Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
28. jan 2010

zuz tak govindu pozdravuj

ja myslim,ze ak mas niektoru zo spominanych bakterii a podari sa otehu - tak je to ok - lebo skor sa s tym velmi otehu neda..ale HPV je taky bacil-co sa i tak zabit neda..to ked raz mas-tak uz furt... ja myslim-ze ak mas nasadeny clostyl-tak nevadi ze este nemas vysledky-snazilkuj pekne - skoda to premarnit

Hiva - mozno aj pravdu veru mas-sa oteplilo-tak "rozmrzam" 😀 no uvidim-dufam,ze som to nezakrikla..

mireag
29. jan 2010

Ahojte babulky, daaavno som tu nebola, ale zvyknem nakuknut, co je nove. 🙂
Dnes je v robote muka, takze mozem aspon trochu konikovat. A aby to nebolo len tak, tak prilozim graf.
Samozrejme som to neocakavala, lebo som bola leniva ist 29dc na folikulometr. Clostil som brala 5-9dc a so snazenim sme to tiez tak trochu presvihli... 😅

zuzu, ja som si tiez vyziadala tieto vysetrenia, ale v poliklinike sever, chceli zato 40e, tak som sa nato
vykaslala. 🙄

http://www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

katkaajurko
29. jan 2010

ahoj Mire

no to je ale sila - ze clostyl -a ovulka az tak neskoro... skoda toho keksiku-nevadi-tak nabuduce 🙂

shaarka
29. jan 2010

mire, myslim, ze toto snazenie by mohlo stacit 😉 😵

mireag
29. jan 2010

katka, ja som bola merat foliky pekne 14dc a potom 22dc a nic nebolo, len zvacsene vajecniky, krasny perlovy nahrdelnik a odporucanie od dr., ze od dalsieho cyklu mam brat 2tab. denne. 😖 A poslal ma na inzulin. rezistenciu, ze metformin by mal tiez tomu helfnut... 😒

Ale som si povedala, ze budem dalej merat a uvidime, ze co... Ani nenasadzujem duph. Nekce sa mi... 😅

katkaajurko
29. jan 2010

mire a ty si ten perlovy nahrdelnik videla ked ti robili ultrazvuk? ja toto nikdy nevidim - len teraz som na lavom videla akoby tri bledsie gulocky vo vajecniku take mensie-ale neboli ani vedla seba 😨

mireag
29. jan 2010

katka, videla, aj mi to odfotil. 😖 Je to uplne jednoznacne na obidvoch. Ak mas len tri bledsie gulocky, tak bud rada, ja ich tam mam pozehnane. 😒 Semtam spomedzi nich vykukne nejaky ten biedak dominantos... 😀
Mas zobrazene ovarium - to je svetlejsie a lemuje ho kopec malych folikulov - tie su tmavsie. Aspon tak to vyzera na mojej fotke. Skusim to sem buduci tyz naskenovat. Lebo je to fakt ukazkove... 😀 Kua... 😀

shaarka, neviem... 😀

katkaajurko
29. jan 2010

mire tak skus - tak toto som si ja na mojom nevsimla - ja som mala ovarium- to som pochopila podla toho - ze ho merala a komentovala ze ake je velke a ze velkostou je to ok - ale na povrchu som nevidela nist :( - ale vnutri tri bledsie gulky - jedna hore a dve dole - tie dve boli vedla seba... na pravom vajku som toto nevidela - ale poriadne som sa zadivala az na ten lavy- no nabuduce sa este lepsie pokukam 😀 teraz u tejto novej dr mam monitor natoceny k sebe - tak aspon vidim - u tej starej bol ku mne chrbtom - nebolo vidno ani prd 🙄

bambi9__2
29. jan 2010

ahojte, mozno smiesna otazka ale chcela by som vediet ci vajecniky vidi dr. na utz ked ho robi z hora alebo aj vnutorne ? 😕

katkaajurko
29. jan 2010

ja by som povedala,ze treba asi vnutorny-tam je to lepsie vidno... 😅

bambi9__2
29. jan 2010

aha, lebo vcera na mna natocil dr monitor z vnutorneho sona a tam som okrem machul nevidela nic 😀

katkaajurko
29. jan 2010

a on videl co?

bambi9__2
29. jan 2010

pozeral sliznicu ..ze uz sa blizi ms a dal vyvolavacku.... 😒

katkaajurko
29. jan 2010

a si nemala ovuluked dal vyvolavacku?

bambi9__2
29. jan 2010

podla grafu som praveze mala, aj ked na 33dc...tak sama tomu nerozumiem...

mireag
29. jan 2010

katka, tak moje ovaria mali na poslednom sone az 9cm kub... 😅

babmi, z toho si nic nerob. Pri 20 sone, uz budes ovladat secko. 😀 Hlavne, nech ti povie, ci je a aky velky folikul + velkost sliznice a uz ti nic viac netreba vediet. 😉
Prve, co vzdy zbadam je sliznica a uz viem rozoznat, ci je dobra vysoka alebo nizka.

No nist, asi si otvorim sukromnu prax. 😀

katkaajurko
29. jan 2010

ked bola ovula - naco ti dal vyvolavacku-sak to mrcha dojde aj sama a vyvolavacka uz nic neovplyvni..neromumiem tomu 😅

mireag
29. jan 2010

bambi, tiez nerozumiem... 😅 Ale ak by si bola tehu, vyvolavacka ti neuskodi. 😉

bambi9__2
29. jan 2010

katka, ved ani ja 🙄 podla teplot mohla prist do dvoch dni, a takto netusim 😖

mirea....ok, ked pojdem prvykrat na folikulometriu budem ziadat vysvetlenia 😀

adela76
29. jan 2010

Ahojte baby.Prepacte,ze odpovedam az teraz ale toho casu pri malej je malo a k netu sa tak casto nedostanem.

beatab369
Chodila som za liecitelom do Melcic pri Trencine.On si nepyta peniaze ale vzdy ked sme tam boli nieco sme mu doniesli a nechali aj nejake love.Neboli to ale velke sumy.On lieci rukami.Presne zissti kde je chyba a potom sa ju snazi odstanit.Niekedy to nejde na prvy krat.Ziadne bylinky mi nedaval.Manzelove "naboje" sa mu nelubili tak mu kazal jest kazdy den zltka.A to je cela veda.No treba tomu asi aj verit.

katkaajurko
Ako som uz pisala manzel mal spermiogram dobry ale liecitel mu povedal aby jedol kazdy den zltky.On natake veci vobec neveri ale tie zltky jedol poctivo.

panther
Ja som sa v sterilnej poradni liecila clostylbegydom a nejakymi inekciami ale tie uz neviem ako sa volali.Ked som bola na IVF tak to bol najprv kratky protokol - kde som otehotnela ale aj hned potratila.Pri druhom pokuse to bol dlhy protokol,ktory vobec nevisiel.Treti krat bol zasa kratky protokol a to som zostala znova tehotna ale v 22 tt som znova potratila.Potom som bola u liecitela ale nic som nebrala a ani on mi nic nedal len manzel jedol tie zltky.

Babky vsetkym vam drzim moc a moc palceky aby ste aj vy po tokom usili,snazeni a nervov zazili ten nadherny pocit.Ale jedno je fakt.Ked sme sa predtym milovali nikdy to nebolo milovanie ale len robenie deti.Ked sme si povedali dost a doniesli do spalne vela romantiky tak to vyslo.Myslim si ,ze to strasne zavazilo lebo psychike je VELMI dolezita.Takze baby nerobte deti ale milujte sa uvolnene.
Tak zatial cau.Ak by ste este nieco potrebovali kludne napiste je rada odpoviem.

nanulik
29. jan 2010

ahojte chcela by som tiež trošku prispieť k PCO. diagnostikovali mi to asi pred troma rokmi. stále cysty a menses asi 3-4 krát do roka. Bola som aj na laparke a vraj odstránili ložiská ale pomohlo to asi na mesiac. S bývalým sme sa pokúšali 4 roky o bábo a nič. Po rozvode som si našla priateľa a začala som s klostilom. Ale o tom som nechcela. Hlavné je to že už asi od leta cysty nemám a to vďaka wobenzymu.Mama raz niekde počula že to pomáha. Hovorila som si že je to kravina ale ked už to zaplatila tak som užívala. a musím povedať že m. chodí asi tak na 32 den čo je ohromný úspech. 🙂

tatranka111
30. jan 2010

ahojte tak ja som včera bola u dr. a normalne ma odhovaral od laparoskopiie, že teraz je zima......vraj taky čas na NEOTEHOTNENIE!!!!! hah som myslela, že ma tam trafííííííí.........potom povedal, že mi ešte raz predpíše clostil na tri mesiace tak som mu povedala, že dobre, ale vyskúšam ho iba jeden mesiac a ak nepomože tak ho prestanem brat a musí ma poslat na laparoskopiu..............jeeeeeee a ešte povedal, že clostil mám brat až od marca tak som nanho škaredo kukla, potom si to rozmyslel a povedal, že možem už od februara

katkamarek
30. jan 2010

Tatranka a ty si s jeho postupom spokojna? Lebo ked mas obrastene vajecniky, tak ako ti ten clostil pomoze? No neviem, ja by som v tvojom pripade asi chcela laparku, naco stracat cas? A ku komu chodis? Len by som ti dala priklad Hivu a myslim, ze ona by suhlasila so mnou, ze ak je potrebna laparka, tak naco ju odkladat 😉

mireag
30. jan 2010

tatranka, je to od neho dost neprofesionalne. 😖
Od kedy sa meria cas na otehotnenie podla pocasia??????? 😕 😕 😕 Ak si uz bola pripravena, ze ides na laparku, mala si podla mna na tom trvat. Kym ti ju spravia, kym nabehne cyklus, bude uz jar - to keby som sa chcela riadit pocasim, ako tvoj dr.... 😀

katkaajurko
30. jan 2010

fiha to je nova odborna metoda ? ze najlepsie sa otehu na jar a v lete? 😀 no dobre ze to viem-uz viem preco to teda zatial nevychadza 😀

skus tri cykly clostylu a potom sup laparka... - ak mate dobre spermijky - tak to je sanca

tatranka111
30. jan 2010

to ste mali vidiet mna aká som bola šokováná ked povedal, že teraz nieje vhodný čas na otehotnenie 😒 😒 😒
na tu laparku som už bola odhodlaná, ale nakoniec som sa rozhodla, že skusim zase clostil no len jeden mesiac ak nezaberie idem na laparku tak som to povedala aj doktorovi..........tri mesiace čakat nebudem
pre ten clostil som sa rozhodla aj preto, lebo mi raz pomohol tak uvidím ale už čoraz častejšie rozmýšlam, že moj dr. je dobrý, ale neplodnost asi nevie dobre liečit

katkamarek nevieš niečo o dr. Fantazírovej? ta je vraj dobrá

hiva
autor
30. jan 2010

caute....tatranka, viem ze to znie blbo, ale na viacerych forach som citala, ze neodporucaju otehotniet v tomto obdobi najma preto, ze vo february a marci sa ocakava vlna chripky a chripka v rannom stadiu tehotenstva vie narobit riadnu paseku....niezeby som sa s tymto nazorom stotoznovala, ale moze to mat svoju logiku....po tom, co som si prezila mam uz teraz strach z akejkolvek choroby ked sa nam nahodou opat podari otehotniet....takze mozno to svoju logiku ma....zalezi ale od toho, ako planujes zit pocas tehotenstva, ci budes chodit do roboty a akej povahy mas robotu....ak pravidelne prichadzas do styku s velkym mnozstvom ludi, preckanie chripkovej sezonny je celkom dobry napad....

no ale nechapem, aky to ma suvis s laparkou 😅 ...je fakt, ze najlepsie sance na tehu su co najskor po larake...takze mozno pockat este jeden mesiac nie je az take zle 😉

katkaajurko
30. jan 2010

no to je pravda-akonahle ustupia mrazy - pride dalsia vlna chripky 😒 pamatam-moja kolegynka co ma synceka otehotnela vo februari a hned v marci mala riadnu virozu - kychala a soplila - ale nemala teplotu alebo tak-a nastaastie maly je zdravy a krasny 😵

hiva
autor
30. jan 2010

inak sa zatial zda, ze u nas sa to trosku viac komplikuje....vcera som volala s doktorom a vraj uz ma nejake moje prve vysledky a vyzera to, ze mam zvysene mneozstvo krvnych dosticiek v krvi....ked bude mat vsetky vysledky, posle ma na vysetrenie k hematologovi....vraj aj toto mohlo byt pricinou mojho potratu.....ak to hematolog potvrdi, v dalsom tehu budem pod drobnohladom 😒 ...snad to ale pomoze....na jednej strane som rada, ze sa nieco zistilo a tak to mozme liecit...ale na druhej strane ma nici, co vsetko sa este u mna ukaze...akoby nestacilo, ze vdaka PCO mam problem otehotniet.....vdaka trombocytoze sa zda, ze budem mat problem donosit zdrave babatko 😒 ...este ale nehadzem flintu do zita....uvidim, co zistia hematologovia....kazdopadne mame teraz pauzu so snazenim az ked nebudem mat komplet vysledky...a pokial viem, na vysledky z hematologie sa cakava aj 2 mesiace ☹

katkamarek
30. jan 2010

tatranka, ku fantazirovej sa ja vyjadrovat nebudem, v nasej rodine sposobila jedno nestastie, moja sesternicka je kvoli nej dozivotne telesne postihuta, bola poskodena pri porode, pricom jej mamka nemala vobec rodit normalne, ale ona na tom trvala. Nemohla ju vytlacit, lebo ma uzku panvu, nakoniec mala zvonovy porod, lebo uz hrozilo ze babatko zomrie, no a tym ju poskodili. A vrchol vsetkoho bol, ked isla rodit druhy krat a ona tam bola zas a napisala jej do karty zase normalny porod, myslim, ze vtedy tam bol primar niekto iny a on zasiahol, teda rodila uz cisarakom. Ja mam celkovo voci Michalovskej nemocnici odpor, myslim, ze som to tu uz hovorila, a neviem ci este nejaky dobry odbornik tam je. Nechcem ta strasit, ani nic podobne, to je len moj nazor. Ja aj keby som byvala v MI, tak tam isto nerodim.