Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

barunka28
29. okt 2011

ahojte, viete mi niektora poradit?Mam PCO, boli sme uz na spermiograme,ten dopadol dobre,v CAR mi brali krv a robili AMH test,vcera mi odtial volali,ze vysledky mam v poriadku,no velmi nerozumiem coho sa ten AMH test tyka, v rychlosti mi len povedali,ze dobre znasam partnerove spermie a hormonalny profil mam v poriadku..viac neviem..takze neviem teraz ci sa mam tesit. 😕 alebo skoro kazda zena s PCO ma hormon.profil OK,alebo som na tom trosku lepsie ako som si myslela? V novembri som objednana na laparoskopiu a hysteroskopiu (dufam,ze sa to tak vola 😎 ), trosku sa bojim..

effkaa
29. okt 2011

@barunka28 operacie sa neboj, ja som cakala ovela ovela horsie ako to v skutocnosti bolo 🙂 Drzim palce, co je AMH test netusim ...

lauricka
29. okt 2011

@barunka28 mne tiez tvrdila endokrinologicka, ze hormony OK. Skus sa spytat svojho lekara este co hovori na drilling. Mne pomohlo prave to, robili mi to spolu s laparkou. To nie su velke zakroky a hoji sa to dost rychlo. Ja som bola uplne v pohode.
http://www.snop.sk/?IDe=43181

lauricka
29. okt 2011

@effkaa Ahoj, moj pribeh je rovnaky. Tiez mi gynekolog v Malackach odporucil drilling a po drillingu som hned bola tehotna, ziadne hormony neboli treba, nic. Ale to neznamena, ze to pomoze kazdej. Ako pises, je to velke stastie. Zalezi ako velmi su vajecniky postihnute. Kamoske sa po tomto istom nepodarilo otehotniet, ale ona ani menzes cely rok nemala, co je urcite tazsi stav, bude asi musiet na umele. Zenske oddelenie v Malackej nemocnici je vyborne. Mala som sa tam super. Inak, nebola si za Dr. Schillerom?

effkaa
29. okt 2011

@lauricka a ty si nebola za Dr. Cernakom? 🙂 A ten anesteziolog, ten bol uzasny 🙂 ze "nech sa vam nieco pekne sniva" a mne sa snivalo o praci 😒 ale velmi boli mili vsetci tam. Este raz som tam bola, ked som zacala krvacat asi v 5. tyzdni, velmi mi drzali palce... a pritom je to akciovka. Tak som rada, ze sa im tam dari a nie som ojedinely pripad 🙂

lauricka
29. okt 2011

@effkaa anesteziolog bol perfektny 🙂 . Na oddeleni su tam vsetci dobri lekari. Odkedy je to akciovka, je to tam neporovnatelne lepsie vsetko.

effkaa
29. okt 2011

@lauricka a ty budes mat dvojickyyy 🙂 to je parada 🙂

lauricka
29. okt 2011

no, mi tie vajecniky fakt prebudili na maximum 😀 . Drzim palce aj Tebe, nech mame krasne zdrave detusky.

barunka28
29. okt 2011

@lauricka dakujem za odpoved 😉 opytam sa ho na to,ude mi ju robit moj gynekolog v Iscare..ten drolling ma teda comu pomoct?

wifina
29. okt 2011

@lauricka môžem sa opýtať, čo je drilling? Je to navŕtanie vaječníkov laparoskopicky?

effkaa
29. okt 2011

@barunka28 aj mne robili drilling - no lekar mi to vysvetloval tak, ze elektricky ti urobia dierky do tej zhrubnutej vrstvy co mas na vajecnikoch. Suvisi to nielen s tym, ze potom sa ti mozu vyplavovat vajicka, ale aj s hormonami, ktore sa ti v tele tvoria a budu tvorit. Jednoducho po drillingu sa ti zacnu (ak vsetko dobre dopadne a nie je inde problem) vyplavovat vajicka, ako to maju zeny bez PCO. Ja som bez drillingu mala menstruaciu, ale vajicka sa nevyplavovali, teda spermie nemali co oplodnit... popri tom sa robieva chromopertubacia, to je zistenie priechodnosti vajickovodov, aby uz nic tym vajickam nebranilo v priechode, resp. aby sa zistilo, ci mozu prejst cez vajickovody.

effkaa
29. okt 2011

a robieva sa to laparoskopicky

barunka28
29. okt 2011

@effkaa uz pomaly rozumiem,začínam sa už aj tešiť na tu laparku, presunuli mi ju o týždeň neskor neviem preco..chcela som to mať čím skôr za sebou..

effkaa
29. okt 2011

@barunka28 vraj je to najlepsie stihnut po menstruacii a pred ovulaciou, tzn. do dvoch tyzdnov po menzese, ale neviem preco, mozno na tom az tak velmi nezalezi. Nie je to nic strasne, po operacii budes cely den lezat, ak ti spravia aj ten drilling a este tam vydrzis jednu noc a pojdes domov. Ja som bola v nemocnici, ked bolo dost teplo, takze teraz to tam budes mat dobre 🙂 .Na druhy den vecer uz robila veci do roboty 🙂 Drzim palce, treba verit, ze to pomoze. Ak nie, je to zaklad pre dalsiu liecbu. Mne uz doktor planoval nejake hormony a tak, ale akosi sa to nestihlo 😅 . Tak verim, ze aj tebe to pomoze.

barunka28
29. okt 2011

@effkaa budem sa snažiť ;) Tebe v dobrom závidím 🙂 pôjdem na jednodnovu chirurgiu,čomu son rada..no a k tej laparke mi doktor povedal,že bez duphastonu aj tak nemam menzes,takže to je jedno ..

labanka
29. okt 2011

@effkaa joj tak to je krasny pribeh, dakujem za povzbudenie...
brala si nejake lieky na stimulaciu ci nie?

effkaa
29. okt 2011

@labanka brala som len Duphaston, ktory vyvolaval menzes. Lieky na stimulaciu mi chcel lekar predpisat tak mesiac - dva po operacii, to malo byt pokracovanie liecby, ale tam sme sa nedostali 🙂 Ale tvrdil, ze by sme vyskusali nejake lieky - uz neviem presne ake a potom centrum asistovanej, ak by nepomohli...
Drzte sa baby, nech mate tu cestu k babatku co najkratsiu 🙂

lauricka
30. okt 2011

@barunka28
@wifina
@effkaa

skusim to tak jednoducho napisat, podla toho, co som pochopila. Porcelanovite PCO vajecniky s hrubou stenou vysielaju nespravne hladiny hormonov a hormonalna komunikacia medzi mozgom a vajecnikmi je narusena. Drillingom sa narusi stena vajecnikov, cim sa znizi jej skodlivy vplyv na cyklus a zakrok moze tak pomoct fungovaniu cyklu a ovulacii. Pripajam video, na zaciatku je opis normalneho cyklu a ovulacie, od polky ide PCO a na konci je ukazany drilling a vysvetlene preco moze fungovat. A ked uz ide clovek na laparku, preco si to nedat urobit rovno. Inak, taka sranda, ked Vam bude po laparke vytekat zo spodku modra tekutina, je to preto, lebo ked Vam zistuju priechodnost vajcovodov, tak ju tam vstreknu, ci prejde skrz 😉. Inak, ja som sa tiez na zakrok tesila, bola som rada, ze sa konecne nieco ide so mnou robit a ze mi to moze pomoct. Som velmi stastna, ze to islo bez hormonov. Prajem to vsetkym, co maju tento problem.

https://www.youtube.com/watch?v=FsNKyKS7M_s
effkaa
30. okt 2011

@lauricka tak tam je to skvele vysvetlene 🙂 aj som tusila ze to ma nieco spolocne z mozgom, ale nevedela som si to vysvetlit... super video

mne tiez robili priechodnost tou modrou tekutinou, cela ale vytiekla uz pocas operacie, takze potom som uz nasla len taku modru kvapku 🙂 a v tej nadobke, co do nej mal vytiect zvysok tiez cosi vytieklo, ale fakt len minimum, sestricky sa cudovali a stale cakali, ze vytecie viac, ale doktor, ktory robil operaciu im potom vysvetlil, ze uz pocas laparky takmer vsetko vytieklo...

barunka28
30. okt 2011

@lauricka dobre si to napisala ;) ked si tak vsiman vsetky ste tu uz tehotne 🙂 , tak ja dufam,ze to vyjde..nevies mi este poradit,ak si vyziadam aj drilling ci budem platitudes viac?

barunka28
30. okt 2011

pisem z mobilu,tak som sa trosku sekla 😒 malo to byt,ci budem platit viac.. 😀

wifina
30. okt 2011

inak baby, koľko to vyjde, čo sa platí? Robí to aj ISCARE? Videla som, že to robí aj ŠNOP, koľko to vyjde tam?

lauricka
31. okt 2011

@barunka28 ahoj, neplatila som nic za operaciu, aj ked bola urobena spolu s drillingom. Asi len sa dohodnut so svojim gynekologom, on Ta, predpokladam, ze odosiela na operaciu. Alebo Ta bude rovno aj operovat? Bola som predtym aj na konzultacii v CAR, kde na to lekar pozeral skepticky a uz ma videl na umelom. Nastastie som tam uz viac nepotrebovala ist. Ale preco, ked uz Ti lezu do brucha, to neurobit. Treba si to prejst so svojim lekarom.

barunka28
31. okt 2011

@lauricka bude mi to robit môj gynekológ,nerozumiem teda podla coho urcuju,ze kto má platit,pretoze najprv nám povedal sumu okolo 500€,potom to skresal na 40€..no hlavne,ze to tak skresal..

lauricka
31. okt 2011

@barunka28 no, ja som to chapala, ze mam diagnozu a preto mi robia takuto operaciu, hotovo, ziadne platenie navyse. Ako hocijaka ina operacia. Jedine, co som platila bol vyber operatera, lebo som chcela, aby ma operoval prave moj lekar. Zvlastne 😕 Nasa nemocnica je akciova spolocnost, aj tak som za zakrok neplatila.

barunka28
31. okt 2011

@lauricka no ved mi to nejde do hlavy,kazdy koho sa pytam nic neplatil..moze to byt preto,ze mi to robia na jeddnodnovej chirurgii?alebo že mi to robia v iscare?inak na vstupny pohovor a spermiogram sme boli vo Ferticente,no v Iscare môj gyn.občas robí laparky.

lauricka
31. okt 2011

@barunka28
Ahoj, aha, tak ako to je v CARoch s poplatkami, to neviem, tam to asi maju po svojom. Toto bolo u bezneho gynekologa a v nemocnici v meste. V CAR sme to vobec neriesili. Jedine sme si tam dali urobit spermiogram, lebo to bolo treba ako prve a to gyn. neurobi, samozrejme.

barunka28
31. okt 2011

@lauricka ok,tak to teda neriesim,len nech to mam uz za sebou 😒

lauricka
31. okt 2011

@barunka28 co ten xichtik? Usmev, dalsi krok blizsie k babatku 🙂 . Mysel je mocna carodejka.

barunka28
31. okt 2011

@lauricka viem a stale si to hovorim,dakujem 🙂