Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
8. dec 2010

@chlpacik a úplný gól by bol, keby si sa volala Eva 🙂 Tomu by sa potom hovorilo pomsta rodičov 😀

ninan2
8. dec 2010

@erickaa haha, dobre 😀

chlpacik
8. dec 2010

@erickaa css, si rob srandu. Keď Ti poviem, že sa o tom uvažovalo, tak sa asi zošuľas od smiechu, ale nebolo od toho teda ďaleko, aby sa mi takto pomstili 😀 😀 😀

@ninan2 vsak to katastrofa, preto by som svadbu v zime mať nemohla, ale predstava kraasna...
no takže až budete večeriať na Vianoce tak 17.30 som už na svete 😀 😀 😀

erickaa
8. dec 2010

@chlpacik moja skoro svokra sa narodila 22.12. a volá sa Eva. Takže všetko má odbavené behom 2 dní, chúďatko. Skoro si aj ty tak dopadla 😀 Budem na teba myslieť na vianoce..tak to vychádza, že medzi kaprom a ešte jedným kaprom 🙂

amarena
8. dec 2010

Ahojte, 🙂
ja nejako nestiham pisat. V praci je roboty ako na kostole. Dnes som si bola dat vybrat znamienka, nebolelo to, ale som rada, ze to mam za sebou. Este o tyzden vyber stehov a hotovo. Mam pocit, ze som stale u lekarov.

@erickaa, ja som mala svadbu v septembri a obrad bol vonku. Nastastie nam super vyslo pocasie, nebolo ani velmi teplo, ani zima, tak prijemne. Kamoske sa to tak pacilo, ze o rok mala svadbu podobnu tej nasej. 😉 Dnes uz mas vela moznosti, takze si mozes vyberat. Niekedy to moze byt aj na skodu, ked si predstavim kolko siat som videla kym som si vybrala...az mi z toho sibalo. 😀

amarena
8. dec 2010

@chlpacik, a co tak na jar, naprilad taky april. Dufam, ze tam zas nemate nejake meniny. 😀

amarena
8. dec 2010

@ninan2, ani my sme nemali vela ludi. Dokopy nas bolo 32. 😉

erickaa
8. dec 2010

@amarena mne už z toho tiež šibe a to plánujem iba tretí deň. A zistila som, že som ešte vôbec na nič neprišla! 😝 Ale už som videla asi 1000 rôznych stránok.. 😖 Pomooooc..som stratená ako Alenka v ríši divov 😢 Zatiaľ som na dátume 3.12.2011. - naše piate výročie. Či hovadina?
By som išla aj na stránku mojasvadba, ale akurát, že nefunguje až do piatku..
A aby som moc neodbočovala od témy..som trochu prechladnutá a keď kašlem, tááák ma bolí maternica 😲 😲 😲 To už čo je??? 😀

amarena
8. dec 2010

@erickaa a toho 3.12 to vychadza na sobotu? Ak to teda samozrejme nechcete mat iny den v tydni.
Boli ta pri kaslani maternica? Fiha...a nechodis aj castejsie cikat?

hiva
autor
8. dec 2010

@erickaa ...my sme mali tiez medzi 70 - 80 ludi.....kedze ja som najmladsia zo sesternic, a kazdej z nich som bola na svadbe, tak som ich aj ja hcela mat na mojej svadbe....akurat ze uz aj ich manzela aj deti....takze sa to cele nejak nazbieralo 🙂 .... a s kamosmi sme to vyriesili tak, ze prisli az okolo 21:00 a zostali az do rana 🙂... cize prvu ani druhu veceru nemali, ale potom uz boli nonstop svedske stoly, a tak hladni neboli 🙂 🙂 🙂

my sme sa dohodli na february, lebo sme chceli mat svadbu na snehu.....podla mna by to boli krasne fotky.....ale nakoniec to dopadlo tak, ze ten rok bola zima hodne tepla, takze sme mali 10 stupnov a jarne pocasie.... miestami uz aj jarne kvietky kvitli 😒 ....ale tak aj tak dobre, aspon sme moc nevymrzli 😀 😀 😀

a tiez aby som moc nebocila od temy, dnes som sa objednala na vysetrenie naspat k mojmu gyndosovi.....idem tam v pondelok.....akurat budem 12 DC tak aspon kukneme, ako su na tom moje vajecniky 🙂 ...a skusim sa ho popytat na metformin 🙂....ale myslim, ze mi povie nech si dam teraz 2-3 mesiace oddych a potom asi dalsie IVF-ko 🙂... ale tak mozno ma aj nejakym zaujimavym navrhom prekvapi 😀

erickaa
8. dec 2010

@amarena hej, to je sobota akurát 🙂 Teraz som prechladnutá, pijem veľa čajov, tak chodím častejšie cikať, ale zasa asi tak primerane. Tehotná nie som určite, dnes som si robila test a bolo tam holé nič. 😖

@hiva Ja som rozhodnutá skúsiť jedného doktora, lebo moja dr. napriek tomu, že mi robí IUI jednu za druhou mi ešte nerobila hormonálny profil. Aj keď tvrdila, že určite áno a keď mala moju kartu doniesť do caru, tak ju zabudla..a to som jej ešte aj volala na mobil, nech nezabudne. Lebo priamo v car mi ešte žiadne vyšetrenie nerobila! Tak skúsim tohoto doktora, snáď bude lepší 😕 😕 😕
Na ten metformín sa určite opýtaj..ja som sa pýtala a mne ho neodporučila 😖 Možno nový gyndoš bude mať iný názor..hmmm 😅

Inak s tým počasím to je veľmi nevyspytateľné, nikto ti nezaručí, či bude-nebude sneh. Je to taká lotéria. Teraz napríklad bol, ale minulý rok ani chýru, ani slychu..Ale takisto ti v lete nikto nezaručí, či nebude pršať, fúkať vietor a čojaviem čo sa ešte môže prihodiť. Mne sa páči ten nápad..oheň v nejakom krbe, a tá "ľadová" výzdoba. A samozrejme fontána s horúcou čokoládou a varené vínko..okrem tradičných vecí samozrejme 😀

chlpacik
8. dec 2010

@amarena moja, aka telepatia, ak sa stihne(co velmi pochybujem)vybavit jedna zalezitost, tak sa planovalo 23.4. a jasne, vsetko so vsetkym suvisí, tento den bude totiž 7rokov, co sme sa zoznamili 😀 😀 😀

chlpacik
8. dec 2010

@erickaa moj buduci svokor sa narodil 3.12. 🙂)))))))))))))))len tak na margo datumov...

hiva
autor
8. dec 2010

@chlpacik tak na margo datumov, aj moja svokra sa narodila 23.12. ... a tento rok bude mat akurat 70-tku, takze budeme oslavovat dvojnasobne 😀 😀 😀

a inak ten 23. april by bol super na svadbu.....to by som kludne mohla prist ta fotit.....to ak budem tak iba velmi cerstva tehula 😀 😀 😀

@erickaa ....je fakt dobre skusit ineho lekara.....fakt nechapem tvoje doktorku.....3 IUI a ziadny hormonalny profil????....to na zaklade coho ti potom nasadila clostly??? ......fakt skus ineho doktora.....a koho si si nakoniec vybrala? ...nejaky sukromnik alebo doktor v centre?

ondre
8. dec 2010

@aduskatt vcera som sla na injekciu,tak som sa uz neukazala.tak mozno som ta aj stretla ked som isla z injekcii. ha. 😀

amarena
8. dec 2010

@chlpacik 🙂
tak ti prajem nech sa ta zalezitost stihne dovtedy vybavit. 😵

aduskatt
8. dec 2010

@ondre ahaa, no, vcera som isla 7,45 rano s malym

chlpacik
8. dec 2010

@amarena 😉dakujem
@hiva beriem na vedomie 😉, ale fakt neviem ci sa to stihne, ale taky maly otaznicek si tam mozes dat 😉 ...
Pekny vecer babulky ...

ondre
8. dec 2010

@aduskatt no ja som u skoncila s injekciami takze to uz neviem. zajtra mam OPU. ufff nervi mam jak pes

chlpacik
9. dec 2010

Caute babule, zajtra sa idem objednat do centra, tak dufam, ze som zvolila správny vyber. Keď človek to zisti až keď tam bude, no dufam, ze neolutujem voľbu... Som myslela, že mi lekarka ešte navrhne Clostik, ale houby, tak už nato kaslem, idem do centra. Ovulka neprebieha, 12DC a folik 0,8 ☹...
Inak čo mi preplaca poistovna a co sa hradí??? Vie niektorá poradiť? Nech som v obraze. Pekny večer...

hiva
autor
9. dec 2010

@chlpacik poistovna preplaca vlastne vsetky vysetrenia v centre.....jedine keby si uz isla na samotny zakrok, tak IUI si platis sama (ale to je cca 50-100 Eur)....pri IVF poistovna plati zakrok ale ty doplacas za lieky a za dalsie doplnujuce zakroky 😉....inak bezne vysetrenia, ako ultrazvuk, odber krvi a podobne mas vsetko cez poistovnu 😉....tak sa zajtra drz 😉 🙂

chlpacik
9. dec 2010

@hiva ok, dakujem. V KE su dve centra, oba chvalia, tak to rozhodnutie bolo tazke, baby tu na fore pisali ze platili nej.600-900E, to predpokladam boli za lieky, alebo? Lebo ja v tom mam chaos. Dufam, ze mi najprv navrhnu clostik a tak. Zajtra sa len objednat idem, uz to nechcem odkladať, lebo tak sa babatka nedockam...

hiva
autor
9. dec 2010

@chlpacik ....mna to cele vyslo na 550 Eciek....450 lieky a 100 poplatok centru za dodatocne sluzby....ale plati sa este aj za predlzenu kultivaciu, za ICSI - to je napichavanie vajicok spermijkami....plus mrazenie......takze to zavisi pripad od pripadu

chlpacik
9. dec 2010

@hiva ale to pri samotnom IVF, ze??? no tak daleko este nie som. Ale to je strasne, ze kolko si partneri vytrpia, zaplatia a ešte to nemusi vyjst 😒 😒 😒 ... no žeby na západe to vyšlo lacnejšie??? Ancijáša 😀
O.K. ďakujem Hivuška...

aduskatt
9. dec 2010

@ondre neboj, to zvladnes 🙂

ondre
9. dec 2010

@chlpacik Ahoj ano je to vela. ja som po OPU a platila som za lieky 450,dneska 315 lebo ideme na ISCI a ked chces vacsiu uspesnost tak treba si zaplatit aj genetiku a ta je dost draha.

ondre
9. dec 2010

@aduskatt no uz mam po tom. hypak hes hes. no je tam,len dufam ze to nepokasle. 😒 akosik skoro si tu?

erickaa
9. dec 2010

@hiva fakt, ona mi nerobila HP..aj keď mi tvrdila, že určite áno (ale papiere nemala samozrejme pri sebe)..ale čo si ja pamatám..tak od marca mi brala krv iba dva krát. A obidvakrát mi stanovovala iba hladinu hcg (meškali mi 3 týždne)..prvý krát som ju mala hraničnú, tak preto ešte raz. A vtedy o žiadnom hormonálnom profile reč nepadla. A určite sa to ani nerobí pri hcg štandardne. A potom mi brali krv iba v car a to tiež iba po IUI na hcg. TAkže? 😕 😕 😕 Lebo som sa jej pýtala, že či nemám ísť dať si vyšetriť štítku, a ona, že HP mám v poriadku... 😠 😠 😠

Idem zmeniť celé centrum, kde mám doktorov..teraz som v Procare, ale chcem ísť do Medissima. Je tam ževraj super gyndoš a je tam rovno aj reprodukčná endokrinologia spojená s diabetologiou. Tak preto. Ináč je to tam strašne drahé, preto ešte váham..ale aspoň na rok to tam skúsim 😅 😅 😅 A možno si tam dám urobiť aj laparku, lebo sa mi ešte nechce do IVF. 😝

aduskatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninan2
9. dec 2010

Ahojte baby, tak mam skvele spravy! Som bola dnes u doktora, a vsetko je OK!
Podla ovulky a UTZ som 6+2, podla MS 6+6. Kazdopadne ze to bude ratat podla MS, a teda termin je 29.7.
Uz bolo aj srdiecko! Dal mi aj fotku a hned vystavil tehotensku knizku - to som bola prekvapena, necakala som ju este... Ale povedal, ze to najhorsie uz mam za sebou, dolezite je ze je srdiecko a uz by sa nic nemalo stat...
Takze super, skvely pocit to je . Najblizsie tam idem medzi sviatkami, na 1. poradnu.
Dufam ze vam sa tiez vsetkym dari! 🙂