Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
12. feb 2011

@amarena děkuju 😀. Tak to hurá do laparky 😀

leeena_4
12. feb 2011

@amarena měla by teď zítra a pozítří stoupnout a mohla by být dnes, když jsi tak nízko. 😉 Držím pěsti

amarena
12. feb 2011

@leeena_4, budem merat dalej a dufat, inac uz mi z toho sibe. Kazde rano cakam ci nestupne, ale stale je ta potvora dole. 🙄
Je dobre, ze sa tej laparky nebranis, lebo su aj take baby, co na nu nechcu ist. Nechapem...ale nevadi. Kazda ma trochu strach, ale to je normalne. Ty vyzeras ako bojovnicka a to je dobre, aspon tak nestracas cas. 😵

leeena_4
12. feb 2011

@amarena jojo, já jsem bojovnice a laparku klíďo hned, jak to půjde, když to pomůže mimču, tak proč ne. Ono je třeba se rozhodnout, jestli má člověk moc rád sám sebe, nebo víc chce to miminko. Jinak s tou BT to znám, to jsou hrozné pocity, já jsem už pak z toho nemohla spát a musela jsem toho měření nechat - je to tak stresující a člověk pak tím snažením až moc žije, ale někdy to jinak nejde, no :-/.

amarena
12. feb 2011

@leeena_4, presne mam ten pocit, ze tym snazenim moc zijem, ale chcem si odsledovat tu ovu, tak mi nic ine nezostava. Ak to nijako inac nepojde a dr navrhne ivf, tak bude ivf. Je mi jedno ci otehu doma v spalni, alebo v nemocke. 😀

katkaajurko
12. feb 2011

@leeena_4 tak oni v centre urcite najlepsie vedia 🙂 to je pravda,ze zdravsi vajecnik aj lepsie reaguje na stimulku na IVF..no my sme presli vsetkym asi...cez rok cakania-co ma moja obvodna odmietala vysetrit,potom laparka,centrum,hormonalne profily - stanovenie PCO clostyl - a nakoniec ked uz som chcela ist na IVF mi nasadil doktor v centre este metformin -ze ponom su aj lepsie vysledky pri IVF -odlozili mi ivf o 3,5 mesiaca a cuduj sa svete-po dvoch mesiacoch metforminu bum 🙂 a zazracik sa zrodil... aj ked teda nie je to bez komplikacii ale bojujeme 🙂)

katkaajurko
12. feb 2011

@amarena tie teploty mas krasne dole vyrovnane-povedala by som-ze sa da ovulaciia ocakavat kazdym dnom - snazte sa tak ob-den kym nestupne a urcite si nenasad progesteron kym nestupne.... az potom

amarena
12. feb 2011

@katkaajurko, dakujem. Ano, s tym duphastonom este cakam, aj ked podla dr som si ho uz davno mala nasadit. 😕
Mne bolo len divne, ze 13DC mal folik 15-16mm a stale nic. Dufam, ze to nebude anovulak.
A ty ako, uz sa citis lepsie? Bola si u dr?

katkaajurko
12. feb 2011

@amarena no to aj ja som tak mavala-ze podla velkosti foliku uz som cakala ovulu a ona si prisla mrcha neskor...ale aj ttie merania velkosti foliku...nemusi to byt uplne presne....kazdym dnom by to malo prist... len teraz by prave bolo dobre sa rozptylit a rano len zmerat "pre info"

ja som pobehala vcera doktorov..kontrolovali mi brucho lebo ma pichalo v oblasti slepaku - tak ma pozeral aj chirurg 😒 ale vraj ok ... a dutiny ssu lepsie akurat po vcerajsom behani neviem ci to trosku nejde na priedusky....ale tak hadam nie

leeena_4
12. feb 2011

@katkaajurko tak to je krásné, že se povedlo, držím palečky, ať bojuijete úspěšně a všechno bude v pořádku 😉 . Tak já už mám za sebou několika měsíční užívání progesteronu i clostilu a bohužel nic, tak uvidíme, co nám navrhnout. Těším se tam 😀

katkaajurko
12. feb 2011

@leeena_4 Dakkujem a drzim palce 🙂 ja som sa tiez tesila-aj na laparku aj do car-u lebo konecne som mala pocit-ze sa nieco deje 🙂

amarena
12. feb 2011

@katkaajurko, tak ja sa budem snazit rozptylit. 🙂
Slepak? Tak to snad nie. Ja ked som bola v nemocke, tak tam bola jedna baba po operacii, ale ona mala uz akutny apendix a podla toho ako vyzerala, tak musela mat strasne bolesti, chuda. Teba sa to ale nastasie netyka. Dufam, ze ked ta prejde teraz to prechladnutie, alebo co to vlastne je, tak uz budes mat bezproblemove tehu. Dal ti dr aj nejake lieky, alebo mas stale len ten bioparox?

timona
12. feb 2011

no som zvedava co mi povedia v CAr-e, myslim ze ja som po Clostyle mala ovulku, na folikulometrii som mala niekolko folikulov do 25mm, ale ovu testy boli negat., ale teplota pekne stúpla. Ja uz sa uz v nicom nevyznam. Je mozne ze by ma poslali na driling , ked reagujem na Clostyl?

katkaajurko
12. feb 2011

@amarena recept na lieky mam - s tym-ze keby sa to zhorsilo-mam si ich vyzdvihnut v lekarni (antibiotika) ale davam si len bioparox stodal ,nejake kvapky do nosa a vitaminy a mam pocit-ze to po kusockoch ustupuje.... klop klop klop

katkaajurko
12. feb 2011

@timona a kolko jje od vtedy-co stupla teplota?

amarena
12. feb 2011

@katkaajurko, ja by som s tymi antibiotikami este pockala, zvlast ked uz citis, ze ti to ustupuje. Drzim palce.
klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop, klop

timona
12. feb 2011

@katkaajurko o cca 0,5-0,7 stupňa max. do 37,2 st.. a držalo sa to niekoľko dní, tak si myslim ze ovu bola...

katkaajurko
12. feb 2011

@timona tak velky skok ? napriklad 36,5 na 37 az 37,2? to je riadny skok - to je super a kolko dni dozadu to vyskociilo prvy krat -po tom co sa to udrzalo hore? aj teraz je to predpokladam stale hore,ano?

timona
12. feb 2011

@katkaajurko teraz si uz nemeram, som brala ze ovu bola, tak som ďalej nemerala-mám si? tie teploty boli napr. 36,3, 36,4, 36,9, 37,2 a potom sa to držalo niekoľkodni na okolo 37,1-37,2 . A prvykrat na tych 36,9 to vyskočilo 25.1.-to bol 16 DC, takze som brala ze ovu bola 24.1., aj ked ovu testy boli stale negat., takze teraz som 21 dni po hypotetickej ovu a menzes stale nic, tehotenske testy negat.

katkaajurko
12. feb 2011

@timona no to vyzera na ovu...akurat 21 dni je moc -to uz sa mala bud spustit MS alebo tehu test...ten si kedy robila? skus zmerat zajtra

este otazka-ta teplota vyskocila sama od seba-alebo si uz vtedy brala progesteron?

timona
12. feb 2011

@katkaajurko sama od seba vystupila, progesteron som zacala brat ako tu slivocka radila az ked som myslela ze ovu prebehla. A preco sa má aj ďalej potom merat teplota?a pred MS by mala byt zase nízka?Tehu test som si robila naposledy tento utorok t.j. 17. DPO a nebolo tam nič, to by uz bolo urcite nieco vidno..

kaaaty
12. feb 2011

@katkaajurko ahoj mozem sa ta spytat na tvoj nazor....mam pco, zvyseny testosteron, {na vysetrenie IR idem vo stvrtok}, k tomu moje telo vytvara protilatky proti spermijam 😒 ...priatel je ok...mame skusit IUI alebo ist rovno na IVF? Kolko trva schvalenie ziadosti na IVF? A k IUI treba nejaku ziadost tiez? Dakujem 🙂

katkaajurko
12. feb 2011

@timona nemusi sa potom merat-to je pravda-len u teba je to teraz fakt nezvycajne a zaujimave... uz je to naozaj dlho...kolko bolo folikov? mohol nejaky prasknut neskor a preto ta predlzena lutealna ffaza...asi by som ale skusila dalsi tehu test ... aku citlivost mal ten v utorok?

katkaajurko
12. feb 2011

@kaaaty protilatky proti spermiam obidete vdaka IUI -takze to je dobra volba... (na to ale sa zvykne vyzadovat potvrdenie priechodnosti vajcovodov ) schvalenie ziadost na IVF trva priblizne mesiac..na IUI netreba ziadost .... urcite ak mas vyssie protilakty ale priechodne vajicckovody a reagujes na nejaku stimulaciu a vies mat ovulaciu-skusila by som aspon tri IUI...

timona
12. feb 2011

@katkaajurko citlivost 20... Dr. mi ukazoval na folikulometrii asi 3-4 folikuly. A tá postovulacna teplota by sa mala ako dlho drzat vyššie? Mozem este jeden test skusit aj ked si na 99,9% myslim ze nie som tehu, ale tak vo štvrtok ideme k Valkymu, tak uvidim co bude hovorit...

kaaaty
12. feb 2011

@katkaajurko tu priechodnost vajcovodov sme zatial vobec neriesili...dr o tom nic nehovorila...neriesi sa to aj po neuspesnych iui? no snad sa nam podari iui a priechodnost nebudeme musiet riesit... 🙂
...ty uz musis mat aj krasne brusko...mavas aj nevolnosti? Nech sa vam dari.. 🙂

timona
12. feb 2011

Dá sa ist na IUI aj bez predchadzajucej laparky, kebyze veľmi chceme?

katkaajurko
12. feb 2011

@timona zvycajne sa drzi max 15 dni...raz som u niekoho videla 17dni...ale nejaky folik mohol prasknut aj neskor a jeho zlte teliesko to drzi hore...ale test by som skusila...

katkaajurko
12. feb 2011

@kaaaty
@timona
zavisi od centra..niektori lekari su proti IUI bez potvrdenia priechodnosti-lebo ak by neboli priechodne je to zbytocne..ale niekde skusia iui a laparka sa robi az potom... to uz je na doktoroch..viem ze mne povedali najprv vo ferticente-ze bez laparky IUI neurobia...

brusko uz mam ,nie nejako extra velke-ale je vidno-ze je tehotenske..🙂 nevolnosti -ale len take slabsie som mavala skor prvy trimester-teraz uz ani nie 🙂 a ked som zistila ze som tehotna som nemala ziadne tehotenske priznaky ktore by mi nahovarali ze som tehotna...

kaaaty
12. feb 2011

@timona no....ja vobec neviem? vcera som tam isla s tolkymi otazkami a nic som sa nestihla spytat... mala tam tolko ludi ze ma iba pozrela dala dalsie lieky a mam prist o 2 tyzdne aj s vysledkami s IR... dufam ze uz o 2 tyzdne sa dozviem co budem musiet absolvovat za vytuzenym miminkom