Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

dlabinecka
8. nov 2010

@amarena snažili jsme se od mých 22 vždycky jsem chtěla mít mimi brzy. a také jsem měla už manžela 🙂 jistě, je to přeci jen operace, ale oproti porodu je to pohodička 😀 Pomůže, bud optimista. Mě dr 14DC říkal, že žádné folíky nevidí a já už to oplakala a přitom už vajíčko bylo oplodněné a hledalo si hnízdečko 😉

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, a pamatas si este na ktory den si po tej laparke mala ovu? Lebo ja ju necitim a s meranim BT som zacala az dnes. 😒

ninan2
8. nov 2010

@dlabinecka nuz laparoskopia je predsa len operacia v celkovej narkoze, a vsetky taketo invazivne sposoby vysetrenia sa robia az po nejakom case snazenia sa. Lebo aj ked je uplne zdravy par, priemer je cas pol roka na otehotnenie, ale OK je aj do toho roka. Ja mam zda sa lahsiu formu PCO, ovulka u mna pravidelne byva, ale velmi nepravidelne a niekedy aj dost neskoro. Gynekolog ale povedal ze laparku mi odporuca spravit az po roku snazenia sa.

dlabinecka
8. nov 2010

@amarena Na laparce jsem byla myslím cca 8DC, poté mi byla vyvolaná menzes agolutinem. Takže cyklus byl cca 40dní a poté jsem musela mít ovu 13DC. 14DC už bylo po všem. Ale v tom cyklu, kdy byla operace ovulka nebyla.

dlabinecka
8. nov 2010

@ninan2 Já jsem nikdy pravidelnou menzes neměla. Když jsem vysadila HA nikdy vůbec jsem nemenstruovala. Pokud někdy ovulku máš, tak je to něco jiného. U mě to bylo tím, že jsem ovu opravdu vůbec neměla a na clostylbegyt vůbec nereagovala. Jistě, je to operace, ale rozhodně to za to stojí....

ninan2
8. nov 2010

@katkaajurko no, tak uvidim este zajtra podla teploty, mozno sa uz zvysi a tak nebudem musiet rozmyslat nad ovulacnymi testami. Uz par dni ma inak boli pravy vajecnik, odvcera ho dost citim najma pri chodzi, predtym som to az takto nemavala. Tak dufam ze to nie je nejaka cysta alebo co...
FF Ti preco vyznacilo ovulku na 22ty den? Povedala by som totiz ze bola az 23ty, aj podla hlienu.
Brala si v tomto cykle aj nejake lieky (ten metformin? Viem ze to niekto bral a nie som si ista ci ty alebo hiva).

katkaajurko
8. nov 2010

@ninan2 neviem preco mi to takto debilne ff vyznacil ale som si ista -ze bola na ten 23den -ale hned rano...som citila totalne vajecnik a potom zrazu nic....

ano brala som metformin uz dva mesiace a toto bol cyklus po cykluse s clostylom-takze stopove ucinky v nom asi boli tiez.....

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, presne, aj ja povysadeni HA - nic. Na ten clostil som druhy mesiac reagovala dobre, ale nic z toho. No a ten agolutin mi este nedal. Mala by som ho dostat?

ninan2
8. nov 2010

@dlabinecka hmm no dalsia vec je, ze nemusis mat priechodne vejcovody (na to staci hociaky maly zapal, alebo aj operacia slepeho creva, aby si nemala...), a preto je vraj lepsie nasadzovat hormony az ked sa spravi laparoskopia. Takze uplne najlepsi postup je podla mojho doktora najprv prirodzene snazenie sa (rok), potom laparoskopia, a az potom hormony 🙂.

dlabinecka
8. nov 2010

@ninan2 Jasně, ale když bylo jednoznačné, že mam PCO? Chodila jsem denně na UTz a hormonální obraz z krve. Diagnoza byla jasná...Bylo zbytečné čekat rok...

@amarena já neragovala vůbec...no, pokud nedostaneš menzes, tak určitě!!! musíě se nějak "nastartovat" abys mohla mít ovulku, tak Ti musí začit cyklus 😉

ninan2
8. nov 2010

@katkaajurko aha jasne, takze tomu zrejme dopomohli aj tie lieky... A teraz beries Utrogestan, to sa dava automaticky?

ninan2
8. nov 2010

@dlabinecka hmm to ano, ked si vobec nemavala ovulku... tak super teda ze to vyslo 🙂

katkaajurko
8. nov 2010

@ninan2 urcite tomu dopomohli lieky

teraz beriem zatial duphaston (kedysi som mala nakazane ho brat kebyze otehu) a mala som este jedno balenie doma-tak som si ho hned nasadila a v stredu si vypytam dalsie....

dlabinecka
8. nov 2010

@ninan2 zřejmě jsem 1.ovulku v životě měla až po operaci😉 a jinak Ti moc přeju, at už brzy řešíš těhulkovské trápeníčka a na PCO alespon na chvíli zapomeneš!!!

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, @ninan2, suhlasim s dlabi. Rok sa prirodzeme snazit, ked mrcha nikde a tzn., ze na 99 percent ani ovu nikde, tak to je zabity cas.
Tak to este musim pockat par dni ci pride mracha sama, ale zda sa mi, ze mi dr hovoril, ze hned asi ovu nenabehne, az dalsi cyklus. Tak uvidim.

ninan2
8. nov 2010

@katkaajurko jj, dobry postup 🙂 Ale standartne len kvoli PCO sa asi nedava ze?

katkaajurko
8. nov 2010

@ninan2 myslis duphaston? ten sa zvykne davat ked je podozrenie na slabe zlte teliesko alebo na upravu cyklu a aj po IUI alebo IVF ho davaju standardne hned automaticky.....

ninan2
8. nov 2010

@dlabinecka ja to nastastie zatial beriem OK, nesnazime sa dlho a ovulku zda sa mavam, akurat teda oneskorenu 🙂 Kazdopadne ak do aprila nic, caka ma ta laparka. Co som teda citala tak ten drilling by naozaj mal pomoct.

amarena
8. nov 2010

@katkaajurko, kedy ti povedali, ze mas podozrenie na slabe zlte teliesko?

ninan2
8. nov 2010

@katkaajurko jasne... no ja zda sa slabe zlte teliesko nemam, lebo lutealku mavam odkedy beriem bylinky 15-16 dni. Pride mi to ale zbytocne dlho, kedze v pripade netehotenstva sa cyklus akurat tak predlzuje a oneskoruje dalsiu MS a dalsiu ovulku.

katkaajurko
8. nov 2010

@amarena uz veeeelmi davno - moje vlastne cykly byvali pomerne casto so spinenim v druhej faze cyklu

dlabinecka
8. nov 2010

@amarena A jaký jsi Dc? A jaký DC jsi byla na laparce?já si myslím, že jsme dokonce měli pár dní zakázaný sexík, takže se s ovulkou vůbec nepočítelo.
@ninan2 jasně, hlavně to chce pohodičku. Psychika dělá hodně. A pokud je alespon nějaká šance na otěhotnění bez prášků, či operace, tak bych to taky zkoušela!!! 😉

erickaa
8. nov 2010

@hiva ja testnem jedine, že zajtra testne aj @chlpacik 😀 Ale moc sa na to necítim, zas budem mať depku 🙄

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, ja som 25 dc, 15.10 prisla mrcha a 22.10 bola laparka. Tiez sme mali par dni zakazany sexik. 😉

timona
8. nov 2010

viete mi povedat, ci teoreticky by v car-e mohli rovno navrhnut IVF bez predchádzajúcich IUI?napr. ak pri nejakych ťažšich poruchach plodnosti u obch partnerov?

chlpacik
8. nov 2010

Ahojteee, až teraz sa mi podarilo dostať na net, nebolo času počas dňa. Ale no kupila som si ten testik, aj keď určite bude negatívny ☹, lebo som trochu nachladená, aj výtok mám, ale testnem ráno😅.
@hiva ahaaaaaaa, no tak to je fajn, keď v domčeku oficiálne, aj keď tá práca no ...cestovať nič moc 😒
Ja idem zajtra s mojim na domček(kde ešte sa rekonštruuje)budeme tam do nedele, domalovat jednu izbu, hodit plavajucu podlahu a pratat 😠, no keďže tam nemáme net, tak sa zbláznim do nedele asi 😖, ale hlavne že budeme spolu...

@amarena tu soooooom, nekrič 😉 testnem ráno pred 6tou, lebo dnes má môj nočnú a rovno z roboty pride po mňa a ideme do nášho spoločného porabat. 5percent negativny, ale ak som ho uz kupila, tak využijem 😉

a idem Vás prečítať, co sa tu udialo počas mojej neprítomnosti. Za deň zapíšete ach jaaaj, čo to tu bude do nedele, Kristepane 😀

chlpacik
8. nov 2010

no a tam malo byť že na 85% bude negatívny, ach neposlušné písmenka, keby to bolo na 5% to by bola paráda 😵 😵 😵 ale realistka som, takže 😒 ...@erickaa no ja neviem, testnem, nič sa nedeje. Keď už máš testík, tak jeden hore dole. No samozrejme je to na Tvojom uvážení. Každopádne na Teba ráno budem myslieť, že čo ak Ti to vyjde 😉
@hiva jooj, tak to ma mrzí, že si to musís sama pichnúť 😖 , a nie je tam blízko nejaká suseda sestrička??? Aj keď Ty si šikovná, Ty to zvládneš aj sama 😉 ...apropo s tým grckaním pri umývaní zubov to mávam občas aj ja, ale skôr som známa tým, že sa tou pastou stále zadžabem na tričku, asi budem nosiť podbradník 😀
...držím zajtra palce, ak ideš na kontrolu, nech sa to už pohne 😎
@katkaajurko
mi normálne budete chýbať za tých pár dní , tak som si na Vás zvykla 😀

dlabinecka
8. nov 2010

@amarena A co Ti řekl Dr? Kdy máš přijít nebo tak? Já píchala agolutin 35 DC, ale myslím, že bych dobla klidně dřív, je nepravděpodobné, že se to rozjede samo 😉 myslím, že na Vánoce už budeš s // 😉

chlpacik
8. nov 2010

Nevydržala som to a testla som... výsledok jedna palička ☹ ...také malé srdiečko som mala, keď sa zafarbila jedna palička, že čo ak pôjde aj ďalej, a nič ☹ ...druhý pokus ani nerobím, odložím do šuflika...
Som si tak maličko v duchu namýšľala, že ak by predsa tak 11teho by som to svojmu oznámila(meniny), ale žiaden happy end sa nekoná...
Takže môžem ísť ku gyndoške a môže mi k metforminu predpísať aj duphaston na menzes😠 😠 😠

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, ja prave ani neviem ako sme sa dohodli, prisiel sa na mna pozriet po operacii, ale to som bola este trochu pod vplyvom anestezy. Budem mu musiet zavolat. Tak takyto vianocny darcek by nebol od veci. 😵 😵 😵
@chlpacik, tak to ma mrzi. ☹ Ale ideme bojvat dalej, ok? Inak dost bab videlo na teste slabu druhu ciarku az po hodine. 😕