Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
31. dec 2009

katkaajurko, aj minule sme to mali +-2dni 😉 . Tak by sme tu mohli priniesť "double //" 😉 😉 😉
a tiež sa mi tie teploty pomaly rozbiehali.... 😉 😉 ale teraz mám už asi 3.den creamy hlienik, takže hádam je tych hormónov tak ako treba... len keby som na to stále nemyslela... 😉

hiva
autor
31. dec 2009

😉 caute....katkajurko....jasne ze ideme na lyzovacku....to si predsa nesmiem nechat ujst....uz mame vsetko zaplatene 🙂 ....no len este velmi silno rozmyslam, ci sa na lyze postavim alebo nie... na jednej strane viem, ze by som nemala, ved co ak padnem....ale na druhej strane ma to velmi laka...jasne ze nie lyzovat naplno a cely den, ale par-krat sa spustit by nemalo vobec uskodit......ale sa budem asi sakra bat, aby som sa nahodou neskydala niekde.....asi stravit cely cas iba s krsniatkom....ten pojde prvykrat na lyze do lyziarskej skolky takze budem asi kukat na neho...a snad sa aspon trosku posankujem 😉

no uvidim, ako sa budem citi....zatial sa citim velmi dobre..brusko sem tam pobolieva, ale znasam to uplne v pohode...tak proste uvidim, ako to vsetko dopadne a ako sa budem citit 😅

inak prajem Vam veseleho silvestra (dobre zapite aj za mna kedze uz alkohol nesmiem ☹ ) 😀 a hlavne prajem kazdej aspon jedno zdravucke babetko do Noveho roku 😉 😵 😵 😵

katkaajurko
31. dec 2009

no jasne Hivus-prave toho padu by som sa bala...a tak by som nechcela lyzovat,a kedze ideme len my dvaja MM by nechcel zase lyzovat sam - cize sme sa rozhodli ze do utorka pockame..aj ked je to vlasnte este skoro... sme si povedali ze pockame... a zvazime ci nepojdeme miesto lyzovacky na vylet do amsterdamu 😀 aj ked ja lyzovanie MILUJEM

Babulky aj ja vam prajem krasnu dnesnu noc a do noveho roka vytuzene zdrave babatko !!!!!!!!!!!! a zdravicko pre nas vsetky ! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bosorkajarka
1. jan 2010

Ahoj holky dyl jsem tady nebyla a co to vidim Hivus je tehulka 🙂 takze moc moc moc gratuluju a preju hlavne hooodne zdravicka 😵 😵 😵 ja uz mam doma krasneho Honzicka je to nase slunicko nejhodnejsi 😵
Takze preju vsem do noveho roku hodne stesticka, zdravicka a splneni tech nejvetsich snu a nezapomente, ze zazraky se deji 😉 🙂 😵

Jeste Hivo ja bych se ani tak nebala toho, ze spadnu sama, ale spis toho, ze me nekdo smete, lidi jsou hodne bezohledni ☹

hiva
autor
1. jan 2010

ahojte....jarka...dakujem krasne a gratulujem k Honzickovi 😵 ...je nadherny 😵 😵 😵

No ved prave aj ja sa najviac bojim toho, ze ma niekto naberie 😒 ....sak uvidim, aky bude stav na zjazdovkach... ked bude plno, urcite si netrufnem....ale tak snad sa mozno najde nejaka ta chvilka, kedy sa aj ja spustim 😅 ... sak dam vediet, ako to cele dopadlo....uz o 10 dni vyrazame.....sa tesim jek male decko 😀 😀 😀

zuzu1111
2. jan 2010

Baby krásny nový rok vám prajem a nech sa nám splní po čom tak veľmi túžime 😉

Hivus ja mam na teba jednu otazocku. Uzivanie HAK ti pomohlo k znizeniu testosteronu nadlhsie? Alebo len pocas uzivania, resp. na kratky cas po nom? Robili ti hormonalny profil aj po dlhsej dobe po douzivani? Lebo ja mam tiez problem s muzskymi hormonmi a podla rosledneho HP uz len s nimi -(prolaktin som uz mala pekne v norme). O HAK nechce drahy ani pocut, tak my sme uz hned zacali so stimulovanim ovulacie pomocou Clostilbegytu. Moze znizenie muzskych hormonov dopomoct aj k zlepseniu stavu vajecnikov - co sa tyka cystičiek? Lebo to by som ho možno skúsila prehovoriť na tie 3 mesiace. Alebo potom radšej laparoskopia keď Clostil nepomôže?

hiva
autor
2. jan 2010

ahoj zuzu....neviem to presne na ako dlho mi HAK znizila testosteron....ale pravdepodobne na dlhsie....dobrala som ho v july 2009 a v novembri som otehotnela 😉 ...takze predpokladam, ze ten znizeny testosteron vydrzal dlhsie....ale neviem to presne, lebo hladinu hormonov mi kontrolovali len v auguste 2009 (mesiac po dobrani HAK-u) a vtedy boli v norme....potom uz nie....no a v septembri laparka....podla mna samotny HAK na tie cysticky asi nepomoze.....to podla mna len laparka a drilling vajecnikov...ale fakt neviem....mozno ked sa da vajecnikom prestavka vdaka HAK-u, mozno sa tie cysticky sami vstrebu....fakt neviem ci su vajecniky schopne samoregeneracie....neviem...mozno ano mozno nie...ale neboj, mozno ich nemas az tak zacystene a clostyl ti zaberie 😉 ...drzim palce 😵 ... ja som povodne tiez chcela najprv stimulaciu clostylom a ked mi doktor napisal ten HAK, vobec som nadsena nebola....ale nakoniec to dopadlo vsetko super....ale ktovie, keby som brala clostyl, mozno by sme mali babetko skorej....tazko povedat...PCOs je beh na dlhsiu trat....kazdej zaberie nieco ine.....podla mna teraz skus clostyl, pripadne potom clostyl+pregnyl a uvidis ako bude...drzim palce nech sa zadari 😉

katkaajurko
3. jan 2010

ahojte babule..dnes som namatkovo zmerala a som hore..ale to u mna nie je neobvykle..ale uz zacinam vnutorne stresovat..ten posledny tyzden je pre mna vzdy taky tazky ☹ ale nemam ziadne pocity,ze by to vyslo...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

sarafortuna
3. jan 2010

katka, ani ja nemám žiadne "pocity" ... práveže ma už ani brucho nebolííí, pretým celý čas počas DPO - pichanie, tlačenie a teraz iba cca prvé 3 dni a už som "fit"...

www.fertilityfriend.com/home/25fb22

aspoň viem, kedy prídu krámy... 😀 😀 😀 😀 😀

tak som veru zvedavá... neboj, ten čas kedy sa ukáže PRAVDA doraz príííííde 😉

zuzu1111
3. jan 2010

Kočky aspoň máte pekné grafíky, kde vidno že ovulka bola, ja som sa zatiaľ neodpracovala ani k tomu ☹

Hivus, vdaka za odpoved.
Dám vám potom budúci týždeň vedieť, ako som dopadla na ultrazvuku. 😉

shaarka
3. jan 2010

kocky, pekne grafiky 🙂 😵
zuzu, neboj, aj ty sa dockas 😉 napisala som ti dve vycerpavajuce IP 😀 😎

hivus, ak smiem moj nazor, tak ja by som sa na lyze urcite nestavala, akykolvek dobry lyziar si. nikdy nevies, co sa moze stat a radsej treba vsetkemu predchadzat. po case si len s usmevom povies, ze "aale, co tam po lyzovacke" 😵 v prvom trimestri bud ako krehka porcelanova babika 😉

sarafortuna
3. jan 2010

shaarka, krásne bruško... a tie kopance musia byť úžasné /ale neskôr už to asi také úžasné nebude 😀 😀 😀 hlavne v noci a pod... 😉 😉 😉 / - futbalista jeden malý!!!

vidno že som v LF fáze, ma až berie do plaču... držím palce tehule-snehule!!!

katkaajurko
3. jan 2010

shari a ty si ani negrckala a aj tak si doteraz vobec nepribrala? fiiha to je super - ale ako je to mozne? 😨

zuzu1111
3. jan 2010

Shaarka vdaka za tie vycerpavajuce IP 😉

arna
3. jan 2010

Pekny den preju.
Jaj kocky, jak ja vam ty ovulacni grafy zavidim....🙂
Momentalne zacinam novy cyklus ( http://www.fertilityfriend.com/home/2a6db0 ), pokud se oproti drivejsim nic nezmeni, Dr. se tim pry uz zacne zabyvat. Tak se tesim, ze se neco treba konecne pohne.🙂 Uz me to fakt nebavi...
Nenapsaly byste mi prosim, co si myslite, ze by bylo fajn zkusit jako prvni k navozeni ovulace? Clostil?
A jake vysetreni jako prvni?
Mam pocit, ze moje pani doktorka, ktera je jinak bajecna, s touhle diagnozou moc zkusenosti nema...:-/ Ale mozna jsem jenom zbytecne skepticka...

katkaajurko
3. jan 2010

arna asi HProfil, zistit coho je moc - a potlacit to... ale asi ano-clostyl skusit - teda ja by som skusila clostyl..a teda neviem aku mas konstalaciu-ale asi by som preistotu obmedzila sacharidy na minimum (to sa snazim aj ja..aj ked niesom tucna..ale ani vychrtlinka) pohyb...prechadzky... stitnu zlazu skontrolovat... nadoblicky myslim.... skusat no...

shaarka
3. jan 2010

ja este dodam, pre arnu, ze je lepsie merat v posve a nie v ustach. a ak merias v posve, tak potom ti teploty dost skacu, a niekde som citala, ze to bude stitnou zlazou. takze skusit dat skontrolovat aj tu.

kati, negrcala som, ani ma nenapinalo (ak neratam vlastnu blbost - pazravo zozratu tresku s troma rozkami, alebo napr. mastne zemiakove placky). ale ja som mala vysoku nadvahu pred tehu - i ked som na to AZ TAK nevyzerala, podla BMI som bola obezna (160/83). zhodou okolnosti som tesne po tej osudnej ovulke konecne zacala brat lieky na stitku - euthyrox - a asi preto mi sla vaha konecne pomalicky dolu. a to som sa dokonca prestala stravovat zdravo a zacalo mi chutit sladke! takze ja si moj ubytok vahy vysvetlujem znormalizovanim funkcie stitnej zlazy 😉

hiva
autor
4. jan 2010

caute....arna, tiez odporucam najskor Hormonalny profil, vysetrenie stitnej zlazy a pripadne diabetologa ci nahodou nemas inzulinovu rezistenciu....a podla vysledkov sa rozhodnut ako dalej 😉

ja musim uz len nejak prezit tento tyzden v robote a hura na hory 😵 😵 😵 ....aj snehu nakydalo, takze snad bude veselo.....mam v plane vyhybat sa lyziam 😉

no a po lyzovacke klusame k doktorovi na odbery a po tehu knizku 😵 😵 😵

katkamarek
4. jan 2010

Ahojte, tak sa hlasim znova po novom roku. Mrcha dorazila ako mala, na novy rok, cize pomaly ale isto zaciname.... 🙂 som strasne zvedava ako to so mnou je. Uz som si nakupila aj ovu testy, kupila som si aj Lady tester, mate s tym skusenosti? Lebo ked som ho na novy rok len tak pre zaujimavost chcela vyskusat, tak mi ukazalo take ukazkove plodne obdobie, ze som neverila, a to bol prvy den mrchy. Ale ked som o chvilu vyskusala znova, uz to ukazovalo neplodne dni, co teda bolo normalne. Takze neviem, co si mam teraz o tom mysliet a do akej miery tomu testeru verit. Sliny neboli nicim "kontaminovane" lebo to bolo hned rano, ked som este nic nepila ani nejedla.

Hiva, ked mozem aj ja svoj nazor pridat, tiez by som bola opatrna a na lyziarov by som sa radsej len pozerala z cajovne 🙂 Nechcem malovat certa na stenu, ale fakt nikdy nevies co sa moze prihodit, aj ked budes neviem ako opatrna.

Shaarka ja si ta inak pamatam este z mojasvadba.sk, lebo ta cesala jedna moja uzasna kamaratka... 🙂

Katkaajurko drzim palce, aby to vyslo.

soldi
4. jan 2010

ahojte dievcata 🙂
ja tu beham z temy do temy, lebo netusim, ze kam by som mala patrit 🙂
sharka mi pisala, ze mam syndrom PCO v IP. beriem duphaston. ale to s tym pcos stale moc nechapem. vzdy som mala cyklus pravidelny, rok po vysadeni hak som mala asi len dve az tri prirodzene ms. v auguste som bola na sono a vajecniky boli pekne bez cyst. a ked som bola v oktobri uz som mala pcos. je to mozne?

gynekologicka mi nasadila teda duphaston a dala mi pol roka na otehotnenie a ze ak sa to nepodari, tak ma posle na HSG, co je hysterosalphingografia a to je ze vraj prefuk vajecnikov. ma s tym niektora skusenosti?

hormonalny profil som mala v poriadku. tento mesiac by som mala ist na kontrolu po dvoch cykloch s duphastonom, myslite ze sa moze stat ze uz nebudem mat cysty? a mam ju poprosit, nech mi predpise clostyl?
lebo ze ten teda stimuluje ovulku, ale zas na druhu stranu, ze je to obrovsky zaberak pre telo.

som z toho vsetkeho totalny jelen. uz neviem, kto ma pravdu a kto nie. co je mozne a co nie. 🙂

Hiva, Tebe moc moc gratulujem 🙂

katkaajurko
4. jan 2010

hivus super - uzi si tu lyzovacku-ja taaaaaaaaak zavidim-nam to zatial nevychadza - to co sme chceli je vypredane a este ma mm aj dolezite prac.stretnutie ten tyzden co sme planovali-tak sa to zase odklada... ☹

soldi-zacni merat BT a duphaston nasad az PO OVULACIII - 100% pri PCO ti duphaston ovulu asi blokne a bude pol roka pekny cyklus ale neotehotnies-lebo nebude ovulacia.. precitaj si par stran dozadu-sme to tu rozoberali-alebo aj v teme duphaston

ako si mohla mat hormonalny profil v poriadku ked mas prirodzene MS len dva -tri krat do roka -to sa predsa vzajomne vylucuje 😕 😕 😕 ktore dni ti ho gynda brala??????

clostyl je riesenie-ale sledovat ci vajo aj praskne-ked nie tak aj pregnyl...

soldi
4. jan 2010

bt som si zacala merat minuly cyklus, a mala som aj zdvihnutu teplotu ako po ovulke, lenze kratko pred tym ako som bola nachladnuta, tak to mohlo byt aj tym, pre istotu som pockala do 21 DC a az potom som nasadila duphaston. hormonalny profil mi robila 5.DC. mne nepovedala doktorka, ze mam PCO, to len sharka mi napisala, ze v tom by mohol byt problem.

katkamarek
4. jan 2010

Soldi aj mne robili HP, ale nie len na 5. DC, ale potom aj na 22.DC, aby mala kompletny obraz, cize iba 5.DC nestaci, skus zajst za endokrinologickou, ona vie mozno o hormonoch viac ako gynekolog. Okrem toho ti vysetri aj stitnu zlazu, ako ti radili uz dievcata pred tym.

katkaajurko
4. jan 2010

soldi hormonalny profil na jediny den nema ziadnu vypovednu hodnotu..idealne je tri krat... 5ty den..pred ovulaciou tesne a po ovulacii

soldi moze to byt PCO /vyzera to tak/ ale aj nemusi - ale treba na to dalsie vysetrenia...

soldi
4. jan 2010

katkamarek, vysetrenia na stitunu zlazu mi dopadli dobre, snazim sa zmenit gynekologa, lebo ta moja mi pride neinformovana 🙂
katkaajurko, ja nemam ovulaciu, ten HP mi robila po vyvolavacke. teraz som doprala duphaston druhy cyklus, kazdy den cakam ms a ked skonci, tak k nej pojdem na kontrolu. uz som sa nahlasila k novemu gynekologovi, ale ten ma prvy volny termin az v aprili!!!

hiva
autor
4. jan 2010

baby, ja budem asi fakt nejaka divna lebo ja fakt stale rozmyslam nad tou lyzovackou...nie ze by som lyzovala cely den ale tak napriklad ked budeme chciet ist na obed, tak by som sa vyviezla s muzom do restiky a potom z nej zlyzovala....lebo si neviem predstavit viest sa lanovkou dole... podla mna samotne lyzovanie, ako isty sposob premiestnovania sa nemoze uskodit 😅 ... na jednej strane je fakt, ze ma moze niekto nabrat alebo bohvie co sa stat....ale tak to sa asi moze stat aj kludne na ulici ked pojdem cez cestu ... v podstate s takym rozikom zijeme kazdy den.... viem, ze ma teraz asi mnohe ukrizujete, ale hold ja to nejak tak citim 😒 ... strasne sme tuzili po babatku a spravila by som pre neho cokolvek, ale nejak sa mi to zda prehnane spravat sa ako porcelanova babika... jasne ze nebudem stahovat nabytok, ani vlacit tazke veci a extra sa namahat... ale chodit a zit v neustalom strachu ze co ak padnem, alebo sa smyknem....to mi zatial nejak nesedi 😒 ... ved tehotenstvo nie je choroba 😅

Kym sa do mna pustite este jedna vec: osobne si aj tak myslim, ze sa na tie lyze nepostavim, ale neda mi na to stale nemysliet 😉 😀 ....ked ja lyze a sneh taaaak veeeelmi milujem 🙂

katkajurko, neboj... urcite sa aj vy niekde dostanete lyzovat....ved zima iba zacina 😉 ...a mozno to uz tiez bude s bambulkou v brusku 😉 ...kedy sa chystas testovat? alebo cakas na mrchu a az potom?

soldi...a kedy ti robili ten hormonalny profil?....v tom auguste ci teraz niekedy?....rozhodne by som pokracovala v merani BT a pripadne sa skusila s doktorkou dohodnut na folikometrie (aby ti pravidelne sledovala vajecniky, ci foliky rastu alebo nie)...pripadne aj spolocne s tym clostylom....a inak ten HP by ti mala robit na viackrat....5DC je malo, to ti odsleduje iba hormony v predovulacnej faze....tym ze nemasvas prirodzenu MS znamena, ze nemavas ovulaciu...a kedze 5 DC mas hormony OK, tak mozno bude problem s LH hormonom....ale ten z profilu na 5DC nezisti, ci je OK alebo nie....na ten treba odber okolo 14 DC 😉

katkamarek....ja som Lady test neskusala....ale asi ta nepotesim, ale necitala som na neho dost dobre chvaly....on sice moze ukazovat dobre, ale tym ze hodnotenie vysledkov robis vlastne sama pohladom na strukturu slin, vysledok moze byt hodne subjektviny a skresleny 😒 ... a co viem, tak vacsinou to papradie ukazovalo aj chlapom....ale nieco na tom pravdy je...ked to skombinujes s meranim BT, nebude to na skodu 😉 ... drzim palce, nech ma novy rok pre Vas ten najkrajsi zaciatok 😉

katkamarek
4. jan 2010

Hiva, ja nechcem ten lady tester brat ako jedinu zaruku, tak ako hovoris, skombinujem, aby som mala viac zdrojov info, budem merat teplotku, potom klasicke ovu testy, hlien, krcok, no a este aj lady tester. To beriem ako doplnok, len som chcela vediet, ze do akej miery mu mam verit 🙂

A co sa tyka lyzovania, myslim, ze je to na tebe, je pravda, ze hoci kde sa ti moze stat nehoda, ale ked sa na tie lyze nepostavis, tak pravdepodobnost je mensia...🙂 chapes, nie? To ta nechcem odradzat, ved mas vlastny rozum, a tiez nie som zastancom toho, ze ked som tehotna, tak teraz sa ani nepohnem, ale opatrnosti nikdy nie je dost.

hiva
autor
4. jan 2010

katkamarek...to je fakt...opatrnosti niekdy nie je dost....ale skor si myslim, ze ked uz sa motat po svahu, tak radsej s lyzami na nohach 😉 ...no ale sak uvidim, ako to tam bude vyzerat...kde su restiky atd....ci sa bude vobec dat niekde dostat napeso 🙂

katkaajurko
4. jan 2010

no ja suhlasim s katkamarek...ako porcelanova babika nie - to je jasne - a cez ulicu clovek prejst musi do prace a tak..ale lyzovacka je zvysovanie rizika (teda tomu beznemu ktoremu sa neda vyhnut)ale zase osud je osud..co sa ma stat sa stane a co nema nestane... ja neviem..ja sa poznam-s mojou povahou by som sa asi bala - ale mozno aj nie..hlavne toho - ze do mna niekto vrazi..ale to moze aj dole pod svahom...to je pravda... asi by som sa ja spytala aj svojej gyndy-co ona na to... chapem ta-tiez lyzovanie milujem.... moja kamoska precestovala pol ameriky v druhom mesiaci a tiez bolo vsetko ok - a vobec sa nebala ani nestresovala...

suhlasim-treba tie vajecniky odsledovat a robit testy dovtedy-kym nezistia-co je problem... HP len jeden krat urcite nestaci-treba vediet co sa deje-preco sa to nerozbehne..ci vobec nerastu foliky-alebo len nepraskaju...a preco...

ja asi testnem zajtra-ale mam strach 😔 zo sklamania... dnes rano som sa zobudila s prisernou migrenou a pocitom na zvracanie-aj som sa potesila-ale potom ma zabolela aj krcna chrbtica a vedela som ktora bije-ze to je z toho - boli sme na squoshi a zle som sa rozcvicila--toto sa mi stava... 😒 ale asi testnem... no neviem... tak si to prajem... a viem - ako som neznesitelna - v ten den - ked vzdy najdem biely test... ☹

komplet pokazeny den v robote 😀

hiva
autor
4. jan 2010

katkajurko....tak budem na teba zajtra mysliet 😉 ...a neboj, aj keby neboli 2 palice, este stale to nic neznamena....budes predsa len 10 DPO....takze ak nieco cakat od testu, tak len mile prekvapenie.....netreba zufat zo zleho vysledku, este sa to moze zmenit 😉

a co sa tyka mojho gyndosa, na lyzovacku som sa ho nepytala, ale celkovo to ma on naockoval tym, ze mam zit dalej ako doteraz...jasne ze nenamahat sa zbytocne a nepretazovat sa, a najme pozor na namahu zatazujucu brucho...ale na druhej strane ked som sa pytala na pripadnu marodku tak v momente s usmevom zahlasim ze nie som chora...iba tehotna...a ze mam zdrave tehotenstvo dosiahnute prirodzene a ze ked sa ma nieco stat, tak tomu nijak nezabranim 😉 ....ja sa tiez bojim, ale v podstate len toho, ze ma niekto naberie....no tak uvidim, ako plno bude na svahu a aka bude situacia 😅