Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
9. mar 2011

@leeena_4 nie ja uz cakam babatko 😵 a zobala som metformin-to je na inzulinovu rezistenicu 😉

katka.gzd
9. mar 2011

bozinku babulky jak to tak citam.....uz nech sme vsetky tehu a nemusime uvazovat nad tym aky postup zvolit lebo to je tak ubijajuce...............tfuj tfuj tfuj na vsetky postupy nech su vsetky uspesne... 🙂

leeena_4
9. mar 2011

@katkaajurko jé promiň, já si nevšimla 🤐 Krásné 😵 😵 😵

timona
9. mar 2011

mne Valky hovoril, ze ma na laparoskopiu neposle, lebo je to nadlho a vysledok neisty...ani nehovoril nic o prevereni priechodnosti vajcovodov...a pritom spominal inseminaciu...

kaaaty
9. mar 2011

@timona ahoj ja som u petrovej a tiez mi nerobila priechodnost vajcovodov. A to ideme na IUI

timona
9. mar 2011

@kaaaty a ako dlho chodis do CAR-u?lebo mam pocit ze u mna to postupuje velmi pomaly...mam pocit ze na IUI sa dostaneme asi o "rok"...

kaaaty
9. mar 2011

@timona no od konca novembra...najskor vsetky vysetrenia a potom 2 mesiace hak a teraz by malo byt IUI asi na buduci tyzden....no zozaciatku sa to aj mne vlieklo

leeena_4
10. mar 2011

holky já být vámi, tak na tom iui trvám. Může to být úplně zbytečné, jestli jsou vejcovody neprůchodné 😉 Jinak u nás v CARu to běží jako na drátkách 23.2. jsme tam byli poprvé a duben/květen snad stihneme první iui.

hiva
autor
10. mar 2011

no neviem.... podla mna je IUI bez potvrdenej priechodnosti vajcovodov dost velka blbost.... pokial viem , ani IUI nie je zadarmo, nas to vyslo tusim okolo 70 Eur a pokial nahodou nie su vajcovody priechodne, su to prachy vyhodene do luftu.... nehovoriac o vsetkom case stravenom u doktorov ... pravidelne folikometria, odber spermii, inseminacia... ja fakt neviem, ale osobne sa mi to zda blbost a riziko....neviem....nejak sa mi to nepozdava 😒

hiva
autor
10. mar 2011

alebo sak 1, 2 pokusy OK...ale ak by sa potom nedarilo, asi by som trvala na vysetreni minimalne priechodnosti 😉

leeena_4
10. mar 2011

@hiva já teď koukám, že mám v příspěvku nad tebou blbost. Chtěla jsem napsat, že být holkama, tak na průchodnosti trvám, protože jinak může být to iui naprosto zbytečné!

hiva
autor
10. mar 2011

@leeena_4 🙂 aj som si myslela, ze si sa tam pomylila 🙂

mili78
10. mar 2011

@hiva ...ahoj Hivus...dik za tip na tu imuno...15.aprila mam termin v KE 😉 aj Katke dik 🙂 a zvysok pojdem dat dorobit do Prahy

hiva
autor
10. mar 2011

@mili78 neni zac Milli 😉... radsej si vsetko vybavit vopred a sama a mat potom istotu 😉 🙂

hiva
autor
10. mar 2011

no a ja som sa prave teraz objednala na ten Oralny glukozovy test, kvoli inzulinovej rezistencii 🙂... idem na buduci tyzden vo stvrtok 🙂

mili78
10. mar 2011

@hiva ...Hivus a to k akemu lekarovi? mne to endokrinologicka nechce spravit 😒

hiva
autor
10. mar 2011

@mili78 do sukromnej nemocnice v Blave... to medissimo... .len som zavolala a hned ma objednali... donesiem si vlastnu glukozu a tam im uz len zaplatim 10 Euro 🙂 ... no nekup to 😀

mne to tiez nikto nechcel spravit, resp. az tak velmi som na to netlacila.... ale ked je moznost "takto si to kupit" tak preco nie 😀

mili78
10. mar 2011

@hiva ... Hivus a potrebujes aj odporucenie? a co si im povedala ako dovod? daj cislo 😀

katka.gzd
10. mar 2011

@hiva fiha, ja som bola v tom ze to mi na tej endokrinologii urobia (tu inzulinovu rezistenciu) ak o to poziadam......hmmm no tak to som vazne zvedava co mi tam doktorka povie...trochu dufam, ze ked chodim teda do plateneho zdravotneho strediska, ze moznost tu bude......... 😒

hiva
autor
10. mar 2011

@mili78 http://www.medissimo.sk/kontakty ... volala som na recepciu a tam ma potom prepojila na endokrinologicku a diabetologicku ambulanciu 😉

som im hovorila, ze to chcem na vlastnu ziadost.... cize bez listka a bez dovodu 😉... a ziadny problem.... spravia a daju mi vysledky... spolu 10 Eur 😉

@katka.gzd ... mozno ti to spravia, ak budes na tom trvat 😉... ja som sa pytala aj gyndosa aj endosky, ze ci mi to nespravia a oni ze nevidia dovod, ze nemyslia si, ze to bude u mna problem..... a tak som ich k tomu moc netlacila.... nechala som to tak 🙂 ... a teraz som si to radsej vybavila sama.... ak budu vysledky OK, budem mat dobry pocit... a nemusim sa pred nikym hanbit, ze som ich k tomu zbytocne dotlacila 😀 😀 😀

katka.gzd
10. mar 2011

@hiva vies co nejak som sa uz smierila s tym po predoslych skusenostiach....je to moje telo, moje zdravie, moj zivot a moje peniaze ktore tomu centru za ich sluzby platim a ak mam na nieco podozrenie tak si to vysetrenie pytat budem a trapne sa teda kvoli tomu pred nikym necitim...teraz uz nie....a som rada ze si ma na to upozornila lebo by som asi cakala ze mi to urobia automaticky pri PCOS diagnoze aby sa preventivne vsetko vylucilo, no takto si to budem vyslovene pytat...radsej prevencia a nasledny dobry pocit ak sa nic nezisti ako potom lutovat len kvoli tomu ze by som sa hambila trvat na svojom....

hiva
autor
10. mar 2011

@katka.gzd no ved to je jasne... ale ani gyndos, ani endokrinolog to sami nerobia.... to sa robi na diabetologii 😉 ... a ja som na to netlacila, lebo nebolo casu... .ten test je zalezitost na minimalne 2 hodiny, a zatial som na to kaslala 😉 ...no teraz som si nasla cas a konecne som sa rozhybala 🙂 .... radsej si to sama zaplatim v sukromnom centre, ako cakat, kto mi kedy da vymenny listok a kto ma kedy na test objedna 😉 😀

uz som si zvykla, ze co si sama nevybavis, to vacsinou ani nemas 😉 🙂 ... a ja nie som typ, co bude silou mocou tlacit na doktora .... ak by som vyslovene na tom trvala, isto by mi listok dal.... ale ja som hrdina vzdy len pokial nevstupim do ambulancie 🙂.. tam uz sokm potom nejak priposrata a vsetky plany ide prec 😀 ... takze preto si vacsinu veci vybavujem takto sama 😀

hiva
autor
10. mar 2011

a teda neviem... v centre to mozno robit budu 😉 🙂 ... ja si vsetko riesim cez sukromnych lekarov... mam gyndosa aj endokrinologicku nie z centra 😉... ja som isla do centra len kvoli samotnemu IUI a nasledne IVF 😉 🙂 ... ja som sa v centre neliecila.... na to mam vlastneho lekara 😉 🙂

katka.gzd
10. mar 2011

@hiva ja ale myslim medicinske centrum nie CAR....vola sa Medifera....z casti mi to plati zamestnavatel a je super ze maju vsetko pod jednou strechou ked je treba a kedze sidlia v Auparku a ja pracujem v Digital Parku hned oproti cez cestu tak mi je to pohodlne....a maju vsetko, aj gyndu, aj interne, aj chirurga, aj kozne aj ocne aj endokrinologa.......vsetko.......len si za to clovek zaplati....

ja inak tiez teda zkrotnem trochen ked pridem k dokimu do ambulancie, no vzdy to nejak prekusnem, zaprem sa a svoje si poviem....so stiahnutou ritkou 😀 ale ide to....

hiva
autor
10. mar 2011

@katka.gzd ... no tak hadam by to v Medifere mohli vsetko spravit 😉 ... najma ked si to platis 😉

ako ja si tiez poviem svoje, ale mna nejak vzdy tie argumenty doktorov presvedcia 🙂 ... .ako ja som na vsetko doteraz kaslala... isli sme do vsetkeho trosku hrrrr brrr.... az teraz som sa nejak spamatala, potom co nam IVF-ko nevyslo.... a kym pojdeme na dalsie, tak si chcem tieto zaklady povybavovat 🙂

dovtedy sme isli vzdy slepo za babatkom.... najprv znizenie TST, pootm laparka a potom hned tehotenstvo.... ked to skoncilo, mali sme pauzu 3 mesiace.... potom sme sa do toho pustili znovu, ale zistili sme zly spermiogram....tak sme sa pustili do IVF... .najprv jedno IUI, kym nam schvalili ziadost, potom IVF.... a po neuspechu chvilu oddych a teraz ideme od znovu.... endokrinologia vybavena, zistena porucha ktora viedla k potratu...lieky nasadene.... teraz zaciname so snazenim az v maji, tak som si povedala, ze dovtedy si spravim este aspon ten OGTT a ptom sa do toho pustame znovu 😵

zuzana151
10. mar 2011

Dievcata chcem vas len poprosit o radu. ZAcinam uzivat clostyl a nie som si ista ci mam zacat 4DC alebo 5DC. Viete mi poradit co je lepsie?
Dakujem krasne 😉

katka.gzd
10. mar 2011

@hiva mudro mudro........ja sa snazim zasa neist jak si to nazvala "hrrr brrrr" aj ked by som bola najradsej tehotna uz vcera....lebo sa obavam, ze aj ked teraz to znasam este na moje velke prekvapenie celkom dobre, ak by dochadzalo k neuspechom alebo nebodaj k potratu kvoli tomu ze som nieco ja sama zanedbala, som si 100% ista, ze by ma to psychicky zlozilo........a ani financne na tom niesme zasa az tak dobre aby sme si nezdar mohli dovolit.....tak sa snazim uvazovat co najracionalnejsie ako sa pri "po dietati chtivej" zenskej da........aj ked mozno doktorom sa racionalna asi zdat nebudem ked budem pytat tolko vysetreni, ale je mi to jedno...moje telo, moje ciste svedomie a moj dobry pocit...im to moze byt ukradnute.....

mili78
10. mar 2011

@hiva ...Hivus a nepotrebujes ani nejake vysledky, papiere, kartu zdravotnu? nic?

hiva
autor
10. mar 2011

@mili78 nic... proste je to sluzba za 10 Eur 😉 🙂 ... prides rano, zoberu krvicku, odmeraju cukor.... vypijes glukozu... po 2 hodinkach ides zas na krv, odmeraju cukor a hotovo 🙂 ... dostanes vysledok a ides domov 😉 🙂

ako daju ti asi iba samotny vysledok bez konzultacie s lekarom... mozno povedie, ze je tam problem alebo nie a podla toho sa potom budes musiet dalej zariadit :-/ ... uvidim, ako to bude vo stvrtok... potom ti poviem 😉... kazdopadne nic nespominala, ze by bolo treba.. povedala som ze nemam listok a chcem to na vlastnu ziadost a nebol ziadny problem 😉

@katka.gzd ... hold, aspon sa mozes ucit na nasich chybach 😉 🙂 ... ja som si tym presla sama a tak uz teraz viem,co vsetko sa moze stat.... mne predtym nemal kto moc poradit a ani vo sne ma nenapadlo, ze ake komplikacie mozu byt 😉 🙂 ... lekar slub splnil, do pol roka som bola tehu, ale teda nedopadlo to dobre... hold, neda sa mysliet na vsetko hned na zaciatku ☹ ... clovek sa uci na svojich chybach 😒 ... i ked teda oficialne to ani chyba nebola... proste na slovensku sa to tak robi... preventivne ti skoro ziadne vysetrenia nespravia 😉 😠

katka.gzd
10. mar 2011

@hiva no na slovensku je to bohuzial tak... 😒 preto stale dakujem za konika a za baby ako si ty....a za moznost si toto vsetko nastudovat dopredu.....