Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

barborav
9. júl 2010

P.S: mrchou nazívate menštruáciu? 😅 aby som vedela 🙂

hiva
autor
9. júl 2010

ahoj barborka....hej....mrcha je velmi priznacny nazov pre menstruaciu 😀 😀 😀

a vitaj v nasej teme 😉...ak mas chut, poopis, cim si vsetkym presla, pripadne co vsetko ti zistili, ci mavas ovulaciou, ci ti robili hormonalny profil...a podla coho si si myslela, ze mas PCO? 😉

bambi9
9. júl 2010

ahojte 😉
ja nadalej pokracujem s metforminom a dr. mi hovoril ze uz aj sliznica je krasna, co predtym nebola 😵 dufam ze coskoro sa zadari aj nam 🙂 prave cakam ovulku tak mame honeymoon 😀

hiva
autor
9. júl 2010

@bambi9 nazdar bambi....dlho si sa neukazala 😉....tak super, ze metformin zabera...merias aj BT?....inak prajem uspesne honeymoon 😀 😀 😀

bambi9
9. júl 2010

ahoj hiva, ja sice nepisem ale sledujem vas 😉 ano meriam BT, chodim do inej diskusie s babami odtialto co su rovnake BT maniacky 😀 dr. mi povedal ze cez dovolenku nemusim meriat, mam si oddychnut 😎

uz by sem mohla napisat nejaka pco -ckarka co ostala tehu, nech nas to povzbudi 😒 co ty na to, hlasis sa? 😉 🙂

majatko
9. júl 2010

@bambi9 ahoj bambi, ja som par dni dozadu tu pisala, ze som tehotna 🙂 a mam tiez PCO, dokonca dve cysty na vajecniku, ktore mi chcel doktor HAKom vyliecit, ale skor ako som stihla brat HAK tak som zistila, ze som tehotna 🙂 len zatial sa nie velmi dari, lebo stale spinim tak som z toho nervozna a nestastna a moj doktor mal este k tomu 2 tyzdne dovolenku, tak som chodila povselijakych cudzich lekarov, ktori ma velmi neriesili...ale v pondelok uz idem konecne k mojmu doktorovi...ja este beriem aj Euthyrox 75 kazdy den...tak to mam vesele

bambi9
9. júl 2010

@majatko ahooj, tak to ti velmi drzim palce nech je vsetko v poriadku 😉 ja som si nemyslela ze to moze byt az taky problem otehotniet, ale co uz....zivot nam nadelil bojovat tak bojujme do konca 🙂
ty pekne oddychuj a uzivaj tehu nech si nam prikladom 😵

danielkabn
11. júl 2010

čaute babule,tak mne skončila mrcha a prišla presne,ako som očakávala,cez dovolenku 😠 😠
ale tak,boli sme len v tom Slovenskom raji,čiže mi to až tak nevadilo,lebo sme len túrovali,a nekúpali sa 🙂
Vítam tu nové babulky Bestmolly a Barboslav 🙂 🙂
Všetkým želám peknú dovolenku bez mrchy 😀 😀

govinda
11. júl 2010

ahojte kočky 🙂
Len som sem prišla nakuknúť, že čo je nové.
Ja teraz chodím do práce, tak to nestíham už nič :(. Teraz cez víkend sme boli s drahým na výletíku, tak sme si oddýchli a bolo super. No prídem vás ešte pozrieť ... všetkým kočkám držím silno palčeky 🙂

danielkabn
12. júl 2010

Awojte,no my sme dnes dostali definitívu od andrológa,len iui alebo umelé oplodnenie,takže asi tiež budem pauzovať od koníka,lebo sa mi tisnú slzy do očí a tiež už nejako nevládzem. 😢 😢 😢
budem sem občas mrkať,aby sa nepovedalo,ale už nie tak ako doteraz,čo už,musím vypnúť,lebo zbláznim z toho 😖 😖

sima112
12. júl 2010

Ahojte,som tu dnes prvy krat tak neviem ako to tu funguje. Ja sa pokusam o dietatko s manzelom uz vyse roka. Byvame v Anglicku tak tuna chodim k lekarovi ale ty ma objednavaju do nemocnice na vysetrenia a to trva vacnost naposledy som bola v maji ani ma neprezreli iba povedali ze nemali dost casu zistit co mi je tak ma obednali az na november. Kolegina mi poradila tabletky Femibion,ze ona ich brala tiez nemohla otehotniet ale potom sa jej to podarilo. Mozno vy by ste mi tuna mohli nieco poradit viac..:o)

hiva
autor
14. júl 2010

ahoj sima....zavisi od toho, aky mas problem 😉.... ak mas PCO, kopu rad najdes v celej tejto teme....staci len citat 😉

danielkabn... ja uz mam tiez dost....uz nevladzem....nervy v prdely.....uz 2 dni oplakavam dalsiu mrchu, ktora ma navstivila ☹ ☹ ...tentokrat ma fakt zlozila aj psychicky....som si musela na prve dva dni zobrat aj volno z roboty....do riti so vsetkym 😠 ☹ 😢

tigi
14. júl 2010

ahojte babule.

nejak som nepisala, nemala som vobec chut, ale vidim, ze neuspechy zvladate aj vy tentokrat nejak tazsie ako ja. mne tiez prisla ms aj po stimulacii clostilom, peknemu foliku aj sliznici a po pichnuti pregnylu a snazenicku. poviem vam, ze sa mi uz do nicoho nejak nechce. tento mesiac ani nemeriam, ani nejdem k dokinovi a uprimne, zacinam mat toho plne zuby. no dufam, ze to prejde a ja sa nabijem opat pozitivnym myslenim, ktore zatial v tomto smere nejak neprichadza.

danielka to mam mrzi ze vysledky dopadli takto. ☹ drzim moc palce aby ste to spolu zvladli a coskoro sa dockali malusnaveho uzlicku aj ked za pomoci IUI alebo IVF.

hivus na nervy, viem ako sa citis. 😔 a vy ako teraz, pojdete do toho IVF-ka ako si spominala?

bambi9
14. júl 2010

ahojte kocky, nebudte smutne 😉

ja som sa rozhodla ze buduci mesiac si urobim pauzu a nepojdem ani na folikulometriu, dr. povedal ze ak pojdem na dovolenku aby som si oddychla a nemerala.... tak som sa rozhodla ze jeden mesiac vynecham aj uzv 🙂
je to dost narocne tam kazdy mesiac behat a ratat milimetre ktore denne na foliku narastu 😒

dufam ze sa mi podari zohnat nejaky lastminute a niekam pojdeme vypnut 😵 😵

drzkajte sa 😎

hiva
autor
14. júl 2010

tigi....to IVF-ko zatial stale neviem.... doktor mi povedal, ze je to az krajne riesenie a ze mame na to este dost casu....ale ja uz nevladzem cakat.....chcem nieco s tym robit a hned....a zas mi dal pauzu, ze cez leto si mame oddychnut a v septembri nieco vymyslime 😠 ...ale mne uz sa nechce cakat....dokedy mam cakat.....ovulka mi chodi, so snazenim sa triafame a aj tak je z toho prd.....tak na co mam cakat?....co chce so mnou robit?....uz mi to fakt lezie na nervy rozmyslam, ze sa asi objedname do centra....minimalne by som chcela, aby isiel MM zas na spermiogram.....pred rokom ho nemal zrovna moc slavny, i ked nebol ziadny katastrofalny, ale podla toho ako sa choval cely rok, pochybujem, ze by sa nejak zlepsili....skor naopak 😠 ....tak ma to teraz serie, ze nebudem kludna kym MM znova nedokopem na spermiogram 😠 ... momentalne fakt nerozumiem, preco sa nedari....ovula bola, snazenie bolo, sliznicu mam az moc dobru....fakt nechapem....akurat LF byva vzdy len 11 dni, ale aj to by malo stacit na zahniezdenie vajka.....fakt uz neviem co dalej.....a vypnut tiez nechcem....lebo uz konecne chcem a aj surne potrebujem mat babatko 😢 ...hold, je mi dost na prd.....tak radsej idem odtialto aby som Vas nenakazila mojou depkou 😅

tigi
14. júl 2010

hivus chapem ta moc dobre.ja osobne prestavam reflektovat na vety ako "daj si pauzu, vtedy sa zadari, uvidis". a vie mi niekto povedat ako? to ze nemeriam bt, alebo ze nepojdem k dokinovi na pocitoch nic nemeni. nemyslim na to cely den, to vobec nie, ale bohuzial je to v podvedomi, rovnako ako kazdej zeny, ktora tuzi po dietati. osobne si pripadam v pohode, tesim sa, ze mozem robit veci, ktore by som ako tehula alebo mamina robit nemohla, venujem sa tomu, co ma bavi ale evidentne mi je to v tomto smere na figu. nemyslim si, ze by bol problem tu. skor sa obavam nejakeho skryteho zdr. problemu, ved kurnik sopa kolko sme mali pokusov s ovulou, aj sme sa trafili a nic? a bolo to jedno ci som sa na to sustredila, alebo od roboty nevedela kde mi hlava stoji. sama vies ake "povzbudive" to je. tiez ma hneva pristup lekara, dokelu to je fakt taky problem u nas urobit nejake vysetrenia navyse? to vazne co si clovek nevybeha a nevydupe nema? z toho mi je asi najviac smutno, ze mam pocit, ze je to este na dlhe lakte. no jo, ospravedlnujem sa za nie prave pozitivne naladeny prispevok, ale ved aj o tom su dni v zivote, nie?

hiva
autor
14. júl 2010

tak som sa dnes asi spravne nasrala a na 16. augusta sme objednani do Gyn-fivu na prvu konzultaciou 😅 ... mozno sme ju mohli mat aj trosku skor, ale zrovna na ten den poobede mam uz naplanovanu ozonoterapiu kvoli vyskocenej platnicke, takze budem mat aspon cely den len na lekarov 🙂 ....manzela dovtedy dokopem na spermiogram, nech viem, na com sme este predtym 😒 ....a ten den mi celkom sedi, lebo to budem akurat 3 DC, takze mi pripadne mozu rovno spravit odber na HP....snad sa do bude tak dat vybavit 😠

danielkabn
15. júl 2010

Hivuš,ty si to super poriešila..a ja idem tiež riešiť nejaké to centrum,lebo už sa nedá viac čakať,mám 30 rokov a už nervy na konci,tak načo stresovať ďalšie roky,len musím dúfať,že nám to pomôže 😒

hiva
autor
15. júl 2010

danielka...ja budem mat 30 v marci a moj muz 40 v oktobri....takze fakt ma uz nebavi dalej cakat......uvidime, co nam lekari povedia na tej konzultacii.....urcite tam pojdeme s tym ze chceme IVF hoc aj ako samoplatcovia......pripadne by ma mozno ukecali na jedno IUI....vsetko zavisi od toho, aky vyjde MM spermiogram.....uz sa mi fakt nechce cakat a oddalovat to o dalsi mesiac a potom dalsi a dalsi.....mam uz toho proste dost 😠

danielkabn
15. júl 2010

áno Hivuš,je to tak..nám andrológ povedal,že najprv skúsime iui,len ja som čítala,že nato potrebuje aspoň priemerný spg a môj mužík ho nemá ani priemerný,tak ja neviem,ale tak snáď vie,prečo nám to navrhol 😒
16.augusta ideme na posledné vyš.k andrológovi,kde nesiem aj správu od môjho gynekológa,že som iui schopná,čo zatiaľ neviem,lebo na gyndu ma objednal až 12.augusta..tak uvidíme,čo z toho nakoniec bude 😒 😒

kerka13
16. júl 2010

ahojte babenky,

hlasim sa po dlhsom case ale na mk som nezabudla a ani tu na vas, len som bola mimo civilizaciu, taaz teraz sa mi podarilo dostat sa na net. My sme sa v noci vratili z dovolenky kde naozaj nic nebolo len hotel, samota, namiesto pieskovej plaze, len same obrovske kamene a spinave more, takze z poslednej dovolenky vo dvojici nebudem mat velmi prijemne zazitky, ostatnym, ktore este len caka dovolenka prajem aby mali prijemnejsie zazitky 😎

naposledy som bola u lekara 1.7. a mala som dobre vysledky, len som sem nestihla prist, lebo sme mali ten vikend strasne hekticky a potom sme isli na uplne ultra last minute dovolenku, takze prania a balenia som mala vyse hlavy

este by som sa chcela spytat tych z vas, ktore ste z okolia BA, ci nechodite nahodou k dr. cunderlikovi?? ak niektora ano, tak vas poprosim napiste mi do IP kontakt na neho, lebo by som chcela ist k nemu na utz a tie kontakty co jsu na nete su niektore uz dost stare.

shaarka
19. júl 2010

helou lejdys 😀
nakukla som po dlhsom case, kto mi poda report? co a ako?

shaarka
19. júl 2010

fuuu, plodite a dovolenkujete, co? 😀

majatko
19. júl 2010

ahojte....najprv som myslela, ze sem uz nepridem, ale nakoniec som si povedala, ze mozno prave tu mi budete vediet pomoct...bohuzial ziadne marcove babatko sa nekona, minuly utorok som bola v nemocnici, kde mi urobili kyret, kedze HCG nestupalo tak akoby malo a stale som spinila, takze sa potvrdilo, ze plod sa nevyvijal a pomaly odchadzal...nastastie to nebolo mimomaternicove tehotenstvo, dnes som bola na kontrolnom HCG a vraj kleslo, tak je to v poriadku...dobra sprava je, ze som otehotnela, ale na druhej strane sa bojim, ze co ak sa to uz opat nepodari pripadne dopadne opat rovnako? ☹ z nemocnice ma prepustili v den mojich narodenin..strasny tyzden mam za sebou ☹koncom augusta pojdem na kontrolu, som zvedava, ze ci tie dve cysty zmizli...chcela by som vediet, preco to tak zle skoncilo ☹

hiva
autor
19. júl 2010

@majatko...presne viem, ako sa citis....ja som si tym presla zaciatkom tohto roka ☹ ... ono asi nikto nikdy ti nepovie, preco to tak dopadlo....proste stalo sa a neda sa to vratit naspat ☹ ...ja sama bojem s myslienkami, ze co ak sa to znovu zopakuje, co ak to zase nedopadne dobre.....odhuzial, ale ziadnu dobru radu, ako tento strach prekonat som nenasla.... treba len dufat a verit, ze to dobre dopadne 😵 ...sama viem, aky su doktori v tychto situaciach....u nich asi moc podpory a rady nenajdes...len ti povedia, ze sa to stava....a kym sa to nezopakujme 2 - 3 krat, nechcu z toho robit ziadnu vedu 😒 .... ja osobne som natrafila na super gyndosa, ktory sa rozhodol aj tak mi spravit vsetky vysetrenia... poslal vzorky na histologiu a biopsiu, zobral mi vzorky na genetiku a dalsie rozne vysetrenia.... z krvi mi zistil geneticku mutaciu na vrodenu trombofiliu a poslal ma na hematologiu.....tam mi porobili kompletne vysetrenia, ale nakoniec sa aj tak nic nepotvrdilo.....takze som tam, kde som bola na zaciatku.... povodne som to pripisovala crevnej chripke, ktoru som dostala v 8 tt... potom som zistila, ze synovec dostal CMV (cytomegalovirus) tak som si myslela, ze to bolo z toho, ale vysetrenia to nepotvrdili....potom z histologie bolo podozrenie, ze neslo o embrijko, ale o molu...co sa tiez nakoniec nepotvrdilo....potom som myslela, ze za tym bude trombofilia, co sa ale tiez nakoniec nepotvrdilo....takze som na uplnom zaciatku a myslim, ze to bola bud ta crevna chripka, alebo proste nejaka geneticka chyba, ktora branila babatku sa vyvijat ☹ ...cize v podstate nic neviem.....ale aspon pri dalsom tehotenstve budem chodit na hematologiu, kontrolovat ci ta trombofilia nie je aktivna.... i ked asi ani nie, lebo ta sposobuje umrtia babatok vo vyssom stadiu ako v mojom 10 tt ....proste to musime len risknut a ist do noveho boja s cistou hlavou 😖 ....viem ze sa to lahko hovori, ale nic ine nam nezostava.....je mi jasne, ze pre mna uz "bezstarostne a pohodove" tehotenstvo nebude existovat nikdy, ale verim, ze babatka sa dockame aj my 😵 .... zial, bez strachu to asi nepojde....

@shaarka.... nazdar mamina....to vies, dovolenkove obdobie 😉.... a vela z nas si dava od konika aj pauzu a uziva si leto 🙂 ....u mna osobne nic nove... trosku sme si doma pri poslednej mrche poplakali, ale ideme do dalsieho kola.... momentalne som 8DC takze mame este cca 12 dni volno....iba snazilkovat....potom chvilku relax a nadejanie sa, ze to klaplo a potom zase stresy...testovat, netestovat, pride mrcha, nepride mrcha 😀 😀 😀 ....uvidime, ako to cele dopadne....kazdopadne 16.8. som uz objednany do centra....sme rozhodnuti ist na UO...hoc aj ako samoplatca... tak uvidime, ako to cele dopadne 😅

hiva
autor
19. júl 2010

@majatko ... a zabudla som povedat, ze je mi to velmi luto, ze to takto dopadlo 😔 ... a co ti na to Oros povedal? bral ti aj nejake vysetrenia?... a ako Vam kazal teraz? mate si dat nejaku pauzu alebo mozte rovno zacat znovu?

majatko
19. júl 2010

@hiva to mi je luto, ze si tiez presla tym co ja ☹ ... ja viem, ze je 1% sanca zistit, ze preco sa to stalo....od zaciatku som mala problemy, tak som sa nestihla ani tesit na babatko, lebo nejako moje podvedomie asi vedelo, ze od zaciatku tam nic nie je ☹ keby lekar nebol na dovolenke, tak mozno ten zakrok mam skor za sebou...teraz mam pockat do konca augusta a pojdem na kontrolu k nemu....pozeram, ze je to jedno v akom stadiu snazenia sme, stale su tu slovka "cakanie a uvidime" .... musim sa zacat sustredit na nieco ine, nech mi leto zbehne rychle ale pekne, zivot ide dalej a nadej nikdy neumiera, no nie?
citala som, ze vas doktor nechcel poslat na umele oplodnenie povedal Ti aj preco? ja som zvedava ako to pojde dalej so mnou, ale tiez to nevidim velmi ruzovo...

majatko
19. júl 2010

@hiva dakujem...dnes som bola na tom kontrolnom odbere HCG, ten dopadol dobre, vylucilo sa mimomaternicove a povedal mi, ze sa mam zastavit koncom augusta, ze mam teraz robit akokeby som mala 6sto nedelie, ci ako presne sa to vola...testy mi ziadne nerobil...Tebe robil tie testy hned potom alebo tiez si cakala na prvu MS po zakroku? takze my sa zatial nemame snazit minimalne do prvej MS, ale ktovie ci vobec nejaka pride...ale este stale spinim/krvacam co mi vravel doktor, ze to moze trvat aj 4-5 tyzdnov ☹ ....a zacala som si merat BT nech viem co sa deje...teplota mi uz dnes klesla na 36.6 tak som vedela, ze HCG uz pojde dole asi tiez

hiva
autor
19. júl 2010

no mna Oros nechcel poslat na umele....viacmenej povedal, ze je to ako posledne riesenie....ze na to este mame cas....ale to mi hovoril este do telefonu, ked som sa objednavala.....ked som potom u neho bola, tak na mna spustil, ze mam schudnut a ze cez leto to nechame tak a zacne ma riesit az v septembri....dovtedy mam vraj schudnut 😠 no a ja som bola z toho taka sklamana a nasrata zaroven, ze uz som sa potom na to umele ani nepytala 😠

nie som moc rada, ze pojdeme do centra takto za jeho chrbtom, ale hold uz viac nevladzeme cakat.....s kazdou mrchou som na tom psychicky horsie a horsie, a uz viac nevladzem...

ako Orosa si vazim a som rada, ze som u neho, ale proste uz ma nebavi cakat....presla som si s nim laparku, 10 tt tehotenstva a nasledne aj kyret, ale proste uz sa mi nechce cakat.....som vdacna, ze mi pomohol, podarilo sa mi otehotniet a odvtedy mavam aj pravidelne ovulku, ale proste uz nechcem dalej cakat a chceme to skusit cez IVF...

uvidime, ako to cele dopadne.....teraz vo strvtok ide moj MM na spermiogram, tak uvidime, ake budu vysledky....mozno nakoniec do centra budeme musiet ist tak ci tak.....ani sama neviem, co by som radsej.....ak by mal manzel zle vysledky, tak to vela vysvetli a budeme moct ist na IVF aj cez poistovnu.... ale ak budu dobre, samozrejme budem stastna ze aspon on je v poriadku, ale pridu potom same pochybnosti, ze co sa deje a preco sa nam este nezadarilo.... hold vo stvrtok poobede budem uz o trosku mudrejsia 😅

hiva
autor
19. júl 2010

@majatko ... mne bral vzorky na vsetky vysetrenia este v ten den rano, ked ma prijimal do nemocky na kyret....rano mi sestricka v Ruzinove na jeho ziadost pobrala vzorky....asi 9 skumaviek a potom som si bola u neho po vysledky....myslim ze po nejakych 2 tyzdnoch od kyretu...az potom mi prisla prva MS ... cca po 40-tich dnoch... a mali sme mat pauzu 3 cykly a minimalne pockat na vysledky z hematologie, no ale ked som u neho bola na kontrole po druhej mrche a mala som uz vysledky, tak nam kazal zacat snazit hned 😉...no a odvtedy nam nevysli 3 cykly snazenia....teraz skusame 4-ty 😉