Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
21. sep 2009

1 μg alebo obcas aj ug = 0,001 mg
cize 1000 μg = 1 mg
🙂

ifulka
22. sep 2009

Ahojte holky! Včera mi MM nasilim vypnul počítač a že se jde spát 😉 Tak se omlouvám, že jsem tak náhle opustila diskuzi a ani se nerozloučila 😉 Děkuju všem za rady a názory, jsem zase o dost chytřejší 🙂 Přeju všem krásný den! Mně se ¨nechce pracovaaaat 😠

mireag
22. sep 2009

Dobre ranko, jaaaaj... Tak hej nuly... 😀

irsina, my mame tiez spg, ale uricte to nebolo pre nas smerodatne, nakolko som vedela, ze mam pco a to bolo treba riesit hned, bez ohladu na to, ako je na tom MM. Uricte mi dr. nepovedal, ze bude cakat na spg a potom zacne so mnou nieco robit - to by bol nezmysel. 🙄 My sem si ho spravili asi cca pre 3 tyzdnami a medzi tym mi rastol folik. 😉
S tou kyselinou fajn, no zaciatok liecby pri pco by mal podla mna vyzerat trochu inak... 🙂 A co sa tyka duphastonu pre ifulku. Ver tomu, ze ho potrebuje ako sol. Ale to ti musi byt jasne, ked si si precitala jej pripad o krasnom 111 dnovom cykle. 😉

ifulka
22. sep 2009

Cyklus to krásný byl, vždyť jsem se mohla ceeeeličké léto koupat 😉 😀 😀 😀 No dobře, byla to blbost čekat tak dlouho, já vim. Ale už se stalo, teď musim koukat dopředu 😉 A "dat sa do kopy", jak jsi včera povídala 😉

shaarka
22. sep 2009

hehe, caute, mudrlantky (ja spolu s vami) -
ifulku celkom chapem, ze ten duphaston nepapala, lebo naco?
duphaston by jej sice zarucil menzes, ale naco? no fakt, naco? ani ja by som nebrala pravidelne duphaston. je to len progesteron a ovulaciu nenastartuje. a menzes sam o sebe mi bol nanic.
radsej 111 dni krasneho leta (tretina roka 😀 ) ako uplne zbytocne kramovat 😀 😀 😀

mireag
22. sep 2009

Tak ja by som to zase nebrala, lebo ked mi pred siestimi rokmi 60 dni meskalo, citila som sa otrasne a bola som cela chlpata... 😠 Duph to upravil a potom som nasadila hak a vysadila minuly rok... 😖 Ja proste musim mat pravidelnu mrchu. Inak je to pre mna neprirodzene. 🙂
Shaarka, tak teraz ho uz v podstate potrebuje, ked je snazilka. 🙂 Potom podkuri folikom a ovu a bude. 😀

shaarka
22. sep 2009

ze podkuri folikom 😀

ja som len narazala na moju skusenost, ked moja stara gyndoska po mojej anamneze a HP, kde zistila, ze neovulujem, nasadila dlhodobo duphaston. tak toto som nepochopila... zmenila som gyndosku, ktora mi len potvrdila, ze ked sa snazim o dieta a nemam ovulu, tak duph. na upravenie cyklu je hrach na stenu hadzat. 😒

mireag
22. sep 2009

Tak to je tiez pravda, no moj dr. tvrdi, ze treba dat dokopy sliznicu, aby sa mala fazulka kde uchytit. 😉 Ja si myslim, ze duph. je dobry, ale tiez s mierou. T. z. nie 11-25dc, ale po ovu, co uz je teraz aj moja skusenost. 🙂 Minuly cyklus bol 11-25 a teraz 17-25 + Clostil.
A takisto som rada, ze mi mrcha prisla pekne na 28 den a mohla som potom nasadit cl. a necakat vecnost na mrchu. 28 dnovy cyklus je viac nez dost. 😀 Aj to sa mi zda vecnost. 😖

shaarka
22. sep 2009

mire, este ti poradim, ze ked si D nasadzujes az po ovu, co je dobre, tak ho stale ber 10 dni, nie menej. tych desat dni by si mala dodrzat. 😉

baba2288
22. sep 2009

ifulko,neboj,nektere z nas delaji i vetsi blbosti,ja cekam na ms uz rok a nic neberu. 😀

mireag
22. sep 2009

Shaarka, tak vravis, do 26DC..? Lebo ked som resersovala u inych bab, tak som nasla dokonaca 21-25... 😅
Ale dobre, ze si povedala, lebo som fakt nikde nenasla, ze treba dodrzat 10dni. Diky.
😉

baba, a je to v poho? Ako vravim ja som bola chlpata a o mastnote ani nehovorim... 😀 Neviem si ani predstavit nemat ms rok... 😅

shaarka
22. sep 2009

mire, tych 10 dni je dobre preto, aby sa dodrzal, resp. natiahla lutealna faza. niekto berie D na predlzenie LF, ale pokial ju mas v norme, co sa da predpokladat, tak tych 10 dni je ok a potom vysadit, nech sa hladina prog. znizi a dojde MS. ak pocas tych 10 dni alebo potom najdes //, tak D treba brat dalej 😉

mireag
22. sep 2009

Ako pises... "ak..." 😀
Cize ked vysadim D 26dc a 30dc si najdem //, tak dam zase nasadim 2tab. denne? Teoreticky samozrejme... 😀
Ty ho beries este stale? 🙂

baba2288
22. sep 2009

mireag,no teraz sa citim v pohode.ale prve mesiace bola hotova hroza.v podstate som sa citila ako som sa zvykla pred ms ( tazke nafuknute brucho, divne chute, potenie, nervozita ) a tak som sa citila vkuse,lebo sa mi neulavilo.a aj podbrusko bolelo velmi.ale uz to preslo.ale aj mne chcu dat onedlho duphaston.

shaarka
22. sep 2009

hej, tak ako pises. ja som po ovu nebrala, potom ked som nasla //, tak som si nasadila 2 denne a potom mi to zvysila Dr. na 3 tabl. denne. beriem a brat budem, asi cely prvy trimester. klasika - PCO beru urcite, a dokonca nielen PCOckarky 😉

mireag
22. sep 2009

Tiez ratam s tym, ze ho budem brat, ale to je zatial hudba buducnosti. 😒

shaarka
22. sep 2009

ja uz nieco pocujem... 😀

irsina83
22. sep 2009

mire,

nemozes sudit co je dobraalebo zla liecba...ja si to dovolim tvrdit o tvojej, vsak beries nejako vela liekoc naraz a to tvrdis ze to je dobre? a okrem toho kazda sme ina... drzim ti palce aby ti to vyslo ale nesud druhych ked nepoznas celkovu anamnezu... 😉

shaarka
22. sep 2009

irsi, ja som ti napisala taky dlhy argumentujuci prispevok a ty nanho ani nezareagujes?? 😀
PS: a mire neberie nejako vela liekov naraz, len dva: jeden ma davkovanie 5.-9.DC - ten je na rast folikulov a duhy je na podporu sliznice maternice a berie sa po ovulacii 10 dni. 😉

irsina83
22. sep 2009

na aky prispevok? len sa mi nepaci ako reaguje na moju liecbu, podla coho sudi? sarka to sme si vysvetlili ak mas na mysli to co sme pisali predtym... ja este len uvidim ako budem reagovat na liecbu...vsak neda sa to silou mocou rychlo... a ked nebude moja liecba dobra tak potom skusim daco ine... aj tak sa nevyhnem clostylu s pregnylom... ale tak isto dava logiku aj manzelove spg ktore bude smerodajne ci budeme sa snazilkovat prirodzene alebo umelo...zatial co ja sa budem liecit...aj tak nevidim nijaky dovod na odsudzovanie...dokonca ta moja liecba ma logiku... jejj musim sa pochvalit, nastastie nemam zvysenu zrazanlivost krvi...teraz je na rade manzelom spg a potom koncom oktobra opat ja 😉

baba2288
22. sep 2009

no hej,mne sa ani do toho duphastonu az tak uprimne nechce,lebo mne je aj po vyvolavacke bohovsky zle.tak si neviem predstavit,ze by mi tak bolo kazdy mesiac 10 dni.hlavne teraz,ked sa uz vobec necitim zle,ze nemam ms. 😒

baba2288
22. sep 2009

pocujte kocky,ale vsak co furt rypete do tej irsiny.vsak ked bude ten jej doktor zly,tak ona na to pride.nie?aj minule prispevky - no neviem, ci ste boli skutocne take macherky, ked ste sa o PCO dozvedeli. 😠 ja si myslim, ze treba skusit vsetko skor, ako sa zacne niekto pchat hnusnymi hormonami.

shaarka
22. sep 2009

prispevok na predchadzajucej strane, dole, ten dlhy.

mireag
22. sep 2009

irsina, ja ta neodsudzujem. A na to si ako prisla...? 😅 Ani do nikoho nerypem...? 😅 Kym moj dr. vyslovil slovo Clostil, tak uz som to mala vsetko scitane na konovi - pytala som sa ako v prvej triede uplne na vsetko, co sa tykalo hlienu, duphastonu, clostilu, pregnylu, proste vsetkeho a nikoho som tu nepresviedcala o "svojej mega liecbe." Jednoducho som zberala rady a pytala sa. Preto tu toto forum predsa je.
Vypocula som si kopec nazorov a nechala si poradit. Irsi, ak mas problem prijmat nazory inych a skalopevne nas presviedcat, ako vsetko robis super, tak potom je tato debata o nicom. Moja liecba je taka, ako asi u 90% zien na konovi a beriem "klasiku." Teba to tiez nemynie, tak neviem, kde je problem... 😀 Ja som tu zvyknuta na normalne debaty a nie na boje... 😠 Ked vie ifulka a kopec inych zien normalne debatovat, neviem, preco prave ty s tym mas taky problem.

Baba, a co som mala rok pit cajiky..? Ci co ine som pri PCO a anovulakoch mala skusit..? 😅 Pre mna to nie su hnusne hormony, ale nieco, co ma dostane k vytuzenemu cielu. 😉 A ano bola som macherka pripravena na vsetko, co sa mi aj vyplatilo. 😉 😀

irsina83
22. sep 2009

No tak s tym prijimanim inych nazorov mas problem asi ty. ja som len pisala postup mojej liecby a to je cele... ty si pisala ze sa ti to zda divne...ja tu nevidim ziadny boj. len som si vsimla ze ty sa tu snazis klalopevne presviecat, to co tu robis si hodila na mna, no nehnevaj sa, akurat si ma rozosmiala... 😀 ja som ti ln odpisovala tvojim stylom a ako vidis tak sa ti to nepaci tak ako mne.
aj ja mam vsetko predebatovane s lekarom len s tym rozdielom ze ja viem o mojom pco presne 15 dni takze som len na zaciatku...

baba2288
22. sep 2009

ale nie,mireag,vsak jasne,ze z cajikov neotehotnies.ale ak si pozorne irsinu citala,tak o dva mesiace dostane clostyl a je si toho vedoma.a o PCO vie dokopy 2-3 tyzdne,tak ju nekopte do zadku. a to ze si bola macherka je fajn, ale sme rozne povahy. ja co som mala nervov a placu a hisakov,tak to bolo az neuveritelne. a ked som sa s tym konecne zmierila, tak mi teraz povedali, ze PCO nemam.

mireag
22. sep 2009

No comment... 😖

shaarka
22. sep 2009

zbytocna strata casu aj energie.

irsina83
22. sep 2009

este by som rada dodala ze kazda z nas ma pravo na vlastby nazor bez toho aby ho tu hned niekto bombardoval. ja tuna vsetkym drzim palce. a kazda tuna ma pravo povedat ked sa jej daco nepaci...

baba dik,len nechapem preco sa to zviezlo na mne ked ja som tu nikomu nic nevnucovala len som pisala o sebe a svojich problemoch, fakt zaujimave.

mireag
22. sep 2009

Baba, ved jasne, ale ked sa mi to zda divne, tak to snad mozem napisat nie...? 😅 Neviem si predstavit, ze by mi dal dr. najprv vitaminy a nechal ma 2 mesiace len tak, ked vidi, ze sa u mna nic nedeje... 😖 To je vsetko. 😉 Myslim si, ze cim viac info clovek ma, tym viac sa potom pco neboji. Aspon u mna to tak bolo. 😉 A hlavne mi pomohlo citat kona a pytat sa. 🙂