenim tretieho dietatka (lebo sak teraz po IVF budem mat dvojicky 😀 😀 😀 ), tak aspon budem vediet, ze mozem rovno clostyl 😉 😅 😀 😀 😀

katkaajurko
29. okt 2010

@hiva eeej tak super,tak aj ty budes mat predlzeny 😵 ja idem v pondelok kuknut kamosku co som ju sto rokov nevidela a ma malu 9mesacnu dcerku 🙂

hiva
autor
29. okt 2010

@katkaajurko ...ja si pondelok nechavam na hroby 😉...vikend mam nabity robotou....v sobotu idem fotit jednej pani 50-tku a v nedelu budem asi robit na fotkach....sa mi nejak nakopili....minuly tyzden som bola fotit jeden parik snubencov, teraz ta 50-tka....no mam co robit 😀 😀 😀 ...ale tak toto je moje hobby a bavi ma to 🙂....sice Vam som to asi nepisala, ale tak trosku sa "hram " na fotografa 🙂....takze ked budete tehule a potom aj mamule, mate u mna fotenie zadara 😉 😀 😀 😀

katkaajurko
29. okt 2010

@hiva nooo moja tak to ta BERIEM za SLOVO 😵 😵 😵 😵 😵

erickaa
29. okt 2010

@hiva jééééj, tak potom si dáme hádam nejakú spoločnú fotku s bruškami alebo drobcami 🙂 To by bolo super 🙂

erickaa
29. okt 2010

@amarena ahoj, a ty si odkiaľ amarena? Kde ti robili laparku? A držím palce, nech sa zadarí 🙂

amarena
29. okt 2010

@katka, ano dalo sa to zvladnut. Ked som bola v nemocnici, tak oproti inym babam ta moja diagnosticka laparka naozaj nebola nic. Bola som na izbe s jednou co potratila, ale zvladala to velmi hrdinsky, taka silna zena to bola, ona uz ma jedno dieta a pokusaju sa o druhe. Inac na cely personal v nemocke nemozem krive slovo povedat, ochota a profesionalita, tak som bola milo prekvapena. 🙂

@hiva, ano to IUI nema ani zdaleka taku uspesnost ako IVF a po IVF su tie dvojicky dost caste. 😉
Vcera som citala, ze prve 3 IVF maju najvacsiu uspesnost, ale aj to, ze ak sa to nepodari cez tie prve 3 pokusy, tak potom to uz ide velmi tazko a uspesnost dost klesa. To su vsak statisktiky do ktorych my moc nezapadame, to znamena, ze tebe to vyjde hned na prvy krat. 😉 A uz vies kedy bude ten den D?

amarena
29. okt 2010

@erickaa, ahoooj a dakujem. Ja som z BA a bola som na Antolskej.
A ty co nove? Ako napredujete?

hiva
autor
29. okt 2010

@katkaajurko
@erickaa

jasne....spravime si fotosession 😉....vsetky bruskate a potom aj s mimcami 😉 🙂 😵 ....sa tesim.....co tak prva session v marci?....to uz by sme mohli mat aj trosku vypuklejsie bruska, co? ....teda ja ho mam vypukle uz teraz, len nie z tehu 😀 😀 😀

amarena
29. okt 2010

@hiva, a pri tom foteni vies aj navodit atmosferu? Lebo mna ked niekto foti a povie - usmej sa, tak z toho vyjde vacsinou taky krcovity usmev. 🙂 🙂 🙂 No a ked budes tehu, tak ta odfotime zase my. To uz aby som si zacala chystat fotak. Cvak. 😵

hiva
autor
29. okt 2010

@amarena ...jej....dalsia Blavacka 😉 🙂 ....pojdes sa s nami fotit? 😉 😀

erickaa
29. okt 2010

@amarena ďakujem za opýtanie, dnes mám za sebou druhé IUI, tak oddychujem doma. 😅

katkaajurko
29. okt 2010

@hiva nooo ja ked otehotniem v tom januari tak v marci mi je trosku skoro este ale dohodnime sa na april 😀 jooo? 🙂))

jezis babule ale to by bola uplna bomba - keby sa nam to takto fakt podarilo 🙂 najstastnejsie bruchane pod slnkom co sa fotia 🙂 😵

erickaa
29. okt 2010

@katkaajurko tak apríl..sedí vec. Píšem si do kalendára 😵 😵 😵