Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
9. okt 2009

irsi, 85 je dost na vieru, tak ver. drzim palce.

shaarka
9. okt 2009

irsi, tie percenta su blbost.
ja zas nechapem, odkial su tie cisla... statistika? nedajte sa vysmiat 😀 😀 😀

neboj nic, vsetko bude ok 😵

sofia2008
9. okt 2009

ahojte, sice uz do vasej diskusie nechodim, ale stale vas citam 🙂 ved aj ja som stale PCO...inak uz len cakam na mrchu a zacinam stimulovat na ivf 🙂
inac od kedy som prestala s clostilom a duphastonom, tak som mala v dvoch cykloch ovulku potvrdenu lekarom..ale aj tak sa nepodarilo 😠
irsi, gratulujem 😵

jancos
9. okt 2009

sofi, drzim palce🙂

irsina83
9. okt 2009

diki kocky, dopadne to tak ako to ma dopadnut. aj tak som prekvapena ze som tehu. dr. povedal ze ja som ten pripad co mu femibion zabral, vlastne ten metafolin mi znizil ten homoc... aj dr. vyzeral v soku za tak rychlo. dostala som duphaston na udrzanie lebo mavam krce. realne som tehu asi 2-3 tyzdne... vsak uvidime ako to dopadne. pekny vikend.

mireag
9. okt 2009

sofi, tak drzim palce, nech to vyjde a kto vie, mozno sa dovtedy podari aj prirodzene. 😉

Ja som dnes bola na UTZ. Obidva vajecniky funkcne, nastimulovane, ale dominantny folik moc nevytrcal, tak uvidime, co v pondelok... 😒 Snad dorastie...

irsina83
9. okt 2009

miri skus aj ty ten femibion, to je ozaj len na to znizenie a su to vitaminy. ako je to mozne ze som otehu tak rychlo...nechapem,vsak pred mesiacom na utz som nemala ziadny dominantny folik...urcite ti dorastie...drzim palce 🙂

sofia2008
9. okt 2009

dakujem 🙂
no ja som brala femibion a femi kvapky posledne dva mesiace, mozno ze mi prave oni pomohli 🙂 ale teraz je to aj tak jedno..mireag, mozno dorastie, mne bol dominantny folikul vidiet az na 12 den a niekedy az na 14 den..jeden cyklus sa mi vytvorila len cysta..my co mame PCO musime mat velmi vela trpezlivosti 😠

mireag
9. okt 2009

Mne foliky rastu a bola aj ovu. Teraz som ich tam mala akosi vela na obidvoch stranach, tak len dr. zhikol, ze nie ze ma prestimuluje... 😀 Proste to tam dole vrelo. 😀 A to beriem len 1tab Cl.
Dnesny folik bol oproti minulemu mesiacu mensi, tak dufam, ze s....na do pondelka dorastie. 😠 Vtedy by mal mat 16mm a viac a tak uvidim.
Mam od lekara odporuceny New life pre tehu bez syntetik, ale za 3 mesiace som nebola schopna ist do konkretnej lekarne si ho zaopacit. 😅 V inych ho nemaju....

Je super, ze ti to zabralo a nemusela si brat nic ine okrem toho. 😉 Dufajme, ze vsetko pojde dobre a hcg bude pekne rast. 🙂

shaarka
9. okt 2009

aj ja som chodila na UTZ na 14.DC (stale som isla na nejaky druhy den plodneho hlienu, pokial si dobre pamatam)

a som strasne rada, irsina, ze si tehu, ale aj tak si nemyslim, ze to je femibionom 😀 😀 😀
pre mna je to placebo, ale dobre placebo! 😀

mireag
9. okt 2009

sofia, vela, vela, vela trpezlivosti.... 😀 😠
Dr. ma minule privital: vy ste jednach z tych trpezlivych, ze...? Ako dlho sa trapime? 😀

12dc mal minule 15mm, ale teraz 11dc - cca 1cm, ani ho nemeral, lebo videl, ze to nie je bohvieco... 😅

irsina83
9. okt 2009

no kocky to je jedno cim to bolo(femobionom 😀) ale je to taky zazrak pre mna...len aby to bolo ok.. na kazdeho funguje nieco ine...presne pred mesiacom a dvomi dnami mi povedal ze mam PCO tak vobec nechapem ako sa to stalo... uz len aby to bolo ok. v kazdom pripade dakujem vam za podporu.

mireag
9. okt 2009

irsi, dozrel folik a chvalabohu praskol, takze tak sa to stalo. 🙂
Mne dozrievali tiez a dokonca na 55dc mi kazal dr. znasilnit MM, 😀 ze co ak praskne, lebo mal peknych 2,3cm, no zial nic z toho. Jednoducho motyky strielajuuuu, v tom to bude. 😀

irsina83
9. okt 2009

jasne, dakujem este raz a drzim ti velmi palce.... vies ako som ti pisala ze mam tie krce tak mi dal dr duphaston. dufam ze mi prejdu a bude vsetko ok. som z toho zmetena a citam a hladam nejake info na nete ale kaslem na to lebo mi zacne sibat. dr. mi povedal ze ta tekutina co kazdy vidi na utz ako cierny flak v maternici tak ja ho mam mimo ale zase hovoril ze mam primerane velku sliznicu na tehu ale musel chvilu hladat ked ju nasiel...tak mam z toho obavy...

mireag
9. okt 2009

irisi, kasli nato. Nic nehladaj a zbytocne sa nestresuj. Dr. ta nemusel tiez hned vyplasit. S Duph. urcite nic nepokazis. 😉

irsina83
10. okt 2009

miri, snazim sa len to je tazke na to nemysliet... pobolieva ma podbrusko chvilami a aj krize tak stale som tam s myslienkami, zacala som si davat vacsi pozor.

mireag
12. okt 2009

Dobre ranko, babenky, ja dnes takto.
🙂
www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

Poobede UTZ, tak uvidim, ci bude nejaky pekny dominantos. 😎

katkaajurko
12. okt 2009

ahojte... mireag a ine priznaky ovu? som zvedava co ti povie ultrazvuk

ja sa morim s mojim cyklom...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

mne to pride ale tak-ze som pred ovulou - lebo som 13ty den od toho mojho 5dnoveho spinenia-neviem-ci som to nemala ratat ako mrchu vtedy - uvidim teraz podla dalsieho vyvoja...

mireag
12. okt 2009

katka, priznaky sa zmenili asi v tom, ze uz ma nepicha prave vajko, ale boli cele podbrusko. Ja to uz neberiem ani ako priznak, lebo mna boli brucho cely mesiac. 😀 Najprv od mrchy, potom od clostilu, potom zrejme od ovu a potom pred mrchou... 😀 😀 😀
Podla mojich vypoctov by mala byt ovu 15 alebo 16dc, alebo som sa prepocitala a nebude ziadna... 😅 😀
Musim odsledovat hlien. Uz som si dala tmave nohavicky, nech to mam jednoduchsie. 😀

No tvoj grafik vyzera zaujimavo... 😅 Ale mozno este ovu pride... 😉

katkaajurko
12. okt 2009

tak daj vediet...a ty beries aj clostyl? to sa ako berie?

ozaj a moze duphaston aj nejako uskodit..? napriklad-ked si ho da zena-co ma cyklus - druhu fazu viac-menej v poriadku a da si ho...?

ja ked mam egg - tak ho mam straaaaaasne vela na toaletaku ked sa utriem 😅 podla toho vzdy viem... ale teraz ma mozno klame...teraz uz je to divne... dnes urobim ovu testik a uvidim..

mireag
12. okt 2009

katka, ja beriem 5-9dc 1tab. clostilu - zatial zabera. Uvidime dnes... 😅
Duph. ti uskodit nemoze. Sluzi aj ako vyvolavacka MS. Vtedy sa berie 10 dni 2tab. denne. Ked ho doberies, do cca 3 dni ti pride mrcha.

Niekedy sa stane, ze pride ovu strasne neskoro, ale su pripady, ked jednoducho cakas a cakas s zrazu mas za sebou krasny 60 a viac dnovy anovulak. 😠
Je to na tebe. 😉 Duph. mozes teraz nasadit kedykolvek, ale dodrz tych 10dni. 🙂

katkaajurko
12. okt 2009

a ked chces len doplnit progesteron tak sa neberie ten duphaston dve tabletky desat dni? ja myslim-ze zajtra bude ovula a- ze od toho spinenia toto je novy cyklus..a to spinenie som mala ratat ako slabu mrchu po nevydarenom cykle..

no a ked zena berie ten duphaston tych 10 dni a otehotnie-to nevyvola mrchu ? taky drasticky pokles progesteronu?

mireag
12. okt 2009

Nie, nie... Duph. sa berie aj na udrzanie tehu. 🙂 Je dolezity prave kvoli tomu, aby si mala dostatok progesteronu.

katkaajurko
12. okt 2009

ja viem -ze sa berie aj na urdzanie-len ak dajme tomu zena ma jednu krabicku doma-da si po ovulke tu 10dnovu davku..potom prestane - (ale medzitym sa uhniezdilo-ale ona to este nevie) a nepokracuje v duphastone-nemoze to nieco poskodit?

hiva
autor
12. okt 2009

no tak toto by aj mna zaujimalo.....tiez ho planujem teraz nasadit na 10 dni po ovulke, nakolko mam lutealnu fazu iba 11 dni....ale tiez by ma zaujimalo, ci to neuskodi ked ho po 10 dnoch vysadim a budem nahodou tehu....sice teraz tak rozmyslam, ze ho nasadim po ovulke ale az tak 3 DPO, kym bude ovulka z grafu BT jednoznacna....a ked ho budem brat 10 dni, tak tym padom na 13 DPO, ked ho budem chciet vysadit by mal vyjst uz tehu test pozitivny, nie?.....takze ked vyjde, pokracujem s duphastonom, a ked nie, tak ho vysadim a pride mrcha....tak nie? 😅

mireag
12. okt 2009

Nie, nevadi. 🙂 Ak zistis, ze si tehu a je to nutne, dr. ti ho zase predpise. Plod sa uhniezduje prave vtedy, ked beries tych 10 dni. 🙂 Ale ked prave v tom case budes mat //, tak ho netreba ani vysadzovat a brat dalej. Ale to ti neradim, len pisem, ako by som to spravila ja.
😉 Ja teraz tiez budem brat od ovulky 10dni a potom nie, iba keby som si nasla //, tak budem pokracovat.
Pri PCO sa berie viacmenej automaticky. 🙂
Ale u teba sa PCO este nepotvrdilo, nie? Ale kedze si bola uz raz tehu a neudrzalo sa, tak ti ho dr. urcite predpise.

mireag
12. okt 2009

hiva, ano... 🙂

hiva
autor
12. okt 2009

dik mireag....vidim, ze ideme na to rovnako 😉 ....prave som poslala maila mojmu dokymu s otazkou, ci pri 11 dnovej LF si mam nasadit po ovulke duphaston a ak hej tak na ako dlho.....som zvedava, co mi odpise 😅

jancos
12. okt 2009

caute baby, ako sa mate? ja som v soku.
dnes som sa chystala na folikulometriu. rano bola teplota dost nizko, tak ani sa mi moc nechcelo a pred chvilkou som zistila, ze mi asi zacina ms a to som len 13.DC. volala som dr. a sestricka, ze to asi bude ovulacne krvacanie a dr. vravel, ze nech pridem, ze sa pozrie, ze mozno praskol folik, co tam dr. v piatok videl, a vravel ze nevie, ale ze je asi z predchadzajuceho cyklu. mal v piatok 23mm. co myslite, to mala byt akoze ovulka? lebo ak ano, tak ma porazi, cely vikend mi bolo divne, akoby na mna nieco liezlo, tak sme sa nesnazilkovali. a teraz zacinam citit brucho, tak neviem, ci si to nahovaram, alebo to je ms. kazdopadne idem na folikulom., tak sa snad mire uvidime, ale som z toho mimo. napiste, co myslite.

katkaajurko
12. okt 2009

ano ja som bola uz raz a neudrzalo sa...a zvyknem spinit v druhej polke cyklu... tak ja si ho nasadim-ked sa potvrdi ovulka.. na desat dni-a presne ako hiva pise - to uz by mali byt vidno dve ciarocky..a ak budu - budem s nim pokracovat a sucasne neodkladne navstivim dr-co ona na to... 🙂

jezis to je tak dobre-moct sa tu poradit...

ja mam zatial inak vela priznakov bliziacej sa ovu - egg... nizsie teploty..chut na MM 🙂 ... aj taky tlak v podbrusku... no snad sa nemylim 🙂 a uz pride 🙂 koonecne 🙂