Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
18. máj 2011

@leeena_4 dik 🙂
holky gratulacie si šetrite až budem tehotna, bo jedna mrcha ma nespasi, aj ked potesi 😀 😀 😀

leeena_4
18. máj 2011

@chlpacik dobrá, dobrá, už ji mám schovanou tu gratulaci 😉

leeena_4
19. máj 2011

holky testík jsem prubla a samozřejmě, že zázrak se nestal :-/. Ale kupodivu mi to nebylo vůbec líto, nechápu to, ale jen jsem mu tak vynadala stylem jako : co od tebe, teste, můžu čekat, že? . Takže teď ať dorazí mrcha a budeme zase píchat Puregon 🙂

hiva
autor
19. máj 2011

@leeena_4 ... no vidis... aspon mas pokoj a vies na com si 😉... a ani to nebolelo, nie? 😉 ... skoda, ze nie su 2 palicky.... ale tak aspon sa ti teraz lepsie dycha nie?... mne osobne tiez vcera odlahlo.... ako nie, ze nie som tehu, ale ze viem, ako na tom som.... pre mna je ta neistota, ci som alebo nie som tehu najhorsia 🙂.... preto vzdy testnem ako sa da a potom mam uz klud 🙂

mne sa uz mrcha rozbieha... doma som pozerala a mam doma dokonca este 2 cele balenia clostylu... cize 20 tabletiek.... tak ich zacnem veselo papat 🙂 😀

leeena_4
19. máj 2011

@hiva máš pravdu, ulevilo se mi, protože už mi to dva dny zase šrotovalo v hlavě, znáš to 😉. Takže to nebolelo vůbec, ani slzička neukápla, ani smutná jsem nebyla, takže teď už v klidu můžu čekat na mrchu a pak hned stimulka k IUI a tentokrát si to vejce nesmíme nechat prasknout před IUI 😀 Ty se máš, že už mrcha došla, já si na ní asi zase počkám 😠 A to je supeer, to je na dva cykly s clostíkem, viď? 😵

hiva
autor
19. máj 2011

@leeena_4 no ono je to dokonca az na 4 cykly s clostylom.... lebo sa berie na zaciatku jedna tabletka 5 dni 😉 ... takze uvidim, ako to pojde a ci sa mi podari dostat k dokymu na UTZV.... ak bude vidiet foliky, super.... ak nie, v dalsom cykle zvysim davku na 2 tabletky denne 😀 ... a ked poto otehotniem, pojdem rovno na fakultu mediciny vypytat si diplom z gynekologie 😀 😀 😀

janine6623
19. máj 2011

Ahojte, zajtra idem na vyšetrenie, strašne sa bojím aby som nemala PCO. Vám to ak zistili? Iba na základe testosteronu alebo ste mali aj iné HP hodnoty zlé? A ako vás liečia. Aký je postup, keď žena chce otehotnieť. Stimulku, laparoskopia?

leeena_4
19. máj 2011

@hiva 😀 😀 😀 to bys měla, pokud to vyjde 😀. Tak to je super, že to vyjde dokonce na 4. Já začínala na dvou denně, pak se to zvyšovalo, ale bylo mi na prd, neraguju na něj. Ty už jsi ho brala a reagovala jsi?

leeena_4
19. máj 2011

@janine6623 mě to zjistili nejdřív na základě utz a pak taky kvůli anovulačním cyklům a problémy se strášně dlouhými cykly. Držím palce, ať to nemáš, ale není to tak hrozné, jak to vypadá 😉

hiva
autor
19. máj 2011

@leeena_4 no mala som ho iba raz, pred IUI.... a reagovala som... bol folik, ale IUI nevyslo....tak uvidime, ako to bude teraz ... mozno si rovno supnem dvojitu davku 😀

no a dnes ma napadlo, ze asi manzela zase poslem na spermiogram, nech vieme, ako sme na tom... ci stracat cas snazenim doma alebo sa radsej pustit do IUI 😅 ... .uz vidim, ako bude nadseny ked mu to oznamim 😀 😀 😀

@janine6623 ... PCO sa netreba bat... to nie je nijaka hrozna diagnoza.... da sa pri nej v pohode otehotniet.... len treba pobehat viacero vysetreni a treba mat trosku trpezlivost 😉... sposoby liecby su tiez rozne v zavislosti od toho, co je pricinou PCO... zvycajne su to stimulacia clostylom, laparka, uzivanie metforminu, lieky na stitnu zlazu (ak sa potvrdi porucha) a ich vzajomna kombinacia.... moznosti je vela, zavisi na tom, ako k tomu pristupy tvoj lekar a ako budes na co reagovat 😉

na potvrdenie PCO su 3 ukazovatele... jednym z nich je hormonalny profil, dalsi je ultrazvukovy obraz (perlickovy nahrdelnik okolo vajecnikov) a ten treti je poruchy menstruacneho cyklu... anovulacia, chybajuca menstruacie..... na nete sa da toho dost vycitat 😉

janine6623
19. máj 2011

@leeena_4 A nevieš, testosteron sa dá niečim znížiť. A ako sa vyvoláva potom ovulka, stimuláciu, a keď stimulácia nezaberie? Ja som mala HP v poriadku, ale na HP nebol testosteron. Na utz mi nič nepovedali a to už som bola u troch gynekologov. Dlhé cykly a občas anovulku žial mám. Čítala som že ty máš puregon, to ti dáva gynekolog alebo musíš chodiť do centra?

leeena_4
19. máj 2011

@hiva já bych s tou dvojitou dávkou byla opatrná, ať neriskuješ hyperstimulák, když jsi reagovala na jednu tabletku, tak budeš teď taky 😉 Noo, umím si to představit, jak bude jásat 😀 😀 a jaký měl výsledek předtím?

leeena_4
19. máj 2011

@janine6623 no určitě dá léky, to ti můusí pomoc endokrinolog, nebo v CARu 😉. Všechno se dá spravit 😉. Ovulka se začíná vyvolávat clostilbegytem - tabletkami a když to opakovaně a při vyšších dávkách nefunguje, tak pak injekcemi, tak to mám já. Zkus se gynekologa zeptat na utz, jestli to vidí na PCO 😉. Jinak clostilbegyt ti dá gynekolog, pro injekce už musíš do CARu

janine6623
19. máj 2011

@leeena_4 A ty si koľko cyklov brala clostylbegyt? Lebo ja ho už mám a mne 1*denne nazabral, aj keď neviem, či mal pravdu lebo podľa BT som mala ovulku ale až v okoli 20DC. Gynekolog povedal že to veľmi na PCO nevyzerá a zatial mi na tento cyklus zvýšil dávku na 2*1 tak neviem, či mi to zaberie. Ale ja som sa radšej zahlásila k tomu endokrinologovi, predsa ma tam lepšie vyšetrí na všetko - štítka, hypofýza, nadobličky.

hiva
autor
19. máj 2011

@leeena_4 jasne, ze zacnem s jednou tabletkou... ale tak ani hyperstimulak by mi nevadil 😀 😀 😀 .. aspon by boli dvojicky... pripadne rovno trojicky 😀 😀 😀 ... ale vazne, zacnem len s jednou davkou... a az potom sa rozhodnem, podla toho, co povie lekar 🙂

manzel mal pred rokom katastrofalne vysledky... mnozstvo, pohyb aj morfologia...vsetko zle a pod normu.... potom si nasadil vitaminy a poctivo ich papa....potom ked sme boli na IVF v novembri, mal uz vysledky vraj ovela lepsie... ale neviem presne ake..... tak preto teraz rozmyslam, ze by som ho znovu poslala 🙂

@janine6623 ... na znizenie TST su aj lieky, ale zial len vo forme antikoncepcie... je to Diane 35 a este nejake... z vlastnej skusenosti ivem potvrdit, ze zabrali 😉 ... ja som ich brala 3 mesiace, potom hned laparka a drilling vajecnikov a po troch mesiacoch som bola tehu 😉 ... ale zial to nevyslo.... teraz sme zistili, ze za tym boli problemy so stitnou zlazou.... tak teraz beriem na nu lieky a uvidime, ako to dopadne 🙂

tiez ti odporucam, aby si sa objednala aj na vysetrenie k endokrinologovi... tam by ta mal hadam aj tvoj gynekolog poslat, pokial mas problemy s hormonmi 😉

leeena_4
19. máj 2011

@janine6623 to jsi udělala dobře, že jsi se objednala 😉. Jinak porucha ovulace nemusí být ještě PCO 😉 Já jsem brala 1x1 apak 2x1 a reakce vůbec žádná, takže jsme víc už nezkoušeli.

@hiva taky chci dvojčátka a teď bylo jen jedno vejce, tak jsem si říkala, že si radši počkáme na dvojčata 😀. To je super, že se mu zlepšili 😉. A za vyšetření bych na tvém místě taky byla ráda 😉, když se mu tedy bude chít 😉

gretta
23. máj 2011

Všechny zdravím. Mám za sebou braní metforminu, clostilbegytu, duphastonu. Přítel byl na spermiogramu a výsledek byl oligoteratospermie. Dr. nás rovnou poslal na umělé. Prý pokud má přítel takový výsledek a já PCO není jiné východisko. Volala jsem ještě jednomu lékaři, který mi řekl to samé. Pravděpodobnost, že bych otěhotněla je hodně malá. Můj dr. mi dal agolutin, který mi vždycky zabral a dostala jsem po něm krámy 5.-6. den. Dnes jeto 12. den a pořád nic. Občas pobolívá břicho jako před krámama. Dělala jsem si dva těhu testy a oba byly negativní. Někde na netu jsem četla, že test rozezná výsledek nejdříve 14 dní ode dne kdy jsem měla dostat krámy. .. můžete mi někdo poradit? Dík moc

hiva
autor
24. máj 2011

@gretta ahoj.... ono v tomto pripade asi ani tak moc tvoje PCO nevadi, ako manzelove vysledky.... neviem presne, ake boli, detailne hodnoty, a ci je to fakt tak zle.... ale pokial nie je dobry spermiogram, tvoja liecba je viacmenj zbytocna..... ako ked nechcete ist na umele, mozete sa zamerat na manzela, nech zacne brat vitaminy.... hodne pomahaju... ale chce to nejaky cas, minimalne 3 mesiace, kym sa spermiogram moze zlepsit 😉

osobne si ale myslim, ze pokial chcete babo co najskor, to umele nie je vobec zla volba 😉.... mas pri nom najvyssie sance.... ale chapem, ze to moze byt proti presvedceniu a aj penazenke.... takze volba je na Vas 😉

co sa tehu testov tyka, niekedy ukazu 2 palicky uz aj na 10 den po ovulke, ale zvycajne sa odporuca az po meskajucej menstruacii.... zvycajne najskor na ten 14 den od ovulky.... a je treba robit testy vzdy obden... cize ak si testovala dnes, testuj znovu az pozajtra 😉

leeena_4
24. máj 2011

čauky holky, mám takový dozat: jak mi zase mešká mrcha po puregonu+utorgestanu, tak přemýšlím co s tím a chci se zeptat. Z HP mi nevyšla žádná zvýšená hodnota, ani testosteron, ani nic jiného, jen že mám minimální hodnoty všech hormonů. Mohl by mi pomoci tem metformin? Předepsal ho některé z vás doktor i když jste neměli zvýšené hodnoty hormonů ani IR?

hiva
autor
25. máj 2011

@leeena_4 ... ja ti moc poradit neviem.... ale sak skusit to mozes.... nikdy nevies 😉 ... i ke dje to fakt dost divne, ze nemas ziadne hormony zvysene.... a este stale si nedostala MS???? ... sak to uz je kolko dni po?... a dalsi test si este neskusala?

leeena_4
25. máj 2011

@hiva no, jsem nějaká divná, fakt 😀. Podle anovulace a absence MS i podle vaječníků mám PCO, ale z HP se nic poznat nedá, protože mám všeho minimální hodnoty. Včera ráno jsem z druhé moči zkoušela test a zase negativní. Je to už 10 dní po dobrání utroše, mě trefí. Jako já se smířím s negativním testem, ale to nekonečné čekání na mrchu mě fakt drásá! By mě zajímalo, kdy bych to dostala bez hormonů, když ani s nimi to nefunguje. Za hodinku budu volat mudrovi a zeptám se ho, co se mnou bude dělat

hiva
autor
26. máj 2011

@leeena_4 ... je to fakt nejake divne.... lebo teda pokial fakt bola ovulka, tak by ti MS mala prist aj sama 😒 .... takze bud ovulka nakoniec nebola a tym padom lieky moc nezabrali, i ked teda neviem, co sa potom stalo s tymi tvojimi folikmi.... alebo potom ovulka bola, ale nejak cele tvoje telo neposlucha.... resp. asi bol utros moc slaby .... fakt je to dost ze divne :-/ .... som fakt zvedava, co ti povie doktor.... zatial to vyzera tak, ze puregon zabral dobre, ale utros bol asi slaby.... .kolko tabletiek si brala utrosa?

leeena_4
26. máj 2011

@hiva taky mi to tak přijde, že nezabírá ten utroš. měla jsem jen jednu tabletku ráno a jednu večer. Ale podle pocitů jsem tu ovulku fakt měla. Bílkový hlen, ovubolesti půl dne před tím posledním utz.... Nevím, teď už to nezjistím. Budu se muset vrátit k měření teploty, jinak si tu ovulku nepotvrdím. Já mám všech hormonů minimální hodnoty a toho progesteronu potřebuju asi víc no. Uvidím, co mi dneska řekne a určitě ti dám info 😉

hiva
autor
26. máj 2011

@leeena_4 ... no veru...tie 2 tabletky nie su az tak vela.... ja som po IVF davala 3krat denne po 2 tabletky....tusim.....fakt si nepamatam.... ale stopro viem, ze to bolo po 2 tabletky... bud 2 alebo 3-krat denne 😉

a vkladala si si ich alebo si ich jedla?.... lebo vraj ked sa vkladaju, maju vyssi ucinok, ako ked sa papaju 😉

a teda urcite meraj BT.... pre taketo pripady je to dolezite.... mozno nie smerodatne, ale je to dalsia moznost ako co to overit 😉

sa potom ozvi, ze co ste s dokym poriesili 😉

leeena_4
26. máj 2011

@hiva tak jsem to dostala 😀 klasika, vždycky se objdenám a než dojde na kontrolu, tak přijde mrcha 😀 ona snad na to zavolání čeká. Takže mám radost a mluvila jsem i s doktorem. Prý se koukal do poznámek a měla jsem po údajné ovulce sliznici jen 7mm, takže spíš fakt ovulka nebyla. Od soboty začínám zase s Puregonem a ve čtvrtek jdu na kontrolu a určitě mu řeknu o vyšší dávkování utroše 😉. Děkuju za radu. A budu ho i zavádět, protože jsem ho polykala

hiva
autor
27. máj 2011

@leeena_4 no super... tak aspon mrcha prisla sama 🙂 ...snad to tentokrat dopadne uz lepsie a vystihnete ovulku 😉

leeena_4
27. máj 2011

@hiva jojo, mám radost jak malý dítě 😀. Hezký den 😉

katka.gzd
28. máj 2011

caute babulky, stale cakam na mrchu jak na spasenie......28DC bolo vo stvrtok a stale nic....jasne ze u nas je to normalne....uvazujem ze skocim v pondelok rano sestricke na agolutinovu injekciu aby som mohla zacat zasa brat clostil po tej mesacnej pauze.....no neviem co ma to dnes napadlo kedze ja si BT nemeram aj ked som chcela, ale vykaslala som sa na to nech si pocas pauzy psychicky oddychnem, ale dnes som zmerala len tak......a ze 37,2..... ak sa nemylim tak pred menstruaciou by mala byt teplota o dost nizsia nie? zmeram este zajtra.....chora sa necitim........

natyi25
28. máj 2011

@katka.gzd katuš...bodaj by si išla v mojich šlapajách 🙂 tiež som si začala merať BT "neskoro", teda ked teplota bola okolo 37 - 36,9 - 37,1 a tak...nemala som ju s čím porovnať, MS meškala, čo som považovala za "normálne" a výsledkom bol test s // 🙂 tak verím, že aj ty by si teraz mohla byť ten prípad, nakolko teplota pred MS by mala klesať 😀 miesto agolutínu skús cez týžden testnúť 😉

leeena_4
29. máj 2011

Ahojky holky,

@katka.gzd zní to hezky ta teplota. Může to být těhu a nemusí. Já jsem takový smolař, že jsem dostala mrchu i s teplotou 37,2 a 37,1, tak nevím. Ale za testík to stačí 😉. Teď moc nemá smysl měřit, když nemáš teploty předtím. Aby to bylo nejpravděpodobněji těhu, měly by být takhle vysoko více než 18 dní. Ale mooc bych ti to přála😉. Přijdu se podívat, jak válčíš. A ovulku jsi měla a víš kdy?