Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
10. nov 2010

@ninan2 nina z mojej skusenosti sa na bolest vajecnikov neda spoliehat..zistila som to pri clostyle a IUI....kedy ma este dva dni po IUI bolel a teplota uz bola hore-cize bolo po ovuli nabeton...miatne to..... a inokedy prestal boliet a teplota nestupla...podla na hlien je spolahlievejsi...

bambi9
10. nov 2010

ahojte, len som nakukla...

katka, ako sa citis?? vsetko ok? 😉

erickaa
10. nov 2010

@ninan2 no zbohom, to mi ani zo srandy nehovor 😀 Kurník, som si myslela, že tam je iba tona soli 😀 Ja som hladná potom už nebola, iba strašne smädná, tak som musela vypiť víno, čo sme mali v chladničke načaté 😀 😀 😀

ninan2
10. nov 2010

@erickaa no oni su z kukurice, a ta obsahuje kopec cukru... a pukance samozrejme aj sol... takze vrazedna kombinacia 😖

ninan2
10. nov 2010

@katkaajurko ahoj, tak potom mam dalsiu zahadu, dnes som uz mala mierne zvysenu teplotu, doplnila som tam skusmo teplotu aj na zajtra, ze co to vyznaci, a dopadlo to ako som si myslela - ovulka vraj uz v pondelok! Ak to aj o den posuniem, stale je to utorok kedy som mala ten silny ovulacny test. Takze tomu nerozumiem 😨
http://www.fertilityfriend.com/home/2ee956

katkaajurko
10. nov 2010

@ninan2 ak bude zajtra vyssia naozaj - tak podla mna bola ovula vcera . ff to niekedy vyznaci inak-vid moj graf...neber ho vazne..a to je aj dovod-preco som prestala robit LH testy..prilis vela znakov z toho robi gulas 🙂 😉

ninan2
10. nov 2010

@katkaajurko hej asi tak 😀 Podla teploty to bolo ovela jednoduchsie. Inak nakoniec bol sex aj vcera (a predtym nedela), takze snad sme to uplne vykryli 🙂

amarena
10. nov 2010

Dobre ranko,
@dlabinecka, ano, to som uz tiez pocula, ze po porode sa to moze zmenit. Tak drzim palce. A kvoli comu si mala tazky porod?
@katkaajurko, ja som si myslela, ze ty budes od dnes uz PN. Este si v robote? A co kolegyna roka? 😉
@hiva, tak ako kontrola? Uz si vo finale?
@erickaa, nic si z toho nerob, ani ja som asi vajecniky nikdy nejako zvlast nepocitovala. Ak aj ano, tak len slabo a nepripisovala som tomu vyznam
@ninan2, urcite ste to vykryli. 😉

katkaajurko
10. nov 2010

@ninan2 poistili ste to urcite tak ako bolo treba,nemam pochyb

@amarena noo to este neviem,sak az na obed idem k dr a ten mi max da odporucanie na pn a potom ju este vybavit...takze este sa uvidi no.... sak este nemam ani bublinku v brusku potvrdenu..... 😅

amarena
10. nov 2010

@katkaajurko, aha, ja som si myslela, ze si uz bola rano.Neboj, urcite ti dnes tu bublinku potvrdi, potom nam daj vediet, ocakavame pozitivne spravicky. 😉

erickaa
10. nov 2010

@ninan2 na obed idem ku babke, ona má cukrovku, tak si u nej zmeriam cukor. Minulý týždeň som si chcela tiež, ale nejak som sa slabo pichla a nevedela som vytlačiť z prsta riadnu kvapku krvi 😠 A potom som už nemala odvahu.. 😀 Myslíš, že by tam mohlo byť niečo vidieť? 😕 😕 😕

hiva
autor
10. nov 2010

caute babule 😵 😵 😵

@amarena ...tak uz snad pomaly finishujeme....dnes bol velmi mily doktor....vsetko mi porozpraval a dokonca aj UTZV obrazovku na mna otocil ....takze som vsetko videla 😵 ...len este ekby som tomu aj rozumela 😀 😀 😀

ale tak v oboch vajecnikoch vela folikov....ja som videla cca 6 v kazdom.....uz su aj dost velke..... sliznica vraj vyborna.....takze OPU bude bud piatok, sobotu alebo nedelu.....zavisi vraj od krvi 🙂 .....vraj u mna tie hormony reagovali vraj nejak nadstandardne.....najprv nic, nic, potom pomaly start a zrazu BOOM 😀 😀 😀 ....takze je to super 😵 .... zda sa ze to zvysovanie davok zabralo ako malo 😵 😵 😵 .. o druhej uvidim, ze co dalej 😉

@katkaajurko ...ale ved podla mna aj gyndos ta moze priamo vypisat na PN-ku, nie??? ....nemusi to byt len obvodak, ci? ....inak uz sa neviem dockat tvojich dobrych spraviciek 😉......tak na nas mysli a od Valkyho sup sup domov a hned nam napis 😉 😀 😀 😀

ninan2
10. nov 2010

@erickaa no podla toho ze ako to myslis, lebo tie pukance tam uz vidiet nebude 🙂. Ale vseobecne Ti to da normalnu hodnotu cukru v Tvojej krvi, takze uzitocne to je, tiez som si to minule robila u mamy 🙂. Treba inak odmerat pred jedlom, a potom 2 hodiny po jedle. Zapis si tie hodnoty, ak nebude vediet Tvoja babka ci su OK tak to urcite zistis na nete potom.

ninan2
10. nov 2010

@hiva ahoj, no super, tak 12 spolu je vyborny pocet, z toho sa budu dobre vyberat tie najlepsie 🙂

hiva
autor
10. nov 2010

@ninan2 no uvidime, kolko ich nakoniec bude 🙂....to som tam len ja videla tolko bubliniek....ale tak neviem, ci to vsetko boli foliky a ci ich nebude aj viac 😵

ja by som bola uplne ze stastna, keby sa podarilo aspon 6 dobre vyvijajucich sa emrijok....nech mame zasoby aj na pripadny KET, alebo potom dalsie dieta 😅 😵

dlabinecka
10. nov 2010

@amarena Zatím to moc nevypadá, ale plně kojím, tak nevím... A porod? prostě nic nešlo, jak by mělo. Malé se ven nechtělo. Neotvírala jsem se, rodila jsem 23hodin, malou museli vytáhnout kleštěmi, a ještě se nalokala plodovky... 😖

katkaajurko
10. nov 2010

@hiva hivus tak super spravy 😉

ja sa hroyne bojom bojim fakt.... 😔 😔 😔

erickaa
10. nov 2010

@ninan2 Tak ja odmerám pred jedlom...ale po jedle neviem, či ešte budeme u babky. A či budem mať odvahu druhý krát pichnúť 🙂 No som zvedavá, čo tam budem mať 🙂

@hiva paráááááda, tak to je super super. Možno už dnes picháš Pregnyl, nie? Budem ti veľmi držať palce 😉

Ja teda odchádzam, ale večer si prečítam vaše správy. Pekný a úspešný dník prajem 😉

hiva
autor
10. nov 2010

@katkaajurko ....plne ta chapem......taky stres je viacmenej normalny 😉....uvidis, ako sa ti ale potom ulavi, ked zbadas bublinku na monitore 😉....to bude paraaaada 😵 😵 😵

@erickaa ... tak snad mozno hej.....alebo zajtra alebo v piatok..... uvidime, co povedia ked budu mat vysledky krvi 😅 😵
...tajne sa ale modlim za dnes, aby bola OPU v piatok a cez vikend som mohla oddychovat domka 😵 😵 😵

katkaajurko
10. nov 2010

@hiva to by bolo super,keby ti to tak pekne vyslo-ze cez vikend oddych 😵 a ak je vsade 6 folikov tak 12 je veru pekna urodicka 🙂

no hadam sa mi ulavi no..... je to hrozne,clovek sa stale niecoho boji.... najviac sa mi vzdy po krvi ulavi...ked vidim,ze to hcg rastie ako ma..... ale to sa neda stale... 😅

amarena
10. nov 2010

@hiva, to je skvele, vidis, potvrdilo sa, ze pomaly dalej zajdes. 🙂

@dlabinecka , 23 hodin? Uf, tak to je naozaj vela, mas moj obdiv. Moja kamoska sa tiez takto trapila, malej sa nechcelo atd., tak jej spravili cisarsky.

@katkaajurko, neblazni, vsetko dobre dopadne, myslime pozitivne, nezabudni, ok?

hiva
autor
10. nov 2010

@katkaajurko ....urcite sa ti ulavi 😉....minimalne na par dni 😉....potom zacnes zase stresovat a bat sa az po dalsiu kontrolu 😉.....a predpokladam, ze kym nebudes 13tt, tak to pojde stale tak isto do kolecka 😉 😵 ... ale netreba to fakt prehanat....mierne obavy su podla mna normalne, ale fakt to netreba brat moc vazne a treba mysliet pozitivne 😉

dnes si to uz prvykrat skusis 😵 ....uvidis, aky je to uzasny pocit vidiet bublinku 🙂....srdiecko asi este nebude vidiet, ale zatial aj bublinka potesi, nie? 😅 😀 😵

hiva
autor
10. nov 2010

@amarena ...no uvidime, ako to dopadne ..... 12 folikov este neznamena 12 vajicok.....takze moc sa dopredu netesim :-/.... ale tesim sa, ze uz bude pokoj od injekcii.....aspon na chvilku 😵 😵 😵

dlabinecka
10. nov 2010

@amarena Já o císaře prosila, ale marně... No jo, bylo to děsné, ale už je to za mnou a malá mi to vše vynahrazuje, hlavně že ona to zvládla ve zdraví 😉

amarena
10. nov 2010

@dlabinecka, to verim, ze ti vsetko vynahradzuje, ved za tolko hodin roboty. 🙂

@hiva, ano viem, ze 12 folikov nie je 12 vajicok, ale to su uz prvni vlastovky. 😀
Take dvojicky, to by som si aj ja strasne priala. Ty mas teraz velku sancu, pri ivf je to dost caste. hihih

Katka je uz asi u toho lekara, myslim na nu a som zvedava.
😵

dlabinecka
10. nov 2010

@amarena No jo, to jo. Ale hlavně hodin strachu, při kontrakcích se jí zastavovalo srdíčko 😖 a kleště? Taky není o co stát...

amarena
10. nov 2010

@dlabinecka, Boze, tak to verim, ze to nebolo nic prijemne, ale neboj, druhe uz pojde lahko. 🙂

dlabinecka
10. nov 2010

@amarena No, trochu se bojím, ale věřím 😀

amarena
10. nov 2010

@dlabinecka, mne sa to asi lahko hovori, ked som este nic take nezazila. 😀

hiva
autor
10. nov 2010

tak babule....dobre spravy.... koncim s injekciami 🙂 ....dnes o 22:00 pichnem pregnyl a v piatok punkcia - odber vajicok 😵 😵 😵 - takze ma cakja krasny oddyhovy vikend 😵 😵 😵

teraz uz len cakat na pozitivne spravicky od @katkaajurko 😵 😵 😵 ....dufam ze si na nas nezabudla 😉 🙂