Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katka.gzd
15. apr 2011

@anksunamonka pracujem v Lenove, ale nemyslim, ze to je ten podstatny faktor....za posledny rok sa toho na mojej starej pozicii veeeeeeeeela zmenilo...okrem toho ze nam pribudlo kopa prace a odbudlo vela ludi nam nasledne zmenili aj popis prace co pre nas znamenalo sa naucit robit dalsie tri veci (povodne sme boli 4 teamy a kazdy robil to svoje co vedel perfektne..ponovom nas pospajali a vsetci mame vediet vsetko)......no a z tohoto kolotoca, ktory sam o sebe nam daval zabrat som sa uplnou nahodou dostala na poziciu asistentky nasho direktora....a neznamena to ze budem varit kavu a bookovat lety.....rovno ma hodili do vody a zucastnujem sa konferencii a diskusii vysokeho manazmentu, kde sa ocakava ze vsetkemu rozumiem a nasledne je mojou povinnostou to zhrnut do mailu a robit co treba aby sa dodrzalo co sa dohodlo..a samozrejme toto je len zlomok mojich povinnosti...toto vsetko stale samozrejme v anglictine (co ale nieje novinka, u nas v praci je cela mailova komunakacia povinne v anglictine bez ohladu na to ci pisem slovakovi)...ponovom aj v nemcine (moj sef je nemec a teraz budem casto chodit do Viedne)...takze tak.... plus moja povaha do toho....ja sa stresujem aj ked nemusim...a ked je teraz pre mna vsetko nove...amen tma.....

budem vam velmi drzat palce aby sa vam podarilo ten spermiogram zlepsit aspon na to IVF....to sa musi podarit....verim tomu........

@leeena_4 neboj ona pride....ja som tiez zvykla stresovat lebo ma ani len brucho nebolelo ani nic a zrazu ani nie ze rano ako som bola zvyknuta, ale v strede dna ze vitaj.. 😉 tak ako pise anksunamonka tych 10 dni je v pohode........uz aby to bolo....ja viem....to pozname vsetky.....ja teraz tiez ratam dni kedy uz budem moc skusit otestovat ci sa stal zazrak alebo nie..... 😀 je to tazke....

leeena_4
15. apr 2011

@katka.gzd neustálé čekání skrátka 😀. Tak já vydržím, 10 dní to bude v pondělí a víkend uteče jako voda, děkuju 😵 a kdy ty budeš moct zjistit, jestli se stal zázrak?

katka.gzd
15. apr 2011

@leeena_4 az po Velkej Noci.....cize na Velkonocny pondelok sa mozem uz skusit otestovat...ale to je najskor a je mozne ze mi este neukaze...ale to je den kedy by mala dojst mrcha........

leeena_4
15. apr 2011

@katka.gzd Jé, tak to je hezký čas - Velikonice, to budu sledovat 😉

anksunamonka
15. apr 2011

@katka.gzd hmmm to je ta firma co vyraba notebooky? 🙂 mozno trepem, ale moja sestra ma notebook a taku ma znacku 😵
ci pana, tak anglina, to je uz na mna tazky oriesok. Beznou kazdonennou anglinou sa dohovorim ale keby ze mam pouzivat "BIZNIS INGLIŠ" 🙂 tak to uz neviem neviem. Je to velmi tazke, tak ta obdivujem a drzim palce. Ved v dnesnej dobe tazko najst robotu. A urcite to mas aj pekne zaplatene, ale aj sa narobis, nabehas, nastresujes, stale sa musis nieco nove ucit, byt v strehu, kreativna, iniciativna, aktivna...a co ja viem co este. V podstate musim aj ja vo svojej praci, ale aspon ze ta anglina u mna nie je potrebna pre moju pracu 🙂 robim v monopolnej firme na vychode slovenska, na mzdovom... 🙂 konkretne vo vodarnach.....
a aj ked sa musis stale nieco nove ucit, je to lepsie, ako zasadnut na nejaku poziciu, kde robis to iste dokola. Aspon si rozvijas bunky v mozgu a budes dlhsie aktivne zit 🙂

prave som sa preobjednala do CARu, kedy nam povie kompletne vysledky z mojho HP a spermio. Mali sme ist 3 dni pred nasou svadbou, tak som radsej zmenila na 3.5. Lebo ked nam nic dobre nepovie, len budem smutna a chcem si uzit svadbu 😎 dufam, ze uz budu lepsie vysledky zo SPMG.....

anksunamonka
15. apr 2011

@katka.gzd ach, a zabudla som popriat // na velkonocny pondelok 🙂

do certa, raz to predsa musi vyjst 🙂 😉

katka.gzd
15. apr 2011

@anksunamonka no pekne si to zhrnula 🙂 ja viem, ze to nieje najtazsia praca na svete, ale pre mna je teraz velmi stresujuca a na volny cas tiez narocna kym sa nezabehnem takze som permanentne unavena.....vcera som letela na 7:30 vlak do viedne a vratila som sa domov 19:30....dneska aspon robim z domu....zaplatene to nieje zle, no mohlo by to byt aj lepsie uz veru.....ale apson sa tesim ze na ten maximalny vymeriavaci zaklad na matersku mi to staci takze si nemusim DNP platit....to mi musi stacit 😉
a jaaaaaaaaaaj veru sak vam sa svadba blizi....no sila teda, tak vam obom prajem aby ste si ten den uzili co mozno najviac bez akychkolvek stresov.........ver mi, uz sa potom vykasli na detaily.....ini sa postaraju aby to ficalo...vy si to len uzite kolko sa da....je to predsa len raz za zivot... 😉
ja som naramne zvedava kedy sa ten moj planuje vynadrit....prst na prstienok mi meral uz zaciatkom decembra ako prislub...a stale nic.....nejak som na to uz rezignovala......... 😝
hlavne nech sa nam to babenko podari.......

chlpacik
16. apr 2011

@katka.gzd heh, ake skromne ziena, ze by mohla mat lepsie zaplatenu pracu 😀 😀 😀 , veru klobuk dole, obdivujem zeny ktore maju talent na jazyky, ach, a drzim palce na velkon. pondelok 😉 budem na Teba mysliet 😵

@anksunamonka moja dufam, ze Ti svadba dopadne O.K. aj pocasie ze vyjde krasne slniecko, hllavne nestresuj 😵
menu ostava to, co si mi pisala? Mnam, sa prejedia hostia dosyta 😉
Drz sa, a potom cakam infosky, co a ako bolo, na co si zabudla a tak.
A dobre si urobila, ze ste prelozili Hermiho, lebo ja som po jeho slovach a sprave bola asi tyzden dost smutna, tak aby si si nekazila svadbu urobila si dobre 🙂

Prajem vsetko dobre kocenky, jaaaaaaaaj @hiva sa nam kedy vrati? som zvedava, co mi donesie 😀 😀 😀

katkaajurko
16. apr 2011

caute dievcata - nepamatate si kde to Hiva a este volakto bol na tej sukromnej diabetologii ? na tu IR ?

kaaaty
16. apr 2011

@katkaajurko ahoj ja mam pocit ze to bolo v medissime 🙂

erickaa
16. apr 2011

@katkaajurko Ahoj Kati, je to Medissimo..to je endokrinologia spojená s diabetologiou dohromady. Ešte bola mili78. 🙂

katkaajurko
16. apr 2011

@erickaa ahaa dik a trebalo tam odporucaci listok,alebo sa dalo aj bez?

anksunamonka
18. apr 2011

@katkaajurko od 1.4.sú vymenné lístky alebo odporúčacie zrušené, nie? ja som už tak išla na endokrinologiu, bez lístka a v pohode.....

katkaajurko
18. apr 2011

@anksunamonka ano su zrusene 🙂 mas pravdu - ale ja som asi dva dni predtym zrusenim sa chcela volakam objednat a sestricka ma odpalila-ze si mam vybavit listok-a to pritom by som sa objednala az po termine zrusenia-a to museli uz vediet-ze sa to rusi podla mna...

erickaa
18. apr 2011

@katkaajurko kati, žiadne výmenné lístky tam nechcú..tam chcú len peňážky 😀

katkaajurko
18. apr 2011

@erickaa 😀

erickaa
18. apr 2011

@katkaajurko Kati, prosím ťa, kde si bola na morfologickom utz?

katkaajurko
19. apr 2011

@erickaa ja som bola u svojho lekara-on robi aj to..mudr.Janek

erickaa
19. apr 2011

@katkaajurko ďakujem, lebo ja som sa chcela objednať k Holáňovi do Medifery, toho mi odporučila moja doktorka. Lenže tam už majú obsadené, tak rozmýšľam, kam by som išla inam 😲 Myslíš, že sa môžem objednať k tvoju doktorovi čisto na to morfo?

ninan2
19. apr 2011

@erickaa Ahoj Eri, ja mam toho isteho doktora ako Katka, a vyslo by Ta to min. na 50 Eur, lebo tolko u neho stoji objednanie sa na presny termin... Okrem toho on ma prevazne pacientky na zmluvu, ktore k nemu chodia stale, ale to by asi problem nebol. A Tvoja doktorka to nerobi???

katkaajurko
19. apr 2011

@erickaa urcite sa k nemu mozes objednat len na morfo-ma to napisane aj zvlast na stranke ako ponuku sluzieb

aha tuto
http://www.gyncentrum.sk/index.php?clanek=ponuka

zavolaj si - a spytaj sa- kolko by ta to stalo - myslim ze bud 50 alebo 70 eur..on je sukromny vies... 😒 ale da si zalezat

erickaa
19. apr 2011

@ninan2 čau ninuš, moja doktorka nemá taký kvalitný ultrazvuk..tak ma odporučila do tej medifery (holáň je jej kamoš). S tým, že to niečo stojí, s tým počítam 🙂 Dala by si mi prosím kontakt na toho vášho doktora? A kde to je, prípadne stránku 😀 Idem sa radšej hneď objednať...
A ešte..v čom všetkom vlastne spočíva to vyšetrenie? Robí aj ten echokardiogram srdca bábatka?

erickaa
19. apr 2011

@katkaajurko kati, ďakujéééém..idem sa hneď objednať 🙂

ninan2
19. apr 2011

@erickaa aha jasne... a naco potrebujes echo? Veru neviem ci je to sucastou morfa... Urcite je babo v poriadku, sa nestresuj 🙂

erickaa
19. apr 2011

@ninan2 ja ho nepotrebujem, len moja doktorka mi ho odporučila, že je dobré to vedieť..hmm 😕 Ale skôr si myslím, že dohaduje "kšefty" svojmu parťákovi.
V ktorom tt ste boli na morfe? Mne teraz odpísali z Medifery, že majú pre mňa termín až 19.5. (22tt)
A k Janekovi som volala, že mám napísať mail doktorovi...tak mu práve píšem...

ninan2
19. apr 2011

@erickaa hmm no konkretne Janek ma na tej stranke, ze morfo robi v 20-21tt, tak 22tt v Medifere mozno nie je az take zle? Ak by to dajme tomu vyslo ovela lacnejsie alebo co... Mne koncom 20tt. robil. Tak spytaj sa ho aj na to echo, ale myslim ze je to zbytocne, ak bude vsetko OK.

leeena_4
19. apr 2011

ahoj holky, nemáte některá zkušenosti s agolutinem na vyvolání ms? za jak dloho jste to dostaly? já už jsem 11 dní po dvojité dávce a zatím nic. Na další se mi nechce, tak kdyby byla šance, že to přijde bez ní, tak do kdy mám čekat?

erickaa
19. apr 2011

@ninan2 mne odpísali z tej medifery, že robia morfo až do 24 tt 😲 A môj priateľ sa už na to namotal, že pôjdeme tam, lebo mal nejakého známeho, ktorému hneď po pôrode zomrelo bábo na srdiečko. Tak ale otázne je, že aj keby sme vedeli, že niečo má so srdiečkom..tak aj tak sa s tým v brušku nedá nič robiť..či? 😲

petronela82
19. apr 2011

@leeena_4 - mám taky PCO a ani po dvojité dávce jsem to nedostala a mě vždy zabíral Norethisteron - brala jsem ho vždy týden a po vysazení byla MS přesná jak hodinky - nejpozději do 3 dnů

leeena_4
19. apr 2011

@petronela82 děkuju za info. A měla jsi normální nebo nízkou sliznici? protože mě v půlce cyklu říkal dr, že sliznici mám hezkou. A zabírala na mě provera (taky progesteron, jako agolutin), ale tu už nejím. Ach jo, proč mi tedy nedal ten Noret.... 😒