Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

anaxamon
6. júl 2009

shaar kazda sme vadna inym sposobom...tebe nezaberaju lieky a mne zas rastu foliky jak o dusu spasenu avsak tak nic z toho.. ☹ ☹

shaarka
6. júl 2009

ale tak vies co... uz ma to stve. doteraz som bola aj trpezliva, aj vesela, aj som to brala s nadhladom. ale ked tak premyslam, tak ma to pekne stve. kaslem na diagnozy a na liecbu, ale preco som v tom sama, to nechapem. 😖 proste by som chcela jednu spriaznenu dusu, co to mala takto, ako ja. lebo ked aj doktorka na mna pozera ako na div sveta, to uz je co povedat.
idem googlit, mozno niekoho najdem. 😒

anax, tebe bude stacit ten pregnyl, to som si ista. 😉

anaxamon
6. júl 2009

shaar snad dakoho vygooglis na inej baby stranke 😉 alebo na nejakej zdravotnej stranke

no a vies co mi pregnyl pomoze ked muz ma pomale spermie? nic...

ja mam dneska strasnu naladu 😠 😠 😠 😠

shaarka
6. júl 2009

anax, ale jedna sa isto moze najst, neboj. 😉

hiva
autor
6. júl 2009

jaaaj...shaarka....neviem, co na to povedat ☹ ☹ ☹ ......treba len dufat, ze laparka spojena s drilingom zaberie.....mozno mas natolko skornatene vajecniky, ze ani dvojita davka pregnylu nezabrala....ale hlavu hore, na to urco pomoze ten driling 😉

hiva
autor
6. júl 2009

anaxamon.....treba mozno vyskusat prstikovu metodu....tak im trosku pomozes 😉

shaarka
6. júl 2009

no hej, tak si to vysvetlujem aj ja. inak si to vysvetlit neviem. fakt nie.
ibaze... ze nemam vajicka. ziadne. fuuu, a to by som teda nechcela, to by ani IVF nemohlo byt. to uz potom radsej adopcia, ako darovane vajka. joooooj! ale este nechcem tak daleko rozmyslat.
skoda, ze je Dr na dovci, zavolala by som jej hned, nech sa mozem objednat na tu laparku. 🙂
tak pekny zvysok dna, idem trosku pracovat. papa***

anax, hlavu hore. zajtra moze byt aj horsie 😀 😀 😀

shaarka
6. júl 2009

ja si myslim, ze ich skor rozmliazdis 😀
neboj anax, tam pomoze IUI a si v suchu. hlavne ze mas vajka! 😵

anaxamon
6. júl 2009

shaar ved dufam ze toto je taky den ktory si budem dlho pamtat ako najhosri za posledne obdobie bo uz som davno taky nemala (ani ten ked mi boli oznamena PCO som taky nemala), jo IUI nam nepomoze ani omylom, ony potvory spermie idu len do stran a na mieste sa kymacaju nam vraj pomoze len IVF+ICSI...ako okej budis, nech je
len proste mam dajaky sprosty den...ja viem ze sa maju zeny aj horsie... 😔 😔 prepacte za moje vylevy 😔

hiva co je to prstikova metoda akoze? vobec si neviem predstavit co tym myslis...

shaarka
6. júl 2009

nevies si predstavit? no nech ti hiva napise. 😀
anax, aj pri IUI sa spermijky selektuju, vyberaju najlepsie a pokial nemate komplet vsetky zle, tak sa nejake dobre najdu. to urcite. 😉 a okrem toho, ako som uz pisala, spermio sa meni, takze o tri mesiace moze byt vsetko inak a ani IUI nebudete potrebovat. 😵

hiva
autor
6. júl 2009

anax....niekde som to tu citala......niektore baby pisali, ze im to pomohlo otehu....princip je len ze po sexe potom s prstami popotlacas tie spermie ku krcku maternice....sama som to neskusala, ale vraj to pomaha ...skus si to vygooglit a mozno najdes nieco viac 😉

shaarka, asi bude fakt problem s vajecnikmi ....nemysli hned na najhorsie, ze by si nemala vajicka.....to je blbost....urcite ich mas, len sa im este nejak nechce 😉 ....skus fakt jedine tlacit a trvat na tej laparke a to co najskor.....tak aspon priamo uvidia ako ti to tam vsetko vyzera 🙂 😉

anaxamon
6. júl 2009

shar pohyblivost bola b+b, pri mnozstve 5 (minimum je 20)

ved hej viem ze sa hovori, ze ked sa chce aj motyka vystreli ale dnes fakt tento pocit nemam, asik by som mala zavriet konika a nepachnut tu aspon par tyzdnov 😀

shaarka
6. júl 2009

kto ide na Pohodu do Trencina?

hiva
autor
6. júl 2009

anax, shaarka....hlavu hore....dnes sa riadne vydepkujte a zajtra sa na tom porehnime 😀 😀 😀 ....mozno sa k Vam pridam aj ja s nejakou "funny" story.....dnes planujem navstivit svojho lekara ze ako dalej 😒

shaarka
6. júl 2009

anax, vyspis sa a bude lepsie. na druhy den uz nic nie je take cierne ako dnes. 😉
a tomu b+b nerozumiem, ja rozumiem len cislam - konkretne poctu a percentam. 😒 a co 5? mil. na ml?

hiva
autor
6. júl 2009

ja na pohodu nejdem....my sme boli toto leto uz na1 koncerte a na 1 festaku (akurat teraz cez vikend), takze na toto leto mame kulturu uz vycerpanu.....je treba sa povenovat domceku ☹ ... stavali sme a teraz este ideme robit na dvor letnu kuchynu a terasu....takze o zabavu na leto je postarane 😒

anaxamon
6. júl 2009

shaar to b+b je pohyblivost spermii a ta je len na mieste a do stran, hej a ta patka je mnozstvo spermii na ml.

hiva ved uvidim ci bude zajtra nalada na otvorenie konika...

hiva
autor
6. júl 2009

anax....ale dojdi kuknut.....mam pocit, ze Vas tu dobre pobavim s mojou novou liecbou 😅

anaxamon
6. júl 2009

hiva dojdem teda minimalne si precitat cim ta dr. obstastnili🙂

my na festy a koncerty nechodime...

hiva
autor
6. júl 2009

shaarka, ja som na pohodu rada chodievala, ale uz najmenej 4 roky sa mi na nu moc nechce....prilis masove a ja som dost prieberciva na hudbu.....ja radsej chodim na kocerty....tam presne viem aku hudba bude.....na pohode mi sedi vzdy max. tak 1-2 skupiny, takze vacsinu casu zabijem cakanim na nich .... i ked to cakanie pri pivecku nie je az tak zle 😀 😀 😀

shaarka
7. júl 2009

bre ranko. oznamujem vam, ze dnes pracujem. tak ma nevyrusujte 😀 😀 😀

hiva
autor
7. júl 2009

bre ranko....pokusime sa 😀 ....inak komedia s nazvom "ja , doktor a moja liecba" sa presuva az na stredu....doktor je na dovolenke, takze viem velky prd 😀 😀 😀

shaarka
7. júl 2009

hiva, pekne si to napisala 😀 takze dalsia cast v stredu. ok, tak si dnes pozriem nieco ine 😀

kaciatko81
7. júl 2009

ahojte 🙂
dneska som na rade ja, kedze minuly tyzden som s mojim dr z car nehovorila, tak idem za nim dnes, ze co a ako-ako preckat cas do vysledkov...
btw. baby, tie co poznate agolutin, ako to znasate?

shaarka
7. júl 2009

cau kaci, z mojich skusenosti su vedlajsie ucinky z agolutinu (velka davka progesteronu) take, ze som bola malatna a spava. uplne ma to odrovnalo, po agolutine som uz nesla do prace a isla si domov lahnut. na druhy den rano som mala aj podstatne zvysenu bazalku. ale inak ok.

kaciatko81
7. júl 2009

takze zaidne vykyvy nalady? lebo u mna je to uplne desne... 😔

shaarka
7. júl 2009

nie. progesteron je telu prirodzeny, i ked injekcia je dost sila (uprednostnujem duphaston v druhej faze, alebo aj ako vyvolavacku). vykyvy nalad - hm, neviem, nestretla som sa s tym. fakt nie. ja som vykyvana dost pocas celeho cyklu, nepripisujem to hormonom, ale situaciam, ktore ma stretnu.

kaciatko81
7. júl 2009

ja som potom asi divna... tiez to nemam vzdy, ale napriklad naposledy to bolo zle... plac, hnev, vsetko 😔

sofia2008
7. júl 2009

cauko, ja som tu dlhsie nebola, ale nemam velmi dobre spravy, az na to, ze mam cyklus presne na den, ale druhy mesiac s clostilom nedopadol dobre, na 12.den ziadne vajicka, len 1 folikularna cysta...no parada...v prvom cykle sa mi ten jeden dominatny folikul neuvolnil a asi je z toho teraz ta cysta, na utz idem este na 16.den, ci nahodou nieco, ale pochybujem..no aspon mi kramy prisli 1krat v zivote presne na den...takze tak...mali by sme asi zacat carovat, aby sa to tu hybalo k pozitivnym spravam 🙂

shaarka
7. júl 2009

sofi, a neberies ty aj duphaston?