Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
18. feb 2011

@tigi ono poplakanie pomoze... ja uz som plakala snad aj 100-krat....ale take nepomaha.... treba hlavu hore a bojovat az do konca 😉 🙂 ... drzim moc paste... neboj, vyjde to 😉

79zuzik
18. feb 2011

baby aj my sme 3 roky čakali na to, lebo medzitým som raz bola tehu, ale som potratila a o plakaní nehovorím. nebojte vyjde to len klud a pohodu aj keď sa mi to teraz ľahko hovorí. vyskúšajte všetko čo vás napadne, aj bylinky, šport - pri PCo sa to odporúča a hlavne relax

amarena
18. feb 2011

Ahojte babulky,
kolko noviniek tu mame. 🙂
@katkaajurko, jej, tak chlapec, gratulka.
@hiva, hivus, tak ten maj je uz isty. 😉
@ninan2, ahoj, a ty este nevies co cakas?
@slivocka, drzim palce u dr

U mna to vyzeta tak, ze ovu bola na 21 den. Keksik bol vzdy obden, tak dufam, ze sme to podchytili. Nasadila som dufik a teraz uz len cakat...

ninan2
18. feb 2011

@anksunamonka jasne, tie prirodne veci urcite neuskodia, takze za pokus to stoji. Ale pomaha to skor pri lahsich formach PCO, ako som mala ja... Vitaminy, hlavne listovku treba brat a ine vitaminy skupiny B, ktore celkovo pomahaju na plodnost. Ostatne staci brat az ked budes tehu. Nam sa podarilo uz za pol roka, ale merala som si BT a posledny cyklus robila aj ovulacne testy, takze som presne vedela kedy ma byt sex 🙂

irsina83
18. feb 2011

@hiva ja viem len ja budem asi taka hystericka matka a nechcem aby sa jej daco stalo, ked mala ona tak prudko s tou hlacickou vdzycky tak svihne a potom plackameee ☹ a mna to boli aj za malu ☹ od vtedy ako lozime je mala ako sidlo neposedne...len by lozila a vymyslala...a dnes je to katastrofa..odd pol siestej plac a plac aj dodobeda kebu tu nebola kamoska tak ani nenavarim..dnes je nejaky blby den...pocasie ci co...

irsina83
18. feb 2011

@ninan2 ahoj, uz mas krasne tt, aj ja som chcela clapceka Alana 😵 😵 nezvycajne meno ale pekne 😵

tigi
18. feb 2011

@hiva ono ked ti doktor povie ze sanca u vas na prirodzene otehotnenie je takmer nulova, myslim ze ziadna zena by sa slzam neubranila. treba sa vyplakat a preniest sa cez to, aby mohlo zase prist odhodlanie a chut skusat dalej co sa da. tuzba po babatku ma neskutocnu silu a je hnacim motorom pre "beh na dlhe trate". ale ved tu to ani pisat nemusim, vy to poznate. 😉 takze este nic nevzdavam, ide sa dalej. 😉 🙂

ninan2
18. feb 2011

@irsina83 diky 🙂 No ja som velka fanynka serialu MASH a Alana Aldu, taktiez mam rada Woodyho Allena a Alana Rickamana (prof. Snape z Harryho Pottera), a kedze sa mi to meno aj paci, tak nebolo o com, a partner tiez suhlasil 😀

irsina83
18. feb 2011

@ninan2 vidis takto som si to nikdy do suvisu nedala, ja som si ho vybrala z nasho slovenskeho kalendara, teraz, tusim 8. februara mal meniny 😀

ninan2
18. feb 2011

@irsina83 az 8. marca 🙂 Pre dievca sa mi Alanka az tak nepaci, ale pozeram ze ty mas Elinku, to je dost podobne, ako je to v kalendari? 🙂

amarena
18. feb 2011

@ninan2, tak som sa dovtipila, ze chlapca. Pozerala som sa do tvojho pasu, ale tam som nic nevidela. MASH je super a Alan Alda tiez. 🙂

ninan2
18. feb 2011

@amarena Ahoj, neee, pohlavie este nevieme 🙂 Dufam ze 9.3. na morfe sa dozvieme. Myslim ze to bude chlapec, ale radsej by som asi chcela dievca 😀

amarena
18. feb 2011

@ninan2, aha, ok. 😕 Liliana je tiez velmi pekne meno. 😵

ninan2
18. feb 2011

@amarena diky 🙂 Dievcenske sme veru dlho vyberali a este sa to moze aj zmenit... paci sa mi, ze ma v mene vsetky pismena z mena Alan 😀

chlpacik
18. feb 2011

@ninan2 Liliana sa mi paci, aj Liana krasne. Ale ako chlapcenske ja neviem preco, ale ten Samuel, sice otrepane ale stale vyhrava a Richard. heh ale ja taketo veci budem riesit azzzzzzzzzzzzzzz........................nedohladne....

ninan2
18. feb 2011

@chlpacik no to su tiez pekne chlapcenske mena 🙂 A nezufaj, urcite to budes v dohladnej dobe tiez riesit!!!

chlpacik
18. feb 2011

@ninan2 ak nie, budem reklamovat u Teba? 😀

ninan2
18. feb 2011

@chlpacik no, asi u pana Boha radsej 🙂 🙂

irsina83
18. feb 2011

@ninan2 Elinka ma meniny 24.maja...to meno sa mi pacilo uz roky pred tym ako som zostala tehu. je pekne a jednoduche 🙂 moja teta je Liliana 😀 krasne meno 😀

ninan2
19. feb 2011

@irsina83 hehe tak to som sa potom dobre trafila do Tvojho vkusu 😀

irsina83
19. feb 2011

@ninan2 ale uplne 😀 tak pacia sa mi aj ine mena ale chlapcenskych je menej co sa mi paci 😉

kaaaty
19. feb 2011

@zuzana151 ahoj....super tak uz mate naplanovany postup 🙂 ...a u koho ste boli v Iscare

carolla
19. feb 2011

ahojte,
ja som sa o PCO dozvedla len pred týždňom a lekár mi to povedal tak ako by sa nič nedialo. Hovoril mi o cukrovke a tak. Zlakla som sa. Neviem čo mám čakať. S priateľom veľmi chceme mať bábätko, ale až po svadbe a tú máme 7. mája tento rok. Mám strach. Naozaj je také veľké riziko že neotehotniem????

kaaaty
19. feb 2011

@carolla ahoj no PCO mam aj ja vela ostatnych zien...je pri tom tazsie otehotniet 😒 ale nie je to nemozne...su tu baby ktore maju PCO a otehotniet sa im podarilo v spalni...co sa tyka tej cukrovky je na to vysetrenie inzulinova rezistencia...kde ti zistia ci vajecnikom v ich cinnosti nebrani inzulin....podla mna je dobre ked zena vie kde je problem a riesi to s lekarom....nemaj strach otehotnies.... 🙂

katkaajurko
19. feb 2011

s PCO sa da..niekedy lahucko,niekedy je potreba cely sled vysetreni a najst kde je problem a skusat...v konecnom dosledku je tu pre nas IVFko...ak sa to nepodari niektorou z metod

amarena
20. feb 2011

Caves vsetky, krasnu nedelu prajem,
ako sa vam dari? Neviete nahodou ako dopadla @mili78? Ja dufam, ze ok a coskoro sa ozve.

amarena
20. feb 2011

Este som sa chcela spytat. Mok dr mi naordinoval duphaston od 11DC do 24DC 2x1 tabletku. Ja som to tak nespravila a nasadila som ho po ovu, ktora bola az 21DC. Myslite si, ze ho mam teraz brat tak dlho, az tych 13 dni, ci kolko to vychadza?

hiva
autor
20. feb 2011

@amarena iba 10 dni ho ber.... potom otestuj, a ak budu 2 palicky, tak ber dalej 😉 ... drzim moc palce 😉

@milli78 teraz asi iba caka, ci sa 2 chrustikovia udrzia 🙂 ... moc moc drzim prsty 🙂

alcinka
20. feb 2011

Dnes jsem byla u Dr., jsem 12.DC a rekl mi, ze vidi na ultrazvuku 2 folikuly, jako by jeden nepraskl. Rikala jsem mu, ze mam posledni dobou slabou MS-jen 2 dny a zda je vse v poradku, ze chci za rok byt tehu a rekl, ze je to normalni. Mate s tim nekdo zkusenosti?Ptam se, jelikoz mam strach, aby pozdeji bylo vse ok a rikam si, zda nebudu lepsi jit jeste k jinemu Dr.

amarena
20. feb 2011

@hiva, dakujem. Urcite budem testovat, to sa poznam, ze nevydrzim. 🙂 Ale tie dve // na teste mi pripadaju ako sci-fi. 😔