Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
8. nov 2010

@erickaa ....ja tak mat tvoju trpezlivost, tak by som uz usetrila par desiatok Efro za testy 🙂 😀 😀 😀

@katkaajurko ...sak prave....manzel trosku nechapal, co sa so mnou deje 😀 😀 😀 ...ale tak aspon si teraz trosku oddychneme.... dnes odsiel do Pariza, takze budem zurit uz len samu seba 😀 😀 😀 😀 ...mal by sa vratit vo stvrtok na obed....ale tak uvidime, co mi povedia v utorok.....ak v utorok bude pregnyl, tak bude musiet manzel prist skor, lebo inak by sme nestihli IVFko 😅 😵

katkaajurko
8. nov 2010

@hiva no tak to pekne teraz vyslo ze pariz..no veru,bude musiet prist skorej, v ten den ako je OPU tak aj jemu beru spermoskov,ze?

hiva
autor
8. nov 2010

@katkaajurko no ved presne to je problem.....on pride normalne vo stvrtok okolo 9:00 do Viedne, takze v Blave by bol oklo 10:00 - 10:30.... a pytala som sa v centre, ci by tot ak islo, keby OPU vyslo nahodou ze na stvrtok....ale oni povedali, ze muz musi prist na 7.00 odovzdat material, aby sa to stihlo pripravit do 9:00, lebo zhruba vtedy robia OPU.....takze som s MM dohodnuta, ze mu v utorok vecer volam, ze co a ako....bud pojde hned v stredu rano na vlak a doma bude okolo 22:00, alebo zostane normalne a pojde az vo stvrtok.....takze uvidime 😒 ....povodne sme aj vahali, ze ci ma ist.....mysleli sme, ze ked bola kontorla v nedelu ze OPU bude asi v utorok, ale potom som ho predsa len poslala...ze nech len ide....potrebujem totiz syry do zasoby na zimu.....na syrove fondue 😅 😀 😀 😀

katkaajurko
8. nov 2010

@hiva no je to veru natesno, ale tak premyslene to mate...som fakt zvedava na zajtra , kolko dni uz stimulkujes?

hiva
autor
8. nov 2010

@katkaajurko ...no dnes som 16 DC ....takze diphereline picham uz 19 dni... a Fostimon uz 12 dni - z toho prvych 8 dni po 2 ampulky....potom 2 dni 3 ampulky a teraz 2 dni 4 ampulky.....teda dnes bude ten 19-ty diphereline a 12-ty fostimon 😒 ....uz je toho fakt ze dost.... babaa co zacala rovnako ako ja ma uz dnes OPU 😒 .....ja uz fakt dufam, ze tento tyzden ju budem mat aj ja 😅 🙂

katkaajurko
8. nov 2010

@hiva a ona mala tiez dlhy protokol? ja myslim hivus ze tento tyzden opu bude-aj ked ja som ta sonom nepozerala ale myslim si ....

hiva
autor
8. nov 2010

@katkaajurko ...no ja tiez silno dufam 😒 ....hej, aj ona mala dlhy protokol 😒 ....ale tak co viem, tak ona iba nema priechodne vajcovody a preto isli na IVF.....takze ziadne hormonalne problemy......ale tak zas ani u mna neboli, tak ja fakt neviem 😖 ....dufam, ze toto trapenie nebudem musiet podstupovat zase......lebo tak aj tie pravidelne kontroly su celkom zabijak....ako ja to zvladam v pohode, ale moj sefino nie je moc nadseny 😀 😀 😀 .....ako kaslat na neho....ale ja som po nich vzdy taka nejaka znicena, ze absolutne stracam chut ist do roboty 😖 ....a tak na vsetko seriem a cakam, kedy sa to na mna zruti 😅 .....tak ale tajne dufam, ze budem tehu a ak by sa malo nieco zrutit, tak kludne odidem z roboty.....ale ak nebudem, to bude teda riadny pruser 😅 😀 😀 😀

amarena
8. nov 2010

Ahojte,
@hiva, chudatko moje, tak tie hormony su svinstvo to je fakt, ale uz sa ti to konci a ty to urcite zvladnes. Ja som brala iba ten Clostil, ale necitila som ziadne vedlajsie ucinky (klop klop klop) ty si mala aj pri nom problem? Mozno si viac senzitivnejsia, tym samozrejme nechcem porovnovat Clostil so stimulaciou.
@katkaajurko, tak pekne napredujete, len tak dalej
@erickaa, mas moj obdiv, ja by som asi nevydrzala netestovat.

katkaajurko
8. nov 2010

@hiva neboj sa-ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari 😉 🙂 ale viem ze tu robotu flakoces uz dlhsie - ale je to pochopitelne 😅

hiva
autor
8. nov 2010

@katkaajurko no veru....flakam ju uz dlhodobejsie 😀 😀 😀 ...zhruba tak od januara 😀 😀 😀 ......teraz ale ide skor o to, ze zacinaju nove projekty, do ktorych sa ja uz nechcem pustat a nechavam to na moju nahradnicku.....ta mala povodne zacat od decembra, teraz najnovsie vraj az od februara 😠 ....ale tak serem na to....nove veci uz nebudem zacinat....budem rada, ak sa mi podaria dokoncit tie, co mam rozbehnute 😀 😀 😀

@amarena ...clostyl som brala len 1 cyklus....a tam to islo krasne....ovulka na 15 DC 🙂 ....ako boleli ma aj tam vajecniky.... ahlavne po pregnyle mi bolo hrozne....ale tak nic strasne 😒

ako ani teraz to nie je nic estra strasne, co by sa nedalo vydrzat.....ale ked zatial zial chybaju vysledky, tak to hrozne stve 😠 😠 😠

erickaa
8. nov 2010

Bola som nakúpiť v dm-ke a ako som sa tam motala medzi regálmi, natrafila som na tehotenské testy 😖 Tak som si 2 kúpila a teraz ma strašia v nočnom stolíku. Ale aj tak si ich neurobím..teraz určite nie 🤐

hiva
autor
8. nov 2010

@erickaa ...vidim, ze moje provokacie na teba zabrali 😉 😀 😀 😀 ...neblbni.....nebran sa tomu.....testni zajtra rano 😉 😵 ....som napata jak guma v trenkach 😀 😀 😀

ninan2
8. nov 2010

Ahojte, nemate niektora skusenost s ovulacnymi testami v kombinacii s BT? Posledne 3 dni sa mi zvysuje intenzita testovacieho pruzku, vyzera to ze dnes je skoro tak silna ako ta kontrolna. Tu je moj graf, aj podla hlienu to vyzera na skoru ovulku: http://www.fertilityfriend.com/home/2ee956
Podla testu by teoreticky mala byt do 24-36 hodin.
Moja otazka je, ci ma zmysel dalej testovat, kedze sa mi totiz testy uz minuli, musela by som si dokupit dalsie, a nie je to zrovna lacne. Lenze co ked az zajtra bude ten testovaci pruzok este viac silnejsi?
Da sa spolahnut na BT, ze kym sa nezvysi, tak ovulacia naozaj nebola, a je teda lepsie testovat dalej?

katkaajurko
8. nov 2010

@ninan2 ja som to jeden cas pouzivala ale toto ma nejako stresovalo.... lebo som mala odsledovane priznaky a tak a ked som zacala aj s testami-zacalo ma to nejako mylit....a brutal stresovat,tak som prestala..... a par mi ich skyslo v skrinke-kedze sa vyrabaju po 5 -

tak som inak urobila pokus-ci je pravda-ze pri tehotenstve reaguju a reaguju a to brutalne.... ako semafor 😅

kaciatko81
8. nov 2010

ahojte 🙂
@erickaa ja som bola ako ty, tiez som netestovala, ani ked testy trcali v skrinke...
@katkaajurko ako sa citis?
@hiva s pracou som na tom asi rovnako ako ty 😅 😖

ninan2
8. nov 2010

@katkaajurko heh, zaujimave. Takze hovoris ze si ich mam kupit, a ked tak ich potom pouzijem ako tehotenske :D.
No uz aj ja sa tym tusim zacinam stresovat, ale je dobre vediet ze mam zrejme v poriadku aj LH hladinu, ze sa postupne zvysuje, a to zvysenie teploty po ovulke byva naozaj ovulkou a nie niecim inym.

ninan2
8. nov 2010

@katkaajurko inak kolky den cyklu si mala teraz ovulku, co si otehotnela? Daj pripadne graf, aj ked sa mi zda ze som ho videla, ale nepamatam si moc. A mozem sa este spytat ze ako vam vyslo snazenie sa, ako dlho pred ovulkou? 🙂 😉

dlabinecka
8. nov 2010

Ahoj, chtěla bych vás tady všechny jenom moc potpořit. I já jsem s PCO bojovala a vyhrála!!! Je to těžké, ale ne neřešitelné!! Všem vám moc držím palečky!!!!!!!!!!!!!!! 😉

amarena
8. nov 2010

@ninan2, ja som pocula taky nazor, ze treba sa riadit BT a testami si ovu len potvrdit. Tak, ale neviem co je na tom pravdy.
@hiva, no my dve by sme asi najradsej testly za ericku. 😀
Verim ti, ze ked este nemas vysledky, tak je to potom take, ze cloveka aj trpezlivost prechadza, ale uz si takmer na konci, takze bojuj. Bude to stat za to. 😲

katkaajurko
8. nov 2010

@ninan2 no mna fakt stresovali a podla nich som nutila mm na sex a prave vtedy nam to zlyhavalo...inak nie..takze ja som musela prestat.... lebo som sledovala aka je silna ta palicky a mala som silnu aj dva dni a nikdy som nevedela dopredu ci bude jeden,ci dva..takze na nervy fakt.....

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

trafili sme sa presne....(nahodou...predtym bola pauza tusim aj 5 dni,bola som PN)

@kaciatko81 celkom fajn dakujem...trosku bolia krize sem tam,ale klop klop klop okrem obcasneho vnutorneho strachu s ktorym bojujem sa citim fajn....

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, ahoj a dakujeme. Tak nam napis, ze ako sa vam to nakoniec podarilo a ako dlho ste snazilkovali. Inac. gratulujem k babatku. 🙂

dlabinecka
8. nov 2010

@amarena Moc děkuju!!! V podstatě si myslím, že nejdůležitější je najít dobrého doktora. Díky tomu jsme se trápili pouze rok. Můj nový dr. rychle PCO diagnostikoval. Nasadil mi clostylbegit a každy cyklus kontroloval ultrazvukem jestli je ovulka. když 2y clostylbegit nezabral, tak mě poslali na laparoskopii, tzv drilling ovarii. a hned v dalším cyklu jsem otěhotněla!!! 🙂

amarena
8. nov 2010

@katkaajurko, s tym strachom je to fakt na prasky. Clovek, aby sa bal cele tehotenstvo a potom ked sa uz babo narodi, tak sa o neho boji cely zivot.

@chlpacik kde si? Ved cakame od teba spravicky.

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka , jeeeeeeeeeeej tak to je super. ja som na tom teraz presne tak ako si bola ty. 2 mesiace clostyl a teraz som 2 tyzdne po laparke - tiez driling. Jaaaj, keby to aj mne vyslo, tak ako tebe.

dlabinecka
8. nov 2010

@amarena výjde!!! moc držim palce. znam tři maminky s uplně stejným postupem a všechny otěhotněly hnedka!! po¨laparce jsem musela cyklus rozjet, ale vyšlo to fakt hnedka!!!

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, dakujem. 😵 😵 😵

dlabinecka
8. nov 2010

@amarena Mě neděkuj. děkuj svému doktorovi. překvapujeme, že k laparoskopii nepřistupují všichni lékaři hned. Zatím má 100% úspěšnost, pokud já vím!!!

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, neviem, ale niekedy sa tej laparke aj baby brania. Nechcu sa dat hned operovat a skusaju aj ine moznosti. ja som pocuvla mojho dr, ved vie co robi. Mozem sa ta spytat kolko mas rokov? Ja uz 31.

dlabinecka
8. nov 2010

@amarena 24. V době laparky 23. Mno, nevím. já miminko moc chtěla a udělala bych cokoliv. Operace byla rychlá, den v nemocnici mi za mojí princeznu určitě stál Nechápu proč se tomu někdo brání.... A mimochodem. Znám maminku, které bylo při operaci 38!!!! 🙂

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, ja som sa tiez bala, ale tak prekonala som to, aj baby tu na konovi mi pomohli.
😉 Naozaj to nebolo nic hrozne. Ja uz len teraz dufam, ze to pomoze. 23 - tak to si madica. 😉 Ja som vtedy tusim nemala ani vhodneho partnera a koncila som skolu, ale jasne niekto sa citi na babatko uz v 18. 😕