Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kristinka95
8. máj 2015

Ahojte babi 🙂 zistili mi ze mám PCOS a dali mi tabletky Glucophage XR - metformin máte stým prosím vás niektorá skúsenosť ? bývalo aj vám tak zle ? 🙂 dakujem 🙂

evangelina0
21. máj 2015

Ahojte, mam tiez PCO, dnes som bola u endokrinologa - 20. den cyklu a progesteron 0,6 - cize ziadny povedal doktor. Nasadil mi Metfogammu 500 mg 2x denne - mate niekto s tymto skusenosti? pomohlo Vam to na upravu cyklu? Lebo moj gynekolg mi dal na minuly mesiac clostyl a duphaston a tento mesiac nic a a na endokrinologii mi povedal, ze som mala anovulacny cyklus. Pomohl niekomu z Vas otehotniet? Som uz zufala, snazime sa pol roka, ale asi zbytocne vzhladom na diagnozu. Dakujem za kazdu odpoved.

natinella
22. máj 2015

Žienky, potrebovala by som vašu radu. Pred rokom a pol mi diagnostikovali PCO. Doktor vtedy povedal, že jediné, čo sa dá robiť, je antikoncepcia, no ja som bola proti. Dala som svoju kartu na posúdenie lekárovi po známosti, no aj ten povedal, že sa nič iné robiť nedá. Rok a pol teda užívam tabletky. Vaječníky sa zmenšili na normálnu veľkosť, mrcha chodí tak, ako má, no ja aj tak obraciam každú tabletku a hovorím si, či práve nerobím najväčšiu chybu v živote. Neviem, čo mám robiť, pretože sa bojím lieky vysadiť, keďže neviem, čo to urobí a či sa dá proti tomu nejako inak bojovať, kým sa nezačneme snažiť o bábo. Má niektorá z vás skúsenosti s takouto formou "liečby"?

wanda123
22. máj 2015

@natinella ahoj, ja. Dva mesiace mi pred hormonalnou liecbou na umele oplodnenie nasadili antikoncepciu na liecbu pco

badimeria
22. máj 2015

@budemmaminka ahoj tak mam tuto istu diagnozu a aj napriek tomu som otehotnela a ma 4r.syna min.rok v maji som bola tehotna a potratila som po potrate mi mestruacia chodila nie uplne presne ale chodila od januara tohto roku mam problem ako ty nechodia mi mala som v januari a v marci odvtedy nemam a snazime sa od potratu o mimco a marne.Tak neboj urcite sa da otehotniet som zivy dokaz ale nedavaj si zatial clostylbegyt ja chodim do spickoveho centra Helios a najprv teraz uzivam 10dni 2xdenne duphaston ponom mi pridu kramy ze najprv treba nastartovat cyklus ked mi dojdu budem chodit na sobo a budu sledovat ci rastu folikuly proste ci dojde k ovulacii a takto ak dojde naplanuju pohlavny styk a ak by nedoslo dalsi mesiac mi daju duphaston aby dosiel mendzes a takto tri mesiace budeme startovat cyklus a ak aj napriek tomu nic az potom nasadia clistylbegyt ze takto je to najlepsia volba nez zacnu davat vsetko umele

budemmaminka
25. máj 2015

@badimeria dakujem za skusenost, a preco si myslis ze si nemam davat hned clostilbegyd?
lebo ja uz som po prvej davke clostilbegydu a dennom uzivani inofolicu som dostala menzes a bola som objednana k doktorke na sono 14 den cyklu a by mi pichla nieco zabudla som jak sa to vola na prasknutie folikulu a lepsie uhniezdenie vajicka.ked som vsak ku nej prisla 14 dne cyyklu povedala ze uz neovulujem a ze telo ovulovalo skor uz 9 den a to iba z laveho vajecnika, ze to nepredpokladala ale stalo sa.my sme sice s priatelom skusali poctivo kazdy den tak som zvedava ci sa zadarilo.teraz mi povedala ze mam cakat n amrchu ak nepride mam si spravit test a ak pride mam pokracova dalej v brani clostylbegydu, mna vsak prekvapilo lebo ako som sa tu docitala vela zien s podobnym problemom ako ja chodilo po skoncenom menzese na sono aj kazdy druhy den aby doktorka najelpsie zistila kedy je ovulacia a kedy moze injekciu pichnut, tato moja to vsak prvy krat nestihla tak som cakala ze druhy krat bude na to davat vacsi pozor a povie mi ze mam chodit n asono kazdy druhy den mozno ale nie, nepovedala, asi jej to sama zavolam a spytam sa ci by to nebolo mozne. nechcem to zas premeskat tym ze ovulacou zmeskame, predsa len nechcem sa zbytocne tlacit tym clostilbegydom.chodim do martina do heliosu k starohorskej, nema s nou niekto skusenosti?dakujeeeem

badimeria
25. máj 2015

Ja chodim do heliosu ale k culbovej ta je top ta starovecka mi je trosku nesympaticka a ty mas aky problem ?nechodi ti pravidelne menstruacia ci ked pride nemas ani ovulaci ci ako to je alebo iba menstruacia pride a neovulujes lebo clostylbegyt je cisto iba na ovulku na upravu cyklu aby chodil sa dava duphaston preto ak ovulujes je ti zbytocny sama umelina

budemmaminka
26. máj 2015

@badimeria ja vobec neovulujem preto mi hned nasadila ten clostylbegyd, hned po prvej davke som ovulovala normalne som to aj citila ale skor ako doktorka vyratala cize ked som z anou prisla uz bolo po ovulke.ale skusali sme aj tak, no ale chcela mi pichnut nieco zabudla som jak sa to vola na lepsie uhniezdenie vajicka tusim ale kedze som tam prisal uz po ovulke tak nepichla.teraz mam cca 10 dno po tom ako som mala ovulku aksusali sm eaj som si dne sspravila test aj ked je sice ste skoro ale negativny :/

badimeria
26. máj 2015

@budemmaminka asi ti chce pichnut pregnyl tak potom je ten clostyl ...v poriadku kedze neovulujes a si z Martina ci odkial to?Mozeme pokecat viac ak budes chciet

budemmaminka
26. máj 2015

@badimeria ano z martina, kludne mozme pokecat viac 🙂

zuzi21
27. máj 2015

Ahojte dievčatá, chcela by som sa poradiť.... mám 25 rokov, hypotyreózu mi zistili cca pred 5 rokmi, brala som Euthyrox 25, ktorý som asi po roku vysadila kvôli vedľajším účinkom z ktorých som sa cítila ešte horšie. Tento rok v januári som u inej doktorky dostala L-thyroxín 75 nakoľko som mala zhoršené výsledky. Avšak čo ma trápi viac, je že mi asi pred 3 rokmi zistili dysmenoreu (menzes mám od 13 a silné bolesti stále, niekedy až na odpadnutie a silná nevoľnosť, nie som schopná vstať z postele), liečbu som nedostala žiadnu, lekárka mi odporučila v prípade potreby zobrať Ibalgin. Teraz som u novej doktorky, ktorá mi zistila maternicu otočenú dozadu a PCO, už 4-tý mesiac užívam Lutenyl a 2 mesiace som mala aj Aescin. Navyše mám akné ktorého sa neviem zbaviť, problémy s ochlpením ani nadváhou nemám. Menštruácia zvykla meškať pár dní, príp. prísť skôr. Aj keď moja lekárka nie je veľmi zástanca HAK, odporučila mi ju vyskúšať- chcem sa toho akné a bolestí zbaviť už nadobro. Neviem však či mám do toho ísť alebo nie, lebo som veľa googlila a čo všetko som sa dočítala o nežiaducich účinkoch a vplyvoch na zdravie do budúcna... až ma to vystrašilo 😒 Navyše sa chystám teraz do zahraničia na dlhšie a potrebovala by som byť v poriadku, tak aby sa mi nestávalo to čo predtým, že to na mňa prišlo na ulici alebo v škole tak som takmer odpadávala....Prosím viete mi niekto poradiť? Otehotnieť sa zatiaľ nechystám, možno tak najskôr o rok-dva... ďakujem krásne a pekný deň prajem! 🙂

badimeria
27. máj 2015

@zuzi21 urcite by som do toho sla aspon na kratku dobu tak na rok potom vysad nech sa telke pekne ocisty a potom mozno ak to babetko na upravu akne pravidelny cyklus je to do ra vol a a aj na bolest a ak urcite to nebude tak intezivne ako teraz ak nefajcis myslim ze sa nemas coho obavat bere to pomaly kazda stvrta a ka tiez ked som bola v takom velu ako ty tiez ano a vsetko bolo ok

zuzi21
29. máj 2015

@badimeria
Dakujem, idem na buduci tyzden na gyn. tak uvidim ako sa rozhodnem. Nerada by som sa zbytocne pchala chemiou, navyse ak su tam rizika embolie a podobne :-\ citala som tu cosi o dakom kontryhele a bylinkach jukl, nevies ci to je na liecbu pco ako takeho alebo na podporu ak by som chcela otehotniet?? Lebo nechystam sa v najblizsej buducnosti ani nahodou... rada by som to skor poriesila radsej prirodnou cestou ak by som mala istotu ze to pomoze... pravda je aj ze mam dost stresu :-P asi mi to aj zhorsuje moj stav. Snazim sa stravovat zdravo ale obcas zhresim 😀

badimeria
30. máj 2015

Ja uzivam na podporu pravidelnej menstruacie a vajecnikoch inofolic je to volno predajne skus si precitat otom je to trosku financne drahsie ale baby tu na modrom koniku v skupine inofolic si to chvalia ja este neviem posudit uzivam to cca dva tyzdne a ma sa to tri mesiace vkuse a nie jeden sacok denne ale dva to co pises dako nepoznam skor ine prirodne prostriedky poznam kvapky atd

badimeria
30. máj 2015
badimeria
30. máj 2015

@zuzi21 odpoved nizsie kustik

budemmaminka
30. máj 2015

ahojte baby, velmi vas prosim o pomoc, uzivam clostilbegyd koli tomu ze som neovulovala, snazime s ao babatko, prvy mesiac som uzivala 2x1 tabletu rano aj vecer, hned nato som dostala ovulku ale o dost skor ako bola planovana, k doktorke som bola objednana na 14dc ale ked som k nej prisla uz bolo po ovulke.teraz mam 22dc a vcera som zacala krvacat, strasne bolesti brucha, klasicke ako pri menstruacii, aj krvacanie kao pri menstruacii, ale nikdy som take bolesti nemavala, strasne ma bolelo brucho, musela som si dat horuci kupel, menzes som mavala totalne nepravidelny ale cakala som ze to dostanem najskor o 10 toto je podla mna strasne skoro.ak to je menzes na 3 den by som mala opat zacat s branim clostilbegydu avsak bojim sa ze co ked to menzes nieje, v neziaducich ucinkoch clostilbegxdu som citala ze bezna je velmi bolestiva menstruacia a taktiez krvacania medzi menstruaciami.baby prosim vas nema s tym niekto skusenosti?kedze je vikend nemozem cinknut do heliosu, a ak je to menzes mala by som opat zacat s branim clostilbegydu, bojim sa vsak ze to je len nejaky neziaduci ucinok..budem vdacna za akekolvek skusensoti

ivushka14
30. máj 2015

Ahojte.. baby ktore mate uz mimi s pco... co vam zabralo nakoniec ? gynex,inofolic,clostilbegyt, inekcie ? ja uz fakt neviem ze co clovek este musi absolvovat .. pripadam si ako pokusny kralik.... 🤐

badimeria
31. máj 2015

@budemmaminka ahojkaj ktoreho to bolo ten 14dc ked si bola v heliose aky bol datum?

empathia
31. máj 2015

@ivushka14 ahoj, mne nezabralo nic ztoho, boli sme na umelom, inofolic som uzivala cca rok a nic ...

budemmaminka
31. máj 2015

@badimeria ahoj moja, 14 dc bolo presne 22maja vtedy som bola v heliose

zuzi21
31. máj 2015

@badimeria Akurat som googlila ze ten kontryhel je alchemilka, idem si kupit z toho sypany caj lebo ze vraj to fakt pomaha... a to druhe su vraj homeopatika a to nechcem. Dufam ze mi ten caj pomoze aj na akne 😝 idem si pozriet cosi o tom inofolicu dakujem 🙂

zuzi21
31. máj 2015

Zienky prosim vas este by sa chcela poradit, mam Pco ale zaroven menzes mam kazdy mesiac, len obcas meska alebo pride skor, chcem sa zbavit silnych bolesti a akne. Problemy s ochlpenim alebo nadvahou nemam. Antiku zatial nechcem , teraz som uzivala 4 mesiace Lutenyl ale zda sa mi trochu agresivny. Hladam nieco ucinne, citala som vela o Inofolicu tu na forach a vyzera byt super, avsak sa bojim ze by som z toho ostala tehotna lebo nepouzivame ziadnu ochranu (sice moja polovicka vie ako na to 😉 ale aj tak nikdy neviete) a nemozme si to zatial dovolit, stale studujem VS 😒 Dakujem za kazdu radu!

ivushka14
31. máj 2015

@empathia naozaj :/ ? boze dufala som ze to nezajde az tam.. a prosim ta mas len pco alebo aj ine ochorenie este ,.. ja sa liecim aj na stitnu :/ no a mam anovulacne cykli... a zatial clostil ma nenakopol .. tak neviem co este mozem urobit a co ide nasledovat...
zajtra k doktorovi ...tak som zvedava.. 🤐

lenuska1009
31. máj 2015

@zuzi21 ahoj, mne diagnostikovala endokrinlogicka PCO asi pred rokom. Uzivala som metformin 850 no napriek tomu kramy ziadne, vyhradne len muzsky hormon. Jedina utecha bola, ze som nebola obezna. Cely cas mi hovorili,ze otehotniet nebude take jednoduche. Odporucili mi inofolic, ale neuzivala som ho. Zatial som sa netrapila nad potomstvom.
a potom necakane neplanovane som uz v 17. tt a matka priroda zauradovala, aj ked sa tvarila, ze nebude spolupracovat ;) tiez som studentka a realne si neviem predstavit ako zvladnem taku zodpovednost, ale neviem ci by sa na mna este niekedy takto bezstarostne usmiat stastie, tak sa tesime. 🙂

zuzi21
31. máj 2015

@lenuska1009 To chapem samozrejme a blahozelam zaroven 🙂 ja sa okrem toho liecim aj na znizenu funkciu st. zlazy, beriem l-thyroxin 75. Na endokrinologii mi prizvukovali ze ked budem tehotna tak tam musim hned prist a upravia mi liecbu. Obvodna dok. len poznamenala ze asi budem mat dost problem s tehotenstvom v buducnosti ale gyn. nic zatial lebo vie ze sa na to tak skoro nechystam. U nas to funguje najprv svadba t.j. najskor o rok a potom dieta 😉 mam na vyber-antika alebo nie. Zatial nechcem, bojim sa vedlajsich ucinkov... trapia ma vsak uz roky silne bolesti pri menzese a nevolnost a aj akne. Tak uvidim pre co sa nakoniec rozhodnem lebo mam velku dilemu 😝

maminka1986
31. máj 2015

@empathia ahoj aj ja mama PCO menezs osm mala testosteron len mierny zyvšeny no vaječniky štrajkovali som po IVF ET bol odložený z dovodu OHSS a idem na operáciu žlčnika takže na bud mesiac bude KET..prosim ťa tebe vyšlo hned ET či KET?,dakujeeem

maminka1986
31. máj 2015

@natinella mne nepomohli ani lieky ani metformin ani inofolic ..marne sme sa snažili tri roky a nič.. išli sme na mimotelove ..IVF uspšené a čaka ma teraz KET leboo ET som musela odložit kvoli žlčniku a OHSS..takže tak...a to som mala len mierne zvyš testosteron mrcha každých 42 dni chodila

badimeria
31. máj 2015

@budemmaminka ahojkaj je to slorsie no ale pri nasej diagnoze sa stava ze mozu prist skor alebo neskor neboj

natinella
31. máj 2015

@maminka1986 Tak to držím palce, nech sa ti polepší a ďakujem za odpoveď.