Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

slivocka
2. mar 2011

@amarena stači že je trošička silnejšia, každemu stupa HCG inak ... ja som tiež mala po dvoch dnoch minimalny rozdiel...ale potom o dalšie 2 dni bola krasna čiarka už 😉

amarena
2. mar 2011

@slivocka, ja som chcela dnes volat dr, tak myslis, ze je este skoro?

slivocka
2. mar 2011

@amarena jedine či ti urobí , zoberie ti krv na HCG a potom ešte raz či stupa...sono ti ešte neurobí..skôr ako v 6tt nerobia ... iba ak krvacaš alebo maš bolesti. Ale kludne mu zavolaj, možno má ine postupy...a aspon uvidiš kolko maš HCG a budeš kludnejšia. Ja som tiež hned volala 🙂

amarena
2. mar 2011

@slivocka, zavolam mu, aj tak k nemu pojdem najskor zajtra...dik

katka.gzd
2. mar 2011

@amarena no hlavne ze tam je a ze ju vsetci vidime a neboj, zosilnie.... 😉 ja byt tebou tak uz oslavujem

amarena
2. mar 2011

@katka.gzd, tak ja este neoslavujem. 🙂

erickaa
2. mar 2011

@amarena ami ahoj, blahoželám a potichučky sa s tebou teším 😉 Mne čiaročka tiež pomaly silnela, a vlastne až o týždeň bola riadna, aká má byť..kuk môj album 😉 Kľudne choď k doktorovi, ja som išla o týždeň po nájdení prvého ducha, zobrali mi krv, ale na sone ešte nič nebolo. Ale o ďalší týždeň už bol "domček" 😉 Ale ak sa ti chce čakať, tak vydrž 2 týždne..ale ja som nevydržala 😀

natyi25
2. mar 2011

Ahojte ženičky, budúce mamičky 😉 , vedeli by ste mi povedať, v akej miere majú "umelé hormóny" vplyv na zdravý vývoj plodu??? Ďakujem 🙂

kaaaty
2. mar 2011

@katka.gzd ahoj tak ty zajtra uz ides k dr. ak si dobre pamatam...tak nas nezabudni o vsetkom informovat....
mne mala dnes prist mrcha a nikde nic 😠 ...preco nechodi ked ma ved mne by stacilo keby prisla teraz a potom si moze zobrat dovolenku az do konca roka 😀

leeena_4
3. mar 2011

Ahojky holky, tak já jsem dneska 31DC a jdu na folikulometrii, jestli tam po tom clostilu přeci jen něco nevyrostlo. 23DC jsem měla 3 vajíčka - největší 16mm. Prý rostou nestandartně pomalu, ale konečně začaly růst. Jestli vyrostou, tak dostanu pregnyl a nařízené domácí tuleníčko. A když to nevyjde, tak příší měsíc testíky, průchodnost a v dubnu už snad IUI. 🙂
Jak se máte?

katka.gzd
3. mar 2011

@kaaaty ahoj, ano, dnes o 14:00 som objednana tak uz mi zaludok zviera ked si predstavim ako budem dokiho presviedcat o tom ze mam musi zacat riesit hned teraz a nie az na jesen.........
a ty si bola na vyvolavacke ci stale cakas ze pride sama od seba? ak by aj sla na tu vyvolavacku tak nemas co pokazit.....

@leeena_4 drzim palce nech tam su a su krasne 20mm a pripravene sa nechat oplodnit 😉 urcite daj vediet ako si dopadla.......to by bolo super keby si nas takto o dva tyzdne informovala o // 🙂

leeena_4
3. mar 2011

@katka.gzd jé to by bylo tak krásný, že si to ani neumím představit. Jestli budou, tak to budou moje první vejce za 10 měsíců 😵 Já ti na oplátku budu držet palce u doktora a ničeho se neboj, jsi pacient a máš právo o svém zdraví rozhodovat sama 😉

dlabinecka
3. mar 2011

@natyi25 No, to asi záleží na tom jaké hormony. ale doktor Ti jistě nedá nic, co by ohrozilo případné těhotenství...

kaaaty
3. mar 2011

@katka.gzd no ja cakam mrchu po hak už aj prišla ale je taka iná...slabá...možno sa ešte prejaví...
...tak-tak treba to riešiť teraz, načo čakať do jesene 🙂

katka.gzd
3. mar 2011

@kaaaty ked je to po HAK tak nemusi byt nejaka vyrazne silna, hlavne ze je....mne doki hovoril ze HAK okrem ineho aj zmiernuje mrchu lebo sliznica ani nenarastie taka ako ked si bez....tak hlavne ze prisla.....
no a uz sa v praci ani sustredit neviem, uz len rozmyslam co budem dokimu hovorit a ako ho presviedcat ak by nechcel spolupracovat 😖 opat zmenit lekara uz nechcem.... hlavne ked viem, ze tento je odbornik....bucham si hlavu do steny ze som mu hned na zaciatku nezaklamala ze sa snazime dlhsie....ani neviem ci to pouzit ako argument ze som zaklamat mohla a nikto by na to neprisiel....chjo....no ved uvidim podla toho ako sa k tomu postavi....drzte baby palce...

natyi25
3. mar 2011

@katka.gzd bud v klude, je normálne, že nechceš čakať s liečbou do októbra (ja by som tiež nečakala :D), neboj určite pristúpi 😉

hiva
autor
3. mar 2011

@katka.gzd mozes skusit teraz povedat nie ze ste sa snazili aktivne, ale ze ste mali nechraneny styk posledne 2 roky....aj to niekedy pomoze 😉 ... alebo sak kludne zaklam, ze sa snazite uz dlhsie....myslis, ze si to bude pamatat? ... a ku ktoremu lekarovi chodis?

leeena_4
3. mar 2011

@katka.gzd neboj se toho a jdi si za svým. Prostě mu řekni, že už bys to řešit chtěla teď, že se na dlouhé čekání necítíš, neboj, bude to dobré 😉 Jinak taky pochybuju, že si to bude pamatovat, co jsi mu řekla minule, klidně bych taky zalhala, když to nepůjde jinak 😉

katka.gzd
3. mar 2011

@natyi25 @hiva @leeena_4 babulky ake ste zlate, uz som sa stihla aj vratit do officu.......bohuzial zaklamat na druhom stretnuti by mi nepomohlo, on si vedie elektronicku kartu kde si pocas stretnuti robi poznamky (aj dnes presne vedel o ktorom mesiaci hovorim, pritom som ho nemenovala) no ale ked som mu povedala ze som s cakanim nie celkom stotoznena, uskrnul sa popod fuz a zacal mi vykladat, ze aj ked mi tento mesiac folikulometriu spravi a ovulacia neprebehne, ze to je normalne a ze to nic nedokazuje, ze to moze byt ten jeden z 300 cyklov...a bla bla, no ked som mu oponovala, ze stav pri PCO diagnoze je skor opacny = jeden z 300 je ovulacny sam od seba tak sa zasa pousmial a inymi slovami mi dal zapravdu....az potom zacal s tym, ze ak mu teda poviem, ze ak ma nezacne riesit tak pridem o partnera tak teda, ze dobre.....(pri tom na mojej tvari cakal vyraz pochopenia, ze dobre teda a tymto stylom sa vieme dohodnut) ale neodpustil si prednasku o tom, ze dalsie vysetrenia uz maju svoje rizika (ako zistovanie priechodnosti vajickovodov a laparoskopia) a ze to nebude prijemne, no dala som mu jasne najavo, ze mi to je jedno a ze urobim vsetko preto aby........tak ma teda objednal na buduci tyzden na pondelok aj stvrtok na folikulometriu a povedal ze dalej sa zariadime podla toho........takze to cele dopadlo super.....a uz som kludna....konecne sa nieco deje..... 🙂 babulky vdaka za psychicku podporu.....

hiva
autor
3. mar 2011

@katka.gzd super Kati... treba si to vydupat 😉... a ku ktoremu doktorovi chodis?

katka.gzd
3. mar 2011

@hiva jaj prepac, to som zabudla napisat, vola sa Hruzik...ja chodim k nemu v med. centre Medifera, robi ale aj v ISCARe

leeena_4
3. mar 2011

@katka.gzd jé, paráda, to mám radost a jsi šikovná, jak jsi to s ním skoulela 😉 Parádička. Ty máš podezření na PCO? Promiň, jestli jsem se už ptala

katka.gzd
3. mar 2011

@leeena_4 ja mam diagnostikovane PCO....ziadnu menstruaciu......podrobnosti o tom ci aspon tvorim nejake foliky a ci si telo tvori aspon nejake hormony v normalnych mnozstvach sa zisti tento mesiac....a potom dufam, ze ak si doki potvrdi, ze foliky niesu tak nasadi nejaku liecbu...uvidime....hlavne je, ze pristupil na to ze ma zacne sledovat......PCO mi diagnostikoval minuly pondelok...pichol mi agolutin s tym, ze mam prist na odbery na HP....dnes sono...dalsie buduci pondelok a stvrtok.....

leeena_4
3. mar 2011

@katka.gzd TAk to jsme na tom hodně podobně. Já to vím od 11.2. a minulý týden už jsme byli v CARu, přeju, ať to jde taky hezky rychle 😉 Brala jsi už něco na ovulaci? Někomu pomůže clostilbegyt. Já ho brala, ale nepomohl, takže mě dokrtor odkázal do CAR, kde mají už lepší léky. Taky mi tento měsíc (až to dostanu) budou dělat hormonální profila taky průchodnost vejcovodů. Super, že jsi se nedala. Já se dívím, že se cuká s tebou něco dělat, když máš diagnotikované PCO. To se samo nevyléčí 😉

katka.gzd
3. mar 2011

@leeena_4 no ja som sa tiez divila ked som si o tom precitala vsetko dostupne a aj vas baby tu v teme....a aj preto som si povedala ze teda na nic cakat nechcem......a som rada, ze sa mi podarilo ho ukecat....este som nic na ovulaciu nebrala...ale dufam, ze ked tento mesiac aj HP aj folikulometria potvrdia, ze ovulka nieje a ani telo si hormony pre nu nevytvara, ze mi nieco uz predpise......a ked to nepomoze tak zacne skusat ine veci........len je otazne ako dlho ma zasa necha cakat....ci mu tento jeden cyklus bude stacit na to aby mi nieco predpisal alebo budeme sledovat aj ten dalsi....ci aj pri liekoch bude cakat jeden alebo dva alebo 3 cykly kym mu dojde ze to nestaci a skusi vysetrit priechodnost vajickovodov....to sa uvidi............uz budem musiet byt trpezliva.....teraz sa hlavne tesim, ze pristupil aspon na to ze bude sledovat ci tvorim foliky a ci dojde k ovulacii....na zaciatok aj tak nic viac robit nemoze... a ak mi tam nejaky folik narastie (o com pochybujem) aspon budem vediet kedy sa najviac snazit doma s drahym....

natyi25
3. mar 2011

@katka.gzd super Kati, teším sa s Tebou, urobila si všetko, čo si mohla 🙂 tak to má byť 😉

amarena
3. mar 2011

Ahojte,
citam, ze vsetky idete na vysetrenia, alebo uz beriete lieky. To je super, aspon nestracate cas. Kazdej drzim velmi palce.
Dnesna navsteva u dr - na sone nebolo samozrejme este nic vidiet, takze zajtra rano idem na krv a zajtra by mali byt aj vysledky. Dufam, ze budu uz zajtra, lebo do pondelka sa mi na vysledok cakat nechce.

natyi25
3. mar 2011

@amarena, ideme za Tebou :D tak nám buď ukážkový príklad :D

amarena
3. mar 2011

@natyi25, budem sa snazit. 😉

katka.gzd
4. mar 2011

@amarena no tak dneska budeme netrpezlivo vsetky s tebou cakat na vysledok.... 🙂
@natyi25 no ved hej, urobila..ale stale to nieje vyhra v pravom zmysle slova...bohvie kolko cyklov ma bude chciet este sledovat kym pristupi na nejaku liecbu...ale tesim sa ze ma aspon sleduje a nenechava len tak napospas vyvolavackam az do toho oktobra....a som rada, ze som sa aj na tu stitnu sama objednala.....buduci mesiac s vysledkami z HP aj zo stitnej budem zasa mudrejsia....dovtedy jak sa hovori..."klud a nohy v teple" 🙂