Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
2. nov 2010

@amarena PCO su polycysticke vajecniky....nieco ako popisny stav vajecnikov.....PCOs je syndrom PCO....to je teda kompletna diagnoza 😉... cize globalne pomenovanie celeho problemu....ktoreho jednym z priznakov su tie polycisticke vajecniky 😉 ...snad som to zrozumitelne vysvetlila 😉

hiva
autor
2. nov 2010

@mili78 ...ked sa dari, tak sa dari 😒 ....ale tak snad ked uz bol priatel raz rozhodnuty darovat svoj geneticky material na vyskumy, snad nezmeni rozhodnutie 😉 ....drzim paste 😉 😵

@katkaajurko ... a aj bielkoviny???...to som nevedela..... tych moc nejedavam....akurat tak v mliecnej cokolade 😀 😀 😀 ....ale tak asi zacnem.....zboznujem to cuckacie mliecko, to salko v tube, urcite to poznate.....myslis, ze aj take bielkoviny sa rataju? 😅 😀 😀 😀

katkaajurko
2. nov 2010

@hiva nooooo take asi skor nie - ale pi mliecne napoje,jogurtiky a kuracie masko !!! 🙂 😉 ako doplnok mozes aj tu cokinku bliekoviny su pri tych hormonoch dolezite ale nevysvetlim ti koli comu

amarena
2. nov 2010

@hiva, no teda pekne...tak to ja mam potom asi pco, ale kto vie coho sa este dockam...ale uprimne to pco mi staci, ved nemusim mat vsetko. hihih 🙂

@katkaajurko, ty ides tento tyzden do tej Prahy, ze? A vysledky kedy budu?

erickaa
2. nov 2010

@hiva hiva, to si skôr napísala sacharidy 🙂 Bielkoviny sa nachádzajú najmä v mäsku, hydine, vajíčkach, syroch, rybkách atď. Sladkosti radšej nechaj na pokoji 🙂 Aj tak by sme ich nemali...
A keď sme už pri tých sladkostiach, táááky dobrýýýý recept mám na nepečený zákusok že až 😀 😀 😀 Som si od kamarátovej mamy vydrankala..hihi Ale urobím ho až na Vianoce, lebo my nevypekáme, ale takéto si dáme 😀

katkaajurko
2. nov 2010

@amarena ano idem, vysledky o 4 tyzdne posielaju postou

hiva
autor
2. nov 2010

@erickaa
@katkaajurko

ja viem, ze to nie su tie prave bielkoviny 😉 😀 .... to bol len for 😉 🙂 ....ale tak v najhorsom pripade urcite maju viac bielkovin ako kockovy cukor 😀 😀 😀

no ale sak OK.....asi zajdem dnes na nakupy....jogurtiky, syry....to mozem 😉....aj rybky a kuracinku, ale to jedine cez vikend, kedze cez tyzden nemam na com varit 😀 😀 😀

amarena
2. nov 2010

@az o 4 tyzdne? Myslela som si, ze to bude ovela skor kedze si to cele platis... 🙄

@erickaa a ty co nove? Dufam, ze som tu nic neprehliadla. 😕

erickaa
2. nov 2010

@amarena ďakujem za opýtanie...hihi, no ja dúfam, že tehotniem práve 😀 😀 😀 12.11 idem na krv, tak potom budem vedieť naisto 😉

chlpacik
2. nov 2010

@mili78 slovo robí chlapa, tak snád si stojí za tým, čo povie 😉
.
.inak ja musím skonštatovať, že dnes lekári diagnostikujú PCO často. Už ak nevie otehotnieť, má hormon.poruchy žena, tak hneď tvrdia, že ide o PCO. Len ma tak trochu mrzí, že mne to moja gyndoška nepotvrdila, vraj to podľa nej z USG nebude to. Ale potom nech mi povie prečo nemám kramy, prečo som chlpatá, prečo neviem otehotnieť, prečo mám stále zvýšený prolaktin, atď. Takže ja som si túto diagnózu dala sama zo svojich príznakov. 😖

. . .menzes stále nedošiel 😖

@hiva a aký si mala víkend? ani si sa nepochvalila.... 🙂

chlpacik
2. nov 2010

@erickaa hmmm, taký fajnovy recept by som mohla, hod do IP 😀 Milujeme sladké, u nás sa pečie každý víkend, tak poteší niečo new 😉

hiva
autor
2. nov 2010

@chlpacik vikend super.... nabity .....v sobotu fotenie, celkom bola sranda.....taka vesela kopa ludi 🙂....v nedelu sme s manzelom stacali prvu varku doma vareneho pivka - samovyroba 😅 🙂 ....tak to som sa tiez celkom pobavila....hlavne ked ten moj MM je taky motacik 😀 😀 😀 ...uznaj, chcel ist umyvat sud, vylozil ho na linku, zacal do neho liat horucu vodu s dezinfekcnym prostriedkom....a az po tretej varke zistil, ze ho zabudol dole zastuplovat 😅 ....tak som este v nedelu chtiac nechtiac umyvala dlazku v kuchyni a obyvacke, kedze ich mame prepojene cez linku 😀 😀 😀

a ty ako?

@erickaa ....prijemne otehulkovavanie 😉 😵...super vyraz inak 😀 😀 😀....drzim paste, nech to klapne.....teraz je to uz 3-ti pokus alebo este len druhy?

@amarena ...inak si myslim, ze ak mas PCO, tam mas vlastne aj PCOs..... skor to byva opacne....ze niekto ma syndrom, ale vajecniky vyzeraju normalne....tak ako napr. chlpy 😉.... ale sak neboj....je to jedno ci mas PCO alebo PCOs....podstatne je najst pricinu a bud ju vyliecit, alebo nejak prekabatit 😀 😀 😀

amarena
2. nov 2010

@erickaa, tak to je super a budes aj testovat?
@chlpacik, tak to je nejake divne. Mozno ze podla usg to tak nevyzera (ani nemusi), ale podla HP mozno ano.Inac super, ze dr ta informuje o tom co to asi nie, je a nie o tom co to asi je.

amarena
2. nov 2010

@hiva, no ved prave, ale ked som bola na krvi, tak vsetky hodnoty vraj boli ok. Tak ja neviem na ake vysetrenie mam este ist, aby sa nasla pricina...

chlpacik
2. nov 2010

@hiva tak to je teda šikovný 😀 😀 😀 , aspoň ste mali veselo a Ty si sa nenudila 😀 😀 😀 😀
ja sa nemám s čím xváliť, akurát som rada, že dnes ide neter domov, všetkého veľa škodí, a už mi tak pílila nervy, puberta robí svoje, darmo... Dúfam, že moje nebude také neposlušné 😀

erickaa
2. nov 2010

@chlpacik dobre chlpy, posielam do IP 🙂

chlpacik
2. nov 2010

@amarena ja to teraz ani neriešim, kým mám užívať metformin, tak je to zbytočné, možno po novom roku zmením konečne gyndošku, a odídem k normálnej, ktorá mi potvrdí PCOS.

chlpacik
2. nov 2010

@erickaa čakám 😉 , dúfam že do toho nepôjde ananás, lebo ho neľúbim 😀

erickaa
2. nov 2010

@amarena testovať asi nie, no uvidím ešte ako sa budem cítiť 🙂 Predtým som na 100% percent vedela, že nie som tehu aj bez testu, ale aj tak som testovala.. Myslím, že to vycítim...a krv mi to iba potvrdí
@hiva druhý 😉

mili78
2. nov 2010

@hiva ....
@chlpacik .... no tak hadam to uz neodvola a bude si stat za svojim slubom 😉 inak dnes dosla mrcha, svina jedna presne na 28. den....sa tu skrucam v bolestiach a nadájam sa zenskym cajom

katkaajurko
2. nov 2010

@amarena ano 4 pretoze platime to len preto-ze nie sme poisteny zdravotne v CR... tolko to totiz stoji u nich aj ked ides cez poistovnu (to je aj dovod,preco imunologiu nerobia kazdemu a automaticky) cize plati defacto kazdy,len my zo svojho...a kazdy caka 4 tyzdne.... 😉

chlpacik
2. nov 2010

@mili78 neboj, určite nerozmyslí 😉 , že sviňa jedna 😀 ja čakám menzes a nič, už vidím ako mi predpisuje duphaston k metforminu, už to vidím, 😖

mili78
2. nov 2010

@chlpacik ...chlpi a nie si v tom? 😀

chlpacik
2. nov 2010

@mili78 no jasnééé, tak keby som sa mala riadiť tým, že nemám krámy, no tha potom som v tom stále 😀 , však u mňa je normálne že mi menzes nedošiel aj 4mesiace, samozrejme myslím tie prest ávky bez dufika, keďže po 6mes.je stále vysadený a sviňa mrcha sama nikdy nedôjde, takže to by som už bola mala aj celú škôlku podľa toho 😀 😀 😀

chlpacik
3. nov 2010

dobré ránko bambuľky. Kde ste?

katkaajurko
3. nov 2010

@chlpacik caf chlpi ja som tu 🙂

chlpacik
3. nov 2010

@katkaajurko caaaaaaaau, no aspoň niekto 🙂 ... dnes som si citala tak v skratke ucinok metforminu, co tu uzivaju holky, tak jedna do 6mes., ina do 2mes.boli tehu, tak pekne ma too naladilo 😉 😉 😉 ...
.
.ach a caká ma umyvanie okna, neznasam cistit zaluzie, vrrrrrrrr 😠

katkaajurko
3. nov 2010

@chlpacik ano chlpi - hovori sa ze statistika je 50% uspesnost-co je dost vysoka 😉 nie?

chlpacik
3. nov 2010

@katkaajurko no jo, takže nakoniec tam nejaká šanca je, ale Ty asi nebudeš čakať, ale rovno na IVF pôjdeš 😉 😀 ,

katkaajurko
3. nov 2010

@chlpacik je vyssia uspesnost aj pri ivf-ked su tie vajecniky podchytene metforminom povedal doki 😉

a inac ako som pisala,ze som neschudla,tak som schudla a kukala som dnes na vahu ako sprosta!!! lebo som myslela,ze mam 55 kil a bolo tam 53,5 co som teda zirala jak tela na nove vrata...asi je pokazena 😀