Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

tatranka111
22. sep 2009

ahojte dievčence
mnam mnam mnam ja by som si tiež dala npečenú tortičku 🙂
mimochodom včera som bola u doktora a povedal, že folík mi nenarástol a to som tak verila, že áno ☹
zvýšil mi dávku na dve denne........(povedal, že dve naraz tak som z toho teraz jelen či naraz, alebo jednu rano a jednu večer)......a ak to nepomože v decembri na laparku a ak už ani to nepomože tak CAR

irsina83
22. sep 2009

a ja som ti len chcela povedat ze ja nemozem nutit lekara k niecomu... ja mu verim, moj dr. je odbornik kt. sa na pco zameriava, nieje to obyc. gyndos... moja gyn sa ani neunuvala mi povedat ze nieco mi je a len mi povedala ze riasit budeme po roku...a to ze da mi hormony... tak to pristup nieje...

shaarka
22. sep 2009

irsina, ale neda mi -
ja som ti fakt toho vela popisala, a nereagovala si.

dala si si do vyhladavaca Metafolin (plus R v kruzku)??
Co ti vybehlo? nic. len firma Merck a Femibion.

a nie je ti podozrive, ze ak to je taky uzasny vitaminovy preparat (ktoreho zlozenie som sice nasla, ale pokial viem, obsahuje IBA bezne vitaminy), preco ho potom neprikazuju brat VSETKYM snazilkam bez rozdielu?
ved ci uz ma brat zenska taky vitamin, alebo onaky, tak radsej ten femibion, ved co ked ma zvysenu hladinu monocysteinu???
no to mi je fakt divne.

asi by som polozila tieto otazky tvojmu doktorovi.

mireag
22. sep 2009

tatranka, no skoda... 😒 Vedla v teme pisali, ze beru rano a vecer, niektore zase naraz... Ja by som si napr. na 2tab. naraz netrufla. Bolela ma z neho hlava. 😖 Ked si to tak zoberies, je to riadna davka, 😀 ale je samozrejme na kazdej, ako sa rozhodne. 😉
Ale tak teraz uz sa snad rozbehnu a "vypucia." 😉 A ktory si dnes DC?

shaarka
22. sep 2009

tatranka, taku mnamku, ako je clostil, tak jednu na ranajky a jednu na veceru 😀

jancos
22. sep 2009

irsi, jasne, nevadi mi to. ja si tiez myslim, ze ked ma irsi zvyseny ten homocyst.. tak je lepsie 2 mesiace pockat a pokusit sa ho znizit a az potom stimulovat.
inak ten zvyseny homo... je dost casty, je dany geneticky nejakym faktorom, pisala tu o tom sara, ma to asi 40 percent ako homozygotnu formu a 10 percent heterozygotnu, alebo opacne, je to jedno, lebo aj tak tomu nerozumiem, len viem, ze aj kamoska, co nema pco, to ma a zistili jej to az vtedy, ked 2x potratila. to iste ma asi aj sarafortuna a mozno to maju aj niektore s pco.

jancos
22. sep 2009

shaari, chapem, co chces povedat irsi, len je mozne, ze ti nic google nevygoogli, lebo merck si to nazval po svojom. ja co som pozerala, tak kyselina listova ma aj formu, ktora je priamo vstrebatelna a vola sa folat /folate/ a oni si ju asi nazvali metafolin, akoze ti davaju metabolizovatelnu kys.listovu. je to urcite aj reklama, ale nieco na tom moze byt, hlavne, ked niekto nevie spracovat kys.listovu a ma zvyseny homocyst. pred par rokmi ani lekari u nas nevedeli, ze co je pco a dnes to uz beru ako samozrejmost, s tymto to moze byt podobne, nie?

shaarka
22. sep 2009

no dajme tomu 😉

jancos
22. sep 2009

idem uz pa zlaticka, vecer si vas kuknem, co ste popisali, len sa mi tu nevadte 😀 😀 😀 ale ked velmi chcete, tak mozete, potom vas snad zase upokojim, ked pridem 😀 😀 😀

mireag
22. sep 2009

jancos, tak to musim este zriesit: in. rezistenciu, tiez by ma zaujimal hlien a potom to homo... 😀 Tak si to mozem rovno hodit. 😀 Potom 2x potratim a zistia mi trombofiliu... 😀

shaarka
22. sep 2009

😀 😀 😀 si to vystihla 😀 😀 😀

irsina83
22. sep 2009

sharka co dodat, jancos to uplne vystihla... a skutocne jediny kto ti to uplne dopodrobna zodpovie je moj lekar... ja neviem preco prave femobion a ja si myslim ze to nezalezi na firme len dr. mi povedal ze jedine femibion obsahuje folat, metafolin ci l-metafolat ci ako to nazyvaju... ja som brala aj klasicku listovku a aj babyplan len to mi bolo na nic 😖

mireag
22. sep 2009

shaarka, tak jasne, ze si nechcem nic privolavat, ale vidim, co vsetko riesia baby v inych temach... 😖

sarafortuna
22. sep 2009

ahojte, možete mi poradiť?
Ak mám celkom v pohode cyklus - tj posledné: 38, 26, 26. Je potrebné brať aj Duphaston alebo iba Clostil?
Dufam, že moj Dr. mi už konečne dá Clostil poprípade i ten Duphaston, len neviem či je potrebný pri kvázinormálnom cykle. Alebo je lepšie ho brať tak či tak, kvoli maternici..

mireag
22. sep 2009

Ahoj sara, a podla UTZ mas aku sliznicu? Lebo len tak z brucha sa to povedat neda. Ja som ju mala totalne o nicom. Ja som tiez mala cyklus da sa povedat v poho, ale hned som ho dostala a mrcha prisla pekne na 28dc. Hod pokec s dr. a najma nech kukne sliznicu. 😉 Clostil inak oslabuje trochu sliznicu, takze aj preto sa potom nasadzuje, ale neviem, ci je to u vsetkych bab.

sarafortuna
22. sep 2009

Aha, čiže to nie je nejaká teoretická vec, ale malo by to byt podla toho čo Dr. vidí na UTZ. Ok, už mi to je jasnejšie. Len či to aj tí doktori tak berú 😉 .
Zatial sa na moju sliznicu nikto nesťažoval 🙂 🙂 🙂 . Hoci ani PCO mi po minulé roky nikto nediagnostikoval, a určite to tam už bolo vidieť... 🙂 🙂 🙂

Inak dievčatá, prečo sa niektoré "bojíte" tých hormonov. Mne sa cyklus ustálil s Agnucastonom no viac som tým nedosiahla, takže CHCEM clostil. Ja si osobne myslím, že moje telo už s mojimi hormonmi narobilo dosť šarapaty - chlpatá som, samá slanina, celulitída, akné.... Nič dobre mi nepriniesli tie moje zlé hormony hnusné 😠. Tak prečo do toho hormonálneho systému nevniesť trochu ZMENY.
Ja mám podozrenie, že Agulitinová vyvolávačka to tam trochu "rozmútila" a následný cyklus som mala BT nad 37stupnov /žeby ovu??/
Proste je to ako keď vám nefunguje nejaký spotrebič a vy po nom tresnete a nabehne 🙂 🙂 🙂 .
Aspon taká je moja predstava. Len treba tresnúť správnou silou, správnou technikou, v správnom čase ..... 🙂 🙂 A niekedy aj viac krát s veľkou trpezlivosťou.

A čo sa týka Irsiny83, tak možno na tom niečo bude... a aj moj Dr. ma nechal "bez liečby" už 6 mesiacov!!!!! a nechal ma nech sa mi prirodzene znormalizuje cyklus. Dufam, že teraz už nebude otálať a dá mi ten Clostil. Príroda mala dosť dlhý čas na zázrak... a čas plynie... musíme skúsiť niečo iné...

Držím nám všetkým palce, hlavne nech sme trpezlivé... 🙂 🙂 🙂

mireag
22. sep 2009

Sara, ako vravis, ked priroda neposlucha, treba jej pomoct. A co sa dialo pocas tych 6 mes.? Mala si ovu? A preco ta nechal tak dlho len tak..? 😅
Ja tiez beriem, co vravi irsina, len sa mi to zdalo trochu divne. Ale co dr., to nazor. Ten moj mi hned povedal, ze bude tomu treba pomoct a ze do polroka budem tehu a dal mi hned duphik, aby mi pripravil sliznicu a spravidelnil cyklus. 😉
Moja trpezlivosti od dec/08 je uz fuc. 😠 Moj dr. napr. tiez chcel pockat s clostilom do dalsieho cyklu, no naco by to bolo dobre... Pekny anov. cyklus s duph a to by bolo vsetko. 😖
Mne PCO diagnostikoval teraz v juny a som v celku rada, ze je sep a mala som pekny folik s ovu. Som rada, ze som ho v tomto nepocuvla. Teraz cakam, ci pride mrcha, alebo predsa mozno nie...? 😅

sarafortuna
22. sep 2009

Ja mam od marca nového Dr. lebo som menila zamestnanie do iného mesta. A asi preto, že moju "historiu" pozná iba zo zdravot. karty, tak ma nechal trochu znormalizovať cyklus. Ja som vždy mala cyklus najneskor do 45 dní, po vysadení HAK som dokonca mala 8 krásnych 28-30 dnových cyklov. Prišiel rok 2009 a všetko sa pohnojilo - cykli sa predlžili nad 50 dní, dokonca jeden bol s vyvolávačkou a mal cca 70dní. A ked som bola pred 2 mesiacmi na kontrole, tak už sa cykly stiahli na pekných 38dní, Dr. povedal, že ešte trochu to necháme tak...a teraz posledné 2 cykly 26dní. Možno tomu pomohli aj tie FEMI kvapky - vela dievčat si pochvaluje že vdaka ním majú "normálnejší" cyklus.
Ovu som mala asi 2krát - nie je to na 100% - lebo 1.krát som začala merať až asi 10 dní pred menzesom, a minulý mesiac som mala teplotu okolo +-37 asi od 9.DC, no bola som trochu prechladnutá... /ale predpokladám, že to možno bol ovulačný cyklus, alebo sa aspon tak tváril, lebo teplota bola hore až do dňa menzesu /proste ako z knižky - ráno 36,5 a naobed už tu bola mrcha/ 😉 .

A tú tvoju mrchu ti z celého srdca neprajem!!! 😉 🙂
Ani MOJA už by nemusela chodiť, otrava jedna!!! 😉

mireag
22. sep 2009

🙂 Ja som zacala merat vcera - 22dc... 😀 Tak som zvedava, co bude do nedele. Ale ked nic tak, nevadi, budem sa tesit na dalsi cyklus a budem ho cely merat, ako sa patri, dam si mnam clostik a samozrejme budeme o dusu snazilkovat 😉 O tych kvapkach som tu uz vela citala, tak fakt moze byt, ze ti pomohli. 😉
A ktory den cyklu teraz si? No som zvedava, ci ti da dr. ten Cl. a co bude... 🙂

tatranka111
22. sep 2009

shaarka aj som tak rozmyšlala, že si dám jednu rano a jednu večer lebo neviem či by som zvladla dve naraz po prvom cykle som mala nenormálne navaly horúčavy a tvar ako pubertáčka 😕

baby počula som, že umelé oplodnenie vyjde dost draho.....no tak to je paráda čo majú potom robit tie páry, ktoré na to nemajú 😖

mireag dnes som 14 DC a od 17 nabieham na duphaston

mireag
22. sep 2009

Ja tento cyklus tiez beriem od 17, lebo 16dc bola ovu. Mam takisto strasnu plet - uplna katastrofa a vypadavaju mi vlasy.

Prve 3 IVF ti hradi poistovna. Ale injekcie a lieky si z casti hradis sama a to nie je prave mala ciastka. 😅
Ale to pust teraz z hlavy. 😉 Zatial to nepotrebujeme. 🙂

tatranka111
22. sep 2009

mireag ktorý cyklus berieš clostil?

mireag
22. sep 2009

Este len prvy, ale zabral a folik pekne praskol sam. Neratala som s tym. 🙂

tatranka111
22. sep 2009

tak to máš štastie mne nezabral ☹

mireag
22. sep 2009

Ved uvidis, co spravia 2tab. Verim, ze sa to pohne. 🙂

shaarka
22. sep 2009

tatranka, a ako ti nezabral?
foliky nerastli, ci ovu nebola?

jancos
22. sep 2009

ahojte, tak ste ma potesili, ze ste sa nehadali, kym som bola prec🙂
sara, to asi len ja som tu trochu opatrna s hormonmi, mozno sa ich aj bojim, ale je to len preto, ze podla toho, co som citala, velakrat pri pco pomoze schudnut, cvicit a ovu pride. jasne ze nie vzdy a u kazdeho, ale ja som to chcela vyskusat uz prave preto, ze mi je to prirodzenejsie ako tabletky. tym ziaden iny nazor neodcudzujem, kazdy si je totiz strojcom vlastneho stastia. niekomu viac sedi to, inemu nieco ine, to sa asi vsetky zhodneme. takze len preto.
aj tak som rada,ze mam s kym konzultovat svoje starosti🙂 vy nie? 😀 a kazdy nazor mi rozsiruje obzor, si myslim .) asi uz je vela hodin, lebo nejake somariny pisem🙂 sorry🙂
upiekla som ten kolac na zajtra., no nic moc. skoda, mala som skusit tu nepecenu tortu.

shaarka
22. sep 2009

a jaky si piekla?
sa priznam, ze ja som totalny neschopak na pecenie. ja som kuchar improvizer 😀 a neviem ani ako vyzera svieckova. nerobim veci ako SA robia. no a jedina vec, co viem z dezertov, je nepecena torta. a este zvyknem robit na vianoce strudlu podla receptu 😀 a raz som robila brokolicovu strudlu a raz taky ten rychly kolac, co vsetko zmixujes a vylejes na plech a mas kolac. 😀

jancos
22. sep 2009

no ja som taky piekla, co vsetko zmixujes a vylejes. presne taky som tip kuchara jak ty a neznasam recepty. uvidime ako bude tento chutit, snad sa nikto neotravi🙂 idem drichmat, pa

tatranka111
22. sep 2009

shaarka doktor povedal, že folíky nenarástli tak to už beriem tak, že ovu nebude......viem, že sa može stat, že ešte može príst no tomu sa mi nechce verit a od piatku nabieham na duphaston a s ním sa mi to zdá ešte menej pravdepodobnné............fíhebe sa ešte nechce spat počula som, že tehulky sú skoro vždy unavené 🙂