Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

stellamaris
3. mar 2013

@zora256 a umele oplodnenie nam doktor odporucal presne mesiac pred pocatim maleho,hormonalnu liecbu videl ako sancu rychlo otehotniet......ked videl potom uz gestacny vacok na ultrazvuku,kde bol maly,skoro odpadol 😀 kazdemu odporucam snazit sa aj prirodzene a neverit vsetko doktorom 😉

11miuska11
3. mar 2013

@zora256 no, to zlte teliesko som aj ja na sone videla. A vyzeralo to ako taka dvojeurovka, take koliesko. Hmmm. No som zvedava, ako nakoniec dopadnem. A idem teda od zajtra na ten inofolic, ked budem mat nizku teplotu 😒 Drzim ti palce, nech sa ti rychlo podari mat babatko druhe. Vela zdravicka a stasticka ti prajem 🙂

zora256
3. mar 2013

@stellamaris Ahoj!Mne sa tie bolesti pri Hak upravili a potom aj z Duphastonom,ale až teraz mám len enskutočné bolesti ale ani po pôrode to nebolo hrozné,ja neviem asi ako telo stárne tak sa to mení...A aj Od liekov,keďže som brala od marca 2012 do teraz do februára Duphaston,tak asi aj tým.TAk len dúfam,že je to z uhniezďovania ináč si to neviem vysvetliť pred ms som mávala aj ja týždeň bolesti ale nietakéto:-/ ako dnes.A potom len prvý deň ms.Tak lekári sú rôzny...Nejako to stýmto ešte vydržím kým nepôjde úplne do dôchodku teraz je súkromník a má vyše 60rokov.A potom si zvolím ďalšieho u tohtoho som len 2roky 🙂U predošlého som bola dokopy 10rokov keďže som tam bola od 11rokov,hoc cez mamu som dostávala lieky,keďže detský gynekológ bol najbližšie na 100km :-/ a mama nechela kvôli mne cestovať za detským odborníkom :-/.

zora256
3. mar 2013

@stellamaris Presne aj jas a snažím už nebrať nič,a snáď aj tehu budem,práve ke´d už nechcem brať nič 🙂nejaký čas,aby sa telo očistilo od hormónov...
@11miuska11 Ahoj!ĎAkujem krásne🙂Aj ja tebe moc prajem aby sa vám čoskoro podarilo bábätko 😉.ja akosi nemám šťastie vidieť na sono,len po vstaní z postele,takže som len cysty videla naposledy na vaječníku:-/Predtým ako mi praskli a krvácala som ☹hrozná to bola bolesť,ale čo už teraz mám inú bolesť hroznú tiež ale podbruška☹ A ms nikde...tak som veľmi zvedavá či dôjde ms,alebo či tá bolesť prejde čoskoro,lebo ma obmedzuje včinnosti okolo malého,a som sama na neho,keďže všetci mi pracujú:-/.

zora256
3. mar 2013

@11miuska11 A ozaj a mali stes sexík predtým akosi bola u lekára?Myslím pred ovuláciou aspoň 2dni rped sonom?lebo ak hej tak je možnosť že budeš tehu 😉

stellamaris
3. mar 2013

@zora256 HAk som nikdy nechcela,mam skusenost len s Clostilom,nezabral mi...kym doktor hormony odporucal,jasomrozmyslala,kde je problem a nasla som ho...inzulinova resistencia,na to zabral metformin 😉 ale tie bolesti,no uvidis,robil ti doktor hormonalny profil?

11miuska11
3. mar 2013

@zora256 hej hej,m poctivo sme snazilkovali, bola som tam vo stvrtok a dnes tiez budeme snazilkovat pre istotu 🙂 No ja neviem, v kazdom pripade , nech sa nam obom podari, po com tuzime. A vlastne vsetkym snazilkam na svete 🙂 A kolko ti uz meska? To by mohlo byt dobre znamenie, nie? Test si budes kedy robit? 🙂

zora256
3. mar 2013

@stellamaris Ahoj!Ešte vtehotenstve,naposledy od vtedy nie :-/.Hoc aj ja som nadtým už uvažovala,len je otázne koľko sa platí ako samoplatca nevieš?keďže je súkromník,tak neviem či by napísal odporučenie alebo na moju žiadosť,chápeš,čo chcem napísať?.ja som musela Hak brať kvôli matke,keďže sa ona radila so ženským na tú nepravidelnú ms,a potom keď som začala chodiť z mužom,tak nariadila,že ak nebudem brať tak ani sním sa nesmiem stretávať :-/takže katastrofa,Ja podľa srdca by som nebola brala nikdy Hak,veď načoa keď lekár keď zahlási,že nevidí šancu mi je až doplaču ☹ Už mi to 2 krát povedal min. mesiac predtým ako mi praskli cysty .tak natoto by bolo najlepšie byť tehotná nak oči vyočí,nadtým čo mi napísal do karty a ja by som bola živý príklad zas,že je to možné 😀

stellamaris
3. mar 2013

@zora256 neviem,kolko to stoji, u nas v nemecku to plati zdravotna poistovna,pri mojej diagnoze urcite,uz mi ho robili v 2009,vtedy katastrofa....ale dam si urobit,vies aj tam vidno,kde je problem.a mohol ti aj Hak zmenit,mozno by ti ina s tymi cystami pomohla....

zora256
3. mar 2013

@11miuska11 Ahoj!
Ako som vyššie písala,mne sa mohlo len teraz zadariť toho 23.2. a keďže min. treba 15dní kýms a začne hcg vylučovať najskôr by som testovala až 10.3. a potom až 28.3.ak nedôjde ms,keďže ja mávam nepravidelnú aj z Duphastonom,min. som mala na 35dc dnes som ešte len 31dc ale tak každý 2 cyklus mi chodilo na 28dc ale teraz nedošla asi kvôli tým prasknutým cystám keďže som krvácala od 12dc do 21.´dc to bolo 12.2.-21.2.tak neviem,prečo rpesne mešká zatiaľ sú ajt esty len z jednou čiarkou :-/A nesnažili sme sa len toho 23.2. a pred tým 7.2. čo bolo rpedtým ako ma 11.2. sonoval lekár a zahlásil,že nevidí žiadnu šancu ☹A potej strašnej bolseti vo vaječníku a následnom krvácaní som si píslaa z odborníčkou z poradne na mamaaja.sk tá mi písla,že tá blesť a následné krvácanie nie je z pco ale z cýst na vaječníku,že zrejme lekár sa pomýlil v diagnóze a že je možno pritom alebo následne ovulovať a otehotnieť,tak čakám že čo bude.

zora256
3. mar 2013

@stellamaris Ahoj!Ja som brala veľa druhov Hak,ale bu´d ma bolelo podbruško,buď som mala hnačky,alebo bolesti hlavy či žalúdka,stačilo mi ich,zatiaľ.A to je fajn že máš v nemecku tkaéto možnosti vyšetrení zdarma,tu v Sk,je to oničom už za nič pomali neplatí poisťovňa,iba ak máš veľmi závažnú chorobu.Ale nabudúce keď budem mať cestu k ženskému dám si vziať krv aj z iných príčin,lebo mám podozrenie na menej železa keďže som akási unavená vposlednom čase.

11miuska11
3. mar 2013

@zora256 ahaaa, tak to mas dobre komplikovane. A nemohol to byt MS od toho 12 do 21 DC? Ale zase na druhej strane, to je dobre, ze cysta praskla a vysla von. Keby si bola tehu, aspon by ti nezavadzala 😀 budem drzat palceky. Ja budem testovat okolo 16.3. pre istotu. A zaroven dufat, ze ked nebola ovulka teraz, tak pride aspon na 45 DC, ako minule 🙂 Meranie BT si neskusala?

zora256
4. mar 2013

@11miuska11 Ahoj!Ms to nemohla byť,lebo následne po veľkej bolesti rpavého vaječníka som začala krvácať a potom ma už nikde nebolelo.A čo sa týka merania Bt,som pri malom nemala čas,keďže on je môj budíček a hneď píta mliečko:-/ hoc som chcela skôr vstať a odmerať si už dnes ráno,ale ako som písala nemala som šancu,tak keď sa podarí mi daktoré ráno zmerať,tak si odmeriam,lebo aj ja som veľmi zvedavá.A ty máš koľký dc?že až na 45dc chceš robiť test 16.3.?ĎAkujem za držanie palčekov 🙂Aj ja tebe moc držím palčeky 😉
Ale podľa včerajších hrozných bolestí a dnešné sú oproti včerajším malina,keď ms nedorazila,tak si myslím,že to zrejem len tehu bude,takto som bola aj pri malom,až narozdiel,že tiebolesti myslím včerajšie vtom čase,keď som zmalým otehotnela neboli také dlhé ☹.Ále tak nič iné neostáva len vyčkať,či ms dorazí alebo testy časom ukážu // 🙂

11miuska11
4. mar 2013

@zora256 ja to mam tiez komplikovane 🙂 v sept som vysadila HAK a MSmi chodi, ako sa jej chce. naposledy som mala 60 DC. Merat teplotu som si zacala 30 DC a teplota stale nizko, az do 45 DC, tam to vyskocilo a presne o 15 dni prisla MS: Vtedy som este nevedela citat grafy, takze sme ovulku presvihli (http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mmiuskaa/gra...) no a tento cyklus som zatial v 19 DC ( http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mmiuskaa/gra...) - graf zatial takto a vsetci tvrdia, ze to ovulka bola, lenze 15 DC som bola na sone a lekar povedal, ze ovu nevidi. Ale baby vraveli, ze niekedy to doktor prehliadne, ked je tesne po ovu. tak preto neviem, ze co bude tento mesiac. Podla BT ovu bola, podla sona nie, ale je mozne, ze to nebolo vidiet. Hmmm. Takze preto budem testovat 16.3, co budem v 31DC a keby nic, tak budem dufat, ze ovu este pride tak, ako naposledy, az 45 DC 😅 Meriam teplotu v kazdom pripade cely mesiac. Vies, mne keby meska MS, tak to nemusi byt tehu, o to je to horsie a moje tesenie na bode mrazu 😒 lebo uz 4 krat bola situacia taka, ze ani MS a ani tehu. a to je ta najhorsia kombinacia. Ale nastasie, ona pride prirodzene, bez vyvolavacky, len nikdy neviem kedy 😀 😀 takze ale ty testujes koncom tohto tyzdna. No tfuj tfuj tfuj na dve palicky 😉

zora256
4. mar 2013

@11miuska11 Ahoj!ĎAkujem krásne🙂Preložila som testovanie na pondelok,pre istotu🙂Viem je to nafigu,keď mešká a ani testy neukazujú tehotenstvo ☹Ja zas pri malom nemám čas si emrať Bt,lebo sa zobudí skôr než ja a píta mliečko:-/.A lekár hneď po ovu vidí,že ovu bola keď je prítomná tekutina z folikulu žlté teliesko 🙂Takže baby Ti zle radili,a lekrá ešte zrejme nevidel.Keď máš taký dlhý cyklus,sa nečuduj,že máš aj ovu pred ms 15dní,veď po ovu na 2týždne ms dorazí,tak si len meraj ďalej a ovu je vtedy keď máš teplotu akú?lebo ja len tehu teplotu viem,že je 37stupňov a aj pár desatiniek.Alebo 36,9 stupňa,ale sú baby ktoré majú normálnu teplotu aj počas tehu.

11miuska11
4. mar 2013

@zora256 hore su grafy v linku. Teplotu po ovu mam 36,7 , 36,8 max. ale teraz mam v tej druhej faze 36,6 , ale aj fazu predovu som mala nizsiu teplotu - nie 36,5 ,ale 36,4 a 36,3 hmm .. http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mmiuskaa/gra... . Len to, ze ja nemam taky dlhy cyklus, to bolo minule prvy raz. Predtym meskala dva tyzdne, potom tyzden. Proste ja nemam dane, ze aky cyklus, takze kazdy moze byt uplne inej dlzky. No som ja teda zvedava, ako to bude. Lebo naposledy, ked som bola na sone, povedal, ze mam zlte teliesko ( bola som 40DC) a o 5 dni som mala z toho "zlteho telieska" ovulku a do 2 tyzdnov prisla MS 😀 😀 😀 takze tak je to s tym sonom u mna 😀 😀

zora256
4. mar 2013

@11miuska11 Ahoj!Zvláštne to máš :- ALe čo už asi každá sme iná a možno keby sa si prestala merať a sledovať cyklus by si bola vpohodke by aj sama prišla načas alebo by si bola hneď aj tehu 🙂

11miuska11
4. mar 2013

@zora256 no, my mame tento mesiac prvy krat za sebou snazilkovanie v case predpokladanej ovulacie 😉 mne s tou BT ani nejde o tehu, to mi je jedno, aj na rok, keby som. Len by som ten cyklus mala rada OK. Lenze ja som zly pacient a odmietam vsetky chemicke hormony 😀 😀 skusam najprv prirodnou cestou na baze odvarov z tradicnej cinskejj mediciny a tak 🙂

zora256
4. mar 2013

@11miuska11 A o fytosóji si počula?Aj to je rpírodný hormón 🙂Vraj pôsobí ako clostylbegyt,len na prírodnej báze 🙂Moc držím palčeky nak vám to vyjde,ja zas by som všetko vyskúšala keby som mala možnosť,len nak mám ešte jedno bábo,a potom mi bude aj fuk,ak nebudem mať ms aj roky 😀

11miuska11
4. mar 2013

@zora256 hehe, ano, pocula som o tom, ale lekari s tym nerobia a nevedela by som si to davkovat a tak. Hlavne, ono to vyzera tak, ze mam ovulaciu, len posunutu a preto mi meskava MS. A to nie je vada. Otehotniet sa da v pohode aj tak. sliznicu maternice mam dost vysoku a zlte teliesko maka 15 dni od ovulky, tak ako ma, takze, uz sa len s muzom trafit do ovulky a bude to snad 🙂 a mozno aj tento mesiac, uvidime. Zacinam brat inofolic, ak by mi vysiel negat. test toho 16.3. to je prirodna podpora ovulacie a lieci sa tym aj PCO, takze podporuje vajicka a ovulku. Tak som zvedava. 😀 sna mi MS pride tento mesiac nacas, alebo budem tehu. 😀 inu variantu si nepripustam 😝

zora256
4. mar 2013

@11miuska11 Dobre robíš,držím palčeky aby vám to vyšlo 😉

11miuska11
4. mar 2013

@zora256 dakujem, aj ja vam drzim palceky 😀 daj vediet, ako s tym testom potom 😉

maminka142
5. mar 2013

Ahojte dievčata 🙂 Ja som uplny novačik 😅 Snažíme sa s mm už rok a pol a teraz sme boli v Iscare v MT na prvej konzultacii, kde mi doktor povedal, že mam PCO, ani neviem čo to znamena, ale našla som tuto temu, tak snad sa niečo podozvedam od Vas 😉 Mavam dosť dlhe cykly a zajtra idem na vyvolavačku 😅 Mavam 60, alebo 80 dňove cykly, ale niekedy mavam, alebo skor mavala som 31 DC 😅 Dnes som 44 DC a na 2-5 DC mam isť do Iscaru na krv, som zvedava, kedy sa mojej ms urači prísť 😅 Jedno dieťa už mam ma 4 roky, ale s tymto druhym je to ťažšie... Ale verím, že raz príde 😉 Merala som rok aj BT, ale prestala som, mam z toho len stres 😅
Dievčata, aky je postup liečenia pri tomto syndrome? Boli ste aj na priechodnosť vajcovodov?
Nehnevajte sa, že vam tu takto vtrhla do Vašej temy 😅
Prajem vam všetkym veľa šťastia a rychle tehulkovanie 😉

@zora256

zora256
5. mar 2013

@11miuska11 Ahoj!Dám určite🙂Len nak sa tam dostanemk tomu testovaniu pondelok,a nak nedôjde ms,tak budem rada 😉
@maminka142 Ahoj!nevtrhla si táto téma je pre každú ktorá má diagnostikované PCO,zn. že nedozrievajú vajíčka vo folikuloch a nedachádza k jeho uvolneniu,k oulácii.Ako to tu dievčatá spomínali,každej odporučil gynekológ Inofolic.Dostať v lekárňach od 14-16eu na www.magister nájdeš pod písmenom I min. neviem či aj teraz sú 3balenia len za 36eu a ak si objednáš nad 66eu tak máš poštovné zadarmo.je to vitamín skupiny b a kyselina listová ktoré sú na vyrovnanie hladín inzulínu,a už veľa žien otehotnelo sním,tak prajem veľa šťastia 😉 Snáď aj vám pomôže🙂A prvé dieťa sa vám podarilo prirodzene?

11miuska11
5. mar 2013

@maminka142 ahoj 🙂 a ked si si merata BT, ovulacia sa ti ukazovala kedy? 🙂

maminka142
5. mar 2013

@zora256 Nejde mi zobraziť ta stranka 😕 Ale skusim to vygoogliť 🙂 To su nejake vitamíny? Či su to lieky? 😕 Ďakujem, že ste ma prijali k sebe a za vysvetlenie, čo to vlastne to PCO je 😅 Ano prve bolo prirodzene počate asi po 4 mesiacoch snaženia.. MM ma zly spmg a ešte aj ja PCO 🙄

@11miuska11 Ahoj, ako kedy, niekedy 14DC niekedy 21 DC .. Chcela som sem dať aj grafy z minuleho roka ale mi to nejde 😅

Ďakujem moc 🙂 A ešte po tych liekoch budem mať ovulaciu? Lebo mne moc ani slostyl nezaberal 😕 Uživali ste clostyl? 😕 Pomohol Vam?

11miuska11
5. mar 2013

@maminka142 mne lekar povedal, ze nech skusim clostyl, ale povedala som mu, ze este nechcem umele hormony, ze zase az tak sa neponahlam s babom. A povedal, ze Inofolic sa pouziva na zlepsenie funkcie vajecnikov a dozrievanie folikulov. Je to inositol, vitamin sk. B s kyselinou listovou. Baby tu pisu, ze do 2-3 mesiacov prirodzene otehotneli a to im predtym ani clostyl nezaberal. Tak uvidim aj ja, ze ako 🙂 Za pokus to stoji, ja to pijem uz od vcera a cakam 🙂 skus to aj ty, za skusku nic nedas. V Italy to predavaju a liecia tym PCO uz 12 rokov. Na SK je to iba od tohto januara. Baby& si to vozili z talianska 🙂

maminka142
5. mar 2013

@11miuska11 Prosím Ťa da sa to kupiť aj v lekarni? Už som si ho vygooglila a vyzera to celkom nadejne 😉

jarkaat
5. mar 2013

tak kocky aj ja som prave dnes zacala pit ten inofolic tak som zvedava co to spravi so mnou :D ci sa to nejak pohne a ci uvidim nejake zmeny... nemate s tým skusenosti???? 😉

jarkaat
5. mar 2013

@maminka142 ano da sa kupit ja som to kupila v rodinnej lekarni 🙂