Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
15. nov 2010

@chlpacik Áno, chodím k Semanovej. No musím nízkoglykemickú diétu, ten cukor alebo inzulín som mala hraničný, nie nejako prekročený, preto mi nechcela hneď dávať lieky, zatiaľ len chcela, aby som vyskúšala tú diétu.
V podstate nesmiem cukor a škroby (zemiaky, ryža...) a biele pečivo. A keď si človek uvedomí, v čom všetkom to je a čo s čím kombinovať, tak to trochu obmedzuje, ale inak fajn. Aspoň som zhodila 4 kilá za 2 mesiace 😀

erickaa
15. nov 2010

@ninan2 ja sa veru na tretie IUI chystám, v piatok mám konzultáciu v centre.. Som zvedavá, či mi zvýši dávku Merionalu 😀 Dám si ešte posledný pokus a potom pauza.. 😀
@kaciatko81 a koľko to stálo v plnej výške? mňa vyšlo jedno balenie 75IU okolo 12€. Ja si iba myslím, že mi poisťovňa zbytok doplatila..idem si kuknúť výpis z poisťovne pre istotu..

kaciatko81
15. nov 2010

@erickaa jedna injekcia cca 10-12e, nepamatam si presne. potrebovala som ich raz osem, raz myslim 12...

chlpacik
15. nov 2010

@govinda no to neznie dobre 😖 , mne by to dlhšie ako 2týždne nevydržalo... no nezávidím Ti 😖 . Ja chodím ku Dr.Posovej na Rastislavku. Moje hodnoty cukru, inzul. sú v norme, ale hned mi predpisala metf. a som aj rada, lebo mne by nejaké tie diéty... no nič proti nim, ale sú jedlá ktorých sa neviem vzdať, a neviem si predstaviť tak fungovať dlhodobo. Ježiši, však sa blížia sviatky, bez sladkých koláčikov, tak to by ma položilo. Más zrejme pevnú vôľu, drž sa teda 😉

erickaa
15. nov 2010

@kaciatko81 no veru máš pravdu, poisťovňa preplatí veľký prd, čo sa merionalu týka. 😠

chlpacik
15. nov 2010

@erickaa trebalo Ti pozerať? si sa len rozčúlila teraz 😀

ninan2
15. nov 2010

@govinda hej viem ze privela cukru skodi. A to mas pravdu ze sacharidy su skoro vsade, je tazke sa normalne stravovat bez nich. Ja prave skusam taku podobnu dietu, jej nazov je nieco ako delena inzulinova dieta, ide o to ze na ranajky mozes mat len sacharidy, na obed hocico pestre, a na veceru iba bielkoviny, trochu tuku a zeleninu. Pretoze aj ked mozu mat 2 potraviny nizky GI, pri ich vzajomnej kombinacii sa inzulinova reakcia znasobi (ked kombinujes sacharidy a bielkoviny), a preto sa tomu treba co najviac vyhybat. Tak som zvedava ze aky to bude mat ucinok, ale mne staci zhodit len par kil, robim to skor kvoli zdravej zivotosprave.

kaciatko81
15. nov 2010

@erickaa nevytacaj sa, dolezite predsa je, aby splnil svoju ulohu, nie? myslela som, ze ti to povedali 😕 mam pocit, ze som niekde citala, ze by aj preplatili, ale potrebujes ziadost ako na ivf a mne to kvoli tomu merionalu nestalo za to cakanie... a priznam sa, ze som sa aj bala toho, ze mi povedia, ze zaplatia a potom ked budem chciet ivf, tak povedia, ze nieeeeeee... 🙄

erickaa
15. nov 2010

@chlpacik ále, som si iba minulý týždeň aktivovala v poisťovni elektronickú pobočku a som si zle kukla kolónku 🙂 Som mala posledný záznam, že za mňa poisťovňa platila 200€, tak som si myslela, že to je za hento. A to bol pri tom sumár za všetky doplatky, dohromady za 9 rokov. Akurát posledný záznam tam bol z toho dňa, keď som brala aj merional, ale to kvôli utrogestanu, ktorý som brala s ním. 😀 Už budem vedieť nabudúce aspoň 😀 😀 😀

erickaa
15. nov 2010

@kaciatko81 niééé, ja sa vôbec nevytáčam.. ani to neriešim, dala by som aj 2 krát toľko, len aby to pomohlo 🙂

govinda
15. nov 2010

@chlpacik ja som bola závislá od sladkého 😀 . Ono sa to postupne dá. Tak napríklad čokoládu môžem, samozrejme bez náplní s veľa orieškami - kombinácia cukru s bielkovinami v čokoláde, orechami - GI sa rapídne znižuje a tak sa to môže papkať. Z bieleho pečiva som prešla na celozrné, namiesto ryže a zemiakov si dávam kopec zeleniny...ono až v knihe som sa dozvedela, čo a ako kombinovať, aby to celé jedlo malo v konečnom dôsledku nízky glykemický index, aj keď sa do neho dá niečo, čo by nemuselo byť najlepšie samotné. A namiesto obyčajného cukru repného používam fruktózový a s ním sa dá v pohode aj piecť, len potom je trošku problém s bielou múkou, ale to sa dá riešiť aj otrubami alebo celozrnou múkou 😀 😀 . KOmplikované a hlavne až v decembri na kontrole sa dozviem, či to nejako pomohlo 😒

@ninan2
no ja som si kúpila knihu diéta GI a tú som si naštudovala. Ale v podstate keď si dávam mäso alebo rybu tak so zeleninovým šalátom alebo tak. Na raňajky mám väčšinou biely jogurt s otrubami a orechami alebo vlákninou, prípadne celozrné pečivko a večer už len niečo zobem, napríklad nejaké fruktózové keksíky s ľanom a podobné veci. Niekedy je to ťažké, ale dá sa to. Tá kniha mi dosť pomohla sa zorientovať 😉

ninan2
15. nov 2010

@govinda jj, to sa stravujes dobre, a hlavne zdravo, len tak dalej 😉

chlpacik
15. nov 2010

@erickaa no aspon vies, ako sa veci maju🙂)) a ten merional ako dlho užívas???
@govinka no ja som strasne na slladkosti, teraz si to neviem ani predstavit... ako celozrnne pecivko mnam, ale nemoct ryzu ani zemiaky 😖 ...človek si zvykne na všetko, ak MUSI 😉 ... Som zvedava potom na tie Tvoje vysledky. Si dohodnuta s lekárkou , že ak nezabralo, tak ides na metformin? Chodís do centra, al. len k obvodakovi na gyndu?

kaciatko81
15. nov 2010

@erickaa presne tak 🙂
@chlpacik merional su injekcie na stimulaciu a mas ich tak dlho ako je treba podla utz 🙂

chlpacik
15. nov 2010

@kaciatko81 no jo to viem, ze injekcie, ale som myslela, že je stanovena doba na ich užívanie, hmmm . . .lebo len tak "do vetra" vysoliť za 12 injekcii vyse 80eciek, no neviem, sklamana by som bola...

kaciatko81
15. nov 2010

@chlpacik no za 12injekcii by ta to vyslo viac 😉 nikto ti nezaruci ako budes reagovat na tie inejkcie, ako budu rast foliky... mne ich napisal 10 a potom raz povedal, ze staci a druhy raz som si dokupovala... neviem ako to myslis, ze len tak do vetra 😅

govinda
15. nov 2010

chlpacik, aj ja som zvedavá na výsledky. Chodím len k obvoďákovi, lebo laparka nič nepotvrdila, dokonca ani PCO, nič, všetko bolo ok, len hormonálny profil som mala vždy pošahaný, tak som to šla riešiť k Semanovej a od kedy mi nasadila Euthyrox, mám konečne cyklus sama od seba a dokonca aj ovulku, tak teraz mám vlasnte 6. ovulku od liečby, tak tomu nechávam ešte trochu času. Uvidíme, ak mi diéta nezaberie, tak mi nasadí metformin a uvidíme.
Pred dvoma rokmi som bola v SPLNe u Hredzáka a po tom jeho prístupe som dostala averziu voči centrám 😠

erickaa
15. nov 2010

@chlpacik ja som napríklad mala teraz 5 injekcií (od 6 do 10 dňa cyklu) a narástlo 1 vajko. Ale chcela by som, aby mi zvýšila doktorka dávku, nech narastú aspoň 2 😀 Takže 10 injekcií ma vyjde 120 €. Ale vôbec to nie je "do vetra", ak má byť výsledkom bábo 😉

erickaa
15. nov 2010

@govinda prosím ťa ako sa volá presne tá kniha o GI a kto ju napísal? By som si ju kúpila. Ako ja sa snažím celozrnné pečivko, teraz mám aj celozrnné cestoviny doma, sladkosti našťastie moc nemusím, ale ryža zemiaky budú problém ☹ Hlavne v reštike keď som, tak všetky moje predsavzatia idú do hája..ja milujem zemiakové krokety! 😀

chlpacik
15. nov 2010

ak je výsledok bábo, tak nic nie je do vetra, of course 😉 , ma chytáte za slovícka, ach jaaaj ženské 😀

@govinda zrejme si na dobrej ceste, rozhodujuci moment bolo zistenie že más stítnu zlazu, tak snad 2011 budes tehulka 😉

erickaa
15. nov 2010

@chlpacik 😀 😀 😀

govinda
15. nov 2010

@erickaa tu je link na tú knihu, ja som ju kúpila v Panta Rhei :http://www.gorila.sk/product/95726
inú som zohnať nevedela

@chlpacik to pevne dúfam, už mi biologické hodiny netikajú ale zvony už bijú 😀

govinda
15. nov 2010
erickaa
15. nov 2010

@govinda parááda, ďakujem..aj som si pozrela ukážky z knihy a na jednej strane bola zmienka práve o PCO. To ma presvedčilo a určite si ju kúpim 🙂

ninan2
15. nov 2010

@govinda Ta kniha vyzera naozaj dobre, nieco podobne uz sice doma mam, ale nie je na skodu mat co najviac info, skusim si ju zohnat aj ja 🙂

govinda
15. nov 2010

@erickaa no veď práve to zaujalo aj mňa. Je tam popísané po jednotlivých kapitolách - ovocie, zelenina, pečivo, nápoje...čo sa môže, čo nie, čo s čím a ako kombinovať a tak a potom sú tam diéty - na chudnutie, na zdravý štýl, na energiu alebo čo a sú tam aj receptíky a tipy. Je fajn 🙂

mili78
15. nov 2010

ahojte babulky....tak sme doma 😉 .... mali ste pravdu, pan docent sa nehral...drahemu strcili do ruky papier a skumavku a sup na odber...potom si pozrel moje papiere....zobrali nam obom krv....vysetril ma...nasiel jedno vajko, sice malicke, len 14mm, ale vo stvrtok mam prist, aby sa pozrel ci rastie alebo nie a potom mi povie dalsi postup....takze tak 😅

ninan2
15. nov 2010

@mili78 no pekne, rychly postup, len tak dalej a nezabudni priebezne informovat, aby som vedela ze co ma o pol roka caka 😝 🙂

hiva
autor
15. nov 2010

@mili78 no super....a ako sa tvaril priatel?....musel byt asi riadne vyvaleny, co? 😀 😀 😀 ...ale tak posluchol doktora a siel, nie?... a ake mal vysledky?

drzim palce, nech vajko rastie 🙂....kolky den DC si dnes?

amarena
15. nov 2010

Ahojte 🙂
tak vidim, ze vela sa tu udialo. Cez vikend som bola prec a aha, kolko noviniek.

@hiva dvojicky, dvojicky, dvojicky!!! 😵
@katkaajurko, tak predsa si PN, ale takto je to asi naozaj lepsie. Budes pekne v klude a oddychnes si. 😉
@govinda, myslis, ze ta kniha by pomohla aj mne, lebo ja dietu drzat nemusim. To by som sa asi stratila. 😖
@erickaa, tak zemiaky, tie by aj mne chybali, ale mozno v nejakej kombinacii sa aj mozu papat. Aspon na obed. 🙂
@mili78, tak super, mas ten obavany pondelok za sebou. Aj ja som zvedava ako tvoj mm reagoval.
@ninan2, tak este pol roka budete skusat prirodzene?