Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
1. feb 2014

@9adka9 ja som bola tiez v decembri na prefuku a drillingu a predtsav si tiez som dostala mrchu sama od seba. meskala cca 11 dni ale slot o bez agolutinu, uvidime co bude tento mesiac..........aj ked by som sa potrsila keby uz neprisla vobec,a le nie kvoli PCO,a le tehu, no po ultrazvuku je jasne, ze plodne nic nebudu, cize.......

9adka9
2. feb 2014

@evkag .....ja som to mala vseliake na poslednom sone,mala som aj 5 cm cystu na vajecniku, doki vravel, ze to je nasledkom operacie, a ze by sa mala po ms stratit, idem na kontrolu teraz vo stvrtok tak uvidim..... tak tento mesiac sme z mrchou skoncili a nabuduce uz \\ ...takze pozitivne myslenie a santenie v posteli... 😀 ....

evkag
2. feb 2014

@9adka9 ja mam vsetko ciste, vajcovody som mala priechodne, uvidim teda co bude tento mesiac,a le folikuly som nemala ziadne ☹

casperka1980
4. feb 2014

ahojte, robili Vám už postkojtálny test? máte s tým niektorá skúsenosť?
Manžel bol na spg a tam mu vravel dr. že máme prísť k nemu..(urológ).. nemal by to robiť gynekológ???..
dajte nejaké info... VĎAKA
🙂

evkag
4. feb 2014

@casperka1980 to je co za vysetrenie?????? MOzno nam to robili,a le nepoznam to podla nazvu......

barbija
5. feb 2014

Ahojte dámy, som tu nová, tak neviem este co a ako..

Dnes mi moj doktor povedal, že aj ja mám polycystické vaječníky... Odporučil mi antikoncepciu na zastavenie tvorby tých cystiťčiek.. šak asi viete o čom hovorím... ale viac mi nepovedal ani nič... ja ale antikoncepciu brať nechcem... mám na to svoj názor.. ale ak mi to odporučil môj doktor, asi by som ju mala brať. Č o si o tom myslíte? ďakujeeeem

luciper
5. feb 2014

Všechny moc zdravím, chci se s vámi podělit o moji zkušenost... Před skoro 7 lety mi doktorka oznamila, že mám PCO, určitě s touto diagnozou mate svoji zkusenost. Po 2 letech snazeni jsem otehotnela, ale vysledek byl, ze to bylo zamlkle. Predtim jsem byla s manzelem u nej doma v Alziru a tam jsem sla k lecitelce a ta, ze mi pomuze telo procistit. Kdyz prisla MS, myslela jsem, ze rodim, jake jsem mela bolesti... No a pak jsem otehotnela, ale to tedy neklaplo a po 6 nedeli jsem otehotnela znovu a nyni mam syna 4,5 let. Kdyz jsem chtela 2 dite, tak jsem zacala brat produkty na procisteni tela. Muj cyklus byl vzdy tech 80 dni, no ja po mesici mela cyklus 33 a otehotnela jsem. Nyni mam 16 mesicni holcicku. Jeste v dobe kdy jsem kojila, tak jsem chtela zhubnout, zacala jsem uzivat produkty od moji kamaradky, ktera me taky informovala o tom, ze tyto produkty telo krasne procistuji a detoxikuji. Vse je na prirodni bazi takze nevadi ani v tehu ani u kojeni. Moje telo bylo tak zanesene, ja mam cystu na mozku, v krku, na vajecnikach...snad vsude. Cysty jsou usazena necistota v tele. Tak nejen ze jsem dostla MS uz pri kojeni, ale muj cyklus je 29 dni a ja jsem se tak procistila, ze jsem mela po tydnu 2,5 kg dole... Moje telo konecne funguje jak ma a ja taky poznam ovu, pobolivaji me vajecniky, to jsem nikdy predtim neznala 😀

casperka1980
5. feb 2014

@evkag ide o nebolestivé gynekologické vyšetrenie, pri ktorom je žene odobraná vzorka cervikálneho hlienu. Test sa robí 6-8 hodín po nechránenom pohlavnom styku, hodnotí sa schopnosť spermií preniknúť z ejakulátu do cervikálneho hlienu a ich prežívanie v tomto prostredí.
Postkoitálny test sa robí v období ovulácie, kedy je materničný hlien najlepšie preniknuteľný pre spermie. Pred vyšetrením je doporučené dodržať 3 dennú pohlavnú abstinenciu, aby bola kvalita spermií optimálna a aby v cervikálnom hliene neboli prítomné spermie z prechádzajúceho pohlavného styku.

to som našla na nete.. 😀 , ale mne to bude robiť urológ... a nemusí to byť v čase ovulácie... tak fakt tomu potom nerozumiem, ked jedny píšu tak, a dr. káže ináč... ideme na to budúci piatok.. tak dám potom nejaké info....

evkag
6. feb 2014

@casperka1980 hmmm zaujimave, uz poznam tolko veci v ramco otehotneneia, ze mozem ist studovat za lekarku! Mne zatial takeho vysetrenie nehrozi, kedze ovulka nikde..... 😖

a1211
6. feb 2014

Ahoj holky, můžu se Vás zeptat jakou léčbu Vám navrhy v CAR. Dnes jsem byla na první konzultaci v car a mám potrvrzené pco a malou dělohu - myslela jsem, že mě rovnou pošlou na IVF, ale jsem smutná. Dr. mi řekla, že to nemá cenu a že musím napřed podstoupit léčbu, kterou odhaduje tak na rok a půl a pak až možná, že IVF, ale prý nic nezaručuje. Napsala mi estrofen., a duphaston.,a metformin. Také Vás napřed v car tak dlouho léčili? Nerada bych do sebe rok cpala léky, aby mi řekli, že IVF nepůjde

evkag
7. feb 2014

No zienky a je pos nazeni 😠 manzel prisiel vcera od androloga s vysledkom ze ma nejaku bakteriu a stafilokoka a tym ze to ma on, tak to musim mat ja ja! Zaujimave je, ze ani ja, ani manzel nemame ziadne priznaky ani mikozy ani nicoho a ani sme nikdy v zivote nemali ziaden poroblem........ Obaja sme dostali ANTIBIOTIKA na 20 DNI !!!!!!!!!!! Pocas tejto dorby nesmieme mat pohlavny styk ani masturbacia, proste nic a potom mozme mat sex ale chraneny a po troch mesiacich na opakovany spermiogram! Ja uz tomu nerozumiem! Ked sa dari, tak sa dari........cize najblizsie 4 dni tehotna nebudem, nesmiem ani clostil ani nic......PORAZI MA

casperka1980
7. feb 2014

@evkag to mi je fakt lúto.. tiež sme s manželom museli brať atb na 3 týždne, nejaké silné.. ale fakt nepamätám či sme museli potom čakať až tri mesiace..

evkag
7. feb 2014

@casperka1980 hmmm tak ako po tych antibiotikach sa bude cakat tri mesiace lebo to je doba kym sa vytvoria nove spermie, cize znova to vsetko vysetria ci to bude o.k, po tych tabletkach pojde znova na odbery a mozno ked to uz nebude mat a teda ani ja nie tak mozno uz nam povolia, kto vie......ale je to akoze uplne odveci. Do teraz z kazdej strany sex, sex,sex a zrazu stop na 2O dni 🙂

barbara6655
8. feb 2014

@barbija Antikoncepciu urcite nie! Mojej naj kamoske sa to po antike zhorsilo. Sama mam PCO ale antiku som odmietla.brala som len Inofolic a upravila sa mi menstruacia a otehotnela som 🙂 Urcite sa nedaj nahovorit.

casperka1980
9. feb 2014

@barbara6655 ahoj a ako dlho si užívala inofolic? a ako dlho ste sa snažili?

barbara6655
9. feb 2014

@casperka1980 Ahoj.Snazili sme rok a pol(mozno viac) potom som zacala brat Inofolic a do mesiaca a pol sa zadarilo😊

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adulka1981
11. feb 2014

@evkag ahoj, môžem sa ťa opýtať? Ja mám tiež odporučený drilling a prefuky, mohla by si mi k tomu povedať niečo viac? Koľko si bola v nemocnici, ako dlho si bola PN a je to nejako dosť bolestivé? Vieš, nejaké podrobnosti. ďakujeeeeeeeeeeem moc

epa105
11. feb 2014

no dievčatá ja prvý mesiac s inofolicom uz mi nejak mrska meska od 7dmeho ( co som mala na hodinky presne ) a zajtra rano idem na testik .. tak som zvedava co bude ....drzte palec 😉 😠

evkag
12. feb 2014

@adulka1981 ahoj samozrejme ti poviem co viem. V nemocnici som bola jednu noc, operovali ma 18.12 na obed a pustili domov 19.12 tiez na obed. Je to cca 20 min. zakrok, ktory lekari povazuju za vysetrenie........mne to robili laparoskopicky. Na PN som nebola vobec, kedze som ucitelka a zacala potom pre nas POVINNA vianocna dovolenka. No po pravde vo stvrtok ma pustili domov a v sobotu som pomahala piect kolace.....cca za tyzden po vybrati stehov som uz bola uplne fit. Nemala som ziadne zvracania, ziadne bolesti, kvalitne ma napichali 🙂
Strasne som sa bala,a le bolo to vazne v pohode. Samozrejme, nebudes behat ako lan na druhy den,a le ja som si este aj vysetrenia u undokrinologicky vybavila pred prepustenim.......NEMAS SA COHO BAT

epa105
12. feb 2014

noo dievčatá čiže ráno testík a dve // su tam ... 😀 .... pondelok objednana dokimu na potvrdenie

casperka1980
12. feb 2014

@epa105 gratulujem... a ako dlho ste sa predtým sanžili?

casperka1980
12. feb 2014

@evkag a kde si bola operovaná?

evkag
12. feb 2014

@casperka1980 v Kosiciach v novej nemocnici. Nemozem povedat pol slova ani na personal ani na lekarov. Sice som tam bola len jednu noc, ale ked som zazvonila, hned prisli sestricky, pomohli kde sa dalo......

epa105
12. feb 2014

@casperka1980

no my sme sa snazili ok augusta ... predtym som brala tiez inofolic pol roka potom som prestala od augusta .... a teraz mi doktor naordinoval nech zasa zacnem brat kedze mi na folikulometrii povedal ze mi nedorasta a v 15 DC som mala najvecsi folikul 1,3 ( cize maaalickyyy kedze dorasta do 2 - 2,5 ) a aj tak sa tusim podarilo ... no pondelok idem dokimu tak dufam ze je to tak ako ma 🙂

casperka1980
12. feb 2014

@evkag a to si tam bola aj na konzultácie? či len na operáciu? a mala si aj vybratého lekára? ja som z blízkeho okolia Prešova, tak preto sa pýtam. Do KE to mám trošku dalej..

spikella
12. feb 2014

@a1211 Ahoj já mám též PCO,,metformin jsem zkoušela jen kvůli IUI...ale pro ivf to podle mě smysl nemá...
holky s PCO totiž na stimulaci reagují dost rychle,,,
asi bych to zkonzultovala i jinde....
nevidím žádnou výhru v umělém dopování hormony,,,ve finále jich při stumulaci IVF do sebe nahrneš až moc...

adulka1981
12. feb 2014

@evkag super, to si ma veľmi potešila. Tebe robili aj drilling a aj prefuky, že? A nemala si potom bolesti brucha? Ja mám tie vaječníky nič moc, maternicu super, menzes pravideľný, ovulku podľa meraní bazálnej teploty ideálnu, hlien tiež v pohode...nie som chlpatá, tlstá, nevymecháva mi menzes....takže celému tomu nerozumiem. Klopem, aby sa mi nič nepridružilo...

evkag
12. feb 2014

@adulka1981 ale ked mas vsetko o.k tak to budu tie zanesene vajcovody,a lebo psychika......uvidis ze ti to pomoze a ak nie, apson budes mst istotu ze v tomto to nieje.

evkag
12. feb 2014

@casperka1980 ja som z Michaloviec, cize to mam viac ako 60 km......presov je oproti mne na skok 🙂 mala som svojho lekara, sla som na vysetrenie do KE ci mi povedia nieco ine v KE ako u nas a samozrejme mi hned stanovil diagnozu.......Tento lekar nam hned dal papeire na spermiogram aj mne na zakrok, uz som len sla s papierom na konziliarku k primarovi a stanovili termin operacie........