Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mireag
10. feb 2011

Dufam, ze nabuduce, ked sem nakuknem, budes mat v pase aspon 20tt. 🙂 Ci mas dieta, alebo nie, 30-tka je akurat tak na depku... 😀

Je to taky pidi anjelik. 🙂 Skoda len, ze pri snazeni ide cas tak pomaly, ako je to len mozne a potom sa odtrhne z retaze a nestihas... ☹

hiva
autor
10. feb 2011

@mireag no tak to aby si sem minimalne rok nechodila 😀 😀 😀

mireag
10. feb 2011

@hiva no urcite. 😀 Ocakavam vysledky este tento rok. 😉

zuzana151
10. feb 2011

@katkaajurko No vsak ja sa objednam po tom jeho spermiograme, lebo najskor teda musi byt hotovy ten.
A moju zensku lekarku vymenim okamzite ...som uz taka nedockava co mi vlastne povedia ozajstni odbornici, aku diagnozu mam , ci vobec niekedy budem moct...

hiva
autor
10. feb 2011

@zuzana151 ...a nepovedali ti, kedy budu vysledky toho spermiogramu?... lebo tak myslim, ze oni to maju hotove do nejakej hodinky.....takze to sa mozes aj ty rovno objednat na konzultaciu.... ak ide na spermio rano, poobede mozete mat uz spolocnu konzultaciu 😉

timona
10. feb 2011

v sobotu som dobrala poslednu tabletku Lutenylu (malo by to byt nieco ako duphaston-aspon myslim) a zaroven som po prvom cykle clostylu-neuspesnom, menzes som doteraz nedostala, ani tehotna nie som, tak ja neviem, co bude.. takze som sa objednala o tyzdeň prvykrat na konzultaciu k Dr. Valkymu, aj ked podla toho co som si tu citala asi velmi prijemny nie je, velke nadeje si teda nerobim, uz sa "tesim" ako ma bude tlacit do IVF...uz pomaly stracam nadej na dobry konec, aj ked neviem ci sa v mojej situaci da rozpravat o nejakom dobrom konci, nakolko som vzdy chcela a myslela ze budem mat viac deti....ja som tu asi najdepresivnejsi clovek ☹

kaaaty
10. feb 2011

@timona no podla mna ides k velkemu odbornikovi...rozhodnutie podstupit IVF je na tebe a partnerovi....nie vzdy je potrebne IVF... pisala tu jedna baba od Valkyho ze jej dal lieky a snazilkuju doma....

katkaajurko
10. feb 2011

@timona ja som chodila k Valkymu...je to velky odbornik-aj ked si na neho treba zvyknut..nikdy neprikrasluje ale ide dost natvrdo... v podstate mi po stanoveni diagnozy povedal-ze vyskusame uvidime-ale podla neho sa aj tak dopracuje k IVF ...ale skusil aj ine a potom som bola ja ta co uz chcela ivf a on povedal-cakame na ucinok metforminu... takze nenutil hned od zaciatku jedine do IVF...ale boli aj navstevy-kedy som od tial isla depresivna...lebo on je fakt tvrdy realista...ale odbornik... ale ked nieco vyzeralo dobre-tak aj pozitivny bol... takze tak no...

veronycka
10. feb 2011

caute baby,poculi ste alebo mate skusenosti s INDOVAL tabletkami.myslim ci nejak pomozu pri PCO.pomohli vam nejak.citala som o nich no neviem ci sa mam najprv poradit s lekarom alebo to vyskusat.niektore pisu, ze pomahaju aj caje na cysty.
co vy nato?dik

veronycka
10. feb 2011

@dlabinecka ahoj, presne to mi dnes povedala doktorka ze s PCO to nema nic spolocne dala mi len tabletky proti bolesti, tak dufam ze sa nemylila.povedala ze to mozem mat natiahnute svalstvo no uvidime.ale asi radsej skocim aj k druhemu doktorovi.jeden den PCO potom svalstvo, som zvedava co zistia z krvy.pa

zuzana151
11. feb 2011

@hiva ideme v piatok obidvaja , som ho preobjednala aby sme to mali vsetko v jeden den vybavene 😎

leeena_4
11. feb 2011

Ahoj holky, dneska jsem si od doktora taky přinesla tuhle PCO diagnozu a protože už mě 5 měsíců léčí proverou (progesteron) a clostilbegytem a moje vaječníky nevyprodukovali nic, co by mohlo prasknout a být oplodněno, poslal nás do CARu. Chci se vás zeptat na názor jako zkušenějších: co myslíte, že navrhne za léčbu, když manžel má dobré spermio, já PCO a na clostil nereaguju? navrhne laparoskopii? dělá se vůbec při PCO IUI, nebo rovnou IVF? Děkuju za odpověď a přeju vám brzkou výhru nad vašimi vaječníky a miminka v náručí 🙂

amarena
11. feb 2011

@leeena_4, ahoj, mne povedal dr, ze mam PCO minuly rok v lete. Dal mi clostil na 2 mesiace, ovu bola, ale nepodarilo sa otehu, tak v oktobri som bola na laparke - driling vajecnikov a teraz mam znova prvy mesiac clostil. Ak to nezaberie, tak asi pojdeme do CARu. V CRAre ti nenavrhnu rovno IVF (kedze mate dobry spermio), ale poslu ta na viacero vysetreni ako napr.inzulinova rezistencia.(HP predpokladam, ze uz mas, ale car si asi bude robit svoj) Mame tu kocku katkaajurko, dali jej metformin a uz je tehu. 😉 Je toho viac o co by mohlo ist, mozno to bude chvilu trvat kym sa najde pricina, ale nie je to az take zle ako to vyzera. Vajecniky a maternicu mas, tak bude aj babatko. 😀

leeena_4
12. feb 2011

@amarena ahoj, děkuju moc za milá slova a vidím v nich i hodně pozitivního. Je to koukám boj, ale kdo chce mimi holt musí bojovat. Je moc fajn, že tvoje vaječníky reagují na clostil a moc přeju, abys na IVF nemusela, ale i kdyby jo, určitě se miminka dočkáme i s touhle diagnozou. Já jsem prakticky za 9 měsíců ještě ani jednou neovulovala a to jsem jedla dvoje hormony měsíčně, ale v Caru už je nějak rozhýbou, mršky. Ale asi mě ta laparoskopie nemine. Dobré je každopádně vědět, že na to není člověk sám a že (bohužel) spousta takových, které mají stejný problém.

timona
12. feb 2011

ja som tento mesiac brala clostyl a po nom lutenyl (progesteron), ktorý som dobrala presne pred týždňom, ale menzes som doteraz nedostala ani nic nenasvedcuje ze by som ju mala dostat, nemate s tým nejake skusenosti? Po akom dlhom case by mala prist od vysadenia?

dlabinecka
12. feb 2011

@leeena_4 Mě pomohl laparoskopický drilling vaječníků. Určitě bych se o to zajímala. Měla jsem to jako Ty . Na clostil bez rerakce,manžela jsme neřešili. Po laparce jsem hned další cyklus otěhotněla, takže manžel asi dobrý 😀 A ted jsem neplánovaně těhu znovu 😉 Držím palce!!!

dlabinecka
12. feb 2011

@veronycka Nedokážu si představit, jak by ty bolesti mohly souviset s PCO, myslím, že to určitě bude něco jiného... Do samoléčby bych se moc nepouštěla. pouze případné upravení váhy, zlepšení životního stylu atd., ale nějaké tablety a čaje bych raději vynechala.... Já pila jenom kontryhelový čaj, který je zcela přírodní a neškodný 😉

leeena_4
12. feb 2011

@dlabinecka jé, děkuju za pozitivní zprávu, Na tu laparku určitě chci, zkoušet to po ní budem i přirozeně, ale chceme i rovnou po laparce IVF, krom snažení přirozeně. On ten drilling prý pomůže tak na 4 měsíce a pak se to vrazí zas do stavu před ní, takže se mi nechce nechávat to jen na přírodě. Manžovi je 38 a rádi bychom mimi, dřív, než mu bude 40. Ale tomu drillingu věřím moc 😉

dlabinecka
12. feb 2011

@leeena_4 Mě říkali na půl toku a určitě bych tomu jeden cyklus nechala bez IVF. Znám opravdu hodně mamin, které otěhotněly hned v prvním cyklu po tom drillingu, dr. mi říkal, že je tělo potom hodně nabuzené na to těhotenství 😅 a pokud Tě to uklidní - po porodu PCO obvykle mizí, teda opět skoro u všech, co znám 😉

leeena_4
12. feb 2011

@dlabinecka fakt mizí? tý jo, to je super zpráva, to jsem nevěděla. Jinak jeden cyklus to zkusíme určitě přirozeně, ale pak pošupeme na IVF 🙂 Mám hned lepší pohled na svět, po tvých informacích 🙂 😉

dlabinecka
12. feb 2011

@leeena_4 To jsem ráda!! 🙂 Jasně, přesně tak bych to udělal, jednou to zkusit a na nic víc nečekat 😉 Jo, fakt mizí. Samozřejmě asi záleží, s čím vším PCO u konkrétní ženské souvisí, ale těhotenství a porod je neskutečná hormonální bouře. Mě se kupříkladu luxusně sparvily nehty 😅 A jaké bylo mé překvapení, když jsem přesně 7 měsíců po porodu dostala MS: A další už nedorazila. Nějak mě to teda nepřekvapilo, vzhledem k tomu, že ještě stále kojím, ale naprosto nečekaně, neplánovaně a rychle jsem otěhotněla 😉

leeena_4
12. feb 2011

@dlabinecka To je krása to číst 😵 děkuju a ať miminko pěkně roste 🙂

amarena
12. feb 2011

@leeena_4, no uvidime co bude so mnou dalej, lebo mam pocit, ze tento krat clostil moc nezabera... 😖
Ja si myslim, ze v Care ta na tu laparku poslu. Nemusis sa toho bat, ja som sa sice bala, ale nebolo to nic hrozne.
😉

leeena_4
12. feb 2011

@amarena a jak to probíhalo? jak jsi byla douho v nemocnici a bolelo to pak? A kolik clostíku bereš? a jaký máš ty dál postup, jestli opravdu nezabere?

amarena
12. feb 2011

@leeena_4, prisla som do nemocky a na dalsi den rano ma operovali. Potom som tam bola este jeden den a isla som domov. Mna to takmer vobec nebolelo ani po vyprsani anestezy. Este som bola par dni doma a po tyzdni som isla uz len na vyber stehov.
Clostil beriem 2x1. Na 13 DC som bola u dr, folik mal 15-16mm, dnes som 18 DC, ale ovu zatial nikde. Ked ten clostil nezaberie, tak neviem aky postup zvoli dr, ale ja by som najradsej isla do Car. Uvidime. Ty si mala aj s clostilom anovulacne cykly?

leeena_4
12. feb 2011

@amarena aha, tak to je v pohodě, to se dá zvládnout 🙂. To je zvláštní, měla bys mít tu ovulku teď někdy... nenapadlo ho píchnout ti pregnyl? jak testuješ ovulku? měříš teplotu, nebo testama?

katkaajurko
12. feb 2011

@leeena_4 tvoj pristup sa mi paci 🙂 bol ako moj 🙂 ziadne vyckavanie na zazraky ale konaanie k napredovaniu 🙂 to je cesta - doktori v centre ti navrhnu najidealnejsi postup - laparka nic nie je - tri dni v nemocnici - po zakroku trosku bobo na brusku-ale nic co by sa nedalo vydrzat - dokonca ani nijaky liek na bolest nebol treba - to take mandle su asi 1000 nasobne horsie 😀 (osobna skusenost)

akurat ze po drillingu je presne urcite doba sanca ze otehotnies spontanne-tak to ti asi hned IVF neurobia - ani nie je dovod v podstate- na IVF netreba drilling-to uz si potom oni vypestuju ako potrebuju... drilling sa vyuziva na nastartovanie vlastneho dozrievaania vajicok.... a zvykne pomoct ....pri PCo treba proste skusat a hladat cestu

katkaajurko
12. feb 2011

@timona MS ti dojde cca 14 dni od ovulacie, bez ohladu na vysadennie progesteronu..... ak by bola ovulacia aj 28 den cyklu tak dojde az + 14 -....treba si sledovat ovu

leeena_4
12. feb 2011

@katkaajurko děkuju za milá slova 🙂. Jak se to povedlo tobě? Já jsem právě četla na webu našeho CAR, že volí postup laparky (i kvůli jistotě průchodnosti vaječníků) a po té začnou třeba druhý cyklus se stimulací na IVF. Jeden cyklus se můžeš snažit přirozeně a pak využijí dobrý stav těch vaječníků pro vytvoření více oplodnění schopných vajíček pro IVF. Uvidíme, ale já už nechci čekat až se příroda umoudří a jestli se umoudří, manžovi je letos 38 a necheme čekat zbytečně dlouha. Ale víc se samozřejmě dozvíme po konzultaci 🙂

amarena
12. feb 2011

@leeena_4, pregnyl mi nedal a meriam BT, ale tie moje teploty su viac ako divne.
Je to presne ako ti napisala katkaajurko - laparka nic nie je. Inac, to co mas napisane v pase nema chybu. 😀

@katkaajurko, ahoj Kati, prosim ta co si myslis o tycho teplotach?:
13DC - 36,5 14 DC - 36,4 15DC - 36,4 16DC - 36,2 17DC - 36,2 18DC 36,3