Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
3. júl 2014

@serenna30 prv mal crevnu chripku, ktoru som potom ja chytila od neho, asi po tyzdni chytil chripku, ci naginu, ktoru do dnes nema preliecenu........dnes dostal antibiotika. Ale sak nejak bolo, nejak bude nie?

serenna30
4. júl 2014

@evkag @stellamaris @smejlicka ahoj kočky, hlásím 5 DC, od 3 DC jsem na fytosóji tak u vidíme co z toho. 10 DC mě čeká utz, ale když tam zase nic nebude, tak už nebudu depkovat, třeba bude zase uvulka později. @stellamaris kdy budeš testit? 😉 😀

stellamaris
4. júl 2014

@serenna30 tak nech fytosoja posobi 😉 ja testnem po 10.,zatial mi iba vzali u nasho gyndosa krv,tak bolo tam male hcg 😉

serenna30
4. júl 2014

@stellamaris no to je super!!!!!! Kolikaty jsi DPO?

stellamaris
4. júl 2014

@serenna30 6.alebo 7.DPO,takze este skoro. 😉 Zatial mam tlaky v maternici,bolestive prsia a Kava mi zacina sposobovat nevolnost.Dnes som ju iba ovonala v praci a myslela som,ze vyplujem ranajky................

evkag
4. júl 2014

@serenna30 ah ynske, meram tu bazalnu teplotu, ale dnes, co je 10 DC bola ye trapnch 36 ....... myslim, ze z tych plodnychdni nic nebude..... uvidime o mesiac, ci teda kedy pride najblizsi menzes

arthemiis
6. júl 2014

Prosím vás ja ešte nie som snažilka ale pripravujem sa na to že za také dva roky budem a neviem či je lepšie užívať HAK, duphaston alebo nič dovtedy. Čo je podľa vás najlepšia voľba?

serenna30
6. júl 2014

@evkag musis vydrzet s tim měřenim, me přišla ovu až 20 dc....

serenna30
6. júl 2014

@stellamaris jeee, no stejně super! Moc ti drzim palečky ať najdeš //

evkag
7. júl 2014

@serenna30 nejak ma to zbytocne deprimuje, ked bude, tak bude.....nebudem to silit, lebo potom nebude nic! Musim sa este povenovat diete, lebo som to v poslednej dobe zanedbala, cize ovulku a tehotenstvo vymazujem z programu, lebo by ma asi drblo! Viem, ze Vas tu vsetkych na okolici podporujem a pozitivne naladzujem, ale akosi to na mna dolahlo pomaly ..........
Musim si zmenit rezim ..........

evkag
7. júl 2014

@arthemiis a mas PCO? Ak ano, tak ti lekar nic neda..... zbytocne do seba netrep hormony ak este nechces otehotniet, este si to uzijes.......
HAK ti umelo drzi cyklus, Duphaston tiez, len nema antikoncepce ucinky, Cize jedno jak druhe....

serenna30
7. júl 2014

@evkag vím, že je důležitý na to nemyslet. @stellamaris @evkag Já se modlím at je ovu potvrzená z bt ještě 2 cykly a pak už nebudu taky měřit, by mě z toho šiblo 😀 Dnes jsem 8DC, a k doktorovi na utz nejdu páč jsem zjistila že má dovču, takže tak....třeba se trefíme, třeba ne, holt se uvidí 😉
Doufám, že Stella odstartuje vlnu těhulek 😎

evkag
7. júl 2014

@serenna30 v to verim aj ja 🙂 silno drzim prsty

sari24
8. júl 2014

Ahojte 🙂

Mam 21 rokov a zistili mi PCO. Mám mierne zvýšený testosteron a ako väčšine, lekárka mi odporučila Duphaston. Teda endikrinologička. Tie, ktoré ste si tým prešli..podarilo sa vám nakoniec otehotnieť? Ako dlho ste sa o bábätko snažili? Mňa sa aj teda pýtala, či plánujem v tejto dobe už dieťa alebo nie - a to neplánujem nakoľko študujem, len nechcem mať raz v budúcnosti s tým problémy, chcela som s nejakou liečbou začať už teraz, len sa bojím, že sa to bude vliecť roky 😔

O tri mesiace mám kontrolu nech sa zistí, či sa niečo zmenilo alebo nie a ak by sa nič nemenilo tak mám prísť na kontrolu aj skôr

effkaa
8. júl 2014

@sari24 Ahoj, mne zistili PCO v tvojom veku 🙂 No ale moja gynekologicka mi nic nepovedala... Bola som tam kvoli HAK a bola som este na VS, nic sa ma nepytala a len s konstatovanim, ze "vy by ste si to dieta aj tak asi dali vziat" mi predpisala antikoncepciu a pre nu vec vybavena. Takze k tomu, ze potrebujem riesit svoje zdravie som sa dopracovala, az ked som mala tusim 27 rokov. Poslala ma na Kramare, kde mi povedali, ze deti mat budem ale ze to urcite nebude jednoduche a ze musim ist do CAR. Pan doktor pracoval aj tusim v ISCARE, tak si asi nahanal klientky. No bolo to zufale, ja som bola zufala, vsetko bolo na figu... Potom som zasla za inym lekarom, ktory mi spravil laparoskopicky drilling a potom to uz slo... Po operacii som otehotnela dva tyzdne a teraz cakam druhe, cyklus sa upravil, vajecniky su zatial v poriadku... klop - klop.
Na tvojom mieste, by som si nastudovala, co je dobre na jedenie - orechy, strukoviny, obmedzit sacharidy a bielu muku, jest radsej zeleninu, z byliniek napriklad vitex jahnaci, vitaminy skupiny B atd. Idealne je schudnut, ak mas nadvahu. To vsetko planujem spravit, ked sa dam po porode do poriadku. Chcem byt zdrava a nechcem byt na liekoch, takze pojdem do toho stravou a cvicenim. Dufam, ze som trosku pomohla a velmi ta nevyplasila. Nie kazda ide na operaciu, ja som sa jej velmi bala a nechcela som tam ist, ale nakoniec to bola pre mna idealna volba, nehovorim, ze pre kazdu je. Ja som mala vajecniky uz vo velmi zlom stave.

Drzim palce...

sari24
8. júl 2014

@effkaa No vidím, že to nebola u teba ľahká cesta, ale keď píšeš, že čakáš druhé, tak je to super, gratulujem 🙂
Ďakujem za rady ohľadom stravovania, jedalniček teda budem musieť zmeniť alebo aspoň spestriť. Nadváhu nemám, naopak...kusok podvahu, čo je tiež problém a musím nabrať nejaké tie kilá..

Uvidím, verím že to nebude až taky beh na dlhé trate a o tie tri-štyri roky keď téma dieťa bude aktuálnejšia sa bude dať niečo s tým robiť 🙂

Mne inak povedala dnes, že nie je to take hrozne ako to znie..teda nebrala to až za tak závažný problém, keďže sa s tým stretáva u xy žien

effkaa
8. júl 2014

@sari24 je to dost caste, to je pravda. Najlepsie by mozno bolo ist na endokrinologiu, nech skontroluju stitnu zlazu. Tam som bola prvykrat az teraz pred pol rokom a chvalabohu je OK, ale vela veci sa tam da odhalit. Jasne, ja som spokojna, ako sa to pekne pohlo, ale to ako ma vyplasili, vystrasili... sama som bola uplne zufala, bolo to najhorsie obdobie v mojom zivote. Takze som naozaj stastna, tak dobry priebeh a tu zmenu som necakala. Dufam, ze aj u teba to bude dobre 🙂

stellamaris
9. júl 2014

@serenna30 tak nevydrzala som a testla,bohuzial negativ.Pred par dnami mi brali krv,tam male hcg bolo,dnes biely test,takze sa nezadarilo 😖 Navstevu v care si mozem usetrit,takze cakam na mrchu a ideme sa snazit po nej zase 😕

serenna30
9. júl 2014

@stellamaris a kolikátý jsi DPO?

stellamaris
9. júl 2014

@serenna30 12.Dpo,takze nic,cakam na mrchu a potom ideme na to.Rozmyslat skusit jeden cyklus bez clostilu,ale budem merat BT a uvidim,na com som.Ked sa nezadari na Sk dovolenke,tak ideme zase do Caru.Doktor vidi tento cyklus ale pozitivne,pretoze som nikdy na clostil nereagovala,ale tento cyklus ano a Metfornim mi bol zvyseny,to tiez moze k ovulke pomoct.A sanca otehotniet je tu 🙂 pojdeme na snazenie spolu s @evkag a tebou,nech sa aj vam,kocky,zadari hned🙂

dkethe
10. júl 2014

baby, mám otázočku. Mám PCO. ale zatiaľ tehotnosť neplánujem, no snažím sa študovať čo sa dá.
A tak si tak spomínam... jasne, menštruáciu som mala zvyčajne po 2 mesiacoch, výnimočne po 3-4. či prebehla ovulácia samozrejme neviem. Moja menštruácia prebieha asi tak, že o nej ani neviem - príjemné nič nenarúšajúce krvácanie, nikdy žiadne bolesti. ALE niekedy sa stalo že som len tak z ničoho nič v obyčajný deň dostala jeden silný kŕč do pobruška až ma prehlo, ale po sekunde ďalej akoby nič. Mohol by to byť znak ovulácie? Že vajco dalo všetku energiu do toho aby vypudilo folikul? Stane sa to zvyčajne 4x v roku.

effkaa
10. júl 2014

@dkethe to si musis odsledovat. Ak zvycajne dostanes o dva tyzdne menzes, tak to moze byt ovulacia.

dkethe
10. júl 2014

no aktualne som na HAK, ake po vysadeni hodlam merat teplotu. nech do buducna viem co cakat..

serenna30
10. júl 2014

@stellamaris ahojte baby @evkag jsem 11.DC a uz zacal trosku hlen a bt ukazkove klesa. Tak snad dikyfytosoje bude ovulka drive. Stella nezoufej, treba to vyjde dalsi cxklus. Dej si mesic oraz, ja jsem odr dneska na dovolenkeeeéééé🙂

stellamaris
10. júl 2014

@serenna30 no super,tak sa pekne snaz 😉 drzim palceky a lrasnu dovolenku,uzi si ju 😉

dkethe
11. júl 2014

@effkaa krasne sa cita tvoj uspech. Prosimta, aj ine baby, viete velkost svojich vajecnikov? Mne sa mari ze doc pri ultrazvuku hovoril 22mm jeden druhy nepamatam

effkaa
11. júl 2014

@dkethe velkost vajecnikov mi vobec nikdy nehovorili lekari. Len bud povedal, ze su zvacsene alebo ze nie su. Takze bohuzial, velkost neviem.

serenna30
11. júl 2014

@stellamaris čaute baby, hlasim se z dovolenky, jsem 12 DC, a dnes teplota stoupla, tak uvidim zda to byl plany poplach z vinečka co jsme si davali večer nebo ze by ovu takhle brzo?? 😀 no uvidime zejtra. Dneska odjizdime na chatu, tak mi ty plodne dny vychazi dobře😄 co vy, Stella uz dosla mrcha? A evkag měris bt?? Packo

steinarka
11. júl 2014

Ahojte ženušky.. Viem, že je to dlhý text, ktorý tu píšem, no buďte také zlaté a prečítajte si ho až dokonca emoticon Chcem tu nájsť aspoň jednu dušičku s rovnakým "problémom" aký mám ja.. samozrejme, ako každej tu, ani nám s manželom sa nedarilo dlho otehotnieť.. zašli sme do CAR v KE a tam nám oznámili, že mám PCO-S.. pri oznamovaní výsledkov sme s manželom pozerali na doktora ako na nejaký prízrak z Marsu, pretože sme mali pocit, akoby došlo k výmene výsledkov v laboratóriu, alebo čo.. Pozerali sme na ňho udivene, pretože nám hovoril o príznakoch PCO-S, no realita je niekde úplne inde.. zdôvodním to v nasledujúcich riadkoch.. Pri PCO- S sú nasledovné príznaky:

- anovulácia - 3,5 roka si meriam BT a robím ovulačné testy a KAŽDÝ BOŽÍ MESIAC OVULUJEM medzi 15-20 DC;
- nepravidelná menštruácia - od mojich 13 rokov mám ms pravidelne KAŽDÝ BOŽÍ MESIAC v 32-35 dňových cykloch (uznávam, že sú dlhšie ako u iných žien, ale ms mi vždy došla sama bez akýchkoľvek potrebných liekov na jej vyvolanie);
- nadváha až obezita - mám váhu primeranú mojej výške, NIKDY som netrpela ani najmenšou nadváhou, skôr naopak, kvôli športovaniu;
- inzulínová rezistencia, prípadne až diabetes 2. typu - pravidelne každý rok chodím na preventívku a všetky výsledky krvi, vrátane cukru, štítnej žľazy, .. mám ukážkové;
- vysoký krvný tlak - práve naopak, môj tlak je nízky;
- zvýšená hladina cholesterolu - cholesterol mám podľa lekárov ukážkový;
- nadmerné ochlpenie - NIKDY som tým netrpela, práve naopak;
- akné - zase, NIKDY som akné nemala, dokonca ani v puberte.. Mám čistučkú pleť a to aj bez používania kozmetických prípravkov;
- rednutie vlasov, plešatosť - moje vlasy boli a sú krásne husté, musím si ich chodiť preriedzovať, pretože sú fakt tak husté, že mi to až prekáža..

.............a takto by som mohla pokračovať donekončena.. Baby, fakt mi to prepáčte, neberte to ako vylievanie si boľavého srdca.. Jednoducho tu chcem nájsť ženu, ktorá nemá ANI JEDEN z príznakov PCO-S a aj napriek tomu ho má diagnostikovaný.. prepáčte - jeden príznak mám, tým je jeden väčší vaječník než druhý, ale to je všetko....

..a ešte niečo.. lekár ma vyšetroval na môj 16 dc, ovulka ešte neprebehla.. do papierov si dovolil napísať, že som mala ANOVULAČNÝ CYKLUS.... Pritom ovulku som v ten mesiac mala na 20 DC a potvrdila mi to ako teplota, tak ovulačný test...... fakt nerozumiem ničomu, čo sa nám s manželom prihodilo v CAR..

chce do mňa 3 mesiace pchať nejaké lieky, tuším nejaký METFORMÍN 3x500mg... ale NAČO MÁM DO SEBA TREPAŤ HORMÓNY, KEĎ MOJE TELO FUNGUJE SPRÁVNE AJ SAMO????

prosím poraďte, čo mám robiť.. som zúfala, nahnevaná, rozčúlená, smutná a neviem čo všetko 😒 😒 😒

evkag
11. júl 2014

@steinarka hmmm tak to je teda velmi zaujimave...........ako ja byt na tvojom mieste pridem s tvojimi znaceniami a vsetkym co mas, urcite by som si nedala trepat do seba tabletky, ak je z tvojej strany vsetko o.k...........
Ak je aj manzel o.k tak ..........
Ber to co teraz napisem prosim s rezervou. Kocka nemohla mat s manzelom 14 rokov dieta, bola aj na umelom oplodneni, ale stale potratila. Ked si nasla milenca otehotnela na prvu supu a aj jej uz ex manzel uz ma s priatelkou dieta........
proste to niekomu asi spolu nefunguje ci ako to nazvat. Samozrejme, smejem sa na tom, neber ma vazne.......ale urcite by som sla aj niekam inam, lebo toto sa mi nezda teda. To PCO sa uz stalo akousi zachranou pre gynekologou.diagnostikuju ho raz dva ani ta nevysetria