Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
11. nov 2010

@erickaa ...Eri samozrejme, ze vam dam vediet....budem 13DC....ale u mna to nehra rolu, kedze vajko sa mi zase neutvorilo ☹

@ninan2
@amarena ....no to si ja myslim...lebo ked uvidi, ze uz mi 2x robili laparku pri ktorej odstranovali zrasty a prefukovali vajickovody, tak ma znovu posle...lebo podla mna tie zrasty tam mam znovu ☹

ninan2
11. nov 2010

@mili78 aha jasne... Hmm no uvidis, netreba hned takto pesimisticky vsetko brat , mozno bude vsetko OK 🙂

erickaa
11. nov 2010

@mili78 jááj vajko nie je 😖 Ale možno ho Valky nájde 😉 Možno už ťa laparkou nebudú trápiť a navrhnú ti rovno IVF. A budeš mať pokoj, prípadne dvojičky ako hivka 😀
Som tak rozmýšľala nedávno, že vlastne z čoho vznikajú tie zrasty? Z nejakého zápalu alebo operácie, alebo z čoho? 😕 😕 😕 Prekonala si nejaké ochorenia, z čoho by to mohlo byť?

mili78
11. nov 2010

@ninan2
@erickaa ...no každopádne múdrejšia budem v pondelok 🙂 ..... co sa tyka tych zrastov, tak mi povedali, ze to mam udajne z operacie slepeho creva, ktoru mi robili v 4 rokoch....a toto su nasledky 😒

ninan2
11. nov 2010

@mili78 to nemyslis vazne.... tiez som mala operaciu slepaku ked som mala asi 9 rokov... preboha... tak to sa mam na co tesit 😒

mili78
12. nov 2010

@ninan2 ...Ninka ale to vobec nemusi byt tvoj pripad....ja som mala velmi komplikovanu operaciu slepaku...ako sa vravi priniesli ma za 5 minut 12.....ja mam tu ranu velmi velku a skaredu, lebo mi museli vybrat vsetky creva von, lebo mi slepak praskol...no a vlastne tym vznikli a vznikaju tie zrasty...tak mi to bolo vysvetlene....mavam strasne bolesti v podbrusku...vela ludi ma zrasty, ale mnohi o tom ani netusia...mne to zial robi šarapatu....aj pri prvej aj pri druhej laparke mi lekari povedali, že takú paseku akú som mala ja v bruchu este nevideli...maternica zrastena s hrubym crevom a podobne...takze preto sa domnievam, ze ma zase supnu na laparku, aby to znovu vsetko precistili ☹

erickaa
12. nov 2010

Dobré ránko babule..tak ja už som po krvi, už len čakať výsledok 😝 Dnešný deň je zatiaľ celý čudný a to je iba ráno..najprv na mňa zabudli, potom nevedeli nájsť a ani nenašli moju kartu 😕, ešte ma k tomu aj hlava bolí, ešte mám ísť na úrady vybavovať a tak. 😖
@mili78 podľa mňa ťa rovno odporučia na IVF, tie zrasty sú neni bohviečo. Dúfam, že už nebude potrebná laparka, už si si užila dosť. Každopádne som veľmi zvedavá na pondelok 😉
@hiva držím ti silno palce a myslím na teba! 😉 A neviem sa tiež dočkať správ 😉 tfuj tfuj tfuj

katkaajurko
12. nov 2010

dobre ranko

Mili suhlasim s erickou,ak sutam zrasty-asi je najjednoduchsie IVF -a ma najvyssie sance 😉 🙂

ericka - drzim palceky tfuj tfuj tfuj

Hivus - na teba od rana mooooooooooooooooooooc myslim,ale ty si silna baba-zvladnes to pekne-uz len nech je kvalitna krasna urodicka oocytikov! 😵 😵 😵

ninan2
12. nov 2010

@mili78 hmm co viem tak mna operovali tesne pred prasknutim slepeho creva, tak mozno to az take zle so mnou kvoli tomu nie je... ale bohvie. Vsak uvidi sa pri laparke, o pol roka. Tebe drzim palce aby si to uz mala OK.

amarena
12. nov 2010

Dobre ranko,

@erickaa, o kolkej mas mat tie vysledky? Mna niekedy rozboli hlava ked som v hroznom strese, mozno aj teba z toho boli. Po pozitivnom vysledku ta boliet prestane. 🙂
@hiva, ocakavam len dobre spravicky. 😉 Neviem ci sa cez vikend budem moct pripojit na net, ideme na chatu, ale ja si to tu potom na 100 percent precitam. 😵
@mili78, chudatko, tak to si si uz dost vytrpela. ☹ V tomto pripade by bolo pre teba asi naozaj lepsie ivf.

ninan2
12. nov 2010

@katkaajurko Ahoj, inak FF mi dnes posunul ovulku o 1 den neskor, na den toho pozitivneho ovulacneho testu, co by teda viac sedelo, kedze aj hlien este vtedy bol. Akurat teda tu bolest vajecnikov moc nechapem, kedze bola az 2-3 dni predtym. No co uz 🙂.

ninan2
12. nov 2010

@erickaa Ahoj, tak som uz zvedava na vysledky, dufam ze budu pozitivne 🙂

katkaajurko
12. nov 2010

@ninan2 ukaz

ninan2
12. nov 2010

ja sa inak dnes hram na opatrovatelku, mam na krku moju 2-rocnu neterku. Taka zlatucka je 😉

mili78
12. nov 2010

@erickaa ....Eri veru mam za sebou uz toho az az...a aby mi nebolo luto tak este aj PCO a zvyseny FSH a ktovie co mi este vsetko najdu 😉 ........... snad aspon tebe sa uz pošťastilo a oznamis nam krasnu spravu 😉

@katkaajurko .... Kati no uvidim ako sa vyjadri dr. Valky ..... inak aky je?

@ninan2 .... Ninka dakujem, snad sa len nieco podari....tiez ti drzim palce, nech ti to vyjde prirodzene (to by sme chceli vsetky)

@amarena.....no mam toho dost za sebou, ale vzdy je na tom niekto ovela horsie....asi je to moj osud
😝

katkaajurko
12. nov 2010

@ninan2 no podla mna ti to dobre vyznacil..a z jedneho dna sa nestriela 😉
@mili78 odbornik je to podla mna velmi dobry..... len necakaj ukecanost alebo tak... casto je zamysleny a malo rozprava...treba sa ho vypytovat.... ale je to kapacita

mili78
12. nov 2010

@katkaajurko ..... Kati no ved to ani neocakavam....kde by zasiel keby s kazdou co mu pride pod ruky vykecaval 🙂 juj, ale sa aj tak trosku obavam, ze co mi povie

hiva
autor
12. nov 2010

caute babule.....tak akurat som dosla domov.....brucho ma boli, trosku spinim, ale inak celkom OK.....akurat som trochu sklamana ☹ ....mame len 5 oocytov a aj to su vraj dost malicke.... povodne sa ocakavalo cca 20, ale nakoniec je z toho len 5 😒 .....tak ale vzdy lepsie ako nic......babula co bola so mnou mala iba 1 ☹ ...v papieroch som videla, ze odporucaju nabuduce o 1-2 dni dlhsiu stimulku a vyssiu davku pregnylu 😒....tak ale snad ziadne nabuduce tak skoro nebude 😅

dobra sprava ale je, ze manzel mal vyborny spermiogram a tak sme sa dohodli s embriologickou, ze ziadne ISCI nebude.....oocytky su uz v mistickach spolu so spermijkami, a zajtra doobeda mi zavolaju, ci cez noc dozreli a ci sa podarilo oplodnenie 😒 ....teraz uz len nejako vydrzat do zajtra 😕

ak sa podaria iba 2, na ET pojdem uz v nedelu.....ak ich bude viac, bude predlzena kultivacia a ET asi v utorok 😒

ale zial, asi nic nezostane na mrazenie ☹....jedina ak by sa podarilo vsetkych 5, o com dost pochybujem, lebo su vazne ze malicke.....embriologicka bola moja kamoska, takze mi povedala vsetko na rovinu ☹

verim, ze aspon jedneho embrijka sa dockame....a dvojicku budu jednovajecne 😀 😀 😀

mili78
12. nov 2010

@hiva ....Hivus nebooooj vsetko dobre dopadne....si statočná 😉 bolelo to?

hiva
autor
12. nov 2010

@mili78 vtedy nebolelo....ved som bola v narkoze 😀 😀 😀 ... ale teraz boli brucho aj pichaju vajecniky....ako pri takej silnejsej mrche 😒 .....ale da sa to vydrzat 😉 🙂

katkaajurko
12. nov 2010

@hiva moja zlata statocna! tfuj tfuj tfuj nech sa im dari!!!!! musia to byt bojovnici!

a nepovedala ti preco ocakavali 20 a je ich 5? kazdopadne aj jeden dvaja bojovnici stacia a musia byt silne! a ten spermiogram-tak to je super sprava 😉

mili78
12. nov 2010

@hiva ....Hivus to sa odobera v narkoze? som myslela, ze pri vedomí....tak to je este fajn 😉 velmi ti drzim palce, aby sa to podarilo! 😅

erickaa
12. nov 2010

baby, tak ja už som tu... NEGATíVNE 😝 😝 😝 Som to ale čakala, takže som sa nezosypala. 😀 No čo, ideme ďalej..asi ešte nebol ten správny čas 😉
@hiva aj päť je fajn, lepšie ako jeden 😉 Držím palce, tebe to musí vyjsť..Celý víkend budem na teba myslieť, tak píš nové správy v nedeľu. Teraz pekne oddychuj a pripravuj si materničku 😉 😉 😉

mili78
12. nov 2010

@erickaa ....Erika obdivujem ta, aka si silna 😅 skoda, ale ako pises...ide sa dalej 😉 .....nepovedali ti preco ma to IUI taku malu uspesnost?

katkaajurko
12. nov 2010

@erickaa presne ako pises-ide sa dalej 😉

erickaa
12. nov 2010

@mili78 tá úspešnosť ževraj zodpovedá reálnej úspešnosti u zdravých párov. Nie každý otehotnie na prvý krát, sú to skôr výnimky. Vajko aj môže byť oplodnené spermijkou, ale po čase sa môže prestať vyvíjať a zaniká. Ide o ranný "potrat" o ktorom sa žena, ani lekári nedozvedia. Je to asi nejaká prirodzená selekcia prírody. Preto si z toho ťažkú hlavu nerobím, išlo iba o druhý pokus. A dokonca v Čechách poisťovne preplácajú až 6 IUI do roka! Takže to tiež o niečom hovorí... Len nechápem prečo u nás to poisťovňa neprepláca 😠 😠 😠

erickaa
12. nov 2010

Kurňa taká som už nažhavená na ďalšiu stimulku, nech už príde mrcha!... 😀 😀 😀 Asi poviem doktorke, nech mi zvýši dávku..nech sa mi urobia aspoň 2-3 vajká.. 😀 😀 😀

amarena
12. nov 2010

@erickaa, skoda 😔 , ale som rada, ze to takto beries. Chystas sa na tretie IUI?

@hiva, tak 5 nie je zrovna najmenej , na tie dvojicky to bude stacit. 😵 a ktomu este ten dobry spermio, ved to je super. 😵

hiva
autor
12. nov 2010

😒 @katkaajurko ....no v sprave som videla, ze na pravom vajecniku bolo 5, na lavom 9, ale schopnych nakoniec len 5.....to by aj zodpovedalo tomu, co som videla na UTZV....oni asi cakali, ze ich tam bude ovela viac, lebo posledne dni sa mi stimulka nejak velmi rozbehla.....ale vyzera to tak, ze som mala stimulovat este o den dlhsie a asi aj vyssiu davku pregnylu 😒 ....lebo mala som ich viac, ale ze su fakt velmi malicke a nezrele....t.eraz musim uz len dufat, ze tych 5 zabojuje a cez noc dozrie 😒 ....no a este hovorili, ze mozno nie vsetko co bolo na UTZV boli foliky..... mohli byt aj cysticky a tak 😒

no skoda....uvidime.....trosku som sklamana, ale tak snad to nejak predycham.....zajtra doobeda budem mudrejsia, ked sa mi ozve embriologicka 😒 😅

@erickaa ... skoda....ale neboj, do tretice vsetko dobre 😉 😵

babule, vsetkym Vam dakujem za podporu.....je prima vediet, ze na Vas niekto mysli a drzi Vam palce 😵 ...zajtra sa Vam isto ozvem, ked budem vediet nieco nove 😉 😵