Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
22. mar 2011

@leeena_4 ...ja si to nevycitam....ale viem, ze to bol ten dovod... som rada, ze sa nasla pricina, aspon sa v druhom pokuse nebudem az tak velmi bat 😉

amarena
22. mar 2011

@hiva, druhy pokus ti uz urcite vyjde, ja dokonca citim v kostiach, ze ani na ivf nebudes musiet ist.

amarena
22. mar 2011

Uz mi volal dr. Vraj hcg stuplo pekne, ale stale sa neda vylucit to mimomaternicove, lebo niekedy ho na sone nie je vidiet. Dalsi utzv mam vo stvrtok rano. To znamena, ze dalsie 2 dni budem v neistote, alebo uz rovno v Pezinku.

leeena_4
22. mar 2011

@amarena sice nejistota, ale z té zprávy je cítit optimismus, nic není ztraceno 😉 🙂

amarena
22. mar 2011

@leeena_4, mozno nie je nic stratene, ale bohuzial mojmu dr sa to zda byt dost zvlastne, ze hcg nekoresponduje s utzv. On je gynekolog-prorodnik s 30 rocnou praxou, tak skusenosti ma dost, ale nemohol mi potvrdit ani vylucit to mimomaternicove.

leeena_4
22. mar 2011

@amarena kočko musí to být strašně těžké, ale nemůžeš to vůbec ovlivnit, tak zkus být co nejvíc v klidu. Vím, že to moc nejde, ale za pokus to stojí 😉

amarena
22. mar 2011

@leeena_4, budem sa snazit byt kludnejsia i ked podvedomie pracuje aj za mna. Dnes v noci som sa zobudila o 2.00 a do 3.30 som nemohla zaspat. To si vies asi predstavit ako som vyzerala ked som musela rano vstavat.

chlpacik
22. mar 2011

@mili78 chudacik,nechudacik, ked musi tak musi 😅 aj ked vieme obaja,ze chyba je vo mne,ale co uz...

@hiva tento rok sa to musi podarit uz 😵 mas vsetke predpoklady 😵

@amarena to cakanie a podvedomie Ta musi ubíjat...ale vsetky Ti velmi prajeme,tak dufam, ze to tam hore beru na vedomie 😉

chlpacik
22. mar 2011

@mili78 chudacik,nechudacik, ked musi tak musi 😅 aj ked vieme obaja,ze chyba je vo mne,ale co uz...

@hiva tento rok sa to musi podarit uz 😵 mas vsetke predpoklady 😵

@amarena to cakanie a podvedomie Ta musi ubíjat...ale vsetky Ti velmi prajeme,tak dufam, ze to tam hore beru na vedomie 😉

mili78
23. mar 2011

@chlpacik ... Chlpi ja som tomu mojmu vcera povedala, ze na utorok som vybavila genetiku, 15.-teho ideme zase na imuno do tych KE...tomu vlasy dupkom stali vcera 😀

amarena
23. mar 2011

@chlpacik, ahoj, uvidime zajtra rano, snad uz budem nieco vediet.

@mili78, tak, ale ide tam, nie? 😀 do 15 teho bude na to pripraveny. 😉

mili78
23. mar 2011

@amarena ... Ami neviem, povedal mi, ze ak ho dovtedy nenas...m 😀 teraz budem musiet byt dobra a robit mu vsetko co mu na ociach uvidim 😀

amarena
23. mar 2011

@mili78, neboj, keby mal problem, daj mi vediet, ja to vybavim. 😀

mili78
23. mar 2011

@amarena ...Ami dobre, dam...prides ho zbit 😀

amarena
23. mar 2011

@mili78, ale nie. Ja to mu to len elegantne vysvetlim tak, ze tam bude sam chiet ist. 🙂

mili78
23. mar 2011

@amarena ...Ami ok, beriem ta za slovo 😉

chlpacik
23. mar 2011

@amarena heh, neverim ze mame aj nieco dobre v tych KE 😀 , ja niekedy radsej rozmyslam, ze to svojmu netreba hovorit tak dopredu, lebo potom stresuje tak dlho, aj ked uz je koniec mesiaca, nie je to daleko 😀

chlpacik
23. mar 2011

@chlpacik jaj to pre @mili78 vid prispevok, co som omylom ami poslala 😅

mili78
23. mar 2011

@chlpacik ...Chlpi ty polepetko maly 😀 noooo vraj mate a pan docent Bobak bol velmi velmi mily do telefonu 🙂 ta ideme na Vyhoood, ta neee? 😀

hiva
autor
24. mar 2011

@amarena ...drzim palce na dnes 😉.... snad uz to mas uz aj za sebou a konecne sa vytesujes 😉... drzim palce 😉 😵

amarena
24. mar 2011

Ahojte,
tak o chvilu odchadzam do nemocnice na pozorovanie. 😔 Na utzv stale nie je nic jednoznacne a pritom hcg mam vysoke. Som predmetom kozultacie 3 gyndosov... 😔

slivocka
24. mar 2011

@amarena 😔 držim palce, budem na teba myslieť , potom sa ozvi 🙂

leeena_4
24. mar 2011

@amarena 😕 Myslíme na Tebe, přeju hodně štěstí a dej nám vědět 😉

mili78
24. mar 2011

@amarena ... Ami drz sa, sme s tebou 😉

hiva
autor
24. mar 2011

@amarena ami....drz sa....moc na teba myslim.... neboj, vsetko bude dobre 😉.... mozno ked teraz daju viaceri hlavy dokopy, tak aj konecne nieco zbadaju 😅 .... drz sa 😉

chlpacik
24. mar 2011

@mili78 ze male polepetko, ale ma vysku 175cm 😀 😀 😀 heh, tak dufam, ze sa oplati ;)

@amarena potom daj vediet

katka.gzd
24. mar 2011

@amarena drz sa....vsetky ti posielame vela sil a stastia nech je vsetko OK....

anksunamonka
24. mar 2011

@amarena velmi drzim palceky aj ja, aby uz bolo vidno tu vytuzenu fazulku 😵

anksunamonka
24. mar 2011

caute čaje, tak dnes som bola prvý krat v CARe v kosiciach. Vecer som zacala spinit, a rano sa mi zdalo uz ze to moze byt normalna spontanna MS, tak som tam išla, vyplnila dotaznik, a doktor ma isiel zospodu ultrazvukom vysetrit. Pyta sa: "vy ste v polovici cyklu?"
Ja: "nie pan doktor, mešká mi to 3 tyzdne, posledna spontanna MS bola pred 7 tyzdnami...."
doki: "no lebo to vyzera, ako by ste boli v polovici cyklu, je tu 17 mm folík...."
a potom uz len diktoval sestricke nejake udaje, ktorym ja nerozumiem.
a medzinym aj to ze "pravy v poriadku, lavy zrasty...." a kadejake cisla a skratky.
strasne ma to bolelo, velmi mi tlacil, aj rukou brucho......
po vysetreni som sa opytala, co to potom je, ked nie menstracia? preco krvacam? tak mi nechcel povedat, ze to po vsetkych vysetreniach mi az povie.......4.4.2011 ideme uz aj s mojim drahym. Aj on odovzda bojovnikov.......
vzali mi aj krv, ale neviem naco, ked podla neho to nie je menstruacia.
a nespominal NIC O PCO!!!
a co znamenjau tie zrasty......???

tak konecne to mam za sebou, velmi som sa bala ale toto nebolo asi este nic v porovnani s tym, co ma asi este caka..... 😒

co si o tom vsetkom myslite??????

leeena_4
24. mar 2011

@anksunamonka koukám jak blázen 😕 Za prvé mi je divné, že tě bolelo obyčejné vyšetření utz, nebyl asi moc jemný :-/.
Ptala jsi se ho výslovně jestli si myslí, že to je PCO? zrasty jsou srůsty na vaječnících, myslím, že se odstraňují laparoskopicky, ale nejsem si jistá. Neříkal, jestli to krvácení nemůže být krvavá ovulace? Já jsem totiž byla minulý týden na průchodnosti vejcovodů (ne laparoskopicky) a dva dny potom jsem začala krvácet a vydrželo mi to do včera a doktor mi říkal, že někdy může být i krvácení během ovulace. Jinak mě nenapadá, co by to mohlo být. Ale jsem zvědavá, určitě dej vědět 😉
Já jsem se včera kvůli tomu krvácení objednala do CARu a jak jsem položila sluchátko, tak krvácení začalo ustávat a dneska už nic. Ale stejně si tam zajdu. Nepřipadá mi normální, abych měla mrchu, pak vyšetření a pak zase 5 dní krvácení. Já jsem dnes 15DC a z toho jsem měla 13 dní krvácení 😠 . Taky se mi tělo zbláznilo.

hiva
autor
24. mar 2011

@anksunamonka no tazko povedat co by to mohlo byt.... ale je mozne, ze ked mas uz taky dlhy cyklus, ze maternica je uz moc prekrvena a tak nejak krv presakuje.... fakt neviem.... ale stavaju sa rozne zvlastne prihody.... mna hned napadlo, ako to bolo s mojim tehotenstvom.... mala som ovulku podla BT.... na 11 DPO som robila tehu test a bol negativny.... potom som mala normalne mrchu, cca 6 dni... po jej skonceni ma nadalej bolelo brucho aj prisa a spravila som tehu test na 7 DC (tusim) a bud ho.... boli tam dve palice.... doteraz neviem, ako to mohlo byt.... zda sa, ze aj napriek MS som bola tehotna..... takze stat sa moze cokolvek....

ono kazdopadne je asi iste, ze mas nejaky zvlastny cyklus a nieco s hormonmy tam asi nefunguje idealne....uvidis, co bude ked ti porobi hormonalny profil..... ak teraz uz nekrvacas, je mozne ze je to fakt len nejake presakovanie z maternice 😉 a mozno teda o par dni pride aj ovulka.... pri 17mmm foliku by som to typli tak do tyzdna na ovulku.....takze sa pre istotu snazte co to da 😉 😀 😀 😀