Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
23. feb 2010

sharka, včera poobede bola celkom pekná palička na Woman Secret - žiadny dušík,ale slabá čiarka.../totiž ráno som mala na Mamateste veeelmi slabého dušíka...tak som sa zlakla, že tehu bolo a že odchádza.../
l
a dnes som zmatkovala , lebo mi včera dali na kožnom náplaste na zistenie alergie - kontaktná alergia - tak som sa bála, či som to nemala povedať... a či to neublíži..sestrička povedala, že v pohode... 😉 sa kus zo mna smiala...ale nevadííí 😀 😀 😀

mireag
23. feb 2010

Cafte baby, jeeeeee mame tehulku. 😀 Sara gratulujeeeeeem. 😵 😵 😵

Tatranka, noooo. Nato aby si dostala metformin, musis mat vysetrenie od diabetologa... Celkom dobre nerozumiem postupu tvojho dr... 😅 Ako ti odporucili baby, mala by si zrejme prist do KE.

Bea, gratulujem k dutinke. 😵 😵 😵

U mna nist nove. Som 12dc a nechce sa mi merat BT. 😅 V piatok idem na folikulometr., ci sa nieco urodilo. Zatial Clostil 3x zabral, tak dufam, ze ani teraz nesklame. 😉

katkamarek
23. feb 2010

bea vejinka je jedna baba z temy grafy, to som sa pozabudla, ze som v inej teme 😀 , ale je jedno kto to je, dolezite je, ze ty a babo budete v poriadku a ze nic zle tam nemas 😉

shaarka
23. feb 2010

mire, cau, len meraj pekne, meraj. 😉

sara a co ty takto opatrne? 😅 ci som len prepasla tu dobru spravu, ked sa tu kricalo "jeeeeeeej" a "supeeeeeeeer" a "gratulujeeeem"? 😀 ani do albumu foto nedas? ani vitazny graf?? ci co?

sarafortuna
23. feb 2010

shaarka, foto mám len v mobile... usb kábel som nenašla... a keď prídem od doktora tak hodím aj graf 😀
čo tam pár dni hore-dole, ked každá tu na to čakáme mesiace a mesiace 😵 😵

25fb22 - ten je môj, ako je ten link? idem pohľadať

sarafortuna
23. feb 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

booože, ja tam mam fakt zelenú čiarku... mne to ešte stále len pomaly dochádza... 😉 😉
oslavy až neskôr... šampus, dary, ohňostroj... 😀 😀 - tak o 8 mesiacov.. 😀 😀

beatab369
23. feb 2010

caute kocky....diky ste ma trosku upokojili.... 🙂

inac baby nepoznate nejaky recept na kasel...uz druhy tyzden kasle a kaslem, nic ma neboli len ma stekli v krku ale nie hrdlo, len tak na kasel....no a presne poslednu mrchu co som mala, tak som vylezala so zapalom priedusiek...tak nerada by som bola, keby ma to postihlo teraz, ked je to vsetko take krehucke... 😠

zajtra sa chystam k dr. nech pozre ako to so mnou vyzera...

sara super 😀

bambi9__2
23. feb 2010

bea, chod do lekarne a pytaj si homeopatika 😉 mne zabrali... ked som si ich kupovala tak som si naivne myslela ze som tiez tehu 😅 😒 tak ale radsej preventivne ako neskoro 😉

iste ti poradia na ten kaslik nejake 😵

zuzu1111
23. feb 2010

Ahojte babulky.
Super, že sa nám to tu stehotnieva 😀 😀 😀 (to som vymyslela za výraz, čo 😀 ).
Ja hlásim od včera mrchu ☹ LF som mala nejakú veľmi krátku, keď bola ovulka ten 19ty deň ako vyznačil FF???? Duphaston som nebrala. Tak neviem, asi účinkuje ešte ten z minulého cyklu.
Mám zas clostil na nový cyklus - podľa doktorky 2x1tab. - ale rozmýšľala som, či si to nezvýšim na 3x1 - bez jej vedomia 😕 😅 Len sa bojím, ako budem reagovať. Zatiaľ som ho znášala celkom v pohode.

Bea, Sára - taaaaaak vám závidíííím....ale úprimne vám to prajem...

tatranka111
24. feb 2010

baby kde steeeeeeeee 🙂

sarafortuna
24. feb 2010

ahojte, dnes som zašla k Dr. lebo som bola na kožnom /čiže v práci som nepotrebovala ospravedlnenku s jeho pečiatkou 😉 / a chcela som prebrať čo s tou trombofíliou lebo som sa na hematologiu nedovolala...
On mi spravil sono /som vedela že je skoro 😉 / a skonštatoval že vzhladom na velkosť maternice, tak JE to tehu aj sa tam "črtá niečo!... ale vačok ešte nebolo vidno... ved som len 19.DPO a čiarka na teste ešte len 50% tmavá... nejako neskoro sa to asi uhniezdilo 😅 😅, preto to nemá ešte ani vačok nachystaní na lebedenie...
k trombofílii sa skoro nevyjadril 😠 😠 , že mám prist o týždne... tak pokračujem v svojich "liekoch" femibion800 + Bkomplex večer...dufam, že to bude dostatočné, hoci MM vraví, že ak sa to má pokaziť, tak sa pokazí aj keď budem robiť čokoľvek...

prsia dalej citlivé, pridal sa "citlivý" žalúdok a črevá - nemôžem hocičo jesť.. a aj podbruško 2krát denne poriadne pobolieva

tak sa drže, ovulujte, sexíkujte /nerobte deti!!!/, a zadarí sa.... 🙂 🙂

zbibo
24. feb 2010

Ahojte baby,
casto si citavam temy ako je tato, lebo ma trochu trapi jedna ves.A stale mi vrta v hlave moja posledna navsteva u gynda.
Hoci nic konkretne nepovedal, len to ci planujeme deti, povedala som ze hej, ale nesnazime sa.Asi ma zle pochopil, myslel si ze sa milujeme nechranene. Ale samozrejme davame si pozor.Tak som mu to nejako nevysvetlovala, nechala som ho v tom.Potom sa ma pytal na cyklus, ci je pravidelny, ano je.Potom ma pozeral vo vnutri sonom, straaaaaaasne dlho tam daco kukal, povedal mi ze je tam vajicko, ktore dozrieva......a potom sa so mnou lucil so slovami:,, Ak sa vam do 1,5 roka nepodari otehotniet, pridte, dame nejake lieky aby sa tvorilo viac vajicok, aby tam nebolo iba jedno a potom to budu mozno aj dvojicky?"
Chapete???????????????????
Tak co sa to deje?Som vlastne v poriadku?Pomoooooooooc.

bambi9__2
24. feb 2010

zbibo, no ak sa este nesnazite tak sa tym zbytocne netrap .... ale asi myslel tym ze ti nasadi clostilbegyt ... ja ho tiez beriem, stimuluje vajecniky aby dochadzalo k ovulacii... proste ich nakopne a pomoze ...

ak budete skusat babo, tak tam chod aj skor ako 1,5 roka (to mu vsak nehovor) a daj si znovu pozriet vajecniky niekedy 12dc ako su na tom folikuly 🙂

zbibo
24. feb 2010

bambi, dakujem.Na prehliadku idem po marcovej menstruacii. A pekne sa vsetko poopytujem.Ale ked tam bolo vajko ktore dozrieva, preco by som nemala otehotniet?Preco rata aj s takou moznostou ked povedal ze vidi vajko ktore dozrieva? Trosku ma to naplasilo...............Inak mavam caste bolesti v podbruku, stale aj mimo menstruacie.Cim to moze byt?

bambi9__2
24. feb 2010

...neviem, musis sa ho popytat.... mozno sa mu zdalo vajko male na urcity den cyklu.....ale to moze byt nahoda, nemusi to znamenat ze budes mat problem.... nicoho sa neboj, na vsetko existuje riesenie, a kym to nie je pre teba aktualne tak sa nestresuj 😉

tie bolesti neviem co znamenaju, na to sa ho spytaj ...

a kvoli comu tam ides v marci??

zbibo
24. feb 2010

No idem na preventivku, po roku.To sa stalo minuly rok v marci.Chceme zacat pracovat na babatku, tak mu vsetko poviem, nech mi povie co sa mu nepozdava.S menstruaciou nemam problem, mas pravdu, ja som hrozna, paranoidna, snad to bude ok.Vy uz na tom pracujete?

bambi9__2
24. feb 2010

aha, tak to bolo minuly rok... no teraz sa ho popytaj a hlavne nemysli na zle a uzivajte si jeden druheho .. 🙂

my sme zacali cca v auguste tak pozvolna...a teraz prvy mesiac beriem clostil na stimulaciu ... tak uvidime ako budem reagovat dalsi mesiac 🙂

hiva
autor
26. feb 2010

caute....nejak to tu vyhasina tusim 😕

tak ja este stale cakam na prvu mrchu po kyrete 😒 ...ale podla grafu BT to vyzera nadejne takze uvidim, ci do 4 dni pride alebo nie 😅

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

bambi9__2
26. feb 2010

no konecne sa tu niekto ukazal hiva 😵 chybaju mi vase prispevky, vela som sa naucila o pco 😉
ale chapem ze mas aj ine starosti a nechodis sem tak casto 😔

hiva
autor
26. feb 2010

bambi...ja chodim dost casto...ale ked nikto nic nove nenapise, neni ani na co reagovat 😉 ...no ale je to teraz asi dost blbe obdobie...niektore dlhodobe PCOckarky si momentalne davaju pauzu a vypinaju s aktivnym snazenim, niektore dalsie su uz tehulky a tak sem tak casto nechodia....a malo novych bab pribuda....takze je tu trosku mrtvo 😠

tak ako sa tebe dari?....clostyl zabera?...ovulka uz bola? 😉

bambi9__2
26. feb 2010

... ano ovulka bola uz na 15dc 😉 ale je to zahada pre mna...foliky v piatok 6-7mm a v utorok vyznacilo ovu 😒 dr. sa tiez tvaril ze tento cyklus asi nic moc .... a hned mi povedal ze buduci budem brat 2tbl...

tak neviem co je u mna za problem (okrem toho pco teda 🙄 ) ked ovulka chodi 😕 v utorok by som mala dostat ms, tak uvidim na dalsej folikulometrii....

ja chodim hlavne do temy grafy 😉

hiva
autor
26. feb 2010

ja som tiez chodievala davnejsie do grafov, ale odkedy mam potvrdene PCO chodila som sem....teraz momentalne viac menej nechodim pravidelne do ziadnej temy....sem tam nakuknem co je nove tu....ale asi si tiez dam nejaky ten oddych od konika... lebo momentalne som aj tak len v cakacej faze na snazilkovanie 😅

tatranka111
26. feb 2010

ahojte baby vidím, že tu to už akosi vymiera, alebo ste sa už všetky vyliečili 😀 😀 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/27f425
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

bambi9__2
26. feb 2010

tatranka, no nevyliecili asi 😅 baby chcu mat klud od mk 😉

zvlastny graf mas teda ... ale blizi sa ovu, nie? 😉

tatranka111
26. feb 2010

bambi asi ano ved aj to treba.....troška si oddychnut od konika 🙂 hmmm no to keby som vedela či príde ovu, keby tak chcela príst 😅

bambi9__2
26. feb 2010

...no teplota je dost nizko, zajtra by mohla vystrelit hore, inak zamrznes 😅 😉

tatranka111
26. feb 2010

no troška klesá, ale ja mám obvykle take nizke teploty a ta dnešná bola po 5 hodinovom spanku.......aaach keby ovu naozaj chcela príst neurazila by som sa už tak dlho ma nenavštívila 😅

bubbles
1. mar 2010

kde by som nasla vysvetlenie na tie grafy, ako si ich robite? nechce sa mi citat vsetkych 215 stran... ak by ste napisali ze kdesi v prvych 10, alebo je na to tema osobitna, alebo...? dakujem...

katkamarek
1. mar 2010

bubbles, ano je na to tema Grafy BT 😉
ale pozri si strankau http://www.merenibt.xf.cz/index2.html
a tam je vsetko vysvetlene, no a ked niecomu nerozumies, tak prid do temy grafy a tam ti pomozeme 🙂

inak babulky, ja som bola v piatok na preventivke a podla UTZ to na PCO u mna vobec nevyzera, dalsi cyklus idem na folikulometriu, tak uvidim ako sa to vyvija, za tieto dva cykly ovu bola, prva 20 DC a druha 17 DC 😉

katkamarek
1. mar 2010

bubbles, poslala som ti IP 😉