Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
22. feb 2011

@hiva ... Hivus mozno spravim v nedelu...nevies mi poradit, ktory je taky fakt ze dobry? ked aj drahy...

mili78
22. feb 2011

@amarena ... Ami ved ja si stale opakujem, ze som v tom 😀

amarena
22. feb 2011

@mili78, tak to uz je lepsie. 😵 Ja by som si kupila test s citilivostou 10. 😉

natyi25
22. feb 2011

baby...pobolieva ma pravý vaječník 😒 , nikdy som vaječníky nevnímala, nesledovala, tak neviem, či mi haraší v hlave alebo čo 😔

mili78
22. feb 2011

@amarena .... Ami vy bosorky jedny 😀 ma tu nakoniec vyprovokujete spravit si ho....beriete si to na zodpovednost, ze vam tu potom budem vyplakavat? :D

amarena
22. feb 2011

@mili78, provokujeme ta, ze? 😀 Ale nie, sprav si ho vtedy ked to tak budes citit, alebo ked uz od zvedavosti nevydrzis. 😵

mili78
22. feb 2011

@amarena .... Ami zatial som pevne rozhodnuta nerobit ho...ak tak, tak v nedelu, po pripade az v pondelok rano, ked uz pojdem na krv 🙂

amarena
22. feb 2011

@mili78, ok, Budem drzat vsetko co mam. 🙂 A kolko si si dala vlozit, 2? Mozno si to tu aj pisala, len som to nepostrehla.

mili78
22. feb 2011

@amarena ...ano, dve embrijka mame 🙂

amarena
22. feb 2011

@mili78, super, ja by som si tiez dala dve. Takze mozno budu aj 😲 😲

katka.gzd
22. feb 2011

@mili78 drzim ti vsetky prsty aj na nohach aby to vsetko dobre dopadlo 😉

hiva
autor
22. feb 2011

@mili78 podla mna je jedno aky test.... najosvedcenejsie su Mamatest... najviac nadavaju na rapidcleary.... ale tak ja mam osobne skusenosti take, ze ked som bola tehu, kazdy test mi to ukazal, a ked som nebola, tiez mi to tak vsetky ukazali 😀 ... ale tak odporucam ten mama test... alebo akykolvek iny s citlivostou 10, okrem Rapidclear.... kup hocijaky... aj v tescu maju pepino testy 😉.. mozes aj tie skusit 😉 🙂

podla mna v pondelok rano mas uz zbytocne robit... to uz si rovno pockaj na krv 😉

ja som vzdy testovala co najskor, ked uz bola aspon aka taka sanca na 2 palice... cezi od 10 DPO 🙂 ... ak sa ukaze 2 palice, je to jasne... ak len jedna, nic nie je stratene 😉... moze to byt aj chyba testu 😅 .... ale myslim, ze tebe by uz malo ukazat.... a navyse ked budu mozno aj 2 chrobacikovia 😵

ja som fakt tajne dufala, ze po IVF dostanem OHSS.... tak velmi som ho chcela, lebo je to vacsinou fakt dobre znamenie 😉 ... ja som po IVF testovala uz na 8-my den 😉

ved neblbni, a testni... ci to zistis dnes, alebo v pondelok je jedno 😀 😀 😀

ja fakt testujem co najskor, aby som sa potom pripadne vyhybala alkoholu, davala na seba bacha a podobne 😉 ... a teraz budem testovat o to viac kvoli stitke 😒 😅

mili78
22. feb 2011

@katka.gzd ....dakujem, taktiez ti drzim palce, nech sa ti podari otehotniet 🙂

@amarena ... keby tak boli 🙂) to by bolo krasne 🙂)

@hiva ... Hivus teraz nemam doma test....zajtra idem este na hematologiu...tak asi kupim v lekarni 🙂)

erickaa
23. feb 2011

@mili78 Mili, držím ti palčeky...moc moc moc. Mne sa osvedčil test Pepino z DM-ky. Na obale píšu, že je citlivosť 20, ale je rovnako citlivý ako Mamatest 10. Mám ich v albume. Ukázal mi ducha už na 9 DPO. 😉 OHSS je dobré znamenie..klop klop klop. Myslím na teba!
Jo a ešte, ja som sa tiež hrozne hrozne bála pozrieť sa na výsledok, tak ja som to riešila tak, že som ocikala a potom mi výsledok oznámil priateľ. Sama som sa nepozrela ani za svet 😔

@hiva tá endokrinologia v Medissime ma vyšla 95 €, z toho bolo vstupné vyšetrenie + sono 50 € a ostatné boli krvné rozbory. Brali mi ale iba 3 veci, keďže v tehotenstve ostatné nemali význam. Brali mi S-THS, S-fT4 a S-anti TPO. TAkže neviem, koľko to môže stát, keď berú všetko, čo majú zobrať... 😕 😕

kaaaty
23. feb 2011

@mili78 Ahoj drzim palceky 😵

kaaaty
23. feb 2011

@katka.gzd ahoj ak potrebujes vysetrenie inzulinovej rezistencie, tak ja som bola v Ruzinove u Dr. Vojtkovej veľmi mila...odporúčam len som dlho čakala koncom novembra ma objednali na 17.2. 😖 ...zajtra si idem po vysledky...

katka.gzd
23. feb 2011

@kaaaty dakujem za tip....ono ja si najskor pockam asi na ten HP a pokecam o tom s dokim....ak mi da sam odporucanie tak bude dobre...ak nie tak az potom to budem riesit inak a na vlastnu past.....inak ja chodim do medicinskeho centra Medifera....mali by mi to tam spravit.....teda aspon podla toho co mi znama hovorila....zatial nezistujem naostro lebo cakam co moj doki na to........inak chodim tam teraz k Hruzikovi, on robi aj v ISCARe, tak predpokladam, ze som v dobrych rukach, len ma hneva, ze odklada veci na ten oktober a neriesi ma hned.....

kaaaty
23. feb 2011

@katka.gzd ako ze odklada na oktober....kolko sa snazite?

katka.gzd
23. feb 2011

@kaaaty no ved to je ono, ze estelen od oktobra minuleho roku, ale je to vobec pri tejto diagnoze podstatne?

kaaaty
23. feb 2011

@katka.gzd no urcite by ti mal urobit vsetky potrebne vysetrenia...no mi sme snazilkovali pol roka zacala mi blbnut mrcha...spinenie a tak...isla som k svojej dr. dala mi vyvolavacku...dalsi mesiac opat spinenie a to mi uz hned pisala papiere co car...povedala ze ona to v ambulancii riesit nebude...nebola som s tym moc vyrovnana ale chcela som vediet v com je problem...v car som tiez povedala ze sa snazime len pol roka a dr tam napisala 2roky...urobila mi vsetky vysetrenia...zistila pco+vysoky testosteron+protilatky...dala mi prednison a hak diane na znizenie testosteronu a v piatok sa dozviem co bude dalej....
...nikto ti nepovie kedy sa podari otehotniet...ale ak vies ze je nejaky problem urcite by som ho riesila hned... na co cakat...ale mozno vzhladom na tvoj vek chce este pockat...
a ms mas pravidelne?

katka.gzd
23. feb 2011

@kaaaty no neviem a chcem to s nim prebrat ked tam zasa pojdem pretoze minule som nebola schopna povedat nic po tom co mi oznamil diagnozu...........MS nemam bez vyvolavacky vobec ☹

kaaaty
23. feb 2011

@katka.gzd to poznam aj mne sa stalo ze mi dr oznamila zle vysledky a to uz som nebola schopna nicoho...i ked som sa chcela popytat na mnozstvo veci...
...ak ti mozem poradit tak necakaj do oktobra, ries to hned.... ja pokial som nic neriesila teda nechodila do car som sa velmi zozierala ze sa nam nedari...ale odkedy to riesim tak som taká viac kludna, mam pocit ze sa blizime k babatku 🙂

katka.gzd
23. feb 2011

@kaaaty no veru ja by som rada poriesila hned, budem musiet asi zacat na dokiho naliehat..........

inak baby taka otazka do plena este.....co na toto cele vasi chlapi????

kaaaty
23. feb 2011

@katka.gzd no moj z toho ze tam ideme nebol nadseny....hlavne ze ma ist na spermiogram...ani mi nechcel opisat priestory kde si to robil 😀 ...potom som mu oznamila ze prirodzene to nepojde ale on nevidi problem v umelom oplodneni, len teda opat bude musiet odovzdat bojovnikov a bude to prezivať...

katka.gzd
23. feb 2011

@kaaaty no ten moj sa z toho este tiez celkom nespamatal, aj ked jeho som este na ziadne vysetrenie neposlala......u nas je este taka vec, ze este niesme svoji.....este boli len plany, aj ked babo uz planujeme dlhsie.... a teraz je to o to viac citliva tema kedze sme sa chceli brat hlavne kvoli babatku aby vyrastalo v "riadnej" rodine so spolocnym priezvyskom... svadbu sme planovali povodne na tento rok, no teraz.......bude to este "vesele"

kaaaty
23. feb 2011

@katka.gzd ani mi nie sme svoji...ja som velmi chcela ale potom som videla ze suhlasil iba z donutenia tak som to vzdala...mozno sa preberie ak budem tehotna, lebo som povedala ze dieta bude mat moje priezvisko...ale teraz tuto otazku neriesiem vobec...co sa tyka vysetreni boli sme spolu len dvakrat v car...nechodi so mnou o vsetkom ho iba informujem...ani by som nechcela aby chodil lebo by bol nervozny z cakania a ja by som bola tiez 😠
....urcite sa o tom celom rozpravajte...a babatko urcite pride 🙂 len mozo nie hned...ako sme si to predstavovali 😒

katka.gzd
23. feb 2011

@kaaaty nemas ty nahodou klon mojho chlapa? 😀
u mna asi najviac uzitocna bude strategia "nechat plynut"...aspon kym ho k niecomu nepotrebujem......
ale pride mi to teraz cele take blbe.......myslim cakat so svadbou kym sa zisti, ze vobec mozem mat jeho deti.......je to pre mna teraz dost tazke predychat..........

mili78
23. feb 2011

@erickaa ...ahoj moja...dakujem za tip, nejaky si uz len kupim...ale skor ako v nedelu si ho nespravim 🙂 a ako sa mas?

@kaaaty .... dakujem, si zlatá 🙂

anksunamonka
23. feb 2011

@katka.gzd
@kaaaty takze tych klonov tu bude asi viac??? 😎 akoby ste mojho opisovali, s tym cakanim a odovzdavanim bojovnikov... ach boze.
tiez nie sme svoji, ale mame uz dohodnutu svadbu 30.4.2011 tak dufam ze to vsetko vyjde uz konecne, po takmer 7 rokoch co sme spolu.
a kati, na take ani nepomysli, ze "ci raz budes mat jeho deti" pretoze ked ta skutocne miluje, tou pravou a nezistnou laskou, tak ta neopusti len kvoli tomu, ze nemozes mat dieta. My sme sa uz na tu temu rozpravali a slubili sme si navzajom, ze manzelstvo bez tešítka v náručí neukoncime len kvoli tumu, ze nemozme mat deticky. Momentalne vieme o mojej diagnoze PCO a cakame na vysledky jeho spermiogramu. Nevie, na com je. Moze byt aj v nom chyba, kedze vyse roka a pol som neotehotnela. Verim, dufam a velmi chcem s nim byt, aj ked bez dietatka 😢 dufam, ze aj on to takto citi a aj vasi chlapi.....
u nas je este najhorsie asi to, ze moj partner je jedinacik a jeho mama nam neda pokoja. Ze uz chce vnucatko, a chce a chce a chce a chce!!! Len nevie o mojej diagnoze. Mozno keby vedela, tak by ma ani za nevestu nechcela. Velmi ma to trapi, keby ona vedela ako velmi tuzime po malickom.....a toto mi rozhodne na pohode nepridava. a bez pohody je velmi tazke počať asi vseobecne.... co uz no..... snad sa raz splni aj svokrin aj nas najväcsi sen!

anksunamonka
23. feb 2011

@kaaaty a ake su priznaky zvyseneho testosteronu? Bojim sa, ze to mam aj ja..... Nie je ziadny sposob ako ho znizit len uzivanie HAK?? Ja som pribrala za 3 roky uzivania HAK 10 kil..... dalsie kila uz psychicky neunesiem..... Jedine ze by som ich nabrala v tehotenstve, vtedy by mi vooooobec nevadili 😎 😉 🙂 😵