Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

duska1122
12. feb 2010

ahojte pekne rano tak mna tiez vcera strasne tiez bolela hlava uplne priserne. asi migrena. ten doktor mi odpisal toto
Problémy v komunikácii s lekárom sa dajú ťažko nahradiť nepriamov komunikáciou. Ultrazvuk môže vysloviť podozrenie na PCO ak obraz cystických vaječníkových zmien koreluje s klinickým obrazom a hormonálny profil tento predpoklad potvrdí práve spomínaným pomerom hypofyzárnych hormonov, Pričom pomer FSH/LH 1:2 a viac je pre tento syndróm typický. Hormonálny profil obvykle je zameraný aj na vyšetrenie hladín hormonov štítnej žlazy, moc tomu nechapem ale sak neva

katkaajurko
12. feb 2010

no napisal,ze ultrazvuk je asi prva indikacia na PCO ale treba PCO potvrdit aj inymi vecami..zvysene hormony,anovulacia,pobabrana stitna zlaza a tak asi...

no a ze sa treba rozpravat s vlastnym gyndosom - ze pisomna neosobna komunikacia to nenahradi 😀

hiva
autor
12. feb 2010

titus...si hrozne mila...dakujem 😉 ...ale tu su vysledky este z marca 2009, kedy som sa iba zacinala liecit 😉 ...na zaklade tychto vysledkov mi diagnostikovali PCO a zvyseny testosteron.....len teraz sa ale cudujem, ze na zaklade coho...lebo vsetky hodnoty som mala norme 😅

hiva
autor
12. feb 2010

katkajurko...super si to vysvetlila duske....sama by som to nedokazala lepsie 😉 ...duska, ale v jednom ma doktor absolutnu pravdu: problem v komunikacii s lekarom 😉 ... ak sa toto nezmeni, urcite sa k ziadnej uspesnej liecbe a vysetreniu nedostanes...ak sa to nezlepsi, vymen doktora 😉

katkaajurko
12. feb 2010

hivus tiez sa divim-ved si to mala OK... ale zase si mala anovulaky ze?

bambi9__2
12. feb 2010

katkajurko, dakujem 😉 dr. mi napisal aj planovany styk uz na 13,14dc, a potom este par dni...ale zda sa mi to skoro ked dnes maju tie foliky 6-7mm 🙄

inak co ste sa tu bavili o tej kave.... nemyslim ze by skodila, tiez pijem dve denne s mliekom, a su ovela horsie veci kt. by skodili...kava podla mna v takejto miere je ok.... zbytocne ta potom hlavka boli katka 😉

katkaajurko
12. feb 2010

jasne ze je to skoro foliky rastu v priemere 2mm za den a praskaju od 20mm

ani nevrav - tak mi bolo vcera zle..to vzdy ked sa snazim prestat s kavou..normalna zavislacka som..a som si musela ten hnusny ibuprofen dat vrrr 😠

bambi9__2
12. feb 2010

kati, tak vidis, kava menej ublizi nez ten ibuprofen 😉 a este si aj pochutnas 😀

ved meriam bt dalej, nech vidim ci a kedy bude ovulka...

hiva
autor
12. feb 2010

no hej....boli anovulaky....takze teraz som z toho uplny ze debil 😅 😅 😅

sak ale neva...snad doktori nakoniec predsa len lepsie vedia co robia ako ja 😅 😀 😀 😀

ale nechapem.....no co uz....kaslat na to....hlavne ze potom uz boli ovulky 🙂

...a uz poctivo meriam a zatial to vyzera celkom slusne.....konstantne predovulacne teploty.....som schvalne zvedava, ci ovulka pride....celkom by ma to potesilo.....i ked zas na druhej strane ma to bude hrozne stvat, ze ju nemouzeme vyuzit 😠

katka...neboj....musis prekonat prve obdobie abstakov a potom to uz pojde lahsie 😉 ...ja ked som prestavala fajcit, prve dni boli najhorsie ☹ ...a teraz v tom uz zase lietam az po usi 😖 ...ale aspon som si zvykla na najlahsie cigarety s najmensim obsahom nikotinu.....ked som si ju dala prvykrat, ani som nevedela, ze nieco fajcim...a teraz som uz na ne uplne ze zvykmnuta...ak si dam normalnu, az sa mi hlava zatoci 😀

verim, ze s kavou je to cosi podobne.....mozno keby si skusila tu druhu kavu nahradit bezkofeinovou, postupne si odvyknes, nie? 😉

katkaajurko
12. feb 2010

praveze nahradila som prvy aj druhy den bezkofeinovou - prvy den zacala poobede iba trochu pobolievat-zabral paralen...druhy poobedie (vcera) uz som mala akutny nedostatok kofeinu podla mna a z toho ta migrena 😀 neoklamem ho hold...

dnes zvazujem ze si dam cierny caj...tein mozno oklame kofeinovu zavislost... 😀

hiva
autor
12. feb 2010

katka...ale hlava moze bolet aj z tehu 😉 ...uz si predsa 7 DPO 😉 ....mna teda zvycajne hlava nebolieva, ale zistila som, ze ma bolieva tesne pred ovulkou....tak mozno u teba je to z tehu 😉 😅 😀

a inak super ze si uz presla na bezkofeinovu kavu....ono to chce len par dni vydrzat a telo si potom zvykne 😉

beatab369
12. feb 2010

takze baby...dnes mi krv nakoniec nebrali, vraj to je skoro a pri tej mojej nizkej hodnote to este nema vyznam...
bola tam ina doktorka a ta mi povedala, ze ja vobec este tehotna byt nemusim, ze to vsetko mi mohol sposobit Duphasto?!!

tak som z toho debil...ale ze mam brat teda dalej D a buduci piatok sa uvidi co dalej, zoberu mi krv a podla toho...a ze este mozem normalne dostat mrchu v nedelu, tak ako mam...

co si o tom myslite? a preco tie bolesti a spinenie uz od 10 DPO? a test v nedelu 10 DPO bol este negativny az v pondelok tie // ciarky...aj ked slaba jedna?
mozno naozaj nieco nie je ok?
mózno nie som ani tehu?alebo ak ano, tak tam moze este byt nejaky problem?
a ak nie som tehu a normalne budem brat D do buduceho tyzdna, to mi nemoze nieco posarapatit?
no este len teraz mam milion otazok na ktore neviem odpoved... ☹

katkaajurko
12. feb 2010

duphaston nezvysi HCG preboha co je to za sprostost!!!!

ano moze sa neuchytit a dostanes mrchu - to sa stalo aj mne... ja som sa stretla s nazorom ze doktori proste tehu povazuju za tehu az od 100 HCG.... tak ale no...zase.... ked tam raz je tak tam je..ale to je moj nazor ... a mali ti zobrat krv koli tomu ci to hcg narastlo..teda ja keby som bola dr - by som zobrala....

hivus bodaj by si mala pravdu...ale bohuzial svoje telo uz poznam - uz som si dva krat odvykala od kavy - raz ked mi brali mandle a nemohla som ju pit a potom po potrate - a presne rovnake stavy hlavybolenia som mala... 😒

hiva
autor
12. feb 2010

katka...chce to len vydrzat....neboj....casom to prejde 😉 ....robis to pre babatko 😉 ...ale sak jednu kavu si kludne dopraj....netryzni sa uplne 😉

bea...s tym duphastonom je to blbost 😉 ....na to rovno zabudni 😉 ... je fakt, ze pokial ti este mrcha nemeska, mozes ju este kludne dostat....stava sa to celkom casto....niekedy baby ani nevedie, ze tehu boli...vajko sa sice oplodni, ale nakoniec sa neudrzi v maternici a odide s mrchou....je to dost caste....a hlavne kvoli tomu doktori odporucaju a cakaju na potvrdenie tehu az po meskajucej menstruacii 😉

a duphastonu sa neboj...kludne ho ber dalej...do piatku vydrzis.....mrcha nepride a potom ti uz potvrdia tehotenstvo tak jak sa ma 😉

neboj....vsetko bude OK....a ak by aj mrcha prisla, netrap sa... vsetko je tak, ako ma byt 😉 ...vyjde to nabuduce....ale neboj...do piatku to vydrzis 😉 ...budeme cakat spolu...ja idem vo stvrtok k doktorovi konecne na vysetrenie, na ktore cakam uz 3 tyzdne 😉 🙂

katkaajurko
12. feb 2010

ozaj bea - dnes si netestla?

beatab369
12. feb 2010

hiva
katka

dakujem...som uz trosku z toho vsetkeho znepokojena...
netestovala som dnes, lebo som ratala s tym ze mi krv zoberu...ale cez vikend testnem, asi v nedelu - den ked ma prist mrcha ...ale poviem vam uz sa aj bojim...aby zase nevysla slaba ciarka...lebo to uz budem asi totalne nervozna...to uz by asi nebolo dobre keby ani po tyzni sa to nazvyraznilo....

no mam to ja chaoz... 🙂

katkaajurko
12. feb 2010

chapem.... je to ako zvdy pri tehu..musime len cakat.... byt trpezlive je narocne...furt na nieco cakame...na ovulku... mrchu... tehu.... 😒

hiva
autor
12. feb 2010

bea....nechaj tak a nemysli na to....spravaj sa, ako keby si bola tehotna (oddych, relax, zdrava strava, atd.) a v piatok uvidis 😉

ak mas odvahu, tak skus test este cez vikend 😉 ...ja by som to ale nechala tak (asi by som sa bala, ze co ak nesilnie a podobne)....radsej byt v nevedomosti ako sa nahodou potom trapit...do piatku uvidis 😉 🙂 ....ale podla mna sa nemusis nicoho bat 😉 🙂 😵

ja som si vzdy hovorila, ze: co sa ma stat sa stane...a vsetko zle je na nieco dobre 😉 🙂

beatab369
12. feb 2010

ako vravis katka.... 😒 furt len cakame....
a predsa nam ta trpezlivost chyba.... 😉

beatab369
12. feb 2010

diki hiva... 🙂

katkamarek
12. feb 2010

Ahoj Hiva, takze prvy mesiac ovulka prisla na 20 DC, LF som mala 12 dni, takze to chcem podporit teraz duhpikom.
Teraz som 11 DC, ale moje teplotky su dost vysoke
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea
ale verim, ze sa to este upravi a ovulka pride

Bea Duphaston ti neublizi, praveze pomaha a berie sa aj ako prevencia proti potratu 😉

katkaajurko
12. feb 2010

babule zmerala som si teplotu lebo mi bolo nejako teplejsie a mam 37,2... to asi na mna nieco lezie ze? ani zajtra BT nemusim merat 😨

beatab369
12. feb 2010

katka ako citam tak sa to tu celkom pekne komplikuje 😖
no ta zvysena teplota bude mat jednoznacne vplyv na BT tak asi to nema vyznam....

titulienka
12. feb 2010

bea aku mas ty teplotu momentalne myslim telesnu...vraj v tehu byva zvysena 😅

titulienka
12. feb 2010

a gratulujem k tehu 😵 😵 ...a mas aj nejake priznaky

beatab369
12. feb 2010

ja tiez, cim blizsie k mrche tym mam trochu silnejsie spinenie... myslim oproti tym bodkam...teraz to je ako patkorunacka...alebo neviem k comu by som to porovnala.... ale je to stale svetlo hnede...horcicova farba...no este svtlejsie....tak uvidim v nedelu ako sa mrcha rozhodne....

beatab369
12. feb 2010

titu...to vsetko u mna je velmi komplikovane....10 DPO - test negat. bolesti a spinenie - nie krvave, 11 DPO - // ale jedna slabucka spinenie ale uz len bodka rano a vecer - svetlo hnede - a tak to bolo aj 12 - test // ale stale slabucka a 13 DPO...testovala som a zase // ale slabucke...velmi sa nezvyraznuju...tak som sla k dr. a zaplatila si odbet a vyslo mi HCG 90...ale vraj to je velmi nizka hodnota...mam pockat do buduceho piatku a odobere sa krv opat...
priznak - unava, zle od zaluka, nemozem maso ...caste ciknie
alenie je to kazdy ded...dnes napr. je to lepsie...uz som aj trochu masa zjedla...ani nechodim kazdych 30 min. na zachod...

este je mozne ze v nedelu mrcha pride...a je to vybavene

ak nie tak sa budem bat ake vysledky vyjdu...ci to nemoze byt mimoternicove...a tak
ale to vsetko som tu uz pisala 🙂

beatab369
12. feb 2010

titu - mam trosku zvysenu teplotu rano...ale to je smiesne - zvycajne mam 36,2 - bezne a terat mavam 36,6, 36, 8, ale vsetky tie priznaky som skor mavala skor okolo 9- 13 dna po ovulacii, teraz sa to trosku zmiernilo....tak neviem preco?

bambi9__2
12. feb 2010

bea, a ty mas aj pco?? beries clostil alebo ti vysiel test len tak spontanne? 😕

beatab369
12. feb 2010

beriem len duphaston...