Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
25. sep 2009

A Shaarka inač ako sa má tvoja fazulka? rastiete? všetko OK? nevoľnosti a iné príjemné veci patriace k tehu už mávaš?

jancos
25. sep 2009

no veru shaari, sa nam ani nepochvalis, ako ti to ide🙂 ńa co sa mozeme tesit /ja si uz moc nepamatam🙂/?

sarafortuna
25. sep 2009

No už asi Shaarka víkenduje...
My očakávame návštevu - príde brácho so svojimi kočkami... tak sa budem snažiť si ich užiť + zajtra asi "bandurková" = zemiaková brigáda... Takže vypínam gombičku s PCO a idem si užiť víkend...
Krásny víkend všetkým a kvalitné ružové okuliare naoči.

Chválabohu že máme len PCO! /+ moja trombofília 😉 / - sú aj horšie diagnozy, dievčence... /ja už ružové okuliare mám nasadené..../ 🙂

irsina83
25. sep 2009

sary uzite si pekny vikend, my ideme s mm do skoly takze pohodka mozno bude az v nedelu... ale ruzaky uz mam na ociach 😀

shaarka
25. sep 2009

nene, tu som, len som vitala muzicka z prace - dostal pusu, vinko, vanu a teraz uz aj veceru 😀 o ostatne sa musi postarat sam 😀

shaarka
25. sep 2009

sara, odporucala mi ju kocka z konika, kamoska, a dobre odporucala. 😉
ona ma sukr. ambulanciu v prizemi v bytovke a straaasne zlatu sestricku.

a jak mi je?
no brusko sa tlaci von, vidiet to velmi nie je (lebo som tlusta), ale nohavice tlacia a zle sa mi sedi.
a inak nic, pohodicka. ziadne nevolnosti, ani pachy. unavena som, ale to som bola aj predtym. ale zas je pravda, ze sa citim inak. asi je to vsetko o psychike 😀

irsina83
25. sep 2009

sharka tomu je ale dobre..dobre sa staras... ja cakam na mojho kym pride zo skoly,ale zase mi varim veceru 🙂

jancos
25. sep 2009

shaari, mam radu - ked sa ti zle sedi, tak lez ))) neskor sa ti mozno bude aj zle lezat, to uz bude horsie🙂
ten tvoj mm sa fakt u teba ma ako vo vanicke, mala by som si zobrat priklad 🙂
tiez prajem vsetkym pekny vikend

shaarka
25. sep 2009

baby... to ja len vynimocne, dnes som len oddychovala, tak aspon takto som to vykompenzovala, aby som nemala vycitky. bezne nie som taka mila, ved MM by vam porozpraval. to ten vykyv hormonov 😀

lezat by som lezala, ale my byvame jak na intraku: rozhegany gauc, na ktorom sa lezi zle, matrac na zemi, z ktoreho nevidim na telku 😀 a notebook nemame, cize lezanie neprichadza do uvahy 😔 bez konika ani den! 😀

irsina83
25. sep 2009

ale urcite ocenil tvoju snahu shari... kazdy chlap caka na taketo privitanie 😉 aj moj mm sa rad necha rozmaznavat.. shari a ty si teraz na rizikovom?

shaarka
25. sep 2009

hej, ja som vypisana na PN. automaticky ta vypisu, ak bola liecena neplodnost 🙂 mne Dr vobec neodporucala ist do prace - a ja som ju samozrejme posluchla, aspon na mesiac. a potom sa uvid, UZV mam 8.10., tak sa s nou poradim. a hlavne sa ukaze po prvej "vyplate" 😠

irsina83
26. sep 2009

uzivaj si volno,odpocin si, nech je fazulke dobrucko 😉 to sa asi tak postupuje ked je tehu PCOckarka....len si riadne odpocin 🙂

hiva
autor
28. sep 2009

ahojte....lululiatko....co sa tyka potreby laparky pred IVF, zavisi od konkretnej diagnozy.....ja som bola vo Ferticentre a tam mi povedali, ze IVF mi poistovna preplati len ak budem mat PCO diagnostikovane laparoskopiou......nemusi to kazda, ale zavisi, ake vysledky ma manzel....moj mal spermiogram viacmenej v poriadku ... lekar povedal, ze jeho vysledky nie su dovodom na umele oplodnenie, lebo s takou kvalitou sa da otehotniet aj prirodzene....takze dovod musi byt u mna....a podla papierov z poistovne, ak je dovodom pre IVF diagnoza PCO, musi byt diagnostikovana laparoskopicky 😉

hiva
autor
28. sep 2009

ale mozno to zavisi aj od poistovne....ja som v Spolocnej zdravotnej.....mozno vseobecna to ma inak 😉

mireag
28. sep 2009

Dobre raaaaanko PCO-ckarky. 😀 Dlllho som tu nebola, lebo som bola na sluzobke.
BT mi padla uuuplne kamsi do hlbokeho pekla, tak ocakavam dnes alebo zajtra mrchu - sv...a jedna. 😠 To by ma ani tak nestvalo, ale v sobotu som ako krava neodolala a testla - cca 50.ty snehobiely test potesi... 😠 😀 😠 😀
Ale tak som "plna optimizmu" a "energie" do dalsieho cyklu. 😀

Vidim, ze irsi ma dobry spg, gratulujem. 😉 Shaarkine fazuliatko tiez dobre. 😉 No pekne ste sa tu mali tych par dni... 😉

hiva
autor
28. sep 2009

meriag...hlavu hore...co tam po mrche....dalsia uz mozno nepride 😉

inak u mna sa mozno blyska na lepsie casy....dnesna BT sa zda ako poovulacna...uvidim, ako dopadnu dalsie 😅
http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

mireag
28. sep 2009

hiva, hmmm, tak to ti poviem az o mesiac... 😀 Ale tvoj grafik vyzera slubne. 😎
Mne hore v linku neukazuje heslo ako tebe a preto neviem ako sem mam hodit graf. Ako sa to robi..? 😅
A inak vkuse to chce odo mna resetovat heslo... 😠

hiva
autor
28. sep 2009

miri....musis ist na Sharing...home page setup a tam uz najdes link na tvoj graf....s tym heslom ti neviem povedat...ja som dala heslo zapamatat a odvtedy to odo mna uz nikdy nepytalo 😉

mireag
28. sep 2009

Aaaaa, este nie... 😖

hiva
autor
28. sep 2009

mireag.....neda sa to pozriet....pyta to nejake heslo....vraj to mas Password protected 😉

mireag
28. sep 2009

Uz som ho dala do albumu... Potom este nato kuknem a dam prec to heslo. 🙂

shaarka
28. sep 2009

mire, ked si das Sharing a Home page setup, tak potom si zroluj dole na stranku a tam by si mala mat ruzovy obdlznik, ze Create My Home Page.
a ked na to kliknes, tak potom uplne hore na tej istej stranke budes mat v ramceku tvoj link.

ak ti to nepojde, posli meno a heslo 😉

a inak dobre rano, prajem uspesny tyzden.
hiva, gratulujem k ovu!!! 😵 😵 😵 len aby sme neboli prekvapeni... kedy testujes?
mire, viem, radost z ovu pominula, ale netreba zabudat, ze bez nej by nebola ani nadej... 😵

hiva
autor
28. sep 2009

ahoj shaarka....ja sa z ovu este netesim....pockam este 1 - 2 merania, ze ci je to ozaj ovula alebo nie....lebo momentalne na mna lezie asi chripka, takze neviem.....a ta teplota v sobotu bola merana po 4 hodinach spanku, takze neviem, ci by som ju nahodou nemala vylucit 😅 ...ale zatial to vyzera fajne 😵

mireag
28. sep 2009

Ahoj Shaarka, spomenula som si nedavno, ako som sem zacala pisat niekedy v juli a bola som 55dc, 😖 potom som dostala vyvolavacku a uz to islo vsetko ako po masle. 😉
Som straaasne rada, ze som tam, kde som. 😉 Diagnozu "vyriekol" dr. 18. juna a dnes mam za sebou kraaasny cyklus a rozhodne nemam hlavu v smutku, len semtam nalady... 😀

mireag
28. sep 2009
mireag
28. sep 2009

Inak, Shaarka, ten microlife, co som si kupila, je iba na jedno desat. miesto. 😠 Som myslela, ze ma porazi. Som s nim merala dva dni... 😒 Ale uz mam druhy tepl. - bodycomfort tusim a dalsi cyklus budem merat cely len s tym,
lebo teraz som merala s dvomi roznymi a bola som na troch roznych miestach, 😅 ale cas som dodrzala poctivo. 😎

shaarka
28. sep 2009

ten teplomer na 2 desatinne miesta, to je dvojsecna zbran. 😀
ortutak bol najlepsi - najpresnejsi, a ked teplota bola medzi, tak bolo 36,55 alebo 65 alebo proste na stotiny.
taky, co ukazuje stotiny stale, tak ak odmerias 3x po sebe, stale ukaze inak. cize pre tych, ktori chcu mat istotu, to velka vyha nie je 😀
ale vacinou na stotinach nezalezi - bud ovu mas a vidno to, alebo nie. 🙂

hiva
autor
28. sep 2009

no ja meriam obycajnym....ortutak som uz vyhodila ale su teraz take iste ako ortutak (vyzeraju v podstate rovnako ako ortutak) ale su bez ortuti 😉 ....ja som merala digitalnym, ale mne sa nepacil....preto som presla na klasiku ....a ked je medzi, robim presne ako shaarka povedala 36,75 a basta....ved na stotinach aj tak nezalezi.....vzostup teplotu na ovulku ma byt aj tak okolo 0,2°C....takze stotiny su v podstate zbytocne 😉

mireag
28. sep 2009

Mne ortutak nevadi a je naozaj presny ale stalo sa mi, ze v sobotu som s nim zaspala a zobudila sa o pol hodku... 😅 A musim nan rano zmurit... 😀 Digi je rychlejsi, ale s jednym desat. miestom to robi velke skoky a tie mi kazia krivku... 😀 Ale tiez to nemusim mat mega presne. 😉