Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 no ja neviem...na tie testy uz tolko prachov islo 😀 a ziadne kolajnice. A vam sa princezne podarili po CLostilbegyte, vsak?

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 pracujem tu ako sestricka. a vlastne od strednej skoly posobim v PO. Cize uz nejakych 13 rokov 🙂 Tak len si pozistuj nejaku dobru gynek.v BA, pocitaj nejake referencie a spravne sa rozhodni.

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 8no si predstav,ja z nejjakého zvláštneho dôvodu som tteda nemám ovuláciu,akedže neni ovulka tak nestupol progesteron anedošla menštruacia.teraz už aj testosteron mám vysoký.Ale ked mi nasadili klostilbegit tak prvý cyklus nič ana druhý sa podarila aj jedna aj druhá.Som rada,že som nemusela pregnil aduphaston attie veci čo teraz lekári naordinujú pri klostilbegite bežne.

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 jééj sestrička super 🙂

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
ja neviem ako si to zistit kde to je

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 ty si jednoducho brala len CLostilbegyt? ANi Pregnyl ti nepichli? Praskli foliky same? No tak ty si potom ten lepsi pripad asi 😉 Podari sa aj tretie.

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
a sestricka ako čoho?

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 tak skus sa tu na konikovi popytat na nejaku dobru gynekolog. v BA. Urcite ti poradia.

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 ked ja neviem ,nakopili sa nám nejaké problémy tak už asi nebude ☹ hlavne aby mi cyklus upravili.Radšej vy otehotnite .Zdravotné a finančné problémy nás prekvapili 😒 No a ved preto sa čudujem prečo mi metformin nepomohol som myslela,že ked som to nemala také komplikované aproblem je len ovulka takže mi pomôže apozri 😒

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 to telo zeny je vazne nevyspytatelne!!!! AKo vidim a pocuvam, naozaj je to tak 😒 Tak tu na vychode je nam naozaj tazko, to verim. Ale hlavne, ze ste krasna rodinka, tak sa drzte. A zdravicko dat samozrejme dokopy.

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 dakujem pekne 🙂

dorotea2
29. aug 2013

Ahojte 🙂
Tak už som aj ja nasadla na "kolotoč vyšetrení" 😒 Začala som zmenou gynekologičky. Nová dr. mi potvrdila, že ľavý vaječník má polycystický charakter a na pravom, že mám cystu, ktorá jej bráni vo výhľad, tak nevedela s určitosťou povedať, či aj tam je PCO. A cysta by sa mala vraj s menštruáciou stratiť, tak dúúfam, že tak aj bude 😕 Pichla mi vyvolávačku, cez menzes mám prísť na hormonálny profil a po menzese na kontrolný ultrazvuk. A samozrejme mi odporučila inofolic, ale ten už od tohto cyklu užívam 😎 No ale odporučila mi ho užívať 1x denne. Ale ja väčšinou počúvam a čítam o tom, že pri 2 sáčkoch denne je účinnejší a že niektorí doktori ho odporúčajú 2x. Tak neviem.... 😢

vanesa73
29. aug 2013

ahojte, chcela by som sa opýtať, mám polycystické vaječníky, doktorka mi odporúčala ísť na lapar. operáciu, neviete na ktorý deň cyklu to operujú? lebo chceme ist na wellnes pobyt ale netuším ako to načasovať.dakujem

adrrik
29. aug 2013

pridam se dodiskuze devcata🙂))) mam PCO a beru metformin a zhubla jsem asi 5 kilo za 3 mesice .....asi zafungoval metformin a byla jsem na uz 9dc a mela jsem folikul 13.9mm to jsem nikdy nemela ani 13 den cyklu ted cekam na ovulaci jsem 16dc a zatim nebyla mudr.rikala ze by to odpovidalo cyklu 31 i delsimu. myslite ze jeste praskne? od pristiho cyklu budu uzivat clostil ale strašně bych si prala abych jej uzivat nemusela...... drzim vampesti at my PCOckarky se brzy dockame miminek...at uz jakoukoli cestou

ematko29
30. aug 2013

@adrrik ahoj ja beriem metformin tiež 3mesiace aschudla som 3kg.liečim sa endokrinologičkou anechodím na folikulometriu lebo nám ide o upravu cyklu.zatial som od neho menzes nemala.K tvojmu prípadu,ked tak pozerám kludne môžeš mať aj 40dnový cyklus .Ja som mala42dnovy po klostylbegite a otehotnela som.Podla mna by v tvojom prípade ani nemusel byť klostyl,lebo vizerá,že ovulácia bude avôbec nevadí,že bude dlhší cyklus.držím prsty

bozkavatko
30. aug 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, dr mi v 16 diagnostikoval virus HPV ( mala som 1 chalana a bol panic) na základe čoho, mi bol krčok skráteny. odvtedy mi menzes chodil takto -3 týždne špinenia, týžden menzes a 3 dni kľud,medzi riadkami povedal že mám PCO a riešil to HA. Po roku a pol som HA vysadila a znova sa problem opakoval. tatko to šlo až doteraz, pokiaľ som sa sama nerozhodla,že je to svinstvo a nechcem to brať.Stará Dr tvrdila, že vysadiť je blbosť, no meniť HA už 4.krát za posledný polrok prišla blbosť mne ( nesadla mi, bolo mi zle) Môj nový Dr. mi dal norethisteron na predlženie cyklu, aj ked môj cyklus trval 26/27dní ( nemá sa brať v tehotenstve a vedel že chceme mimi). Potom mi praskla cysta a cyklus bol 34 dnový dva mesiace, a to mi hned dal hormony na zkratenie cyklu. Teraz som mala 26 dnovy .Testy mi vraj urobí po pol roku snaženia Počas menštruácie len špiním, nerobil mi žiadne testy, na ultrazvuku som ovu nemala. Snažíme sa o miminko a nakoľko chodím na gyndu od 16 s nemalými problémami neviem čo dalej :(,nikto mi nič nevysvetlil, ani neviem čo to presne PCO je, ani prečo som bola operovana (niekto tvrdí nič vážne , no vtedy som mohla prísť o maternicu) ani neviem, čo to presne znamená. Za každú radu, skúsenosť budem velmi vďacna emoticon thanks

adrrik
31. aug 2013

@ematko29
dekuji za tvou reakci....9dc jsem mela folikul skoro 14mm a dnes jsem 18dc a ovulace zatim nebyla tak nevi do kdy mam cekat nez nasadim utrogestan....uz jsem z toho PCO na palici u nas v rodine to nikdo nemel ja mela cyklus pred HA ukazkovy a ted tohle...snazime se o mimi rok a tale nic....

ematko29
31. aug 2013

@adrrik U nás v rodine tiež nikto,ja som mala menzes o ničom už od začiatku a máme 2deti 🙂 takže sa nevzdávaj,to že folikul mal 14mm je úžasné ja by sa tešila s najväčšou pravdepodobnostou bude ovulka tak snažilkujte a ak by nebola tak doktor to porieši neboj.A kázal ti lekár aby si prišla na kontrolu či došlo k ovulácii?

adrrik
31. aug 2013

@ematko29 tento cyklus ne ale pristi co budu brat clostilbegyt tak dr.chtela st prijdu mezi 13-15dc ale to jsem zvedava jak toho docilim kdyz tam je jen 2xv tydnu....a jeste delam ve zdravotnictvi takze smeny atd. no doufam ze prijde ovulace ja jsem jinak nemela zadne folikuly jen okolo 9mm a ted byl celkem narostly tak mudr.byla spokojena z neco narostlo i bez clomifenu...tesim se ze snad bude ovulace a pilne snazilkumeme tak ob dva dny snad to staci🙂)))

leeena_4
31. aug 2013

@adrrik ahojky chodila jsem sem dří, než jsem otěhotněla a protože chceme druhé, zase nakukuju. Podle mých zkušeností už u tebe buď ovulace byla a nebo už nebude. Tak veliký folikul 9DC nemůže růst a odovulovat tak pozdě :-/. někdy se stane, že jakoby "splaskne", prostě neodovuluje, zmizí. Taky se mi to stalo, dokonce při stimulaci injekcema. Nezoufej, ono se to podaří, jen je někdy třeba zkoušet různé věci.

ematko29
31. aug 2013

@adrrik určite to stačí,Dobrý postup má lekárka neboj určite sa zadarí.Ja som nemala ani také len také mini mini folikuli 🙂 musela som klostilbegit,ale našťastie som nemala iné problémy tak to šlo rýchle

adrrik
31. aug 2013

@leeena_4 no podle bt ovulace neprobehla taky si myslim ze uz neprobehne tak prave mam po ovu nasadit utrogestan a ted nevim jestli mam dneska zacit nebo pockat treba az do 20dc

adrrik
31. aug 2013

@ematko29 je fajn ze se vam zadarilo....doufam v clostil ze se na to povede....miminko si moc prejeme...

leeena_4
31. aug 2013

@adrrik máš utroš brát 10 dní? pokud ano, nasadila bych hned 😉

adrrik
31. aug 2013

@leeena_4 mam jej brat maimalne o 25dc aby pak ms prisla do 30dc

gabuliatko84
2. sep 2013

ahojte,mam anovulacne obdobie a som uz aj 3 mesiace po clostylbegyt a duphastone ktory som brala dlho a nezabral.doktorka povedala ze sa vobec nic vo mne nepohlo,a odporucila mi ifi ze inu moznost nevidi ....ja sa astym neviem nejako zmierit a stale si myslim a dufam ze sa to nejako bude dat a podary sa to aj prirodzene...chcela by som sa opytat ci ma niekto taku skusenost ziadna ov a aj tak sa to podarilo ked nezabrali lieky...dakujem

drobec8888
2. sep 2013

@ematko29 Joj, až teraz som som si sem zasadla.... To ma mrzí, že to zrovna takto vyšlo s tou lekárkou, ja som mala tiež presne toto, že keď som potrebovala tak jej zrovna 2 týždne nebolo. Bola som ako na ihlách.No ja som dnes prišla od nej ☹ Skoro pred dvomi týždnami mi dala vyvolávačku a že budem chodiť na folikulometriu. Po týždni po vyvolávačke prišla "akože MS"...trvala iba 3 dni čo sa u mna nestávalo, ale tak brala som to,že teraz bez HA to bude iné. Pekne som si odrátala 7 dni a objednala sa na tú folikulometriu. Dnes som ta prišla a doktorka pozerala, že to MS nebola, že mne žiadny folikul nepraskol ☹ ...stále tam je a má 41 mm ☹ Vraj sa môžeme snažiť, ...ale tak vraj by mal prasknúť už pri veľkosti 25 mm ☹ Neviem či to je inofolicom, alebo čím ale zasa som "nadštandard 😀 " Ja som totiž veľkostný "neštandard" výška - 152 cm, 34 noha,...no čo vám budem hovoriť 🙂. Stalo sa Vám to kočky niektorej??? Ešte hovorila niečo také, že ten cyklus predtým bol anovulačný či čo.... no pozerala som ako puk a povedala som jej na rovinu, že už v tom mam taký guláš, že ničomu nerozumiem....Ja fakt neviem čo si mám o tom myslieť. Doktorka ma objednala budúci týždeň v pondelok na kontrolu, že čo sa deje, no tak som zvedavá ...

ematko29
2. sep 2013

@drobec8888 och 41mm folikul?to je nejak vela nie?nepichla ti niečo na prasknutie?toho folikulu?ako neviem čo sa robí pri takej velkosti,ale tak neni to už cysta?tiež som z toho blbá 😒 tak teda aj ja som zvedavá čo stebou urobí na budúci týžden ,daj potom vedieť dobre?

drobec8888
3. sep 2013

@ematko29 No tiež som pozerala ako puk a čo som sa potom včera dočítala na forach, tak už môže byť aj prezretý. Ale tak ona povedala, že by mal sam prasknúť, že nech ešte počkáme týždeň a uvidíme. Vraj sa máme snažiť, že príroda je nevyspytateľná. O cyste nepovedala ani slovo, tak dúfam, že to ani nebude ☹ Začínam rozmýšľať, či to všetko nespôsobil inofolic...ale keď mňa kravu nenapadlo sa na to spýtať. Ale som zasa čítala názor jednej gynekologičky, vraj inofolic nemá žiaden vplyv na rast cýst. Tak dúfam že nehovorila do vetra ☹

eruuuska
3. sep 2013

Ahojte, tiez by som sa k vam rada pridala, pred par mesiacmi mi diagnostikovali PCO a to tiez az v CAR nakolko moj gynekolog mi 5 rokov tvrdil, ze vsetko je v poriadku a malo sa snazime.....tak som sa uz nastvala a zasli sme aj z manzelom do CAR na vlastnu past....doktorka ma videla asi 5 minut a vychrlila mi diagnozu, no ano mam nadvahu a mala som aj problem s chlpkami, vypadavali mi vlasy....ked som jej ukazala moj menstruacny kalendar tak sa zhrozila, ze moj gynekolog si to nevsimol a ze som ukazkovy pripad tejto diagnozy a ze by som si mohla postupne odskrtat vsetky priznaky......nasledovalo sono a hormonalny profil, co mi PCO potvrdilo....tak v prvom rade bola ulava, ze konecne viem co mi je a teraz sme sa dali na boj, v druhej rade okamzita zmena gynekologa......lekarka v CAR mi hned odporucila inofolic a teraz som dobrala prvy cyklus clostilbegytu, coskoro idem na kontrolu ci tam mam nejake potvroky folikuly a som naramne zvedava, co sa bude diat dalej.....okrem toho som uplne zmenila stravu, ziadne biele sacharidy, ani cukor v akejkolvek forme, vela zeleninky, bielkovin, obcas nejake ovocie....uplne som vynechala sladke (no dobre obcas neodolam ale len zriedka), nakolko viem, ze by som to stale nevydrzala tak to robim tak, ze 6 dni sa drzim a siedmy si doprajem na cokolvek mam chut a tak sa to da, podarilo sa mi za 3 mesiace zhodit 9 kg a snazim sa dalej....snad to pomoze....je super, ze v tom nie som sama a vase prispevky tu mi vlievaju optimizmus do zil, takze DAKUJEM ze ste a dufam, ze to snazenie nam prinesie to po com najviac tuzime.... ;)