Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

miss_stanya
24. feb 2011

Juj a babenky, najdolezitejsia je partnerova podpora! Ak ju mate, mate v rukach velku zbran... Ten moj bol od zaciatku velky optimista, az som sa tomu cudovala, mozno preto, ze v skutocnosti nechapal, co PCO znamena🙂) Ja co som mala vsetko prestudovane, vsetky rizika, komplikacie, no proste vsetko negativne, som sa so svojou nadejou mohla rovno zakopat🙂))

leeena_4
24. feb 2011

S tou podporou musím souhlasit. Dobrý doktor a důvěra k němu je zásadní, ale ta podpora partnera je ještě důležitější. Ten můj je taky optimista a ohromný držák 😵

natyi25
24. feb 2011

Ahojte dievčatá, sledujem Vás tu pravidelne, ale v robote nemám čas 😒 písať a doma sa asi každá venujeme drahúšikom 😉 , veď sa to aj patrí, bez nich by sme naše PCO neporazili :D čas ide pomaly, takže zatiaľ ani nemám veľmi čím prispievať, na I. vyšetrenie idem 11.3., tak sa už teším, čo mi pán endokrinológ povie. Ak by prišla MS, tak by som mohla pred tým stihnúť aj prvý odber na HP 😉 . Želám Vám veľa trpezlivosti, partnerovej podpory a hlavne psychickú pohodu. Verím, že to dotiahneme čoskoro do cieľa. Dnes som sa dozvedela, že známa (už má 1 chlapčeka) čaká dvojičky 🙂 - jednovaječné 🙂 ja som od začiatku snívala o dvojičkách :D, potom ma to trošku prešlo, že si detičky vychutnám pekne po jednom. a teraz toto PCO 😒 , ale poviem Vám, že vidím šancu po hormonálnej liečbe aj na dvojičky 😉

chlpacik
24. feb 2011

Ahoj holky, co tu mate nove?
@mili78 testujes, ci co to tu citam z letma? drzim palceky, snad to uz konecne vyjde 😵 nevadi, ak ma predbehnes v poradovniku 😀 😀 a 😉
čo naše tehulky? nejako stracam prehlad, ako sa mate?

mili78
24. feb 2011

@chlpacik ....ahoj chlpi....netestujem...chcela som...ale uz je to paseee....dnes vecer, 11 den po ET som zacala krvacat...takze je to v ..... 😢 😢 😢

katka.gzd
25. feb 2011

@mili78 nestracat nadej, zasa sa treba otriast a so vsetkym optimizmom do dalsieho pokusu....musis tomu verit........vsetky ti tu drzime palce 😉

kaaaty
25. feb 2011

@katka.gzd dobre ranko kati....ked citam mili tak mam slzy na krajicku...je to taka nespravodlivost niekto chce tuzi po mimi dal by mu vsetko a nejde to...na druhej strane niekto ma deti ako zdroj socialny davok a ma ich 10...

katka.gzd
25. feb 2011

@kaaaty dobre ranko.......ale takto sa na to nemozeme pozerat, sebalutost a porovnavanie s ostatnymi nam nepomoze.....ziadne podporovanie sa vo vyplakavani!!!......vyplakat sa je fajn, lebo sa nam ulavi, ale potom otriast sa a hor sa do toho znova..... ono sa to MUSI niekedy podarit.....v dnesnej dobe pri tom co vsetko sa uz o tejto diagnoze vie a kolko sposobov riesenia mame k dispozicii.......nezdareny pokus je len poucenie do buducnosti aby sa vedelo na co este sa treba zamerat a kazdy nezdareny pokus zvysuje sancu na uspech tomu dalsiemu........hlavu hore baby.... pride to....ja viem ze vsetky to chceme hned, no pointa je, ze skor alebo neskor, tie DETURENCE MAT BUDEME !!!!

krasny den prajem vsetkym 😉

kaaaty
25. feb 2011

@katka.gzd pekne si to vystihla 🙂

anksunamonka
25. feb 2011

@katka.gzd nevies si ani len predstavit, kolko sily a odvahy bojovat o vytuzeny ciel si teraz dodala mnohym zenam, vratane mna 😵 ja som uz asi 1000000 krat rozmyslala, ze ked nebudem mat dieta, tak to neprezijem...lebo naco mi taky zivot?
Ale nielen tento posledny, ale vsetky tvoje prispevky su plne pozitivnej energie, dakujem Ti za to 😉
a rovnako dakujem za povzbudenie aj @miss_stanya 😎 cim viac je tu podobnych prispevkov, tym lahsie sa mi rano vstava, lebo cim dalej tym viac verim, ze vsetky co sem chodime, budeme raz mamickami 😵
Najhorsie je pre mna momentalne to cakanie, kym sa spusti cela liecba.....

mozte sa pozriet na moj graf BT? co si o nom myslite..... podla mna je to anovulacny graf... 😢
ale v decembri mi doki podla USB povedal, ze ovulacia bola.... anovulacne cykly to znamena, ze raz je ovulacia, raz nie je? a aj ked je anovulacny cyklus, tak pride menzes? ja som si vzdy myslela, ze pocas menzesu sa vyplavuje neoplodnene vajicko, no a ked ziadne vajicko nie je, tak co je to za menzes? to by mozno vedela @hiva alebo @katkaajurko alebo @erickaa?

anksunamonka
25. feb 2011

a este by ma zaujimalo, preco su v tom grafe niektore bodky vyfarbene a niektore su take oramovane, prazdne zvnutra? mam to v galerii......

jaruska74
25. feb 2011

ahojte pisem vam tu aby som vas povzbudila, tiez mam PCO, a jednorocnu dcerku 🙂 prve ket dopadlo pozitivne, ale potom s aplod prestal vyvijat, a druhe mi spinka v postielke. Da sa to , ide to nie je to lahke, ale stoji to za to 🙂 velmi vsetkym drzim palce a tiez sa ochvilu chystam bojovat o druhe babatko 🙂

katka.gzd
25. feb 2011

@anksunamonka 🙂 a ked tu v tomto trende budeme pokracovat vsetky tak nam to rychlejsie ubehne 😉 lebo fakt, presne ako si napisala, toto cakanie den za dnom na vysetrenia, na menstruaciu, na novy cyklus, na vysledky...........toto je to co nas najviac ubija.....lebo na nic ine nemyslime, len uz aby to bolo......no tak sa musime niecim zamestnat.......lebo v tychto pauzach medzi si aj tak nijak pomoct nevieme...melancholia telu nepomaha takze najrozumnejsie riesenie je nieco robit.....kto moze, ist si zacvicit (vyplavuje to endorfiny a vybudovat si pred tehotenstvom lepsiu postavicku je plus po kazdej stranke), prihlasit sa na kurz tanca (toto som urobila ja...6.3. zaciname chodit.. 🙂 .).... kto nemoze tak zacne robit cokolvek ine....a nemusi to byt ani nieco co nam deticky nepripomenie...ja napriklad s drahym fotim...a buduci vikend idemem fotit 3 tyzdnove babenko, ale nevadi mi to, lebo ma to zamestna a mne pomaha vidiet zdrave krasne stastne babatka lebo si viem potom lepsie predstavit ake bude to moje krasne zdrave a stastne.....kto je zrucny, zacnite strikovat, hackovat....ciapocky, svetriky pre buduce ratolesti...aj keby ste to mali hned aj rozdat znamym co deticky uz maju......robte cokolvek...len prosim nesedte doma s hlavou v dlaniach a nelutujte sa!!!.....v tejto teme sa skutocne nemame ziadna preco lutovat lebo MOZEME mat vlastne deti!!!!! a stale tu citam, ze psychicka pohoda je polka uspechu....no tak ked pre to mozeme nieco urobit uz len takto, ze sa budeme drzat zdrave a spokojne a kludne a vyrovnane, tak do toho, nie? ;) (a ocenia to aj nasi chlapi 😉 )

katka.gzd
25. feb 2011

@jaruska74 DAKUJEMEEE....presne taketo prispevky je nam tu treba 😉 prajem ti krasny den

jaruska74
25. feb 2011

spatne bud evsetko krajsie vyzerat, aj mna to stal eroky zivota, slz ale uz si ta to vsetko len obcas spomeniem........teraz ma zamestnava sikovne, krasne a vytuzene dievcatko. A ked chcem druhe, vzdy ma napadne ake mam stastie ze uz jedno mam a lahsie uz vsetko prezijem, lebo uz jedno mam, ale velmi tuzim aby mala braceka, alebo sestricku 🙂 Necitala som totu vsetko cele, ale Katka chodis aj niekde do centra asistovanej reprodukcie?

katkaajurko
25. feb 2011

@anksunamonka naozaj je zatial neovulacny. neovulacne moyu mat aj ydrave zeny 2-3x do roka zvycajne. . u niekoho je potom hormonalny cyklus nastaveny tak - ze menzes nepride a musi ist na vyvolavacku - ale su zeny-u ktorych napriek neovulacii dochadza k menstruacii a je to sposobene tym-ze vystelka maternice napriek tomu rastie ale menstruacia sa dostavi len z tak zvaneho spadu hormonov (estrogenoveho) ...sice sa cistis ale nebolo tam dozrete vajicko - pre toto som vzdy prizvukovala-treba sa merrat a zistit si to -lebo ani menstruacia nie je zarukou-ze ovulacia prebehla...

alebo iny pripad-niekto moze mat 28 dnove cykly-ale ovulaciu mava aj tak 21 den - a medzi nou a ms je len 7 dni-co aj keby sto krat sa oplodnilo vajicko -neexistuje ze sa uhniezdi-lebo ma na to malo casu a ms ho vyplavi - to sa nazyva kratka lutealna faza-a aj to treba riesit.... (toto sa riesi duphastonom napriklad-na jej predlzenie) ale z mojej skusenosti takychto pripadov je malo a skor nie je ovulacia vobec -alebo ked je - tak aj tak nedozrieva kvalitne vajicko..... (preto som protiduphastonu este k tomu nasadzovanemu hala-bala pred ovulaciou) ale to uz nepatri tebe ale vseobecne

katka.gzd
25. feb 2011

@jaruska74 po zmene teraz uz chodim gyndosovi, co pracuje aj v ISCARe....takze ho mam za odbornika a verim, ze vie co robi.....ale ja som estelen na zaciatku vsetkeho...diagnozu mi potvrdili len nedavno..... a estelen si idem absolvovat vsetky dodatocne vysetrenia a procedury.......najskor ma to sokovalo a nevedela som co so sebou, myslela som ze to je koniec sveta.....ale cim viac citam a studujem a pocuvam, tym lepsie sa citim a som pripravena bojovat nech to bude vyzadovat cokolvek........lebo verim, ze na konci sa dockam....viem to..... 🙂

katkaajurko
25. feb 2011

Inac mam radost z novych tvari-konecne to tu zije-pekne sa podporujete ako my za davnejsich cias a riesite,zistujete - radost si vas citat 🙂 😵

chlpacik
25. feb 2011

@mili78 ach, cert by to vzal... 😠 😠 😠 ideme dalej...a dufame a nestracame nadej 😵

kaaaty
25. feb 2011

@katka.gzd Jej tak uz vieme kto bude fotit nase miminka....mate aj niekde fotky?

katkaajurko
25. feb 2011

@anksunamonka Anovulacny cyklus:

Nie všetky menštruácie rezultujú z ovulačného menštruačného cyklu. U niektorých žien môže vývin folikulu začať, ale sa nedokončí a napriek tomu estrogény formujú a stimulujú endometrium. Skôr alebo neskôr maternica toto endometrium vylúči. Pretože sa nevyskytne žiadna ovulácia a zapojenie progesterónu, doktori nazývajú tento typ krvácania ako estrogénové prielomové krvácanie a nemôžu vždy predpovedať jeho trvanie alebo frekvenciu. Anovulačné krvácanie sa obvykle vyskytuje pred menopauzou (premenopauza) alebo u žien, ktoré majú polycystický vaječníkový syndróm.

http://sestra.sk/Menštruačný_cyklus

katka.gzd
25. feb 2011

@kaaaty no ja vam tu vsetkym s radostou tie babatka pofotim 😉
tuto je nasa stranka http://haiku.smugmug.com/
za chvilku (snad po vikende) pribudne dalsi album co som bola kamoske fotit 6 mesacneho valibuka....a o tyzden teda dalsie novorodenecke.....takze portfolio sa nam rozrasta pomaly, ale isto 🙂

anksunamonka
25. feb 2011

@katkaajurko presne to som si myslela, ze tento moj cyklus bude anovulacny... 😒 no co uz, musim pockat, ci sa spousti MS a okamzite volam do centra, nech ma objednaju na HP.
Keby som nemerala BT, domnievam sa, ze mam ovulku a snazime jak blazni..... sice aj teraz snazime (ako vidno v grafe) ale zbytocne.....

@jaruska74 dakujeme za povzbudive slova 😵 velmi ich potrebujeme pocut 😉 drzim aj Tebe palce, aby bolo dalsie dietatko!

@katka.gzd s tym sportom mas pravdu, ja mesiac chodim na ZUMBU a je to nieco neskutocne pre mna! Idem odtial plna novych myslienok - pozitivnych - a normalne citim, ze sa mi zregenerovala mysel.... odporucam kazdemu, nech vyskusa, ... A na ake tance budes chodit Ty ?

anksunamonka
25. feb 2011

@katkaajurko dakujem za vysvetlenie 🙂
a Tvoje malicke sa ako ma, poslucha , poslucha? 😉

katkaajurko
25. feb 2011

@anksunamonka malicky poslucha 🙂 klop klop klop - len moje brusko je trosku viac citlive akoby malo byt..tvrdne-ale poctivo odpocivame 🙂 akurat-som sa uz tesila do prace - ze mi zbehne rychlejsie cas-ale to mozem zabudnut....

sysinek
25. feb 2011

Caute kocky, mozem sa opytat, pri tejto diagnoze vam niektorej predpisal lekar clostil?

katkaajurko
25. feb 2011

@sysinek ano

sysinek
25. feb 2011

@katkaajurko
Aha dobre...som sa zlakla...zrejme na vyvolanie ovulacie...hned je mi lahsie na srdiecku🙂...

katka.gzd
25. feb 2011

@anksunamonka ideme s drahym na kurz spolocenskych standardnych....plus idem zacat chodit na brusne tance pre zaciatocnicky (vraj super vec na plodnost 🙂 ) zbytok tyzdna po poobediach upravujem fotky, ktore nafotime a hned mi to lepsie ubieha 😉

kaaaty
25. feb 2011

@katka.gzd juj pekne...uz nech mame take bruska 🙂 ...pomaly sa idem pobalit a sup sup k dr. dufam ze tam nebude tolko ludi ako naposledy ale co ved sa nemam kam ponahlad sperminator aj tak robi cely vikend 😖