Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

aduskatt
13. nov 2010

@ondre tak to ti budem veeelmi drzat palce a dufam teda, ze sa tu budeme podporovat a obcas pokecame a tak

ondre
13. nov 2010

@aduskatt no ja som stredu vzala agolutin a uz len cakam a cakam a cakam.no asi aj ja sa dam radcej na rizikove. po prvom vlozeni som chodila do prace a potom som si to dost dlho vycitala ze preto sa dobre neuhniezdily.takze po vlozeni ostavam hned na PN-ke. no aj mne to uz v praci lezie hore krkom. Tak zatial Pa

aduskatt
13. nov 2010

@ondre ja som mala prve rizikove, maly si zmyslel v piatom mesiaci, ze stacilo a ide omrknut ako to vyzera na svete, tak som bola dalsie tri mesiace v nemocke dole hlavou..........tAKZE nic riskovat nebudem uz. Tak zatial pa

hiva
autor
14. nov 2010

caute babule.....hlasim 2 embrijka poslusne v brusku 😵 😵 😵 😵 ....na mrazenie nezostalo, lebo do dnes rana jedno embrijko vzdalo boj.....ale tak verime, ze tie dva sa dobre chytia a najblizsich 8-9 mesiacov sa ma nepustia 😵 😀 😀

chlpacik
14. nov 2010

hlásim sa, že som doma 😀

chlpacik
14. nov 2010

@hiva 😵 😵 😵 chytia sa 😉

ondre
14. nov 2010

@hiva Ahoj. drzim ti moc palceky aby sa embijka dobre uhniezdily. 🙂 🙂 🙂 🙂 Bola si metodou IVF, alebo ISCI?

ninan2
14. nov 2010

@hiva Ahoj, tak to je super, velmi drzim palce aby to vyslo! 😉

katkaajurko
14. nov 2010

@hiva moja tfuj tfuj tfuj-nech sa im dari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

my sme boli na pohotovosti dnes... rano som si spravila len tak test (hnusny rapiprd) a bol uplne ze slaby - divny..este aj v strede prazdna machula cez obe ciarky.... tak som si povedala,ze neriesim,poobede sme sa boli prest na takej dlhsej prechadzke a kupili ssme cestou iny test,dosli domov - ze idem testovat a kukam na intimke oranzove flaky :( tak som uz nechcela ani testnut ale mm ma donutil a vysli krasne dve palicky ale toho spinenia tam bolo dost a mm sa bal - tak ze ideme na pohotovost..no tam ludi jak smeti -ale ja som vymakla dobru doktorku aj sestricky boli hrozne mile, doktorka ma pozrela zo spodu ze krv ziadna drasticka nie je,ze to je ok a spravila sono a teda machulka sa nam od stredy "zdvojnasobila" uz mala 10,5mm a vnuttri mala ciarocka bola...no a pichli mi cosi proti krvacaniu a ze musim lezat a divila sa - ze akoto-po tom co mam za sebou ma uz nedali na PN :( takze mi dala odporucanku a idem si ju zajtra vybavit..a uz budeme len cakat,ci teda sa spendlicek dobre vyvija...hadam ano

mili78
14. nov 2010

ahojte babenky....

@hiva ... Hivus to je uzasna spravicka....moc moc drzim palceky! 😅.

@katkaajurko .... Katka ty uz zajtra nech si na PNke, rozumeno!! 😀

jaaaaj zajtra rano ideme....drzte mi palce prosim...myslite na mna...potrebujem to ☹

govinda
14. nov 2010

@hiva - moja, ja by som koníkovala tiež v práci, keby to šlo 😠 😎 😀
Mám sa fajn, akurát som po ovulke momentálne, takže teraz také čakacie obdobie 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
Na kontrolu so štítkou idem pred vianocami, tak uvidíme, či GI diéta zabrala znížila hnusný testosterón, teda hlavne cukor, inzulín...ale to všetko so všetkým súvisí, tak uvidím 🙂
Ozvem sa určite...
Všetkým snažilkám držím palčeky 😉

govinda
14. nov 2010

@katkaajurko
katuška, zlatko, držím palčeky, nech sa všetko dobre vyvíja a drobček rastie.
A to si ako otehu? Viem, že si mala problémy - kopec problémov, tak ma to zaujíma...dlho som nebola, nemám prehľad 😀

a tatranka nechodí? 😕

ninan2
14. nov 2010

@govinda Ahoj, ty mas celkom pekne ovulacne grafy, vzdy mavas ovulku? Iba byva neskoro ze? Mas podla vysetreni velmi velku hladinu testosteronu? A doporucili ti GI dietu na znizenie hej? Cize to znamena ze u Teba PCO urcite suvisi aj s inzulinom a cukrom, ale to len tak tipuju?
Dikes za info 😀

ninan2
14. nov 2010

@katkaajurko Ahoj, no teda, neprijemny zazitok. Super ale ze je vsetko OK, a ze aj ta velkost je vyborna uz 🙂 Len tak dalej a pekne oddychuj na PNke 🙂

erickaa
15. nov 2010

ahojte babulky 🙂
@hiva gratulujééééém, to musia byť dvojičky ako vyšité 😉 😉 😉 Držím palčeky. Pekne doma oddychuj..alebo si v práci? 😕
@katkaajurko kati, aj ty pekne oddychuj a nebojkaj sa, všetko bude dobré.. to spoločné fotenie sa nám tuším blíži.. 😉
@mili78 ten počet spermií je nejako moc vysoký, nie? Norma je 20 milionov na mililiter (a stále sa znižuje). A my keď sme mali tých 45, tak nám hovorili, že taký dobrý spg už dlho nevideli 😀 Som zvedavá, čo vám povie Valky dneska, držím palce.. 😉 Hádam už budete mať za sebou aj rozšírený spermio 😉 😉 😉
Ináč som dneska dostala mrchaňu, takže šup šup stimulka ku mne! 😀 😀 😀

nienna
15. nov 2010

@govinda ahoj prosím ťa čo je to tá GI diéta??? tiež by sa mi zišlo znížiť testosterón 😝

hiva
autor
15. nov 2010

caute babule 😵 😵

@katkaajurko ....juj, babulka.... taketo stresy zazivat 😒 .....ale tak aspon si sa dostlaa na UTZV a videla uz aj spendlicka 😵 😵 ... pekne doma lez a oddychuj....a a ni prstom nepohni 😉 .....teda mozes nim hybat, ale jedine po klavesnici 😉 😀 😵
@erickaa ....ja som doma.....dnes som hovorila so sefom, ze by som potrebovala byt doma tak 7-10 dni, aj vie kvoli comu.....a dohodli sme sa, ze budem pekne pracovat z domu 🙂 .....takze teda pracujem doma v postielke 😉 .....ako vidite, robim presne to co v robote.....konikujem a facebukujem o sto sest 😀 😀 😀 😀

@mili78 ....drz sa a daj vediet, ako ste dopadli.....hlavne co tvoj drahy 😉

inak vcera pri ET som sa stretla aj s tou babou, co mala len 1 vajicko..... a mala ISCI a podarilo sa.....takze bola tiez uz na vklade....super, nie? ....to bude parada, ked nakoniec este aj tehu zostaneme 😅 😵

@chlpacik @ninan2 @ondre ...dik babule za podporu 😉... o par dni sa uvidi, ako to cele dopadlo 😅 ....my verime v dvojnasobyn uspech 😅 😀 😵

phoebe79
15. nov 2010

@nienna
mysim, ze je to dieta s nizky glykemickym indexom. malo by ti to znizit testosteron. tiez som riesila tento problem. Knizku som si stiahla z netu - End Ovarian Cysts! By Amanda Clark a vyskusala som. neviem ci pomohla dieta alebo dovolenky, ale som v 12.tyzdni 🙂
moje horm.problemy boli dost zle asi, kezde som mala mentruaciu cca 3x za rok. vyskusaj dietku, mozno pomoze ;)
podstata je, ze obmedzis cukry a uhlohydraty, tzn. ze jes hlavne bielkoviny a zeleninu. ak chces jestuhlohydraty, tak len celozrnne pecivo, celozrnne cestoviny... malo ovocia, ziadne sladkosti. porarilo sa mi takto aj schudnut a citila som sa vyborne. pi matovy alebo kamilkovy caj. ak chces, poslem ti knizku v .pdf na mail.
drzim palec

ninan2
15. nov 2010

@phoebe79 Ahoj, ohladne tej diety mas pravdu, a mohla by si pls tu knizku poslat aj mne? Rada to prestudujem, mam o tom len malo informacii zatial. E-mail je neen@centrum.sk
Inak gratulujem k tehotenstvu, a to si nebrala ani ziadne hormony, iba si drzala tu dietu?

katkaajurko
15. nov 2010

@govinda uvidime ako to dopadne no... ale asi som otehotnela vdaka metforminu a pred tym uprave cyklu s clostylom... asi...

erickaa
15. nov 2010

@ninan2 ešte k tej IUI.. u nás v SR poisťovne vôbec inseminácie nepreplácajú..ani cent. Ale doplácajú lieky. Takže mňa vyšla jedna IUI 75€ a lieky ma teraz vyšli (merional) okolo 60€. Pred tým som mala Clostil, ale ten už si nepamatám koľko stál, ale nie moc..

nienna
15. nov 2010

@phoebe79 jeej to je krásne, gratulujem ti k tehuľkovaniu 😀 a veľmi ma zaujala tá diéta, keď mám možnosť radšej by som to riešila prirodzene, až potom liekmi. Ja mám tiež mens. len pár krát do roka, teraz kvôli tomu beriem HAK ale pomaly by sme sa už aj chceli snažiť o bábo 🙂 takže ja by som tú diétu skúsila, mohla by si mi ju teda poslať na mail? pošlem ti do IP, si hrozne zlatá, ďakujem 😉

chlpacik
15. nov 2010

@phoebe79 ahoj, chcem sa opýtať pomohlo Ti to na úpravu cyklu? Lebo ja mám tiež zriedka menzes, tak ma to zaujíma... ale to, že ŽIADNE SLADKOSTI, to nie je teda pre mňa ☹ ☹ ☹

@hiva kedy ideš na kontrolu?

hiva
autor
15. nov 2010

@chlpacik ... bez sladkosti ani ja neprezijem 😀 😀 😀 ... kontrolu mam teraz az za 10 a 14 dni.....resp. ani to nie je kontrola, ale iba krv, ze ci je tam HCG alebo nie 😅 ....ale tak doma mam uz nakupene testiky, takze budem testovat jedna radost 😀 😀 😀 ...nech mam nejake vzruuuuso 😀 😀 😀

ninan2
15. nov 2010

@erickaa aha jasne, tak aspon teda ze lieky plati poistovna... Chystate sa este na dalsie inak?

govinda
15. nov 2010

@ninan2
no ja takéto cykly ovulačné mám len od doby, od kedy beriem euthyrox, teda asi tak od marca-apríla.
PCO mi práveže nepotvrdili, bola som na laparke a vraj všetko ok, tak už neviem. GI diétu mi lekárka odporučila na zníženie cukru alebo inzulínu alebo čoho, čo vlastne aj súvisí s testosterónom. Aj v samotnej knihe diéta GI sa píše, že podporuje u žien plodnosť, pretože znižuje množstvo mužských hormónov.
A ak by diéta nezabrala, tak od nového roka by mi bol nasadený metformin ako u katky 😀

@hiva
hivuš, držím palčeky, nech sa embryjká držia 😵 😵

@katkaajurko
no tak to je super, že sa predsa podarilo prirodzene, mňa zrejme tiež čaká metformin 😀

phoebe79
15. nov 2010

@nienna
ahoj, tiez som si presla polrocnou fazou s HK, nepomohlo. uz som sa nechcela viac napchavat hormonmi, tak som hladala inu cestu. som toho nazoru, ze vsetko ma svoju pricinu a tu treba riesit. nechala som tomu volny priebeh... az taky, ze som svoje tehu vypatrala v 10.tyzdni :D

kaciatko81
15. nov 2010

@erickaa ja som si merional na iui platila v plnej vyske.
@hiva drzim palce 🙂

govinda
15. nov 2010

@kaciatko81 ahoj moja 😵 😵 😵 . Dlho som ťa nevidela. Ako sa máš? Čo máš nové? Nič o tebe neviem 😀

chlpacik
15. nov 2010

@hiva 14dní, celá večnosť, ale pre tie dvojičky sa oplatí byť trpezlivá 😉 ... juuuj len nech to vyjde, nech to už máš konečne "za sebou" 😉 😵 😵 😵

@govinda a čo to máš za špeciálnu diétu??? Určite Ti nasadia metformin. Ty chodíš ku Semanovej, však?