Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambula27
24. aug 2013

@ematko29 nevadi...precitala som oba ;) Tak, tak...ide sado rise snov. DObru noc a drz sa tiez 😵

ladka4444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drobec8888
27. aug 2013

@ematko29 tak už je tu, chvalabohu prišla.... Inak čítala som dosť o alchemilke, že pomáha na cyklus. Len mám teraz dilemu, či môžem brať naraz aj infolic a aj alechmilku. Obávam sa, aby sa mi to nepošahalo, keďže inofolic vyvoláva ovuláciu a achemilka upravuje cyklus.... no neviem. Nemáte niekto s tým skúsenosti????

ematko29
27. aug 2013

@drobec8888 no vidíš ani týžden od vyvolávačky,aje tu 🙂 Alchemilku som pila,ale mi nič neupravila.A s inofolikom by som to nekombinovala radšej.Ber len inofolic .Mne ešte sttále nedošla ,ten metformin je asi namna krátky 😒

drobec8888
27. aug 2013

@ematko29 a ako dlho ho berieš? možno ešte nezabral... Ja beriem inofolic mesiac a dokúpila som ďalšie dve balenia, tak som zvedavá ako bude vyzerať tá moja folikulometria.... a dúfam, že nebudem musieť ísť po mesiaci zasa na injekciu...lebo od stredu do nedele ma z nej bolela celá polovica zadku ☹

ematko29
27. aug 2013

@drobec8888 ja už strácam trpezlivosť,už rozmýšlam nad duphastonom nech mi aspon menzes upraví,aj ked som sa chcela vyliečiť tak asi to nejde 😒 Mám 2deti aasi už stačí 😒 nemám nervy nato aby som stále rozmýšlala nad mojim zdravotným stavom auttekajú mi krásne chvíle sdetmi

drobec8888
27. aug 2013

@ematko29 hm.... ja ťa chápem. Ja mám aj iné zdravotné problémy, ktoré sa vyliečiť nedajú, ale tak zvykla som si na všetko. Len čo sa týka tohto, tak ja po dieťatku túžim, ešte žiadne nemáme, tak snáď sa to podarí a potom tiež uvidím ako to budem riešiť... Ale momentálne asi hudba budúcnosti 🙂 Držím ti palce a neboj, skús ešte vydržať, niekedy je treba veľká trpezlivosť. Ak sa môžem spýtať, ty si zistila PCO až po týchto tvojich detičkách? alebo máš len zlý cyklus?

ematko29
27. aug 2013

@drobec8888 ja som nikdy nemala pravidelný cyklus,niekedy meškal aj 3mesiace apostupne sa intervaly predlžovali až teraz mi pomôžu len hormony.Diagnoza anovulácia z toho prameniaci nízky progesteron.Endokrinologička mi vravela,že mám pcos hormonálne .lebo mám problém len s hormonami.K tomu aj vysoký testosteron.V podstate keby som chcela velmi velmi otehotnieť tak môžem byť kludne o 2mesiace tehula,ale iba s liekmi klostilbegit.Ale niesom si tým tak strašne istá tak som to nechávala na náhodu a kedže ak by som si bola 100%istá tak si idem predpísať lieky,lenže niesom tak ginekologička chcela nasadiť antikoncepciu atú ja nechcem tak ma lieči endokrinologička metforminom,predtým som brala aj duphaston a ked sme ho vysadili ttak menzes nikde.Tak zajtra skusim sa opýtať či mi nedá vyšiu dávku metforminu a uvidíme.Ak to nepomôže tak sa hodím na duphaston a asi aj pritom ostanem.Ked sa za 15rokov nič nezmenilo už pochybujem ,že ked mi metformin nepomôže tak niečo ine ano.

majusik26
28. aug 2013

Ahojte stretol sa uz niekto s crevnov bakteriov E.coli ktorej sa dostala do pošvi dakujem

ematko29
28. aug 2013

@majusik26 ja nie 😕

ematko29
28. aug 2013

@drobec8888 Tak doktorka má dovolenku tak mi zastupujúca nič neporadila 😒

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 ahoj ako sa máš?nič nové?

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 ahojky. Nic nove :( Nasadila som Duphaston v pondelok, lebo ten graf bazalnej teploty bol totalne do bludu. Takze budeme cakat na mrchu. A ty ako?

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 nooo...je to bakteria, ktora v posve nema co robit, pretoze je to crevna bakteria. Hovori sa, ze dost casto sa objavuje u zien, ktore nosia tangace....

franzziska
28. aug 2013

@bambula27
@ematko29
caute baby jako sa mate?
viem ze sa to niekde pisalo, len to troska nechapem..je rozsiel teda medzi pco a syndromom pco? lebo doted som si myslela ze mam "len to" pco a doky mi povedal ze syndrom

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
no ja prave ze nenosim

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 tak to moze byt z cohokolvek, nespravne utieranie, nosenie uzuckych nohavic .....

bambula27
28. aug 2013

@franzziska fuuha, podla mna tam nie je ziaden rozdiel

majusik26
28. aug 2013

aha a ta bakteria je stale v crevach len sa nejako dostala do posvi?

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
aha a ta bakteria je stale v crevach len sa nejako dostala do posvi?

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 no ano, je stale v crevach, presnejsie v hrubom creve a je dost dolezita, aby ti creva spravne fungovali

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
ale nieje to niejake zavazne ze sa to dostalo do posvi

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 tak ako nejak extra zavazne nie, ale urcite si to nechaj preliecit, aby sa ti tam netvorili nejake dalsie bakterie a aby ti to, ak to nebude preliecene, nepostihlo vajecniky alebo vajickovody. Urcite preliecit.

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 Ahoj tak som bola predpísať metformin,ale doktorka bola len zastupujúca,tak mi nezvýšila dávku musím počkať za svojou,neviem ja menzes stále nemám.
@franzziska ja som zasa niekde čítala,že pco je ten klasický syndrom polycystyckých ovárii čiže tie cysty sú tam a pcos je syndrom teda,že nemusia byť všetky znaky tak ako ja nemám cysty ale zasa nemám ovulku mám zvýšeny testosteron takže ja mám asi ten pcos.neviem či som to nenapísala komplikovane ,ale takto som to ja pochopila

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
no brala som už lieky len vies ked to niesu nejake príznaky ja som mala zapachajuci vítok tak som sla ku ginke

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 juj, tak ja som si ten metformin nasadila znova po 2 tyzdnoch pauzy, ale po 3 dnoch ho zase neberiem. Ja ho fakt nezvladam :( Stale mi je z neho zle a napina ma na zvracanie. A takto ja nemozem v praci fungovat 😠 Mna tento cyklus po drillingu neprijemne prekvapil. SOm od toho ocakavala asi viac, a ono asi ovulka nebola....a teraz beriem Duphaston aby mrcha dosla. ☹ No uvidime co dalsi cyklus. Potom asi pojdem si pytat Clostilbegyt. Hruza s tou nasou diagnozou.

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 No ty nemusis mat vobec ziadne priznaky, nemusis vobec vediet, ze nejaku bakteriu tam mas. Ale ak si to mala liecene, tak potom fajn. Snad to bude dobre.

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
dufajme lebo planujeme babo a nedary sa nam

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 Daj si predpísať klostylbegit,lebo vaječníky opäť zarastú azbytočný bol driling.A asi keby som tak dlho brala metformin ako tty anič by mi nepomáhal a ešte k tomu by mi bolo tak zle tak by som sa nato vykašlala.Ja som najnovšie zistila,že ked mi je zle tak mi pomôže ked zjem niečo sladke 🙂 ,aj ked od neho ešte nemenštruujem pekne od neho chudnem.Za 3mesiace som schudla 3kg tak mám pocit ,že aspon niečo ,no uvidíme,ked nebudem od neho menštruovať tak sa nato vykašlem už mám toho naozaj dosť,adám si predpísať opäť duphaston.Aj ked tie bolesti v podbrušku teda vo vaječníkoch mám stále ,som myslela,že ovulácia ale to nejak dlho by bola 😒

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 tak ako je mozne, ze moze trvat mesiace ci roky, kym sa jej zbavis, ale....ak sa ti to znova vrati, znamena, ze nieco z nej tam este ostalo. Ak sa budes mat fajn, tak snad to bude dobre. Drzim prsty. ALe moja, je to u zien dost casto tato bakteria,aj niektore tehotne sa na nu liecia, tak neboj...babätko bude 😉 Uprednostnuj hlavne bavlnene nohavicky a kup si aj nejake probiotika.