Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
31. mar 2011

@dendinka já to vnímám tak, že pokud půjdeš do CARu, budeš mít miminka dřív uměle, ať už pomocí IUI, nebo IVF, pokud budeš chodit ke gyndošovi, budeš mít miminka pomocí vyléčení příčin PCO, možná si počkáš, ale budou přírodně. Volba je na každém. Já čekat nechtěla. Navíc já nemám vůbec ovulaci, ani po lécích, taže u mě by to bylo na dlouho.
@eyael možné je všechno, o tom už jsem se přesvědčila. Důležité je, jak ti fungují hormony, které jsou zodpovědné za ovulaci. Ale že je to dobře jsem psala proto, že mě třeba folíci nerostou vůbec, takže i růst bez ovulky považuju za dobré znamení, protože když folík naroste, dá se ta ovulka zajistit pregnylem, nebo HCG 😉

eyael
31. mar 2011

@leeena_4 - to máš pravdu, je dobře, že alespoň něco, nějaké folíky rostou, i když třeba nepravidelně. Může být PCO třeba jen jeden vaječník? Protože u levého mě nikdy ovulka nebolela, až jsem si myslela, že žádné folíky neprodukuje, ale mudři mě vyvedli z omylu když mi opakovaně dělali UTZ a folíci byli i na levém...

leeena_4
31. mar 2011

@eyael to nevím, člověče, jestli to jde jen na jednom vaječníku. Vzhledem k tomu, že PCO je záležitost hormonální, tak bych řekla, že to nejde jen na 1 vaječníku, ale to tipuji

eyael
31. mar 2011

@leeena_4 - asi máš pravdu, hned jak jsem to napsala, tak jsem si řekla, že je to asi blbost, vždyť jde o hormony a ty fungujou v celém těle nastejno 😅 horší reakce toho mého pravého může být způsobena tím, že mi brali slepák, tj. jestli-že je vaječník nějak mechanicky poškozený z té operace nebo jsou na něm srůsty tak by mohl být díky tomu horší...

katka.gzd
31. mar 2011

@leeena_4 @eyael baby ja som niekde citala, ze nalez na sone moze byt len jednostranny...to znamena ze moze byt jeden vajecnik viac zaneseny ako druhy uplne v pohode.....

leeena_4
31. mar 2011

@katka.gzd nevím, fakt tomu nerozumím, ale nedivila bych se, možné je skoro všechno😀

dendinka
31. mar 2011

@leeena_4 @eyael taky nechápu jak je to možné, ale když jsem si různě vyhledávala o PCO na netu informace, tak jsem taky někde četla, že může být jen jeden polycystický vaječník

lulii
31. mar 2011

@katka.gzd Ahojky, jojo je to tak. Já byla na laparce teď v únoru a tam mi našli, že mám PCO jen jeden vaječník, ten druhý byl naprosto v pořádku 😉

katka.gzd
1. apr 2011

@kuratkoo my sme ti vcera zabudli popriat vsetko najlepsie k narodeninam......tak dodatocne teda ti prajem hlavne vela zdravia a nech je pre teba ta 24 maminkovsky rok 😉

katka.gzd
1. apr 2011

@lulii no tak to su super spravy, tak drzim palce aby si bola maminkou cim skor 😉

leeena_4
1. apr 2011

@lulii jů, ty se máš, gratuluju 😀

kuratkoo
1. apr 2011

já to mám na obou vaječnících, ale může to být podle doktora jen na jednom

chlpacik
1. apr 2011

zdravim Vas bambulky.
Ospravedlnujem sa, ze necitam vsetko, ale niet casu. Kazdy ma aj ine starosti, tak riesim tie a neostava potom vela casu sem nakuknut.@amarena mrzi ma to, moc som sa tesila, ak si prvykrat napisala ze budes tehu, tesila som sa prave preto, lebo patris k dlhodo.prispievatelkam tu, a clovek sa z niekoho tu potom viac tesi, isto chapes ako to myslim, a neurazia sa ine(novsie tvare) 😉
U mna dosla menstruacia vcera, az som kukala, ci dobre vidim, je silnejsia nez doteraz, brucho boli, akurat neviem preco mam stale pocit, ze mi treba cikat a pritom nic 😒 je to hrozny pocit no.
Kazdopadne sa tesim, že mi dosiel menzes, tak snad aj ovulka raz dorazi . . .
Prajem Vam krasny vikend plny slniecka a dobrej nalady.

amarena
2. apr 2011

@chlpacik,
ahoj, ano, viem ako to myslis a dakujem. Blahozelam ti k ms, konecne. To si sa ale nacakla, ze? Budes si teraz merat BT, alebo budes chodit na folikumetriu? Inac, ja som uz aj zabudla ake lieky to beries, co ti to vlastne dali? Pekny vikend.
😵

chlpacik
2. apr 2011

@amarena pohodicka Ami, nemoze si kazdy vsetko pamatat, ak mame kopec inych starosti, ze?
nechystam sa merat si BT, ani na folikul. lebo beriem antiiotika na zapal,ktorý mám, a k lekarke idem az koncom maja 😒 , veru ja som ani nedufala uz, ktovie ci uz bude chodit kazdy mesiac mrcha, kiez by 🙂
...navyse mam vkuse nutkanie ist cikat, ja mam urcite nejaky zapal, alebo co, lebo to aj pali. No strasneee, ani neviem co mam robit. Uz jedne beriem na nieco ine, a este keby aj toto riesit no pixne ma...
Uzivam metformin, akurat 6mesiacov, ale nie zbytocne, ak dosla mrcha. Akurat mam silnejsiu menstruaciu, ako predtym po vyvolavackach.
No uvidime ako sa to vyvynie so mnou.

amarena
3. apr 2011

@chlpacik, aha, no jasne metformin. Uz si spominam, to som sa vtedy trochu divila, ze ti nerobili test na inzul. rezistenciu a aj tak ti ho dali. Nechcem ta strasit, ale ja ked som chodila castejsie cikat a trocha to bolelo, tak bol z toho zapal mocoveho mechura. Dostala som antibiotika a bolo to v pohode. Potom som este 2-3 mesiace brala na prevenciu vytazok z brusnic v tabletkach a uz sa mi to nevratilo - klop klop klop. Radsej sa chod dat skontrolovat k urologovi.

chlpacik
3. apr 2011

@amarena panecku, nestras ma Ami, presne to si myslim aj ja, ze mam, no akoby som toho nemala dosť, ešte aj toto mi chyba ku ""šťastiu" 😒 ...Zajtra si kupim tie brusnicove tabletky, a nejake caje, ale k urologovi, az ak mi to neprejde... Uz len predstava, ze co bude robit mi nerobi dobre, navyse jedne ATB uz beriem, plus metformin, teraz aj kramy, neviem si prestavit pchat dalsiu chémiu do seba 😖 ...
Ďakujem Ti za radu, drz sa kočka...

amarena
3. apr 2011

@chlpacik, ak mas nejake sirokospektralne antibiotika, tak by ti to teoreticky mohlo pomoct aj na toto. Inac vysetrenia u urologa sa vobec nemusis bat. Iba sa vycikas do poharika a to je vsetko. Max. ti spravi sono ladvin, ale ani to na 90 percent nebude potrebne. Horsie je, ze mas teraz ms, to tusim moze skreslit vysledok, v kazdom pripade dr by sa ta na to urcite opytal a zariadil sa podla toho. A inac aky mas vlastne zapal? Coho? Na treti den brania Atb by ti malo byt uz lepsie. Drzim palce.

natyi25
4. apr 2011

Dobré ránko dievčatá, tak ja mám za sebou 2. odber na HP, vo štvrtok idem na konzultáciu za MUDr. a podľa toho, čo mi dneska sestrička povedala, ďalším vyšetrením bude HSG 😒 pomóóóóóc, máte s ním niektorá skúsenosti???prajem Vám pekný týždeň 😉

anksunamonka
4. apr 2011

@natyi25 ahojte vsetky, tak aj ja mam dnes za sebou 2.odber na HP + moj milovaný odovzdal bojovníkov 😉 dúfam, ze tieto panie laborantky vedia urobit lepsi rozbor, a ze nevyjdu take zle vysledky ako mal v januari 😵 ze bude mat lepsiu aj pohyblivost a zmesti sa do limitu fragmentacie DNA.....

budúci utorok ideme na posledne sedenie, tak neviem, ci to uz nam da aj vysledky? nejak sa nevyjadril k tomu....

vzal mi aj vyter a urobil USG tak diktoval sestricke daco ze 15 (tak neviem ci folik 15mm?) ale sliznica strasne nizka...ked si dobre pamätam, tak 5,4? moze to tak byt? som 12.DC.
Drzim Ti palce natalia, a aj sebe, nech nam dobre vsetko dopadne 🙂

katka.gzd
4. apr 2011

@anksunamonka silno drzim paste aby ste mali dobre vysledky....
@natyi25 zvladas 😉 hlavne potom klud a uvolnit sa....ja viem ze sa to lahko povie, ale tak to budes mat rychlejsie za sebou.......

natyi25
4. apr 2011

@katka.gzd koľká odvaha za PC 🙂, ja sa utešujem tým, že moje vajcovody budú priechodné a vraj vtedy to nebolí, lebo kontrastná látka ide cez ne ľahko...no tak som zvedavá 😒 ale viem, že budem mať tesne pred vyšetrením problém s uvolnením...asi ako aj pred každým iným ☹
@anksunamonka výsledky budú lepšie, uvidíš...na tie prvé ste dlho čakali a odvtedy sa bojovníci zlepšili 🙂
ja som mala endometrium 10DC 4mm s komentom, že mohla by byť o 2 mm vyššia, ale že sa to dá...tak ťažko povedať... 😒

katka.gzd
4. apr 2011

@natyi25 to neni odvaha...ja by som bola presne taka ista vyklepana ako ty....mozno este viacej....to je to, ze vzdy ludia naokolo ti davaju dobre mienene rady, ktore su naozaj DOBRE MIENENE...no tebe vtedy ked sa najviac bojis pridu ako uplne zbytocne...ja viem...ja to mamtak tiez,ale vecne ked uz tam sedim 2 minuty predtym nez vstupim do ordinacie sa snazim presne na tie dobre mienene rady sustredit... 😀 nie vzdy pomaha....ale niekedy hej......... 😉 neber to tak, ze som chcela byt hrdinka od pocitaca... niesom.......som rovnako vyplsena ako vsetky ostatne.......

zuzana151
4. apr 2011

@hiva Ahoj , vcera som sa testovala, 9 den po IUI a nic ☹ len jedna ciarka, ani sa necitim nijako zvlastne takze sa to zrejme nepodarilo....bojim sa ze sa mi to nepodari nikdy ☹

katka.gzd
4. apr 2011

@natyi25 jo a este som chcela povedat, ze presne s tym uvolnenim mam ja vzdy problem a preto ti to radim lebo to potrebujem aj ja sama vzdy..........postahovana som vzdy tak, ze ma musia niekolkokrat napominat.........je jedno ako casto chodim, vzdy prezivam to iste..........no hold co by sme pre tie babatka neurobili............

katkarv
4. apr 2011

@zuzana151 ahoj,to je este skoro aby si nieco citila a ani test este nemusi byt pozit.Ja som mala pozit.az v 12den po ovulacii.

zuzana151
4. apr 2011

@katkarv ahojky, no lenze aspon taka slabulinka ta ciarka by urcite bola....a celkovo pri tych vsetkych mojich problemoch ktore mam ...ach nechcem byt pesimista,ale naozaj to ruzovo nevidim ☹
a ty si sa testovala aj skor ako na ten 12. den???

katkarv
4. apr 2011

@zuzana151 ano anic tam nebolo.ESte vydrz.Inak sesterka bola tiez na toto parkrat a nic,potom sa predsa podarilo a ked sa mala narodila hned otehotnela zas ale uz prirodzene 😀 a hlavne neplanovane a uz maju aj syna.

zuzana151
4. apr 2011

@katkarv juuj no kiez by som aj ja mala tolko stastia. V piatok idem na krv tak tam mi to potvrdia na 100% , len ja som nevydrzala tak som sa vcera otestovala 😉

katkarv
4. apr 2011

@zuzana151 ja ta chapem,aj ja robim hluposti a vyhadzujem za to zbytocne peniazeb ale ked my sme zvedave tvory a potom stresujeme,len vydrz a drzim palce 🙂