Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

effkaa
12. júl 2014

@stellamaris 😀 😀 😀 😀 😀 hysteria ... no teda, to je hovado.

steinarka
12. júl 2014

@effkaa my s manzelom sa venujeme cviceniu a zdravej strave.. ak sme chori, tak jedine bylinky a prirodna liecba.. ale vies co? vsetky tieto veci, ako chemicke, tak prirodne, ti len POTLACIA prejavy choroby.. ak sa chces skutocne vyliecit, je potrebne zmenit myslenie a zakorenene negativa v podvedomi.. ono to obcas trva dlhsie, ale stoji to za to.. preto odmietam lieky na endometriozu, lebo ja viem, ze len ja sama sa viem vyliecit a dokazem to 🙂 uvidim vysledky z laparky a mozno sa prekonam (po 24 hodinovej meditacii) na endokrinologiu 😀 😀 😀

majusiffy33
12. júl 2014

ahojte baby, tak minulý mesiac som vám písala, že mi meškali a dostala som na 39 DC a tento mesiac som už bez duphastonu, prakticky bez nijakých liekov a včera na 31. DC som špinila, no dnes už nič... joj, asi predsa len budem musieť ísť za tým mojím doktorom...každý mesiac mám iný problém...a opäť ani tehotenstvo nevylučujem...aktívne cvičím..naozaj brutálne dávam a ani to mi nespustilo poriadne krámy, tak už naozaj neviem... výhra pre mňa je že na 31. deň som trochu krvácala..i keď neviem prečo...som šťastná, že sa so mnou čosi deje... však vám dám vedieť 🙂 majte sa kráásne

effkaa
12. júl 2014

@steinarka 😀 😀 aspon ti zmeria stitnu a nejake tie hormony z krvi 🙂 tak prijemnu meditaciu 🙂 😀

stellamaris
12. júl 2014

@effkaa
@steinarka to je dilino,ze 😀 kludne sa zasmejte,aj ja sa tomu dnes smejem.Nikdy nehystercim,ani ked mi niekto oznamuje zle vysledky.Neviem,o co mu islo,nikdy sa mi ani do ksichtu nepozrel,niekedy hovoril tak,ze mu nikto nerozumel,no mala som dost z neho.....................teraz chodim do Caru,kde lekar skonstatoval hned,ze psychologa nepotrebujem,oni posielaju pacientky po dlhom neuspesnom snazilkovani k psychologovi,aby tu situaciu lepsie niesli.V mojej karte je napisane,ze sa snazime neuspesne dva roky..........to sme nemohli ani,nakolko pred dvomi romkmi som bola po sekcii,tak sme cakali takmer dva roky,kym sa budeme snazit o druhe. 🙂

steinarka
12. júl 2014

@effkaa 😀 to este skoro meditovat 😀 ach, ked ja mam takeho priblbleho praktickeho doktora.. bola som za nim, aby zavolal nejakemu znamemu internistovi, lebo kazdy ma odmietol objednat este tento tyzden /nakolko idem na dovolenku a laparku mam hned po dovolenke/, surili mi predoperacne vysetrenia.. tak doktor dvihol telefon, dvere v cakarni samozrejme nechal pootvorene a hovori do telefonu internistovi "..............to jej gynekolog ju posiela na operaciu"........... 🙄 🙄 cele obecenstvo v cakarni muselo vediet, na co som za nim prisla.. boze.. neznasam, ked lekar urobi nieco tak neprofesionalne.. alebo ked sa sestricka pred ludmi v cakarni pyta ze "a naco ste prisli za panom doktorom? co vam je?" 🙄 😀 😀

steinarka
12. júl 2014

@stellamaris tak oni pisu ako sa im to hodi 😀 neviem preco, ale ja mam taky pocit, ze problem bude vo vajickovodoch.. ze su upchate.. stale som to nejak podvedome tusila.. 🙂 a preto verim, ze po tej laparke to dame... a ako moj muz hovori "neboj sa, potom rovno stvorcata ti urobim" 😀 😀

effkaa
12. júl 2014

@stellamaris ja som menila lekarku a tiez mam milu skusenost... nejako mi totiz moju diagnozu "zabudla" oznamit. Ja som tam bola ako 22 rocna predpisat HAK, zistila mi PCO, ale nic mi nepovedala, len tak kdesi sestricke poza bucky povedala ze "no ved vy by ste asi aj tak sli na potrat, keby ste cakali babo" a s tym mi predpisala HAK. Keby som to vtedy vedela... urcite by som sa snazila zistit co najviac a liecit sa a nebrat uplne nezmyselne HAK, ked babo by sme pocali viac menej len zazrakom. 4-5 rokov som zila v tom klamstve a brala HAK. Dobre nie? Proste lekarovi doveruj, ale preveruj...

effkaa
12. júl 2014

@steinarka no stvorcata... este nebudes vediet kam skor s tolkymi detmi 😀

steinarka
12. júl 2014

@effkaa im ide o zarobky.. antikoncepcie su poriadny biznis.. je im jedno komu to predpisuju... 🙄 hrozne

dedo s babou sa postaraju 😀 haha.. uz ked tolke roky nam pilia usi s vnucatami 😀 tak nech si uziju

stellamaris
12. júl 2014

@effkaa no to sa stalo aj mne! uplne prvy gyndos,ktoreho som tu mala,mi robil ultrazvuk,ten perlovy nahrdelnik bol neprehliadnutelny!!! a on hovädo mi povie,ze mam sypat domov a snazit sa teraz otehu 😠 turek jeden vydrbany,nastvana som bola,ja som ten ultrazvuk spomenula neskor u ineho gyndosa a on mi to pco potvrdil.O kolegovi sa vyjadril,ze potrebuje okuliare alebo ma ist vratit diplom.Ako sa povedalo v Basnikoch:....je vela blbych absolventov fakulty 😒

steinarka
12. júl 2014

@stellamaris co je to vlastne ta retiazka??

stellamaris
12. júl 2014

@steinarka daj pokoj,ze stvorcata 😀 😀 jedno alebo dve ti plne vystaci,obdivujem kazdu matku viacerych deti naraz,ze to zvlada.Mne dalo aj jedno niekedy zabrat 😀 😀 😀

effkaa
12. júl 2014

@stellamaris niekedy som sama prekvapena z tych lekarov. Aj ked musim povedat, ze som natrafila aj na perfektnych gynekologov, ale niektori... mohli napriklad vratit titul a robit vratnikov. Nech su aspon trochu uzitocni.

steinarka
12. júl 2014

@stellamaris 😀 😀 tak urcite.. ale ja sa nebranim aj stvorcatam 😀

@effkaa vies, ked su povacsine vystudoavni za tatkove peniaze, tak sa nedivim 🙄

steinarka
12. júl 2014

@effkaa a to su cysty? ci co to je 😕

effkaa
12. júl 2014

@steinarka to su take cysticky ano a postupne tvoria tu hrubu vrstvu na vajecnikoch, ktoru treba narusit, aby mohli vajicka pokracovat v ceste dalej. Mylim sa @stellamaris ? nechcem pisat bludy.

steinarka
12. júl 2014

@effkaa tak to netusim, ci mam, ci nemam.. v sprave to napisane nie je.. 😕 inak, hovori ti nieco CA125?

effkaa
12. júl 2014

@steinarka vobec nic mi to nehovori

steinarka
12. júl 2014

@effkaa to ani nesuvisi s pco, len tak som sa opytala, lebo to mi vyslo v testoch popri udajnom testosterone zvysene tiez.. a doma som citala, ze to ma suvis s rakovinou, tak teraz neviem 😀

effkaa
12. júl 2014

@steinarka endometrioza, PCO a podozrenie na rakovinu.. to uz je trochu vela nie? 🙂 No fakt ti odporucam tu meditaciu 😀 a tu endo ist pozriet 🙂 a nech ti spravia prefuk. No a potom vela kludu a nech ta neplasia tolko 🙂

steinarka
12. júl 2014

@effkaa ono to vraj suvisi s endometriozou.. ale bohvie.. kazdopadne mna take nieco vooobec nerozhadze, aj keby som mala a dali mi posledny mesiac zivota 😀 preto treba zit naplno, lebo zivot je uplne idealny, so vsetkym 🙂

vy sa teraz snazite o dalsie babo, hej? prirodzene?

stellamaris
12. júl 2014

@effkaa pravdu pises 😉 tie perlicky na vajecnikoch miznu same a pribudaju,ak hormonalna hladina kolise a nedochadza k ovulacii.Ja som mala zaciatkom roka vajecniky bez perliciek a tri mesiace neskor tam znovu boli,takze nedochadzalo k ovulacii.

stellamaris
12. júl 2014

@steinarka to su tie foliky,ktore prestali rast.Tie zostavaju vo vajecnikoch a na sone su viditelne ako perlicky v podobe nahrdelnika 😉
Ber to tak,niektore maju tetovanie alebo piercing ako ozdobu a zeny s pco maju krasne ozdobene aj vajecniky🙂🙂

effkaa
12. júl 2014

@steinarka ja o mesiac rodim a presviedcam vsetkych bocianov co stretavam v poslednej dobe, ze k nam uz chodit nemusia 🙂 Nech idu "o dum dal" 🙂

effkaa
12. júl 2014

@stellamaris to som si myslela, ze su to tie foliky, ale nemala som istotu 🙂

steinarka
12. júl 2014

@stellamaris tak to asi nemam, ked kazdy mesiac ovulujem.. ci? 😕 to prirovnanie ku kerkam ti vyslo 😀

@effkaa no tak to je skvele.. to si ja budem hovorit o rok pri tych stvorcatach 😀 😀

stellamaris
12. júl 2014

@steinarka ja nemyslim,ze mas pco,co to ten tvoj doki pletie 😀 😀 nech ti urobi diagnostiku alebo prefuk,to dava logiku,ale diagnozu pco ti stanovit,no nech odovzda diplom............anovulacne cykly nemas,hormony ok,nemas perlickami ozdobene vajecniky,tak nemas pco 😉

stellamaris
12. júl 2014

@effkaa ano,su to foliky.Cyklus zacina ako u zdravej zeny,foliky sa zacinaju vyvijat a po case prestanu,potom takto zdobia vajecniky 😉Raz som bola na preventivke u gyndosky,ktora zastupovala mojho gyndosa/ bol chory/ a ona vravi,tak vase vajecniky nie su ziaden hit 😕 😕 lebo videla tie perlicky,cize pco...............vravim jej,ja nepoznam sice Vase vajecniky,ale tie moje napriek pco vyprodukovali folik,z ktoreho vznikol moj syn 😉 tak kukala ako puk,nedovolim urazat moje vajecniky 😀 😀 😀 😀