Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

amarena
21. dec 2010

@chlpacik, fiha, tak to ta caka dost vysetreni. Ja budem musiet asi tiez nejake absolvovat...Som zvedava co nam rok 2011 prinesie, dufam, ze to co si vsetky zelame. 😵

@ondre, bohuzial v tomto ti ja neviem poradit. 😕

slivocka
22. dec 2010

Ahojte dievčata, ako sa mate ? Ja dnes idem na folikulometriu 11DC tak som zvedava čo tento mesiac clostik. Inak som objednala aj seba aj manželíka na január na spermiogram a urobia nam aj testy na reprodukčnu imunologiu či nemame nahodou nejake protilatky v tele. Tak sa velmi vytešujem že aspon niekde sa pohneme. Prajem všetkým krasne sviatky a čo najskôr // 😉

gretta
22. dec 2010

Potřebuju slyšet něco pozitivního.. ☹ byla jsem u dr. a ten mi řekl, že jakmile doberu metformin a teď druhou dávku clostilbegytu nedá se nic dělat. Jen čekat jestli se to podaří. Říkám si, co jsem komu provedla, proč jsou kolem holky zdravé, kterým se stačí o chlapa jen otřít a jsou okmažitě v tom a proč jsou holky jako my..? Nevím jestli mám trpělivost čekat, čekat , čekat a ani při tom nevědět jak dlouho. Další týdny, měsíce, roky !!! Brr,.. 😢 Nevím jak si to mám vyhnat z hlavy, myslela jsem si, že jsem ok, že to prostě jednou příjde. Ale bylo to s vědomím, že se pro to něco dělá. Od zítra beru druhou dávku clostilbegytu 3x denně, od 3. - 7. DC. Minule mi dr. řekl, že levý vaječník na clostil. zareagoval. Tak mám poslední maličkou naději, že by mi mohl pomoct... ☹ Holky, máte nějakou radu jak z toho ven, jak na to nemyslet.. ???

bambi9
22. dec 2010

@gretta ako dlho beries metformin? ak ta to povzbudi ja som otehotnela po vysadeni clostilu, brala som len metformin 😉 mala som vela nakopenych problemov a tak som potrebovala vypnut a to sa mi podarilo na dovolenke prec od vsetkeho.... tam som aj otehotnela... 🙂 isla som tam vlastne nacerpat nove sily a vratili sme sa traja 😎 clostil som brala 6mes, a metformin 3mes.

a este chcem dodat, ze ten mesiac som mala na folikulometrii nie moc velky folik, tak som bola smutna..ale on dorastol a bolo to to spravne vajicko 🙂

ninan2
22. dec 2010

@amarena Ahoj, ci je stale vsetko OK zistim az zas o tyzden u doktora, momentalne tazko povedat... som taka pesimisticka realistka 🙂 Nech sa dari aj Tebe!

gretta
22. dec 2010

@bambi9 Metformin beru teprve od 1.10.2010. Clostil jsem brala poprvé 11./2010 a zítra zahájím další dávku. Třetí dávku mi dr. řekl, že brát nebudu. Potřebuji HLAVNĚ ÚPLNĚ VYPNOUT a myslet na něco jiného, ale je to dost těžké,.. asi víš o čem píšu 😒 Kamarádka měla podobný problém,.. 3 roky nemohla otěhotnět. Jenže oni byli oba zdraví. Strašně moc dělá psychika, to je ten největší nepřítel, který musíme všechny do jedné překonat. Jak píšeš bambi, nabrat nové síly a hodit všechno za hlavu.. 🙂

timona
22. dec 2010

mam pocit ze kazdy nez sa rozhodne otehotniet najprv berie roky antikoncepciu, lebo najprv nechce dieta, lebo chce ist na jednu potom zas na inu dovolenku, potom este buduju karieru, potom chcu zarobit vela penaze, potom postavit dom atd...až ked usudia ze je spravny cas na dieta vyhradia si "dva tyzdne"kedy chcu otehotniet a vsetkym sa to aj vtedy podari...aspon teda v mojom okoli...vsetko je strasne nespravodlive..

chlpacik
22. dec 2010

@gretta ahoooj, 16teho si sla na vysetrenie, ak si dobre pamatam, ze??? nebud smutna, mozno to chce len dlhsiu dobu na clostil, nuz neviem, mna to len caka, takze musia poradit skusenejsie...ale drzim palce 😉

@timona Ty si hrozna pesimistka, to nemozes takto usudzovat. Ja chapem, ze sa musis odreagovat, dostat to zo seba, ale...nehadz vsetke do jedneho vreca. Mne sa napriklad ani v pracovnej oblasti nedari, ale kaslem nato, lebo pre mna je prvorade otehotniet, a byt maminou 😵

ALL ZAVISLACKY MOJE:
PRAJEM VÁM KRASNE PREZITIE SVIATKOV,ROZPRAVKOVO POHODOVU ATMOSKU,PLNE BRUSKA DOBROT,
A DO NOVEHO ROKA NAM P.R.A.J.E.M OKREM ZDRAVIA CO INE AKO , ABY SME OSTALI TEHULKAMI 😵 😵 😵

ninan2
23. dec 2010

Ahojte, zelam vam krasne, vesela a pohodove Vianoce! A najma vela oddychu!
My dnes cestujeme k buducim svokrovcom, smer Trencin, takze som doma nemusela vobec nic robit, a tam nas uz vsetko caka pekne prichystane 🙂 🙂

amarena
23. dec 2010

Ahojte babulky,
aj ja vam vsetkym prajem vam krasne Vianoce. 😵 😵 😵

mili78
23. dec 2010

aj ja sa pripajam...krasne Vianoce a plodny novy rok vam vsetkym 😉

erickaa
23. dec 2010

@timona ahoj, si to presne vystihla. V mojom okolí je to tiež prevažne tak. Ale zas na druhú stranu poznám aj veľa párov, ktorí sa snažia aj dlhšie ako ja s priateľom. 😒
Ja momentálne na všetko kašlem, ako nie v zlom, iba mám teraz iné veci 😀 Teším sa na silvestra, na svah, na žúrky..chystám sa užívať si život plnými dúškami a veru sa momentálne teším, že nie som tehotná. To asi zasa začnem riešiť až cez uhorkovú sezónu 😀 Dovtedy skúsim iba tú sóju a nechám to na osud 🙂

hiva
autor
23. dec 2010

Ahojte baby.....aj ja Vam vsetkym prajem Prijemne Vianoce 🙂...no a do Noveho roku co ine, ako male ruzovucke uzlicky v naruci 😵 😵

gretta
25. dec 2010

@chlpacik Děkuji. Teď už mi zbývá jen čekat a doufat..

chlpacik
25. dec 2010

obžerstvo je hriech, no tak Boh mi odpusť, už sa nevladzem ani pohnúť 😅

mili78
25. dec 2010

@chlpacik ... Chlpi aj tyyyyyyy? uf uf, ja som si aj gumu na teplakoch musela povolit :D

juriva
25. dec 2010

@timona tak tie pariky maju stastie to je asi v tom🙂 nezufaj,,.ked bude spravny moment a budes to najmenej cakat,ocuras test a spadnes z noh🙂
ale ten timing co si tam dala tak to je pravdive.🙂

chlpacik
26. dec 2010

cez sviatky som už stihla pribrat 2,5kg, pekne mi to ide..vrrr... Dnes sme mali navstevu, ona po umelom oplodneni. Lekar jej tvrdil,ze nebude mat deti(nieco s vajecnikmi mala)nie PCO, ale aj tak sa dlho snazili, vyslo im až 3 IVF. a výsledkom sú dvojicky. Chlapcek a dievcatko, v januari budu mat 2rocky. Rozkosne, ale zaroven narocne zvladat dve deti sucasne. Tak mi poskocilo srdiecko, ak som malu mala v naruci 😵 😵 😵
.
.

timona
26. dec 2010

no tak ja teda ani nikoho takeho priamo nepoznam, keby nebolo tejto stranky, mam dojem , ze som asi jediny clovek na svete s tymto problemom...nechcem sa uz opakovat, ale mam dojem pre vsetkych je otehotniet asi taka namaha ako ist do potravin kupit chlieb...ale aj tak by som nechcela absolvovat neviem koľko neuspešnych IVF, aj keby sa to nakoniec podarilo, pri svojej povahe mam pocit, ze by som to hlavne psychicky nezvladla, takze neviem či by mi to stalo za to utrpenie...aj ked asi cloveku v takej situacii nezostava nic ine

amarena
27. dec 2010

Ahojky,
tak co, ake boli Vianoce? U nas ok, aj darcekov vela, asi som posluchala. 🙂
Ja mam dnes este dovolenku, ale zajtra uz musim ist do prace 😠 , ale len do stvrtka,
piatok mam znova dovolenku, huraaa. 😀 Ake mate plany na Silvestra?
My pojdeme na chatu, tento krat to bude take kludnejsie, budeme len 4.

ninan2
28. dec 2010

Ahojte baby, dufam ze ste mali pekne sviatky, my sme boli u buducich svokrovcoch v Banovciach. Bola tam dost nuda, aj preto tam chodime len raz za stvrt roka. 😀 Inak sme im o tehotenstve zatial nic neprezradili, chcela by som este tak mesiac pockat. Nastastie svokor tento rok nemal velku maniu nalievat vsetkych okolo alkoholom, takze to bolo v pohode.
Zajtra poobede sa chystam na kontrolu k doktorovi + 1. poradna, tak dufam ze bude vsetko v poriadku... dam potom vediet, hadam aj nejaku peknu fotku dostanem 🙂
Inak nemam takmer ziadne priznaky, tak sa mi to zda trochu divne a aj preto rozmyslam ci je vobec vsetko OK... esteze sa to uz zajtra dozviem.
Pekny den vsetkym 😉

aduskatt
28. dec 2010

@chlpacik asi nas takych bude aj viac 😀

chlpacik
29. dec 2010

@aduskatt no pekne, ale ked sa neda odolat 😀

@ninan2 hlavne, hmmm...ale viem si predstaviť ze bolo pokusenie im to povedať 🙂, držim palceky,aby bolo vse OK. 😀 ...
Ja dnes odchadzam k svokrovcom,do 3.januara tak dufam, že prežijem v pohode 😀 , mala by som kramy dostat,ale viete ako som na tom ja, takže s tym velmi nepocitam. A dufam, ze 2deci sampusu mozem na Glucophage, ked uz je ten Silvester 😉 ...
držte sa...

aduskatt
29. dec 2010

@chlpacik ved to............aspon ze to priberanie nie je drasticke u mna, xixi........a to jedine ma tesi...🙂a na silvestra asi zasa nieco upeciem, lebo zasoby sa uz minuli 😀

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninan2
30. dec 2010

Ahojte, tak u mna je zatial vsetko OK, vcera som bola u doktora, vsetko je ako ma byt... Mam aj celkom peknu fotku uz 🙂 Najblizsie idem o 3 tyzdne zas, tak este tie nejak prezit a budem sa zas o nieco viac tesit 🙂
Inak nemam vobec ziadne problemy, nevolnosti a pod, doktor povedal ze je to sice zvlastne, ale OK.
No a ako vy, ziadna nova tehulka na obzore zatial?
Zelam vsetkym zabavny Silvester a stastny novy rok!!!

zuzuza
30. dec 2010

Ahojky holky, taky jsem sem dřív chodila a chci Vás povzbudit, nám se to podařilo po roce snažení, kombinace provera, clostil a metformin ale u nás nezabral, ani umělé oplodnění IVF, otěhotněla jsem ale přirozeně po nezdařeném ivf asi měsíc na to. Takže vyjde to, nebojte, dnes už nám umí pomoct!!

Ale hlavně proč tu jsem, chtěla jsem se vás zeptat, vy co máte PCO, máte taky vyšší hladinu testosteronu a míň ženských hormonů?? Tak jako já? Mě totiž teď šíleně začaly padat vlasy. Teda padaly mě už od puberty, kdy jsem začla mít problémy s menstruací, ale teď poslední dva roky je to hrůza, mám na hlavě jak se říká 5 chluoů. Celé těhu ani po porodu mi nevypadl ani vlásek, ale teď, od září, kdy jsem přestala kojit, je to katastrofa a dokonce jsem se včera musela už nechat ostříhat na krátko a vzadu na hlavně mě úplně prosvítá kolečko, máte to taky tak některá?? Prosím poraďtě a klidně se ptejte co se týče mého otěhotnění, ráda vám taky zodpovíc, co budu vědět, skrz léčbu a tak🙂 Díky

amarena
30. dec 2010

@ninan2, ahoj, tak super pekne pokracujete dalej. 😵
Ja teda tehulka urcite nie som. 😔

@zuzuza, ahoj zuzu, dakujeme za povzbudenie. Ja mam mierne zvysenu hladinu testosteronu a tiez mi dost vypadavaju vlasy, ale napriek tomu ich mam huste. Uvidime dokedy. Tazko sa mi radi kedze som este nikdy nebola po porode, ale raz sme sa tu rozpravali na tuto temu a je nas tu dost s tymto problemom. Snad ostatne baby ti budu vediet poradit viac.

chlpacik
30. dec 2010

@zuzuza si ma trosku sklamala, že ani metformin nezabral, ako dlho si ho užívala? Juj, ja mám volny TSH 4,15 myslím,dosť :(a progesteron mi zjavne chyba,keďže nemenstruujem 😠 . Vlasy vypadavaju dost, ale zatial okrem kutov sa to da, uvidim dokedy. . .gratulujem k babatku 😉. My tu planujeme rom 2011 všetke spečatiť babatkami 😀

zuzuza
30. dec 2010

@chlpacik no u mě se neví tak přesně, co vlastně zabralo, já vám to popíši zítra celou mou léčbu, trocha optimismu vám sem vliju, ale až zítra, dnes jdu do hospůdky🙂