Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

nelka33
13. mar 2013

@tatinka tak to mi je velmi luto ze sa to este stale nepodarilo ale musis verit ze raz sa to musi podarit...to si hovorievam ja ked ma chyti depka drzim ti palce nech ti to uz vinde

nelka33
13. mar 2013

@kitulka boze co by ja zato dala keby ze mas pravdu ale tesit sa zatial nebudem lebo sa bojim ze stoho zasa nic nebude a ano je silnejsi ten 13DPO tak uvidime ale este pockam.

nelka33
13. mar 2013

@romca05 tak mala som 5000jednotiek tak neviem ci to este moze byt pregnyl mam strach spravit dalsi test ze bude bieli.

zuziklc29
14. mar 2013

@zora256 ahoj moja,tak ja som vcera prisla z prace,dlho som tu nebola . . . . . . a hned prva cesta na gyndu . . . . . a zistili silny zapal mechura

zora256
14. mar 2013

@zuziklc29 Ahoj!Tak skoré uzdravenie prajem🙂A to ťa ani nebolel?Ja somr az mala aj som krv mala v moči a veľmi to bolelo pri vyprázdňovaní mechúra 😢

zuziklc29
15. mar 2013

@zora256 ja som iny pripad asi podla tohto vsetkeho . . . . . .a aby sa neplietlo este stale som nedostala cervenu

zora256
15. mar 2013

@zuziklc29 A lekár ťa nevyšetril sonom?Či si nebola u ženského ale urológa?Koľký máš dc?Aj mne mešká pre zmenu ale testy sú stále biele ☹ a to už mám dnes 43dc ale ak rátam od 12dc tak len 31dc keďže od 12dc som krvácala z cýst do 21dc,tak uvidím,či dôjde do budúceho výkendu.

kitulka
20. mar 2013

@nelka33 No ako Nelly? Podarilo sa?

ivicek333
21. mar 2013

Ahojte mohli by ste mi prosím bližšie opísať ako je to s tým otehotnením???ak sa nedá otehotnieť,čo všetko musím podstúpiť???všetky tu píšete všeličo okolo toho a mam z toho husiu kožu (z niektorých príspevkov)... ☹ 😨 A SAMOZREJME GRATUĽUJEM MAMIČKÁM 🙂 🙂 🙂

zuziklc29
22. mar 2013

@zora256 prepac ze sa ohlasujem az teraz ale nebola som na nete . . . . . . . .bola som na sone a mala som zvacsenu sliznicu a cystu co sa vytvara po ovulke . . . .ale mrcha este neprisla ani po vyvolavacke

bianka0111
24. mar 2013

Ahojte, snažila som sa prečítat si príspevky, je ich tu veru dost 🙂. Minulý týžden som išla k lekárovi s tým, že zrejme tretí mesiac čo sa sledujem nemám ovuláciu...išla som za ním na 15dc kedy by zrejme mala ovula prebiehat, a podla sona mi oznámil, že mám zrejme pravdu...lebo nevidí vobec nič čo by naznačovalo prebiehajucej ovule..Zobral mi krv na mulerov hormon a teraz čakám na výsledky, tiež mi hovoril, že sa možno jedná aj o syndorm PCO. moje prvé tehotenstvo nastalo po liečbe medocriptinom -...a druhé - neuspešné tehotenstvo tiež nastalo po liečbe medocriptinom..može byt, že som ani predtým nemávala ovuláciu? ze mi ju rozbehol medocriptin?? ze sa mi teraz síce nedarí, ale ked opat nasadíme medo tak sa to može podarit? alebo je to uplne o niečom inom? ☹

bianka0111
25. mar 2013

Ahojte, snažila som sa prečítat si príspevky, je ich tu veru dost emoticon. Minulý týžden som išla k lekárovi s tým, že zrejme tretí mesiac čo sa sledujem nemám ovuláciu...išla som za ním na 15dc kedy by zrejme mala ovula prebiehat, a podla sona mi oznámil, že mám zrejme pravdu...lebo nevidí vobec nič čo by naznačovalo prebiehajucej ovule..Zobral mi krv na mulerov hormon a teraz čakám na výsledky, tiež mi hovoril, že sa možno jedná aj o syndorm PCO. moje prvé tehotenstvo nastalo po liečbe medocriptinom -...a druhé - neuspešné tehotenstvo tiež nastalo po liečbe medocriptinom..može byt, že som ani predtým nemávala ovuláciu? ze mi ju rozbehol medocriptin?? ze sa mi teraz síce nedarí, ale ked opat nasadíme medo tak sa to može podarit? alebo je to uplne o niečom inom? poradte ak viete, dakujem

zdenin
25. mar 2013

Tak ja som sa tiez uspesne zaradila medzi mamicky...a to som sa uz vzdala a ahaho uz mam 4mesacnu babulku 😉 drzi vsetkym palceky aby vam to vsetky vyslo a vytuzene // a nasledne uspesne donosenie babatka bolo uz coskoro..

zdravy_zivot
25. mar 2013

Ahojte kočky. Vedel by mi niekto poradit? Mam PCO, za 5 rokov sa nam s partnerom nepodarilo babo, tak sme zasli do ISCARE. Boli sme vysetreni, teraz mam na 12 ty den cyklu ist lekarovi. Lekar chce aby sme sli do umeleho oplodnenia, ale to znamena vela hormonov a to ma desi. Mam totiz problemy s prsnikmi a pred niekolkymi rokmi ma operovali, mala som cystu, viem ze to bolo kvoli antikoncepcii co som brala. Teraz sa priatel obava, pretoze mam cysty na prsnikoch nech nejdem na hormonalnu liecbu, aj prsnikova lekarka nieje nadsena. Co mam ale robit? Je aj ina moznost? Vraj sa kedysi narezal vajecnik a dnu sa priamo strekli spermie. Je nejaka ina moznost ako hormonalna? Prosim poradte mi. Dakujem.

zdravy_zivot
25. mar 2013

Zabudla som dodat, ze som mala vzdy nepravidelny cyklus, lekar mi kazal pichnut vyvolavacku, nech odsleduje cyklus, ale menzes som dostala aj bez inekcie, len s 3 dnovym oneskorenim a to sa mi vzdy napravi ked pijem aloe vera. Akonahle prestanem, menzes mi vynecha aj na 2 mesiace. Preto sa aj teraz snazim bez chemie.

zuzka1.
26. mar 2013

Ahojte, len prispejem svojou skusenostou s pco.
4 roky sa snazime otehu, vymenila som 4 gynekologov, potom navsteva Iscare, chodimk petrovej, diagnoza pco, vysoky testosteron az moc, brala som euthyrox chvilu, pomohlo, protilatky proti mm spermiam -presli, nechapeme. ale chvalabohu, nadvahu som nemala, ale nasadila mi metformin 3x500mg, nasadila som si nizkoglykemicku stravu, schudla som 11kilov , zacala som cvicit, zacala brat inofolic, menzes sa upravil z 38Dc na 31DC, ovu mam pravidelne od januara 😵 😵 😵 potvrdenu uz 3 cykly po sebe, tak snad ten vytuzeny surodenenc pride coskoro.
😵 😵 😵 😵 😵
myslim, ze viac ako metformin a inofolic pomohlo stravovanie- presne urcene pre pco 😵 😵 😵 😵

terry658
26. mar 2013

Ahojte,potrebovala by som radu. Jasne ze mam PCO,naposledy som mala folikul 13mm preto mi doktor predpisal clostik a utrogestan.Pomohlo to niektorej z vas k dozretiu folikulu?

ali76
26. mar 2013

@terry658 ano, mne pomohol clostil na druhu zvysenu davku som aj otehotnela

terry658
26. mar 2013

@ali76 Aka je ta zvysena davka?

ali76
26. mar 2013

@terry658 najprv som brala jeden krat denne, a nebola ovulka , a druhy cyklus mi dal 2 x denne a uz bola ahned aj na prvu ovulkusa zadarilo, co sme boli radi, pretoze sme ca´kali 11 rokov

terry658
26. mar 2013

@ali76 Konecne nejaka povzbudzujuca sprava. Dakujem.

donatela
27. mar 2013

@zuzka1. Ahoj. Tiez mam PCO, tiez mam 1 dieta a radi by sme surodenca. Aktivne snazilkujeme cosi vyse roka, mame za sebou 2 neuspesne IUI. Teraz mame pauzu s IUI, cakam na vysledky daksich vysetreni. Chodim do ginfivu. Zaujala ma ta nizkoglykemicka dieta. Tiez sice nemam nadvahu, BMI index ukazkovy, tuky ziadne ale rada by somsa dozvedela viac o stravovani vhodnom pri PCO. Napises mi o tom, alebo das nejake tipy na stranky ci literaturu? Mozes aj do IP.
Inak tebe sa pekne podarilo vyregulovat ovulku a aj kilecka dat dole. Gratulujem a drzim palce, aby to prinieslo zelane ovocie🙂🙂

zuzka1.
27. mar 2013

@donatela dakujem, radila som sa s dr aj dia dr, potvrdilosa mi to kamoske , ktora ma pco,jedla a robila co mala a otehotnela do polroka, inak je modelka, takze chudnut nepotrebovala.
nic sladke, zaidne sladke vody, vysadit uplne cukry,jest vela masa, cottage, omelety, viac bielkove ako zltkove, vela zeleniny, minimum ovocia, ked tak doobeda.obmedzit kofein. vela pit.

donatela
27. mar 2013

@zuzka1. Dakujem za info. Tak vsetko robim,dodrziavam,len tie curkry... Sladkosti ako take nejem vobec,ani sladke vody nepijem vobec, len s dcerkou hodne pecieme a kolacikom potom neodolam. Dcerka ma bezlaktozovu dietu a tak jej nemozem dat a kupit hocico,tak pre nu vypekam z bezlaktozovych surovin a potom samozrejme zobnem aj ja... Skusim mat pevnu volu🙂
Tak diky a drzim palce!!!

zuzka1.
27. mar 2013

@donatela aj ja tebe, nech sa gulame coskoro.

11miuska11
27. mar 2013

@zora256 Ahoj Zorka, tak co hovoris na moj graf teraz? 🙂 Ty so mnou luskas tusim celu genezu mojho supercyklu 😀 ale mam pocit, ze som sa konecne dockala ovulky, po tych dnoch. Zajtra idem na sono, a verim silno, ze mi ovulku potvrdi . 🙂 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mmiuskaa/gra... Ty sa mas ako? Nejake novinky ? 🙂

11miuska11
27. mar 2013

@zdravy_zivot ahoj, a aky dlhy mas prirodzeny cyklus? Bez vyvolavaciek a podobnych zalezitosti, co ti upravuju cyklus? Merala si si niekedy BT?

zora256
27. mar 2013

@11miuska11 Ahoj!Tak ja sa moc ešte nevyznám,vtom ale iste ovu bola 🙂Tak držkám silno palčeky 🙂

zdravy_zivot
28. mar 2013

@11miuska11 normalny cyklus mam 30, 40 az 50 dni ako kedy. Teraz ked beriem aloe vera (ziadne lieky) tak som mala 31. Bazalnu teplotu si meriam druhy cyklus, tak uvidime, neviem este ci vobec mam ovulaciu. 4. aprila idem lekarovi, uvidime co povie, chce ma vidiet na 12 ty den.

11miuska11
28. mar 2013

@zdravy_zivot a aj si niekam znacis BT? posli grafik, ja ti poviem 🙂