Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
9. sep 2009

mozno tie, ktore ovuluju, maju to PCO kratko a anovulacne cykly len obcas... cize tych malych cyst tam nie je vela a folik este stale niekedy vladze prasknut.
lebo nik nerobi HP kazdy cyklus, tak kto vie, ako to kolise.

ale ja zas nechapem, ako moze mat niekto PCO a HP v poriadku. toto mi vysvetlite. 😀

shaarka
9. sep 2009

prali - a nic nie je nemozne. ani PCO, obezita, anovulacia, amenorea, astenospermia, hypotyreoza a priame odporucenie ist do CARu (IVF) nemusi nic znamenat 😀 😀 😀

hiva
autor
9. sep 2009

no ved presne tak....mozu mat PCO ale pokial ovuluju, PCO nie je pricinou toho preco sa im nedari otehotniet...

chcela som len Juliet povzbudit, ze v jej pripade sa PCO vobec bat nemusi 😉

pralinka25
9. sep 2009

cele PCO je haluz

hiva jasne ze to potom nie je dovod. Ale jedna babula ma PCO ovuluje kazdy mesiac ale nemoze otehotniet kvoli nedostatocnej funkcii zlteho telieska

hiva
autor
9. sep 2009

shaarka....taky pripad neexistuje....ak aj existuje tak je to jedine nespravne robeny HP 😉

hiva
autor
9. sep 2009

pralinka, ved presne to som pisala aj ja....ale to nie je PCO ale problem so zltym telieskom (aspon podla mna)...neviem, ci zlte teliesko suvisi s PCO alebo nie 😅

juliett7
9. sep 2009

sharka, prave ze on nema najlepsi spg ma tam napisane: množstvo: 3 ml, viskozita nižšia, pH 7,5. pohyb linearny len do 10 %, množstvo vytalnych spermii pod 20/mil.

pralinka25
9. sep 2009

neviem ani ja.
hiva to by bol gol keby si hned v tomto cykle otehotnela aj ty. Bolo by to super. Dufam ze sa ovulka dostavi prirodzene hned tento cyklus

mireag
9. sep 2009

baby, tak ja som mala napr. 3dc hodnotu FSH 6,5 - cize ok. A este budem mat odber 22dc na progesteron.
Ake su vlastne "typicke zle" hodnoty pri PCO..? Mne zatial sestricka a dr. na krv povedali, ze ok... Trochu haluz, nie..? 😅 😖

shaarka
9. sep 2009

hiva, neverila by si, ale fakt!!! neviem teraz, ze kto presne, ale poznam viac pripadov, kde bolo stanovene PCO a pritom bol HP ukazkovy!!! 😠 nechapem, ani ja neverim.

juli, staci len jedna. 😉
mal 3 ml, ale kolko mal ks spermii na ml?
ten pohyb je sice slaby, ale to sa da vitaminmi a inymi vecami zlepsit.
co berie tvoj muz?

hiva
autor
9. sep 2009

uvidime.....dufam v to ale neverim 😒 ...kazdopadne spravime pre to vsetko...po mrche mame nakazane cakat jeden tyzden a potom snazit kazdy druhy den...a zacnem zase poctivo merat BT, takze budem vediet presne co a ako sa deje 🙂

hiva
autor
9. sep 2009

shaarka....tak to moze byt potom tak, ze vajecniky su natolko obrastene tukom, ze vajicko proste cez ne neprejde a zostane tam ako cysta....to ma napada ako jedine mozne vysvetlenie....a sedelo by to potom aj s tou obezitou 😉

shaarka
9. sep 2009

hm, zahadne PCO 😀

juliett7
9. sep 2009

sharka berie Proviron a mal pod 20milionov na ml. A ten moj truhlik strasne vela fajci a nijako ho nedonutim prestat ☹

juliett7
9. sep 2009

on ma na naleze napisanu diagnozu Oligoastenospermia

shaarka
9. sep 2009

a este som sa chcela opytat - pocet vitalnych spermii pod 20 /ml - coho? 20 milionov na ml? alebo kusov?

juliett7
9. sep 2009

sharka je tam pod 20 milionov a nam povedali, ze norma je nad 20, tak neviem

mireag
10. sep 2009

Dobre ranko, 😉
tak ja som vcera bola na UTZ a koneeeeecne nejaka akcia. V lavom vajecniku 1cm folik. Zabudol povedat velkost sliznice, ale opytam sa ho zajtra.

shaarka
10. sep 2009

😎 super mire 😵

mireag
10. sep 2009

shaarka, boh zehnaj clostil!!!! 😀 Lenze blba nasa dofca...
Normalne mi dr. povedal, ze mam ist na UTZ aj v cechach... 😅 Lebo tam budem PRAVE v tie najdolezitejsie dni.... 😖 Baby z vedlajsej temy mi este k tomu nasadili chrobaka do hlavy, tak som smskovala kamoske, nech sa teda spyta gyndosa, ci ma zoberie. Sak mu za to zaplatim, tak si nemyslim, ze by mal s tym byt problem...
Tak bola by skoda nevidiet 15-19dc den... 😖

shaarka
10. sep 2009

dnes si ktory DC?

mireag
10. sep 2009

11dc...

shaarka
10. sep 2009

tak na 15. - 16.DC si daj pichnut pregnyl a kasli na UZV 😉
merias bazalku? mam v tom chaos 😅

mireag
10. sep 2009

Chcela som, ale nie. Prave kvoli tomu, ze budeme prec... 😒 Ved si ho planujem zobrat so sebou, tak uvidim.

baba2288
11. sep 2009

Ahojte kocky!vidim,ze veci sa pohli,odkedy som tu nebola.naposledy som vyprevadzala hivu na laparku. 😀 tesim sa,ze to mas uz za sebou a ze to dopadlo dobre!
aaaa tak uz aj pralinka tehu? 😀 😀 😀 jupiiii!

pralinka25
11. sep 2009

ahoj baba. Tak to vyzera. Dufam ze sa to aj potvrdi 🙂

ty ako?

baba2288
11. sep 2009

drzim palce,prali!
u mna doslo k dalsim neocakavanym udalostiam.bola som u gyndosky porozpravat jej,co bolo v Lubochni a proste vsetko,co sa udialo posledny pol rok.ani sa nehnevala,ze neberiem tu Minervu,co mi predpisala. 😀 lenze najvacsi sok prisiel,ked mi zo srandy urobila UTZ.nasli sme bohuzial len jeden vajecnik,lebo som mala zapchu a vsade boli creva. 😠 ale aspon jeden sme nasli...a cysty zmizli.proste niesu.povedala,ze toto je len uplne slaby naznak polycystickych vajecnikov.nic mi nedala,ze budeme 3 mesiace oddychovat,kedze mi bola "diagnostikovana" nervozita.a potom dostanem duphaston.neviem,co si mam o tom mysliet!!poradte!

baba2288
11. sep 2009

fakt som kukala na ten monitor asi nejak takto 😕 😕 😕 a ja teraz rozmyslam,ze co to znamena.strieda sa vo mne radost,ale zaroven aj obavy,ci to neznamena to,ze sa mi uz netvoria ziadne folikuly. ☹ proste sa z toho neviem vysomarit.

pralinka25
11. sep 2009

kokso. To by bolo jakoze uplne super keby problem nebol v polycistickych vajecnikoch.
Dufam ze to tak bude a budes moct otehotniet uplne v pohode

baba2288
11. sep 2009

ja vobec neviem,prali.syndrom PCO nemam,ale polycysticke vajecniky ano.teda teraz nie,ale minule som mala. 😀 takze baby, vyzera to tak,ze to nieje to iste. hlavne tie,co ste kedysi davno mavali normalne ms (napriklad pred uzivanim HAK), tak je mozne ze nejde o tento syndrom.povedala,ze ma moze zobudit duphaston a ked nie,tak prve tehotenstvo.teoreticky ked sa jedna o tehotenstvo,tak to znamena to iste a teda,ze otehotnenie len za pomoci liekov,ale hocikedy sa da z toho dostat.
prali a nevies mi poradit,ze teda ci je lepsie,ze tie cysty nemam,alebo horsie?lebo cysty=folikuly,tak neviem,ci je to dobre,alebo zle.hormony mam vo folikularnej faze v norme.to mi povedali v Lubochni,kde mi robili testy.povedali mi,ze za vsetko moze nervozita a okrem toho vela svalov a malo tuku.