Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

casperka1980
7. mar 2014

@evkag ahoj.. pondelok sa blíži.. 🙂 , no mám aj strach... teraz som mala krami a boli dosť dlhé...od piatku do piatku.. a dosť ma pobolievajú vaječníky na ľavej strane.. keď sa darí, tak sa darí.. drž palce v pondelok..

evkag
7. mar 2014

@casperka1980 budem na teba mysliet, daj mi kazdopadne vediet ako to dopadlo, co vam povedali.......ja som pre istotumala mat kramy 16.2. a stale nic, injekcia ma znova neminie......

casperka1980
11. mar 2014

@evkag Ahoj.. no doktor je fešák.. 😀 ... a čakáme za výsledkami a podľa toho sa rozhodne či vyskúšame IUI alebo priamo IVF...

evkag
11. mar 2014

@casperka1980 no a co Vam robili? Brali krv, ci moc, ci spremiogram, ci co? Neviem ako to tam bezi ,tak poprosim podrobnosti 🙂

casperka1980
12. mar 2014

@evkag mne zobrali krv a manželovi robili spg.. a to bolo všetko.. teraz už len čakať..

casperka1980
12. mar 2014

@evkag ešte spomínal, že mám edometriózu.. 😠 ..
nestačí len PCO ale ešte i toto.. manžel má všetko Ok.. aspoň to.. 😉

evkag
12. mar 2014

@casperka1980 no s endometriozou nieje sranda.........moja kolegyna ma, uz bola dva krat operovana a tri krat na umelom oplodneni a do dnes deti nema, ale ma tu najvyssiu formu, hrozne bolesti a tak......
Nic sa neboj pomozu Vam tam. Ja som zvedava co bude pri najblizsiej kontrole u nas.......

casperka1980
12. mar 2014

@evkag tak bolesti mám aj ja.. ☹ ... a kedy idete na kontrolu?

evkag
12. mar 2014

@casperka1980 mesiac po dobrati liekov ma ist martin, cize to su este skoro dva tyzdne.......potom sa uvidi aky bude vysledok a o tri mesiac na dalsi spermiogram...........ja nemam ist nikam, ale ci chchem ci nie pojdem na injekciu 16.2 malaprist mrcha a do dnes nic......som sa tak potesila ze v january som sama od seba dostala a teraz zas nic ☹

hrmiona
12. mar 2014

Takže tento cyklus sme to opäť vyskúšali s clostylom 3x1 tabletku + metformin a opäť nič. Ako som sa dlho bránila tej laparoskopie tak ma neminie, už mi je to v podstate jedno ak mi to ma pomôcť. Potom mi môžu predpísať tie hormóny miesto clostylu (clostyl mi už nepomôže).

evkag
14. mar 2014

@hrmiona mne prefuk nepomohol......

hrmiona
16. mar 2014

Výrok doktora na poslednej folikulometrii, keď márne hľadal folikul: Pco je to, že vy máte veľa vajíčok, ale nejak sa nevedia dohodnúť, ktorý dozrie." 😀

organicshop13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
franzziska
16. mar 2014

baby vas aj doktor poslal na laparku ci ee? mam pco a po neuspesnosti s clostilom ma hned poslal do CAR..kde sa da laparka urobit?

arthemiis
17. mar 2014

Baby je tu niektorá čo sa pokúša schudnúť s týmto syndrómom?

evkag
17. mar 2014

@franzziska mna na laparku poslal lekar........povedal ze je to to posledne okrem leikov v com mozu pocot potom uz len CARE, ale mozno aj tam by ti to zrobili, neviem

evkag
17. mar 2014

@arthemiis ja chudnem cely zivot a cely zivot sa mi nedari :-P aj dnes som zacala,a le skoncila som pri tm, ze aposn sa pokusim dodrziavat pitny rezim! Chudnitie mi ide velmi tazko a pritom moja ssestra je majsterka europy v bodyfitesse zien!

evkag
17. mar 2014

Damy dnes som sa rozhoda, ze konecne tento tyzden zavitam k dokrotovi, kedze 16.2 som mala mat mrchu a neurekom je uz 17.3 a zas nic, cize asi zbytocne cakam a POJDEM ZNOVA NA AKUPUNKTURU! Poznam zenu, ktorej to velmi pomohlo a otehotnela pred tym ako mala ist na umele oplodnenie! Uvidime ci to zaberie. Mate niektora skusenosti?

franzziska
17. mar 2014

@evkag dakujem..pytala som sa preto aby som vedela ze ci laparka sa robi len v Car alebo aj normalne v nemockach v meste

evkag
17. mar 2014

@franzziska normalne v nemocnici to robia.......ale mne to nepomohlo 😒

minuska777
18. mar 2014

Ahojte baby ,mne mnuly rok diagnostikovali PCO ale dr tvrdila ze to nie je nic strasne len mi predpisala antikoncepciu ,pred pol rokom som ju visadila kedze sme sa zacali snazito babo ale stale nic ,robila mi len testy a vraj ovulku mam napriek nepravidelnej MS azenic viac netreba robit len cakat este pol roka ,ze ak sa budeme snazit 12mesiacov a nic potom sa to bude riesit...myslite si ze je pri pco takypostup normalny?

evkag
18. mar 2014

@minuska777 Ano je to normalne, kazdy lekar ti povie, ze az po dlhsom snazeni (niektori aj 2 roky) je to potrebne riesit. No ak ti potvrdila PCO a vraj mas ovulaciu tak jednoducho sledovat ovulku a nemas co riesit........Ja nemam ani cyklus ani ovulku :-P posledna mrcha bola 9.1 a odvtedy???? NIC, svina jedna

minuska777
18. mar 2014

@evkag ahooj...aj dva roky ? fuu to by som asi tak dlho cakat nechcela max rok a potom nech somnou nieco robia ...a s tebou dr nerobi nic ked ani MS ani ovulku nemas?...ja pravdupovediac by som uz teraz chcela aby daco robila ale ked je to vraj skoro...

evkag
18. mar 2014

@minuska777 co by nerobili robia. Som po prefuku, po jednej davke clostibegytu, po endokrinologii......teraz cakame za vysetrenim po liekoch a tak........

minuska777
19. mar 2014

@evkag a ako dlho sa snazite o babo ? Kedy to tvoj lekar zacal riesit ? ..sorry ze sa tak vypytujem ale nepoznam nikoho s Pco ...

evkag
19. mar 2014

@minuska777 snazime sa uz skoro dva roky a reisolo sa to uz davnejsie ale len antikoncepciu na udrzanie cyklu. Pred svadbou som ju vysadila, ze reku ked sa podari, nebude to vadit, potom zacal duphaston, agolutin, prefuk vajcovodov,endokrinologia, clostylbegyt. Manzel spremiogram, androlog, vytery, odbery.........v podstate mne potvrdili PCO a oboch nas leicili na najku bakteriu cize koncom mesicaa ide manzel znova na odbvery a uvidime co dalej......

miruska310
22. mar 2014

zaregistrovala som sa tu aby som Vám napísala mojú skúcenosť, mam 22, zatial som sa nesnazila otehotniet, ale MALA SOM PCO, mozno sa cudujete ze mala, ale vcera som bola na preventivnej a gynekolog mi potvrdil ze uz nemam, ze po polycystickych vajecnikoch ani stopy. A za vsetko môze úlpna zmena životného štýlu a pohyb. Mojim cielom bolo len schudnut lebo vdaka nezodpovednej gynekologicke som strasne pribrala z nevhodných liekov v priebehu 3 mesiacov 20 kg., ale po zmene gynekológa uz ani dekko, len som chcela schudnut, trvalo mi 2 roky kým som schudla 12 kg lebo pri PCO je to tazsie, ale riadne som sa natrapila, drela som a vysledok sa dostavoval, ale strasne, strasne pomaly, tak som postupne úplne zmenila životný štýl, stravujem sa uplne inac, zdravo a nie nadarmo vsade píšu ze strava je 75 % úspechu ( a nie iba pri chudnuti), Takže hlavne vdaka tej strave su moje vajecniky v poriadku, doktor mi povedal, ze vysadime aj lutenyl ( ten som brala, lebo som nemala menzes) ze som zdrava a ze uz nebude vôbec potrebny. Chcem vám len povedat ze urcite treba skusit uplnu zmenu stravovania, za tu námahu to stoji ktoru musite podstupovat a hlavne sa budete citit zdravsie, plna energie, ale pri zmene stravovania mnoho zien nevydrzi ( musite si vsetko planovat čo budete jest, nakupit vhodne potraviny a hlavne varenie zaberie vela casu,)( ja si varim na intraku na dvojplatnicke a riady umyvam v umyvadle v kupelni, takze tie co mate kuchynu a umyvacku riadu tak žiaden problem) ale niekto si mysli ze to nezvladne ale da sa to, hlavne ked máte motiváciu ja som ju mala a teraz mi to uz nerobi problem, robim to automaticky, vsetko chce len zvyk, veci treba robit postupne, ja som sa riadila knihov od pani Antnónie Mačingovej - najedzte sa do štíhlosti ( ktoru som len tak nahodou nasla v knihkupectve pri vyberani knih pod stromcek a teraz mozem povedat ze mi zmenila zivot) potom stravovaniu podla krvných skupin ( tam najdete vela rôzných knih) a receptami z internetu, ktoré som si prispôsobovala podla tej knizky a mojej krvnej skupiny. A vdaka tomuto stravovaniu sa mi vyriešilo este vela dalsich zavaznejsich zdravotných problemov. Tak držím Vám palce a dúfam že Vám moja rada pomôže

j1977
22. mar 2014

ahojte dievčatá potrebujem radu ., ako čítam dost z vás spomína ten metformin a že sa vdaka tomu podarilo otehotniet . len mi to nedá opýtat sa všetky ste mali pri zvýšené hladiny cukru popr bola potvrdená inzulínová rezistencia ? totiž ten liek je určený pre pacientov s diabetes II typu . tak ma to zavádza . ak mám pravdu povedat ja by som ho asi nebrala nakolko sa bojím že mi moc stiahne cukor ...poradte mi popr napíšte skúsenosti s metforminom/ ako ste to zvládali -možné vedlajšie účinky a učinky samotného metforminu

stellamaris
22. mar 2014

@miruska310 gratulujem k cistym vajecnikom 😉 aj ja ich take mam,ale PCO stale.Ze mas ciste vajecniky,neznamena,ze si sa pco vyliecila.Na Pco existuju iba terapie,nie uplne vyliecenie. 😉

hrmiona
22. mar 2014

@j1977 mne metformin predpísal na gynekológii, vaj má s tým dobré skúsenosti aj keď nemám inzulínovú rezistenciu a ani zvýšenú hladinu cukru. Vraj to má rovnaký účinok ako Inofolic (Inofolic cena na 2 mesiace cca 80,- Eur, metformin na 2 mesiace cca 2,- Eur). Zatiaľ ho užívam 1 cyklus, žiadny folikul sa mi nevytvoril, ale vraj to treba užívať dlhodobo. No uvidíme či príde mrcha. Inak aj v lekárni dosť frflala, prečo to mám od gynekológa a nie od diabetológa, ale čo ju do toho.