Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
25. jan 2010

este som si precitala ten tvoj prispevok a ako zistili ze namas ovulaciu - ked beries HAK?? 😨

lifiatko
25. jan 2010

jednoducho to skonstatovali... ja si tiez myslim, ze HAK blokuje ovuaciu, ale doktori by mali byt mudrejsi, nie?
kym som nebrala HAK, mala som kramy nepravidelne, castejsie ako normalne, obcas som v noci premokla az po kolena, ale vsetci hovoria ze mam slabsie kramy, lebo aj tu vrstvu, sliznicu, mam nie hrubu... takze???

adrika0
25. jan 2010

baby pomožte!!!!už nevladzem mám PCO a neviem otehotniet!!!!

hiva
autor
25. jan 2010

lifiatko... podstatne je, ze to chces riesit....fakt odporucam merat teplotu a sama si odsledovat, ci ovulaciu mas....ale to pri HAK nezistis 😉 ...a co sa tyka tej obezity, aj ja som na tom podobne....snazila som sa schudnut, ale nechala som to tak...da sa to aj bez toho...

netreba sa tym velmi trapit a stresovat...lebo samotne stresy dokazu spravit vacsiu paseku ako obezita....ja mam silne PCO, vyse roka som nemala ovulaciu, vazim neskutocnych 100 kilov a napriek tomu sa mi podarilo otehotniet 😉 ... chce to len spravnu liecbu....ja som brala HAK na znizenie testosteronu a potom som bola na laparke....a otehotniet sa mi podarilo 😉 ...ked chudnutie nejde, proste by som sa s tym tak strasne netrapila....samozrejme je dobre schudnut, ale viem, ake tazke to moze byt a nie kazdemu to ide....mne sa nedarilo schudnut vyse roka ... proste na mna to nejak nezabera.... a pritom sa vobec neprezieram a este aj sportujem...a napriek tomu vazim kolko vazim...

ak sa ti da, stravuj sa zdravo, skus pridat pohyb...ale ked sa vaha nehybe dole, nevesaj hlavu....da sa to aj bez toho 😉

katkaajurko
25. jan 2010

lifiatko pri brani HAK to NEMOZU skonstatovat-ze nemas ovulaciu-to je blbost

hiva
autor
25. jan 2010

presne tak lifi....pri HAK neovuluje kazda zena....ved to je zakladny princip HAK-u blokovat ovulku 😉 ... ak nebudes brat HAK, odsleduj si cyklus meranim BT a bude ti jasne, ci ovulujes alebo nie 😉

lifiatko
25. jan 2010

dakujem baby, Vy ste take zlate, kazda tu mate svoje problemy a predsa pomahate aj druhym... neviem co by som bez Vas robila, kedze doktori na to kaslu... :(
hiva, mne sa tiez vaha pohybuje od 96 do 99, sice nesportujem, studujem, cize cesta do skoly a nazad, inac sedenie pri PC a ucenie sa, pisanie seminarok 🙂
aku hak na znizenie testosteronu odporucate? mne dali na vyber yadine, yasmine a yaz, to posledne som tuna na diskusiach vycitala ze nie je dobre, nikomu nevyhovovalo, sesterka berie yadine, povedala ze nema problemy, dokonca ze schudla, tak som si vybrala to...

hiva
autor
25. jan 2010

lifi, mne na testosteron nasadil Diane 35....a bola som s nou spokojna....a testosteron znizila....aj v pribalovom letaciku pisali, ze ma hyperandrogenne ucinky....inu HAK nepoznam....nemam s nimi skusenosti....mozno je yadin to iste co Diane 35....skus si zistit na nete ich zlozenie a uvidis... ale ked ti odporucil Yadin na znizenie testosteronu doktor, tak to asi bude dobre 😉

katkaajurko
25. jan 2010

lifiatko aj hiva brala na testosteron antikoncepciu tri mesiace a zabralo to..

aj mne zvazuju ju dat na tri mesiace... zatial sa rozhodujeme ako to urobit..ja ovulujem a celkom aj pravidelne v poslednej dobe..ja praveze nemam ani nadvahu - mozno take 4 kila - co teda je naozaj trapne - ja viem- a to bojujem aj s tym 😀 - fakt..ale to je moja sprosta povaha,vecne nespokojna... ja vazim 54 kil..ale pri vyske 1,57m... ani chlpata nie som...a akne mam len z duphastonu 😠 a mam PCO aj tak... na lavom vajku som si teraz ja osobne videla tri male filiky... miesto jedneho...

beatab369
25. jan 2010

Hiva som rada, ze si opat medzi nami...drzim ti palceky, aby sa vsetko rychlo zahojilo a dalo do poriadku ako na tele, tak aj na dusi.... verim, ze sa uz coskoro dockas svojho vytuzeneho babatka 🙂

Katka
Zuzu

dik za pochopenie a odpisanie pri tych mojich trampotach v hlavicke... inac dohodla som sa s doktorkou, ze ich predsa len zacnem brat az 16. den do 25. dna cyklu takze som velmi velmi spokojna.... mne ovulacia zvycajne chodi okolo 14 dna, takze si myslim, ze ten 16. den je celkom fajn 🙂 hned som spokojnejsia... aspon na zaciatku sa trosku otestujem, BT budem meriat stale...tak uvudime.... do toho 16. dna by ovulka mala prist....
este raz vam dakujem

lifiatko
25. jan 2010

no, zatial bebo mat nemozem, stale studujem, cize ide o to, co robit, aby sa to nezhorsovalo...
papat antikoncepciu co potlaca testosteron a snazit sa schudnut... ine sa neda... tak?

hiva
autor
25. jan 2010

lifi....bud tak alebo uplne bez HAK ...tazko povedat co moze napachat viac skody 😒 ... ja by som to riesila asi najskor bez HAK-u ... spoznat svoj cyklus a potom sa uvidi 😉

lifiatko
25. jan 2010

dajme tomu ze prerusim na mesiac HAK... nebude problem potom znova na to nabehnut, mozem si to len tak prerusit kedy chcem? nebude ten 1 mesiac telo este zmätene z hormonov?
a co vlastne by som si mala sledovat? asi som hlupucka, ale len teraz som sa to dozvedela, je toho na mna vela, neviem kde hladat informacie... ked je to niekde uz rozpisane, prosim, odkazte ma tam, ale velmi si cenim ze mi pomahate... je mi jasne ze aj v tejto diskusii ste to mozno preberali, ale 189 stran je vela na 1 den 🙂

katkaajurko
25. jan 2010

lifiatko pravedepodobne bude zmatene,niekedy sa telo dava doporiadku z hak aj rok..

ja neviem co je mensie zlo ci HAK alebo neHAK - ja by som bola bez HAK..HAK je podla mna svinstvo.. umele hormony a telo zlenivie pri nom - ale to je len moj nazor..mne HAK nerobila dobre nikdy..migreny,zavrate a tak...

vysadit HAK pouzivat inu formu antikoncepcie a odsledovat si svoje cykly a telo ako sa chova... merat bazalnu teplotu...

lifiatko
25. jan 2010

aku inu formu antikoncepcie, ked na gumu som alergicka, cize kondom nemozem, strasne ma to stipalo...?
dalsia vec, co som nasla na nete, ze si mam testosteron a neviem co este drzat na urcitej hladine - ako to docielim, ak nie hormonmi? praveze mi bolo povedane (nie tu), ze hak aspon drzi tie hladiny vyrovnane, nepusti to vyssie...
hak beriem 3 roky a hoci viem ze kadekto to bere vyse desiatky rokov, ja päťročnicu neprekrocim, presne pre to, ze viem ze telo moze zleniviet a nebude si vediet samo vyrabat hormony a takisto kvoli peceni, ze ju to zatazuje...

katkaajurko
25. jan 2010

aha na kondomy mas alergiu..to som zabudla

no tak potom prerusovany styk 😒 ale to je na partnerovi... ci to zvlada..my sme tak fungovali 4 roky..a pohoda... 😅

ano antikonpcia niektora to poltaca..ale napriklad ta co pisala hiva sa odporuca len par mesiacov-na liecbu - a potom uz dalej nie (tusim len 3) a tie tri by mali ten testosteron "vyliecit" tak je to v pribalovom letaku...resp. z casu na cas zas nasadit na tri mesiacce....

kamajota
25. jan 2010

Ahojte baby. Chcem sa spýtať, či meriate teplotu špeciálnym teplomerom na to, alebo klasickým. Ja som dnes kúpila klasický digitálny a teraz čítam na nete, že na to treba špeciálny 😕
Počkám na MS a začnem merať. Len mám problém, že robím na zmeny, tak budem musieť vstávať aj cez poobednú a víkendy o 4.30 😠 . A ešte aj spávame striedavo u mňa a u priateľa, tak to budem musieť vláčiť zo sebou stále. Myslíte, že by to mohlo mať vplyv na teplotu. Na nete som čítala všeličo. Nemám stály prístup na net, tak si budem musieť vyrobiť graf sama, hádam to pôjde. Samá komplikácia a ešte som ani nezačala 😠 😕

zuzu1111
25. jan 2010

Hivus, vitaj späť, som rada, že ti to všetko dopadlo OK a že máš takého super doktora 😉 Verím, že všetky výsledky budú OK a onedlho budete môcť začať snažilkovať opäť.

Lifiatko vitaj v našej téme - baby ti už napísali myslím všetko dôležité

Kati - díky za info o tých ovu testoch, potešila si ma. Už som rozmýšľala, že keby ich bolo treba robiť skôr, ako by som s tým v robote na WC vystrájala 😀

Kamajota, ja mám tiež digitálny teplomer, aký špeciálny si myslela? Tiež mám problém s tým, že víkendy trávime často u rodičov...takže vláčim teplomer stále zo sebou 😉 S tou prácou na smeny je to troška problém, ale aj také baby sú...a zvládajú to.....Ja aspoň tento problém našťastie nemám.

Baby neviete kde je Shaarka, dlho tu nebola? 🙂

adela76
25. jan 2010

Ahojte holky.
Chcem vam vliat trochu optimizmu.
Ja mam tiez PCOS so vsetkymi priznakmi a k tomu aj inzulinovu rezistenciu.Asi 3 roky som sa liecila u nas v anisterilnej poradni kde sme absolvovali vsetky mozne vysetrenia - aj ja aj moj manzel.Bola som aj na laparoskopii a tam sa tie moje dg. potvrdili.Brala som rozne lieky a absolvovala som aj IUI.No nic nam nepomohlo.Potom ma poslali do gyn-fivu na umele oplodnenie.Prve hned vyslo ale potratila som v 8 tt.Potom nasledovalo druhe.To vsak bolo neuspesne.Potom prislo tretie pri ktorom mi odobrali vela vajicok, tak sme si mohli dovolit predlzenu kultivaciu a este sme si dali 3 embrya zamrazit.Znova som zostala tehotna.No teraz som si myslela,ze uz to konecne bude ale znovu som potratila vlastne porodila v 22tt.Vtedy sa mi zrutil svet a myslela som,ze uz to nikdy neskusim aby som nemusela zazit ziaadne sklamanie.Ale po pol roku to preslo a dali sme si rozmrazit nase embrya.Ale to sa znovu nepodarilo.Tak to som uz uplne rizignovala a vazne sme uvazovali o adopcii.Vtedy kamoska ,ktora sa tiez liecila na sterilitu poveda,ze je tehotna a caka dvojicky.Ja som zdravotak a neverila som na liecitelsto a bylinky.Proste pre mna to boli len blbiny.Ale dala som sa ukecat od kamosky a mojej mami.Zasli sme k jednemu liecitelovi.Ked sme od neho odisli neviem co ale nieco mi hovorilo,ze sa to teraz podari.Nikdy predtym som nemala taky pocit.Zrazu mi prestalo chutit jest mne takemu papkacovi a ani kava a cigareta mi nerobili dobre.No nevenovala som tomu ziadnu pozornost.V pondelok sme mali ist do gyn-fivu aby sme si zaplatili stvrte umele oplodnenie.Samozrejme som nedostala menzes tak som si v robote zobrala krv a dala vysetri hladiny hormonov aby mi ich nemuseli v BA.Ale len tak pre srandu som si dala spravit HCG a bolo viac ako 19 000 IU/l.Nechcela som tomu verit myslela som si,ze to mam nejaky myom ved po tolkych rokoch peripetii a liecenia nemozem zostat tehotna.No v pondelok sme prisli do BA a tam mi spravili sono a ja som bola v 6 tt.Bolo to sice 9 mesiacov strachu ale vsetko sa podarilo,az nato,ze som mala tehotensky cukrovku a 15.11.2009 o 13 30 hod sa mi cisarakom narodilo nase male vytuzene dievcatko Ninuska.Vazilo 4 850g a meralo 54 cm.Teraz bude mat uz skoro 3 mesiace a je to nas pokladik.Sice jedovaty ale nas a moc ho vsetci lubime.
Preto baby nevesajte hlavy a budte silne.Ale hlavne nerobte v posteli deti ale milujte sa a ono tu urci pride.Ja som toho priklad.Budem vam vstkym drzat moc a moc palceky 🙂

zuzu1111
25. jan 2010

Adelka to je super, blahoželám...isto nás také prípady potešia....
A malá bola pekný valibuk. Len ja trocha nechápem prečo jedovatý pokladi?k 😅 😅

Ty si príkladom toho, že niekedy je všetko úsilie zbytočné a podarí sa to až vtedy keĎ to niekto hore (pre veriace) bude chcieť...alebo keĎ sa tak rozhodne matka príroda (pre neveriace) 😉

adela76
25. jan 2010

ahoj zuzu1111
Preco jedovaty poklad? Lebo sa casto jeduje a niekedy len tak pre nic zanic, ale aspon vieme ze ju mame.
Vies my s muzom sme sa dlho dlho nemilovali.My sme proste robili len deti.Lebo sme sa museli milovat vtedy a vtedy.No ale ked sme sa nato vyprdli a robili sme to len tak pre potesenie. Bolo to uplne nieco ine a krajsie ako len "vyroba deti".A prislo to.Bola som uvolnena,vobec som o tom nepremyslala.Robili sme si romanticke vecere a pod.No hlavne mi dala istotu ta navsteva toho liecitela.Mojej kamosky sa spytal ci chce dvojicky a ma dvojicky maju uz 8 mes.

zuzu1111
25. jan 2010

Jáááj, vidíš ako mi nedochádza....
To je super, že sa vám to obom takto podarilo. A odkial si ked sa mozem opytat?

beatab369
25. jan 2010

Ahoj Adel, tak to ti zo srdca blahozelam, musi to byt krasne...
A ked sa smiem opytat u akeho liecitela si bola?
...ja som tiez par navstivila...ale akosi to nezabralo, len som minula neskutocne vela penazi, ani to radsej nepocitam, lebo by ma porazilo, mne dal nejake produkty a chvilku to pomahalo, ale uz som potom neinvestovala do tych vitaminov, lebo davat mesacne 15 litre, to uz aj na mna bolo vela....Ja som chodila s tvarou, pretoze ked som vysadila antikoncepciu po 5 rokoch zacala som sa vyhadzovat na tvary...bolo to neuveritelne, same bobule a flaky....na pol tvare od nosa dole k brade...este dodnes to mam, aj nejake tie jazvycka, ale teraz uz chodim ku koznej , je to lepsie - na pulzne svetlo, kedze chcem babo a ine lieky (napr. roacutane) na to nemozem, lebo to by som neriskovala ....a musela by som aj tak najmenej 1-2 roky cakat ...
a tebe ten tvoj dal nejake produkty alebo akou metodou ta liecil? zeby to bola nahoda, ze aj tebe aj kamoske to vyslo?alebo mu veris, ze ma schopnosti?

katkaajurko
26. jan 2010

ahojte

adel to je veru aj smutny aj krasny pribeh-to ste toho vela pretrpeli :( to je sila ze sa tolko nepodari :// a manzel mam vysledky v poriadku??

lifiatko
26. jan 2010

aj ja sa chcem spytat... kde, kedy a ako sa bude zistovat ci je mm v poriadku? da sa to vysetrit aj teraz, na poziadanie - a u akeho doktora? alebo az ked budeme neuspesni, nas niekde poslu???

soldi
26. jan 2010

lifiatko, gynekolog by Ti mal dat papierik pre mm s odporucanim na spermiogram. muz potom pojde za urologom. vacsinou sa to robi na dvakrat, ze najprv pride a urolog mu porozprava, co a ako a dalsi krat uz rovno prinesie bojovnickov 🙂 moj mm je sikovny, ten si zavolal 🙂
bojovnickov treba priniest v sterilizovanej nadobe najlepsie do pol hodiny, pred tym by ste nemali mat pohlavny styk 5 dni, aby boli cerstvi 🙂 a potom o nejaky cas, ktory Ti urolog povie, zavolas a on Ti povie, ako to dopadlo. to je vsetko 🙂

soldi
26. jan 2010

jaaaj, a este som zabudla, ked ma muz zly spm, tak vacsinou mu nasadia len nejaky vitaminy, to je vsetko 🙂
myslim, ze na poziadanie to nerobia, lebo podla toho zakona musis mat vsade tie odporucacie papieriky. a mozno ze to robia za priplatok.

lifiatko
26. jan 2010

na poziadanie - tym som myslela, ci ma tam odporucia len tak, lebo to my chceme poznat, alebo az po neuspesnom snazilkovani, ked na to bude vazny dovod...

katkaajurko
26. jan 2010

v centrach sa da objednat bez papierika, dojde odovzda spermose a do hodiny ma vysledky- stoji to cca 7 eur
dopredu sa treba len objednat.

panther
26. jan 2010

adelka gratulujem! aj ja som zastancom toho, ze priroda je najsilnejsia a len ona ma pravo darovat zivot. chcem sa opytat, aj vas baby, co mate pco, aka liecba je najvhodnejsia. niekedy ani laparoskopia a rozne hormony nepomahaju. adelka nam mozno prezradi aku terapiu podstupila?! co vlastne zabralo?
by the way, ma tu nejaka skusenosti s IVF pri tomto syndrome? mam v rodine svagrinu, ktora je presvedcena, ze toto zaberie. no co tu citam o neuspenych x pokusoch, tak tomu vobec neverim...