Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
24. mar 2010

dobre ranko vam zelam

ja som zmatena 😅 ... ovula neprebehla.... neviete co sa deje s "nepresknutym folikom"? 😨

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

govinda
24. mar 2010

katka, ak ovu neprebhla, nie sú to nejaké vysoké predovulačné teploty? 😕

inak, dobré ráno všetkým 🙂

katkaajurko
24. mar 2010

v podstate su - predtym som mavala okolo 36,5 -36,6 predovulacne-lenze s meranim som zacala minuly rok po zmene na letky cas - cize o hodinu skor a to som mavala tie teploty-cize uz o mesiac budem na 36,6 (o hodinu skor mavam o desatinu menej a o hodinu neskor o desatinu viac....)- chapes ako to myslim?...a v zime som mavala predouvlacne 36,4 -ale to iba ked bola velka zima...je to zvlastne aj mne sa to zda vyssie.(ale pripisujem to fakt asi "rocnemu obdobiu") .ale aj v pondelok bola taka teplota a bol tam 22,5mm folik...tak ja neviem... :( som z toho smutna fakt...som dufala,ze pred centrom dostaneme aspon "jednu sancu" ale teraz som z toho taka smutna-ze uz na "keks" ani pomysliet...

govinda
24. mar 2010

chápem, ako to myslíš s tým časom. Je to ok, každá sme iná. Ja mávam aj poovulačné relatívne nízke 😀 . A predovulačné tiež. A testík si nerobila?

katkaajurko
24. mar 2010

aky ? testik? uz ovulacne nemam :( a ked som nasla v pondelok doobeda negativny - tak uz som nekupila... 😔

hiva
autor
24. mar 2010

katkajurko....fakt su tie teploty nejak vysoke.....skus pre istotu test....mozno budes prekvapena 😉

ja ako tak kukam na svoj graf, silne zvazujeme, ci nezacneme so snazenim uz teraz....zda sa, ze ovulka chodi cim dalej tym neskor tak sa bojim ci vobec este pride 😒

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

a zabudla som pogratulovat vsetkym tehulkam....drzte sa babeny 😉 😵

hiva
autor
24. mar 2010

ja som myslela na tehu testik 😉 ...ved clovek nikdy nevie.....u mna to tak bolo...nezdali sa mi predovulacne teploty, testla som a BOOM 😉

katkaajurko
24. mar 2010

ale do minuleho pondelka som mala 36,4 - minuly cyklus bez ovulacie - a vo stvrtok bol folik 15mm ... ultrazvuk mi robila vo stvrtok aj teraz v pondelok -krcok je hore a otvoreny... nie je mozne aby to bolo tehotenstvo-tomu neverim... skor tomu ze v foliku bude cysta 😒

katkaajurko
24. mar 2010

a minuly cyklus som bola na HP - 21den cyklu bol progesteron 0,3 - takze ovulacia 100% nebola -nie je z coho byt tehotna

hiva
autor
24. mar 2010

jaaaaj....tak to asi potom fakt nic....alebo to mozno pride este zajtra 😉 ...inak ten tvoj minuly cyklus sa co dialo?...som pozerala graf a nejaky hodne divny....si mala cyklus len 24 dni?....mozno tym, ze bol taky kratky teraz ovulka pride skor....drzim palce....podla mna nabehne kazdym dnom 😉

hiva
autor
24. mar 2010

a nemohla si mat nahodou ovulku pocas MS?....teplotne by to aj sedelo....i ked potom ale nechapem, ten tvoj folik 😅

skoda ze je to posledny cyklus pred Centrom a takto sialene vyzera.....ale neboj, ovulka mozno este pride....halvne to treba riadne poistit.....kazdy den je sanca 😉

katkaajurko
24. mar 2010

minuly cyklus bol "psychicky oddych" iba na HP odbere som bola a hned na druhy den doslo spinenie co sa casom pretransformovalo na slabu mrchu...tak to bol sialeny akoze "oddychovy" cyklus..evidentne na mna psychyka nezabera a telo si robi co chce bez ohladu na okolnosti... no a teraz v pondelok predsa krasne narastol folik - od stvrtka z 14,2mm tusim to bolo rpesne na 22,5 - lenze uz je streda a nic... a v pondelok uz aj ovu test zoslabol chapes? pozitivny bol v nedelu... a uz je streda... cize logicky mi to vychadza na to -ze mozno nechce prasknut :(((( a uz nevladzem ani "zvadzat" ☹ vcera s vypatim poslednych sil... 😀

govinda
24. mar 2010

hiva, aj ja čakám na mrchu, ale obávam sa, že ani žiadna nebude. Čo by som chcela 2. cyklus od vysadenia clostilu 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

katka, pre istotu kúp nejaké ovu testy a testni 🙂

govinda
24. mar 2010

oprava - samozrejme že čakám na ovu, nie na mrchu 😀 . To ovu chcem 😀

shaarka
24. mar 2010

caute 🙂
govi, mozno ani nevies, aky pekny (pravdivy) preklep si napisala... 😀 😉

govinda
24. mar 2010

shaarka, no to by bol pekný preklep 😀

mireag
24. mar 2010

Dobre ranko, 🙂

rozhodla som sa, ze dnes pojdem na UTZ. V piatok mi to nevychadza. Som 18dpo, tak snad tam bude nejaka machulka... 😉

katka, no ked este nepraskol, asi bude cysticky a odide s mrchou. Tiez som raz mala folik a mal 2,7... 😒 No a mozno aj nie a zajtra teplotka spadne. Ale fakt mas tie teploty vysoke... 😒

govi, skor by som povedala, ze ovu uz bola... Uvidis, ake budu teploty dalsie dni. 😉

hiva, no skoda by bola presvihnut dalsiu ovu... Ved ste aj tak chceli zacat od buduceho cyklu, nie? Podla mna mesiac hore dole...😉

govinda
24. mar 2010

mire, tak držím palčeky, aby si videla aspoň machulečku 😵
Z toho môjho cyklu som už blázon. Neviem, či ovu bola, ale na poovulačné teploty je to zase málo, nie? Aj keď to môže byť ovplyvnené možno Fraxiparínom, ktorý si pichám každý večer, neviem, či to má nejaký vplyv. Pociťujem akurát miernučkú citlivosť prsníkov, to zväčša je pre mňa znak, že do cca 2 týždňov dorazí mrcha, ale tá bolesť je taká jemnučká, že neviem, či sa mi nezdá 😀 . No uvidím ďalšie dni. A tebe držím palčeky 🙂

bambi9
24. mar 2010

ahojte,
mirea, ja myslim ze machulka uz bude 🙂 a lepsie keby ti vezmu krv a vies vysku hcg 😉

inak vsetky grafy co pozeram maju po ovu aj 37,3 a ja sa drzim pri zemi stale v tomto grafe 😒
: http://www.fertilityfriend.com/home/bambi9

katkaajurko
24. mar 2010

a pritom mi endokrinologicka povedala,ze PCO nemam - lenze nieco asi ano - ked som nemam uz druhy mesiac ovulu

govinda
24. mar 2010

bambi, ja mávam bežne teploty po ovu do cca 36,8 al. 36,9 (ak ju mám ovšem 😀 ) , tak nemaj obavy. Ale pekný pokles máš na 7DPO 😉
katka, PCO sa nedá diagnostikovať len hormonálnym profilom. Aspoň si myslím 😕 . A aký máš HP?

katkaajurko
24. mar 2010

ja uz nechcem dalsie kramy bez ovu ☹

HP mam vsetko v norme

katkaajurko
24. mar 2010

aj hormony stitnej zlazy...

bambi9
24. mar 2010

govi, tak ale ja som mala v grafoch predtym aj 37,1 a teraz som nejak zamrzla 😅

diagnostika pco by mala byt na zaklade HP aj uzv , aby sa dalo povedat ze je tam nejaka forma....

katkaajurko
24. mar 2010

bambi to ja vsetko viem - na zaklade nalezu ultrazvuku - co trochu vyzera ako PCO ma poslali na endo - kde povedali,ze to pco nie je na zaklade vsetkeho ostatneho 🙂

govinda
24. mar 2010

bambi, no dôležité je, že ovu bola, nie? 😉

Mne podľa HP a sona povedali, že mám PCO a na laparke, keď mi chceli robiť drilling vaječníkov, tak zistili, že je všetko ok a PCO nemám. Tak som z toho vedľa 😕 . No každopádne teraz beriem lieky na štítku a hádam sa to dá nejako dokopy. 🙂

bambi9
24. mar 2010

govi, jasne 😉

baby a ked mam pco, tak to znamena ze mam aj nepriechodne vajcovody??? 😕

govinda
24. mar 2010

bambi, nie, Priechodnosť s tým nemá nič spoločné. U PCO ide hlavne o to, že vajčeník je pokrytý cystičkami, tvorí sa tam taká nejaká škrupinka, cez ktorú má vajko problém prejsť. Ale s priechodnosťou to nemá nič spoločné. Aspoň myslím 😕 😀

bambi9
24. mar 2010

govi, takze ked sa vyvola ovulacia napr. clostilom tak uz vladze prejst? 😅

hiva
autor
24. mar 2010

govi...no som zvedava, ktora sa dockame skor 😉 ...ja by som sa uz aj snazila....len este stale cakam na vysledky ....a zas 22. aprila som objednana na magneticku rezonanciu chrbtice a to by som nerada prepasla ...chrbat ma coraz viac neposlucha, prsty mam stale strpnute, tak by som rada vedela na isto, co mi je....ale zas na druhej strane, ak by som mala mat teraz poslednu ovulku, tak radsej ju vyuzit ako prepast...no uvidim, kedy a ci vobec pride 😒

katkajurko....tak to fakt nezavidim....oddychovy cyklus a taky na prd...a nechces ist este raz na UTZV...aby doktor pozrel, co sa deje s tym folikom?....mozno redsa len praskol v nedelu ale teplota ti len pomalicky stupa 😉 ...alebo pripadne pozre, ci je stale tam a co sa s nim deje....alebo by ti mohol dat Pregnyl 😉 ...fakt ma nic ine nenapada.....najlepsie by bolo to vobec neriesit a pockat ako to pojde dalej, ale viem, ze to sa len tak neda 😅