Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

slivocka
18. feb 2011

Baby chcela by som sa vas opytať či ste niektora nemalal v tehotenstve zvyšene trombocyty ☹

hiva
autor
18. feb 2011

@slivocka ... ja ich mam zvysene pravidelne ... takze tazko povedat 😉 ... apocas tehu som ich mala este vyssie ako normalne, takze neviem 😒

hiva
autor
18. feb 2011

@katkaajurko ...pekne mena... biblicke.... som zvedava, pri akom skoncite 🙂 ... ja uz mam v menach jasno, uz sa len dockat dorbca 😀

katkaajurko
18. feb 2011

@slivocka kolko mas?

katkaajurko
18. feb 2011

@hiva ake?

hiva
autor
18. feb 2011

@katkaajurko my budeme mat prve chlapca Ivka a druheho Roman... a dievcatka budu Julia, Nada a Veronika 😀 ... zavisi, v akom poradi sa nam budu rodit ti nasi drobci 😀 😀 😀 ... ale teda Ivan musi byt :-/... ak nebude, stvrte dievca bude Ivana 😀 😀 😀

katkaajurko
18. feb 2011

@hiva 🙂 😉

timona
18. feb 2011

baby, ako ste riešili navštevy CAr-u v práci? Ja pracujeme v inom meste než je CAR, takze len take odbiehanie z prace nehrozi, takze zrejme budem muset vyjst von s tým, že kam chodim...a tiez mam pracu, kde musim veľa luďom oznamovat keď neprídem....a po včerajsej navšteve CAR-u to vyzera na frekventne navstevy, čiže časte absencie...

slivocka
18. feb 2011

@katkaajurko neviem kolko, nepovedala mi sestricka, iba že mam mierne zvyšene 😔

katkaajurko
18. feb 2011

@slivocka no ale keby to bol problem,tak ti to riesia,nie?ja mam 301 je to v knizke zapisane

slivocka
18. feb 2011

@katkaajurko kazal mi ist na hematologiu, opytam sa kolko vlastne mam , o chvilku tam idem 😒

hiva
autor
18. feb 2011

@timona ... u nas vedel sef kam chodim... a riesila som to vzdy hned rano, nech som prva v poradi, aby som stihla este ist do roboty... lebo centrum v Blave, robota vo Viedni..... ale tak dalo sa to ,-)... a az take caste navstevy to nie su.... maximalne to trva jeden mesiac, takze asi by bolo najlepsie povedat to sefke a zbytku v robote ze chodis na injekcie, alebo rehabilitacie.... proste nieco neskodne 😉

@katkaajurko ja mavam standardne trombocyty cez 450... niekedy aj cez 500 😒 ... a podla hematologicky sa nic nedeje... ale tak v tehu je to asi ine....

@slivocka .. neboj... vsetko bude OK.... daj potom vediet, ako si dopadla 😉

katkaajurko
18. feb 2011

@slivocka tak aspon si ta preklepnu,neboj!

katkaajurko
18. feb 2011

@timona moja sefova vedela kam chodim a preco...nedalo sa utajit

anksunamonka
18. feb 2011

caute baby, meriam si prvy cyklus BT a chcela by som pocut vas nazor na moju krivku. mala by som ju mat v albume, len mi to troska strajkuje, lebo som sa rezistrovala v ceskej verzii....a tym padom aj albumy pridavam na modrykonik.cz tak skuste mrknut...... ci je to v poriadku........... 😖
dakujem vsetkym !!!

ninan2
18. feb 2011

@anksunamonka Ahoj, vyzera to na pekne stabilne nizke predovulacne teploty 🙂 Aky mavas dlhy cyklus?

anksunamonka
18. feb 2011

@ninan2 no obycajne do tych 34 dni ale posledny co som mala, mi meskala 3 tyzdne... uz som dufala ze budem tehotna, ale potom prislo dvojdnove spinenie a spustila sa menstruacia.
co by som chcela....s PCOS spontanne asi nehrozi.......a bez akychkolvek liekov.
😢

ninan2
18. feb 2011

@anksunamonka nuz tento cyklus na anovulacny nevyzera, su tu uplne super teploty a da sa ocakavat, ze pride ovulka a potom sa zvysia... Pri cykle 34 dni by to malo byt tak do 4 dni. Ja mam polycysticke vajecniky a podarilo sa prirodzene, akurat prirodna liecba (Femigard, Femi kvapky) a vitaminy... cykly som mavala nad 35 dni bez toho a vzdy velmi nepravidelne, ovulka sice chodila vzdy, ale dost neskoro,a pri brani tychto kvapiek prisla ovela skor a bola dlhsia aj lutealna faza.

tigi
18. feb 2011

ahojte dievcata, chcem sa vas spytat na kolky den po laparke vam prisla ms, ci skor ako ste cakali, alebo neskor. mne prisla dnes na 27 DC dost necakane.
vidim ze ste tu uz vacsina tehulky, moc vam drzim palce aby ste tehotenstvom presli bez kompilkacii a mali konecne svoje malinke chrobatka v naruci 😵 🙂
hivus verim ze uz bude dobre a pojde to aj bez dalsieho ivfka. 🙂 presla som si par stran dozadu a zelam prijemnu dovolenku! 😵

anksunamonka
18. feb 2011

@ninan2 hmmm tak uvidime ako sa to bude dalej vyvijat...... a tie Femigard a femi kvapky su volne dostupne? ked mi nepomozu, tak mi ani neublizia?
cize si vobec nechodila po lekaroch, ziadne leiky na predpis?
ake vitaminy si este uzivala?
ja sa snazim aspon tie babyplan......
a ako dlho ste sa snazili? My uz bezvysledne rok a pol

katkaajurko
18. feb 2011

@tigi ja som bola na laparke tesne po ovulacii,takze prisla do 13 dni

hiva
autor
18. feb 2011

@tigi ja som bola na laparke na 24DC a mrcha prisla na 28 DC ... ledva som dospinila z laparky a mrcha sa spustila 🙂

ako sa inak dari?... gratulujem k laparke.... co sa zistilo? robili ti aj drilling?

tigi
18. feb 2011

dakujem kati. a ta dalsia potom ti prisla v pohode? ja som zacala dost krvacat este v nemocnici, druhy den po laparke. laparku som mala aj ja naplanovanu okolo predpokladanej ovu, ale cyklus som ukoncila vlastne odkrvacanim v nemocnici a zacala som ratat novy, kedy mi vlastne teraz po 27-dnoch od toho nemocnicneho krvacania prisla ms. ja len ze sa mi to zda kratko, vzhladom na moje 38 dnove dlzky.

zuzana151
18. feb 2011

Ahojte ,

dnes sme boli s priatelom 1x v ISCARE. Takze syndrom PCO u mna potvrdeny ☹ ale to som tusila, mam neovulacne cykly, priatelov spermiogram dopadol na 1* 😵 vraj taky perfektny uz dlho nevideli, aspon jedna dobra sprava.
Predpisala mi Clostilbegyt na ovulaciu a v marci ideme na IUI ...povedala, ze nemysli ze to bude az take zle, predpoklada ze tento rok by som mohla byt tehu 😅

tigi
18. feb 2011

dakujem hivus. povedala by som ze uz celkom dobre, trosku som tu laparku rozdychavala. okrem odstranenia cysty na vajecniku, ktora bola ten najmensi problem mi robili drilling ale iba praveho vajecniku, ten lavy je vraj v poriadku a to najhlavnejsie - mam nepriechodne obidva vajcovody, takze momentalne pauzujeme a chystame sa na ivf-ko. neboli to pre mna dobre spravy, ale nejak sa to uz ulezalo a ideme bojovat dalej. hadam to vyjde. 😉

katkaajurko
18. feb 2011

@tigi vies co,ja si ani nepamatam,asi normalne do 35 dni...ale mne nerobili drilling

hiva
autor
18. feb 2011

@tigi juj... tigi... oba nepriechodne?... to je fakt skoda.... ale neboj, hlavne su vajecniky a maternica 😉...neboj... IVF-ko to isti 😉... drzim palce... a kedy zacinas s IVFkom?.... alebo este ste nepodavali ziadost?

79zuzik
18. feb 2011

ahojte chcem vás optimisticky naladiť,aj ja som mala syndróm PCO - snažili sme sa 1 rok, s manželom sme sa rozhodli ísť do sanatória Helios Martin (kde je úžasný zdrav. personál/, po všetkých možných vyšetreniach zistili syndrómPCO, nasadili mi clostylbegyt + duphaston + sono folikulometriu a nakoniec pregnyl. na tretí krát mesic, ktorý už mal byť posledný po tom mala nasledovať pauza a iné postupy liečby, pretože clostybegyt sa nesmie užívať dlhšie sa nám to podarilo. V máji budeme mať bábätko. Pochodili sme aj ľudových liečiteľov, tiež som pila nejaké čajiky, ale dôležitá je aj psychická pohoda. My sme to už vzdali, už so mala po krk lekárov a vyšetrenia, soná každý týždeň. A to som len absolvovala začiatočnú fázu liečby. Ale stálo to za to. Tak vám držím palce

tigi
18. feb 2011

@hiva bohuzial obidva hivus. aj som si poplakala, ale tak potom som si presne povedala, kym mam maternicu a vajecniky, nejako to proste pojde. zatial sme este ani neboli v centre, predpokladam ze nejako behom mesiaca sa to zacne rozbiehat.

hiva
autor
18. feb 2011

@79zuzik ... vdaka zuzik za povzbudenie 😉 ... super, ze sa Vam tak rychlo podarilo 😉

ja som bola uz aj na clostyle, aj na IUI, aj na IVF, aj laparka a drilling, plus 3 mesiace Diane na znizenie testosteronu.... cca dokopy uz cez 3 roky a stale nic 😉... uz som to minimalne 5-krat vzdavala, 3-krat na to kaslala, nemyslela... a stale nic 😒

ale vdaka za povzbudenie 😉