Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

natyi25
24. mar 2011

@anksunamonka no Maji, super správa, že si sa takto pekne pohla 😉, ja si tiež myslím, že by to mohla byť blížiaca sa ovu...aj ten folik tomu naznačuje 😉 4.4. máte pekný dátum 😉 aj ja idem vtedy na druhý odber na HP, budem na Vás myslieť (ako včera) a dobre to dopadne 😉 vidíš, že netreba vešať hlavu 🙂

katka.gzd
24. mar 2011

@anksunamonka no ja teda absolutne ani len netusim co by to tak mohlo byt, ale super vec je ze tvoje telo vyprodukovalo folik... 🙂) to su super spravy....

ja som dnes bola na endokrinologickom vysetreni konecne....robila mi sono, dlhy rozhovor, zmerala tlak, popocuvala srdce, prezrela mi oci, brucho, pytala sa ma ci mam sklon priberat...ci nemam problem s ochlpenim...zhrnnula to tak, ze na to ze mam PCOS vyzeram dobre 😀 objednala ma na odbery a nasledne s vysledkami na dasiu kontrolu, ktora bude bohuzial az 14.4.2011.. skorsi termin volny nemala.

co som si ale este vybavila je ten test inzulinovej rezistencie...takze zajtra idem dalsej pani doktorke, ktora mi predpise tu glukozu a v pondelok ked pojdem na odbery na krv, zaroven si dam spravit aj toto....

som velmi velmi zvedava ako dopadnem.........

leeena_4
24. mar 2011

@katka.gzd pěkně jsi s tím pohla a super zpráva od paní endokrinoložky 😵

anksunamonka
24. mar 2011

@hiva http://www.fertilityfriend.com/home/33a533 no neviem ci to bude ovulka, pozri si moj graf, ja som mysleala ze ovulka bola, ked som mala tak vysoke teploty.... tehu to urcite nie je a nebudem ani test robit, nechcem vidiet / ....
a krvacam stale a dost vela, ja normalne nemavam take silne krvacanie, ale asi tym ultrazvukom mi to doki postlacal zvnutra a mozno preto viac krvi.
no kazdopadne, 4.4.idem zas, tak uvidim.....
a tie zrasty ma prekvapili, v septembri mi moj gyndoš o nich nepovedal nic, povedal ze mam PCO, tento nepovedal k tomu nič......

hiva
autor
24. mar 2011

@anksunamonka ... no tak to mas pravdu... podla grafu to fakt vyzera, ze ovulka bola 😉 ... no mozno je len druhy vajecnik trochu spomaleny.... to krvacanie by som asi brala ako normalnu mrchu.... skor je divny ten folik 😒

nemyslela som, ze by to mohlo byt tehu.... len som ti chcela napisat, ze niekedy sa mozu stavat aj celkom cudne a nevysvetlitelne veci 😉 .... netreba sa nad tym trapit... teraz si v rukach odbornikov 😉... oni si ta odsleduju 😉

no a k zrastom sa ti neviem moc vyjadrit.... tazko povedat, co tym myslel.....si sa ho mohla rovno opytat 😉

anksunamonka
24. mar 2011

@hiva no aj mne sa zda divny ten folik..... nechapem ako mozem vyzerat s krvacanim a po 7 tyzdnoch bez mrchy ze som v polovici cyklu.......

k zrastom som sa nepytala lebo nechcel nic povedat. ale aj @chlapcik ma pripravovala na to, ze on nepovie nic, az NA KONCI, ked absolvujem vsetky vysetrenia..... Spytala som sa co to je ked nie MS lebo krvacam, tak povedal ze nebude predbiehat ani dopredu hovorit, musi mat viac vysetreni......

no tak ja neviem, dufam ze nebude nic vazne, ze pojdem na laparku odstranit vsetky tie zle veci a potom bude tehu 🙂 (ach ako lahko to znie.......)

anksunamonka
24. mar 2011

@natyi25 3.4.mam narodky tak dufam ze o den neskor nedostanem od dokiho nejaky zly darcek 🙂
zvlastne je, ze aj ja idem na 2.odber a ty si bola na prvy uz minuly tyzden ked sa nemylim, tak nemala by si aj par dni predomnou ist na 2.odber? ci ine mesto, iny postup??????
ale vazne som rada, ze som tam isla, uz nech sa to hyyyybeeeee 😝

anksunamonka
24. mar 2011

@katka.gzd kati folik sice tam je, ale ktovie aky.... ja som mala folik aj v novembri ci decembri uz ani neviem kedy a nic z neho......

ja idem na endokr.7.4. tak to ma vsetko toto caka??? ja som si myslela ze len ohmata, max.USG stitnej a krv.... ale tak prezijeme vsetko, len aby sme boli tehu, vsak?

a to ake ochlpenie mala na mysli? chapem, ze nejake nadmerne, ale co je nadmerne ochlpenie? lebo mne sa zda, ze nevidim na sebe nic take, tak ale co ja viem.....?

anksunamonka
24. mar 2011

@leeena_4 urcite by si mala ist, lebo tolko dni krvacat to asi tiez nie je v poriadku..... budes aspon pokojnesia, ked ti povie, co to zas je..... to uz vazne lezie na mozog vkuse len na lekarov mysliet a na rozne diagnozy......
o krvavej ovulke nespominal nic, stale len tvrdil, ze som v polke cyklu..... a ja stale dokola, ze som 7 tyzdnov MS nemala.... uvidime na dalsom vysetreni, den po mojich narodkach 😎

a nebol doki hruby ku mne, len od vcera ma pobolieval ten lavy vajecnik (na ktorom vraj mam zrasty) cize podla mna to len tym ze fajne nanho pritlacil, mi sposobilo bolest....ale zas mozno som sa zle vyjadrila, bolelo to, ale vidite prezila som a teraz uz ani neviem ze mi tecie MS, co inokedy 1.den stale musim brat ibalgin, lebo ma strasne boli brucho a stehna....
vsetko sa nejak otaca alebo co.......
ale o to PCO sa ho uz nabuduce spytam, lebo mi to neda... mala som sa uz dnes spytat, ale tak bola som v strese...

katka.gzd
24. mar 2011

@anksunamonka neboj nic strasne to neni.....prakticky vykonala len vizualnu prehliadku...nic strasne...pozerala ci nemam opuchnute viecka, na bruchu hladala strie (neviem preco) krk mi prehmatala najskor....zmerala tlak, pocuvala srdce....pytala sa na unavu, spavost....spomaleny metabolizmus som hovorila ja.....pytala sa ci mam sklony priberat...to mam a velke...ohladom ochlpenia sa ma pytala ci sa mi to nezhorsuje....a teda ja na sebe pozorujem, ze mi zacali nad hornou perou rasit chlpky, ktore som nikdy nemala (odkedy neberiem HAK), ale povedala, ze to mam len mierne...ze to mohlo byt horsie (tak sa obavam ze sa to este zhorsi), rovnako som si vsimla, ze chlpky na stehnach mam tiez horsie....ja som vzdy mala (podla mna) viac chlpate nohy ako moje kamosky, no mam pocit ze je to horsie s tymi stehnami teraz (hlavne zozadu)...tolko moje postrehy....potom nasledovalo to sono, napisala spravu, objednala som sa na krv... bodka...

leeena_4
24. mar 2011

@anksunamonka ahá, tak to chápu, že to mohlo bolet 😉 Jsem objednaná dnes na šestou hodinu, tak uvidíme, co to zase bude. Už si z toho dělám srandu, protože jinak už by mi miglo. Přesně jak píšeš - pořád něco extra a divného a člověk jen přemýšlí co zas a lítá k doktorovi. Ale až ty naše voňavé prdelky budeme jednou držet v náručí, tak na tohle už si ani nevzpomeneme 😉 😵
Já jsem jinak slyšela, že může být ovulace krvavá, ale nevím, co to je. Určitě budete chytřejší po výsledcích HP budeš mít asi trošku bordel v hormonech, ale to se dá spravit 😉

erickaa
24. mar 2011

@amarena Ami, velmi moc ti drzim palce. Celý tyzden som na teba myslela..dúfam, ze to dobre dopadne..tfuj tfuj tfuj budem cakat na spravy od teba..drž sa!

natyi25
24. mar 2011

@anksunamonka prvý odber som mala na 2.den MS, t. j. 15.3, druhý odber mám mať v 21.deň (vychádza na nedelu, 😀 ), tak to bude 22.deň, t. j. 4.4., mne bude ten 2. deň sledovať progesterón, čiže či ovu bola...a tebe to vychádza 12. deň, takže bude sledovať niečo iné asi...a možno ti povie, že treba prísť aj 13.4. a to na 21. deň cyklu...zaujímavé 😉 , necháme sa prekvapiť, čo našich doktorov a nás (ne)prekvapí 😒

chlpacik
24. mar 2011

@anksunamonka ahoj, tak VOBEC NERIES HERMIHO. On ma svoj system, mna to zo zaciatku tiiez stvalo, ze mi nikdy nic nepovedal, ale je to len preto, lebo na poslednom stretnutí Vám odovzda výstup, resp. dalsi postup liecby, kde Ti podrobna vysvetli UPLNE vsetko! Takze uvidis, ze aj ked teraz nevies na com si, na poslednom stretnuti, vsetko vysvetli! A nerob si este plany, ze laparka a tak, ja som s tym tiez pocitala, ale mne vyslovene zakazal :(, ale ja som iny pripad, na zamyslenie kazdopadne 🙂
Krv Ti brali kvoli hormonom,, pri kazdej navsteve Ti bude brat krv, aby vedel ako vyzera prolaktin, v podstate aj zapaly, infekcie Ti z toho zisti, dokonca aj na HIV robi 😉 , no komplet.
Mna to tiez bolelo, lebo ide dost hlboko a este to tam manipuluje, ale tak musi sa tam dostat, rozdiel je, ze mne hned povedal, ze je to PCO.
Najblizsie Ti bude robit vyter a opat usg z dola + krv, a pri dalsom stretku opat usg z dola a krv. A potom uz len vysledky Vám da, kde rozoberie dopodrobna Teba aj partnera. Fakt uvidis, ze posledna kontrola Ti o nom zmeni nazor, na odbornika. Myslim, ze som to napisala dost jasne, lebo sa nerada opakujem 😀 😀 😀
😀

timona
24. mar 2011

ja mam pocit ze pri poslednej MS som mala aj ovu.., lebo po skonceni MS som bola v CAre a Dr. videl na sone prebehnutu ovu, ale to bolo asi 11 deň cyklu...teraz som dostala MS po 22 dňoch, co sa mi stalo asi druhykrat v zivote, ze tak skoro..a merala som si aj BT pocas MS, ktora je tiez dost vysoka 36,8...tak neviem ci zese nemam ovu pocas MS, lenze mala by som od piateho dňa cyklu zacat brat clostyl...tak neviem, kebyze ovu prebehla aj pocas sucasnej MS a este zacnem brat aj clostyl, ze aky bude vysledok...mam pocit, ze sa mi tie cykly rozhadzu tak, ze nadej na tehu nebude ani za sto rokov...

anksunamonka
25. mar 2011

@chlpacik super ze viem, co ma dalej caka 🙂 teda co sa tyka vysetreni....... som vazne zvedava, co mi na konci oznami... a kolko si platila? ja budem platit 100 eur. nedbám, len nech viem co mi je a nech sa to da liecit.

a mne nepovedal nic o PCO a ja som sa bala ho to spytat, ale nabuduce uz tu chybu neurobim. Ked mi bude robit USG tak sa ho na to spytam, co mi povie, teraz spominal len zrasty. moj obvodny ziadne zrasty nespominal. Ale tak som nad tym rozmyslala, ze ked porovnam vysetrenie hermana a mojho gynekologa, tak moj gyndos akoby sa ma ani nedotkol, ja som vobec necitila ze ma vysetruje. ale tento normalne chodil po vnutri ako po dialnici 😉 poriadne tlacil na oba vajecniky...... Tak to vazne zalezi na lekarovi aky je. To uz vazne neexistuje jeden obvodny normalny gyndos v KE????

a ten vyter co mi bude brat, to je na nejake choroby? napr.mykoplazmy, chlamydie a tak?????????

anksunamonka
25. mar 2011

@timona vidis tim, cim dalej, tym viac takych neobvyklych pripadov pribuda, neviem ci si citala moje vcerajsie prispevky, ale mne vcera doki povedal, ze som v polovici cyklu a to som nemala MS 7 tyzdnov, az vcera som dostala......
neostava nam nic ine, len lekarom verit.

anksunamonka
25. mar 2011

@katka.gzd boze tak to ani nesranduj s tymi chlpkami, mne sa zda ze ich nemam ale ked ma chyti paranoja, tak uz aj male chlpky sa mi zdaju ako velke!
no tak ti drzim palce, aby vysledky z krvi boli dobre a nemusela si este aj toto riesit.
do certa, keby to bolo len po gynekologickej stranke ze uz mame to PCO tak sa s nim trapime a musime sa s nim popasovat ked chceme mat bábuško, ale popri PCO treba riesit aj PLNO inych veci, stitna, inz.rezist. a co ja viem co este....... no hroza. Zavidim tym zdravym zenam, ktore nemusia nic take riesit, nech si vazia co maju.......
ked si zdrava zena precita nasu diskusiu, musi dakovat bohu, ze k nam nepatri......

leeena_4
25. mar 2011

Ahoj holky, tak jsem včera byla na kontrole kvůli tomu krvácení po průchodnisti a dopadla jsem super! 😵 Cysta není. Sice říkal, že bych kvůli cystě takhle nekrvácela, ale když řekl, že ta cysta zmizela, bylo mi fuk, proč jsem krvácela, hlavně, že je to už v pořádku Taky měl výsledky imuna a jsou OK. Už mi přišel i puregon. A jako bonus mám i sliznici v normě - s tím jsem měla taky problémy. Takže kontrola na 1* a jsem ráda, že jsem tam šla. Jsme objednaní na 8.4. s manžou, jdeme vyzvednout ten puregon a Toma budou učit, jak mě píchat injekce. Řekla jsem to včera takhle mamce a ta furt nechápala, co ho tam jako ten doktor bude učit, jestli to neumí, nebo co a pak z ní vylezlo, že přeslechla slovo injekce a myslela, že ho budou učit jiné věci 😀

katka.gzd
25. mar 2011

@leeena_4 gratulujem a moc sa tesim, vsetko ide tak jak ma...len tak dalej 😉

@anksunamonka tie chlpky su vraj pri nasej diagnoze uplne normalne pretoze je bezne, ze mame zvyseny podiel androgenov v krvi a tieto svinuchy za to mozu...kym som brala HAK, bolo to OK..ta to drzala v norme....

dneska som si rano sla dat pichnut agolutin a nasledne ku internistke, ktora mi mala len predpisat tu glukozu na inzulinovu rezistenciu kam idem v pondelok....lenze ona si zmyslela ze mi ide robit kompletnu prehliadku....stvarala tam so mnou vsetko mozne aj nemoze, fakt ze dokladne...aj papierik som musela ist ocikat 😀 plus mi k tym odberom na ktore idem v pondelok pre endokrinologicku pridala dalsie...takze zo mna v pondelok vycucaju snad liter krvi 😀 ked spocitam aj tu co mi budu brat po dvoch hodinach co vypijem tu hnusnu glukozu....a este aj moc mam doniest....

som naramne zvedava co mi vsetko z tej krvi zistia ze nemam v poriadku...snad ani nechcem vediet....

kks kym mi nezistili PCOS, myslela som si, ze som komplet zdrava....a teraz...... ☹

otazka na babulky co uz na tej inzulinovej rezistencii boli.....tu glukozu v prasku si len donesiem so sebou a sestricka mi to zarobi tak ako to ma byt aby som to vypila ano??? ci si to mam doma zarobit? to asi nie, ze? vdaka

leeena_4
25. mar 2011

@katka.gzd ty si tě pěkně vzali do parády, teda. To je super přístup 😉 Kočko, každý je zdravý, než začne chodit k doktorovi 😀 😉

mili78
25. mar 2011

@katka.gzd ... Katka ano, sestrička ti to zarobi 😉

katka.gzd
25. mar 2011

@leeena_4 no to je svata pravda....teraz citam spravu ze na co vsetko mi idu robit tie testy tak citujem: "TSH, ATPO, aTG, KO, FW, glykemia, krea, AST, Na, K, Fe-S, inzulin, lipidy. polovica neviem co znamena 😀
@mili78 dakujem

leeena_4
25. mar 2011

@katka.gzd tak to jsme na tom stejně 😀 a čím víc toho vyšetřují, tím víc toho najdou 😀. Ale on to člověk nesmí brát do puntíku. Třeba můj gyndoš říkal, že neexistují výsledky podrobného imuna, kde by bylo vše 100% v pořádku, že to jsou jen špatně udělané testy 😀, že každý má nějakou drobnou odchyllku, nebo tak 😉

chlpacik
25. mar 2011

@anksunamonka awojik, ja som k nemu sla s tym, ze mi obvodny gynekolog nezistil diagnozu, ale ze mam vsetke priznaky na PCOS, a on ze uvidime, a hned ako ma kukol, povedal, ze je to jasne. APROPO musim povedat, ze ak ma moja stara gyndoska vysetrovala tiez som nikdy nic necitila, este aj pociatala, ci rastu foliky, a krava mi tvrdila, ze ona tam PCOS nevidi! Ale to svedci o tom, ze som mala gyndosku, kt. nevie liecit!
Podla mna tie zrasty som mala aj ja, cize by sa malo jednat o PCOS, ale kazdopadne ja nie som lekar
🙂
A pesne tak ako pises vyter sa robí na chlamydie, mykoplazmy,ureaplazmy, a ine infekcie. Mne vysiel nejaky zapal, cize automaticky odporucil liecbu aj muzikovi. Ale mi vyslovene zdoraznil, ze som to mohla mat dlhe roky, len nechapem ako to moja neodhalila,hm. Teraz berieme antibiotika. Boli sme u Hrivnaka(androlog), jedine co ma na nom stve, ze ak nas bude stale objednavat,tak furt len peniaze a peniaze. Take vysetrenie,hentake,no to nemam rada na lekaroch.
Preco by si mala platit 100eur? My sme platili 50eur, v tom mas 3xodber,3x USG, jeden vyter, a muzikov spermiogram.
Ak si pamatas na ten dotaznik, hore bola pisana suma, my sme brali vysledky vo februari,tak neverim, zeby sa menila suma 😕
Ak nieco,tak IP 😉 😵

chlpacik
25. mar 2011

@katka.gzd k teme chlpatost, tak ja straaaaaaaaasne zavidim babam, lebo ja mam aj stehna, aj brucho, aj zadok, no hroza, po depilacii, mam cervene flaciky, cize ja si neviem predstavit zobrat v lete kratku suknu 😒 m sice pri mojej vahe, nosim len po kolena 😀
a este jeden postreh, mne nikto nezistoval IR, to preco???? A hned mi nasadili Metformin 😲 resp. vysledky na cikor a inzulin vysli v norme, a aj tak bol nasadeny, no divneee, a slovicko Agolutin ufff, zila som na nom tri a pol roka, a vraj mi ho ani nemalii pichat.
Hrozny pocit, ze vam lekar nieco predpise a potom zistite, ze to bol zly postup ...

katka.gzd
25. mar 2011

@chlpacik no, mozeme si ruky podat....po oholeni, cierne bodky...po depilke, cervene bodky....radost....ja stale dufam, ze az mi s tymi hormonami zacnu nieco robit, ze sa to aspon trosku zlepsi....ci nemam ani dufat?

chlpacik
25. mar 2011

@katka.gzd neviem, vzdy budeme viac chlpate ako normalne zeny, ja osobne nedufam, neverim, ze existuje nejaky liek,kt. by pomohol. Uz len epilacia,kt. pri zenach s horm.problemami tiez nie je na 100% 😠
Akoby nestacilo, ze musime platit za ine vykony, podla mna by nam mala byt epilacia zabezpecena gratis
😀 😀 😀

zuzana151
25. mar 2011

@chlpacik hehe ja som na tom podobne ako vy baby . Uz mam uplne nervy na tie chlpy 😖 Kupila som si aj "voskovac" aky pouzivaju kozmeticky, strasne to boli hlavne na stehnach, az placem pri tom a som nervozna z toho ...zevraj chlpy by nemali viac narast...ale ..ja som samozrejme vynimka - normalne na stehnach mi rastu uplne huste, cierne ☹ som zufala a zavidim vsetkym co su tohto usetrene

chlpacik
25. mar 2011

@zuzana151 VITAJ v nasom neprijemnom osude. CHudak muzi 😝 😅