Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

beatab369
5. feb 2010

duska aj ja som nedavno tak zacinala ako ty...nic som nevedela...nic nechapala

a ako vidis vyssie este stale tu obcas narobim zmatok 😀
ale neboj...vsetko zavisi od tvojich vysledkov.. po nich budes mudrejsia a budes vediet co vlastne mas riesit..
ja som tiez brala dlho antikoncepciu a potom po vysadení mi asi o 8 mesiacov zistili PCO. Dovtedy som pravidelne navstevovala dr. pretoze ja uz mam pred gynekologiou respekt, kedze mi mrazili krcok a vobec nic som na vajesnikoch nemala - viac krat mi robili ultrazvuk z vnutra a nic...az po cca tych 8 mesiacoch ked som aj zmenila doktorku (mozno nahoda) mi zistili, ze mam PCO - polycisticky vajecnik lavy...ja som ale uz po vysadeni anitikoncepcie mala strasne akne...co som nikdy pred tym nemala...este aj teraz s nim trosku bojujem, ale uz pri pohlade do zrkadla neplace....nikomu to neprajem ...boli to take vnutorne bolestive az vredovite vyrazky od nosa v celej spodnej polovicio tvare...teraz s tym chodim na kozne a davaju mi pulzne svetlo, takze sa to zlepsilo asi o 70%ale fliaky a take male jazvicky este mam.... (ale to je o inom), nadvahu podla mna nemam ale je pravda, ze pocas hormonalnych tabletiek som pribrala 8 kg - i ked je to pocas doby 5 rokov ale aj tak....vyrazne ochlpenie nemam...
no a tak som zacala patrat po internete ako ty...a dopracovala sa tu medzi tie skvele zeny, ktore maju take iste problemy...pomohli mi s grafom a meria BT (tu som merala ut skoro rok do zadu) a tento prvy mesiac som nasadila aj tabletky...ale tym ta nebudem zatazovat...kym ti nepovedia ako si na tom ty a aku liecbu ti nasadia...
neboj nic...urcite ti tu budeme napomocne...no ja asi len tak trosku, nie ze by som nechcela, ale sama sa ucim
😀
tak potom daj vediet ako si dopadla...drzim palceky 😉

hiva
autor
5. feb 2010

duska...v prvom rade je dobre, ze ti idu robit tie hormonalne testy....to je zaklad...a podla toho sa potom rozhodne 😉

ale jednoznacne ti odporucam zacat merat Bazalnu teplotu aby si vedela, ci mavas ovulaciu alebo nie 😉

a ak si prelistujes par stran dozadu v tejto teme, urcite najdes viackrat pisane, ake su moznosti liecby 😉....sorry, ale nechce sa mi to znovu vsetko popisovat 😉 ...uvidis, ake budes mat vysledky a potom podla toho ti mozme konkretne poradit ...ale neboj, aj tvoj lekar ti nieco povie....potom sa Nam bude lepsie radit 😉

kazdopadne nevesaj hlavu...to ze si mala v karte napisane podozrenie na syndrom PCO este nic neznamena 😉

duska1122
5. feb 2010

jasne ja viem ze este to neni iste ale snazim sa mysliet a najhorsie a dufat v najlepsie. bea ja sa tiez bojim ze teraz po vysadeni tabletiek budem vyhadzana aj ked som to nikdy nemavala dr povedal e je to mozne.a tiez mi robili ultrazvuk zvnutra a vraj je vsetko v norme , ale ved tam musel nieco vidiet ked napisal ze mam mozno pco, nie ,ma to stve preco nic nepovedal. inak som pribrala od kedy som brala antikonc. 20 kil a skoro vsetko do brucha takze musim chudnut. myslite ze preto si aj mysli ze to mam?
neviem ako to vydrzi do stredy.

katkaajurko
5. feb 2010

duska ja mam 28r. a viem ze mam pco par mesiacov-doteraz sa nikto neobtazoval mi to oznamit...precitaj si asi tak 10 stran do zadu-bolo tu viac novych a vsetko sa vysvetlovalo 😉

beatab369
5. feb 2010

duska pco teraz mat nemusis a o par mesiacov to moze byt...moze sa to prejavit neskor ako u mna...
hlavne zacni mysliet pozitivne.... 😉

duska1122
5. feb 2010

aha idem to omrknut. ja som myslela ze to ma clovek od puberty a nie ze to moze prist hocikedy. 😝

hiva
autor
5. feb 2010

ono podla mna to moze byt tak, ze geneticky to mas mozno dane, ale zavisi, kedy sa to prejavi....a nezbavis sa toho asi nikdy, ale daju sa potlacit ucinky😉...aby sa navodila ovulacia....potom v normalnom zivote to nie je az take podstatne mozno 😉

katkaajurko
5. feb 2010

no ja by som povedala,ze ta predispozicia je tam od puberty..nechcem sa hadat-ale ja to mam urcite od zaciatku -len mi to nepovedali..mozno kym je clovek mladsi -nie je to az tak vidno na vajecnikoch

duska1122
5. feb 2010

hm ja mam strach lebo ze v neskorsom veku s toho moze vzniknut cukrovka , infarkt, srdcove choroby, ci rakovina. a pravdu povediac bojim sa ze mi narastu fuzy 😖

katkaajurko
5. feb 2010

aale duska - to neprehanajme

cukrovku dostaneme ak to budeme prehanat so sladkym, detto infarkt a srdcove choroby - zdrava zivotosprava je zakladom aj pri PCO a ak sa dodrzi myslim,ze ziaden infarkt ani cukrovka nehrozi 😉

rakovinu neoplyvni nikto z nas..tam uz len preventivne prehliadky a davat pozor na svoje telo a jeho signaly-pokial sa da...

duska1122
5. feb 2010

😀

zuzu1111
5. feb 2010

Hiva vdaka za odpoved, som asi otrava 😀
Ja som na tom podobne. Som tmavovláska, takže s chlpkami mám problém už od detstva, resp. puberty. Lenže zdá sa mi, že po vysadení HAK sa to ešte zhoršilo.
Ale vravíš, že aj keby sa to nejako potlačilo, tak je to dočasné a nedá sa toho tak viditeľne zbaviť??? Lebo ja som si myslela, že tie rôzne lieky, čo existujú na testosterón dokážu potlačiť všetky tie príznaky.
Takže sme odsúdené na depiláciu laserom (keĎ na ňu našetríme 😀 😀 😀 ). Alebo môže byť, že ani toto nepomôže, keď tam je hormonálny problém?
Akné nie je až také strašné - sem tam sa niečo objaví na tvári, na chrbte a nejaká obézna tiež nie som. Dobre by mi padlo schudnúť tak 5kg, ale to by som asi chcela veľa, aby som sa dostala na svoju váhu z čias keď som mala 18 😝 😀

Baby, čo hovoríte na môj bláznivý graf?http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca
dnes ráno bola teplota 37 - nechápem 😕
Včera som bola na folíky, doktor tam našiel jeden 15mm, tak idem ešte zajtra, nech pozrie, či podrástol.

Kati blahoželám k ovulke. Dúfam, že ste poriadne snažilkovali 😉

katkaajurko
6. feb 2010

zuz zatial ti to veru poskocilo--mozno to znamena ze sa zacne folik riadne zvacsovat-uvidis dalsie dni

ja som dnes uz nasadila duphik,teplota je pekne vysoko,tento krat fakt vyletela pekne hore - takze uz len cakat..zajtra zmeriam este,nech dam do grafu a pekne mi zvyrazni ovulku a potom si dam pohov 🙂 uz to bude zbytocne meranie...

inak som bola vcera s kamosom ceskym gyndosom a zhodnotil moje vysledky z HP ako dobre - ze tie vykyvy su minimalne - ze to nic nie je - ani ten testosteron-ze podla vsetkeho sa s tym telo vzdy vysporiada-ovulka prebehne-aj ked ovela neskor ako v "normalnom" ucebnicovom cykle-ale ze s tym sa vela urobit neda a ze ani netreba - hlavne je ze je 🙂

ze on by odporucal ked tak skusit clostyl 6 mesiacov, pripadne v najhorsom lapparku na skontrolovanie priechodnosti vajecnikov a ked aj tto by bolo ok a nic sa nestane tak naozaj IVF-lebo je potom problem naozajj iba v spermonikoch a to uz tazko inak porieesit...

a uplne by zavrhol teoriu s antikoncepciou vraj - ze Diane absolutne oni nenasadzuju z toho dovodu ze veelmi zvysuje riziko trombozy...ze on by na mojom mieste s tymto postupom nesuhlasil... mm ked to pocul - tak hned zahlasil-ze to brat nebudem 😀 takze tak no....

tu je moj grafik
http://www.fertilityfriend.com/home/278331

beatab369
6. feb 2010

katka tak vidis...zbytocne si bola s tych tvojich vysledkov znepokojena 😀
tak uz nam len teraz ostava cakat..... 😉
ja som dnes 9 DPO...takze zajtra mozno otestujem, alebo pockam este do pondelka...aj tak D budem bart 1O dni do 25 dna cyklu a je tusim do stredy ak sa nemylim...takze mam este cas...
trosku ma pobolieva hlava a je mi obcas tak nevolno...myslim, ze je to s toho D...ale musim povedat, ze inac ho zvladam celkom fajn...az na taku obrovsku vyrazku na brade...taku vnutornu ako si aj ty spominala 😠
tak katka...cakame 😉

ja este meriam teplotu, aj ked to uz asi nie je potrebne, ale aspon sa ucim 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/beatab369

zuzu1111
7. feb 2010

Baby gratulujem k ovulká, tak už len pekne čakajte....a držím prsty, že sa onedlho prihlásite s tým, že ste našli //.
Ja stále nič ☹ , včera som bola na UTZ, folik vôbec nepodrástol, stále má len 15mm a teplota si skáče ako bláznivá
http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca a hlavne v takých hodnotách ako som mala minulý cyklus v druhej fáze. Tak ja už neviem, obávam sa, že to vyzerá na anovulák.
Včera na UTZ bol zas iný doktor (lebo ja chodím do nemocnice, čo je poblízku), tak ten mi zas povedal svoj názor na to všetko....a podľa neho sa ženy zbytočne stesujú a riešia čokoľvek s "bežnými" gynekológmi, že keď je nejaký problém, mal by sa pár obrátiť na centrum. Tam sú špecialne zamerný len na to, aby dopomohli k otehotneniu, nič iné neriešia....obyčajný gynekológovia o tom nemajú až toľko informácií...A že on pozná veľa párov, ktorým v centre dopomôžu k bábu a nie pomocou IVF.....Ono by to bolo super keby to tak fungovalo (aj si myslím, že by to tak malo byť, že centrum má riešiť všetky možnosti), len škoda, že čo som počula v praxi, tak to tak nie je....oni dopomôžu, ale hrať sa so ženou nebudú, najlepšie hneĎ na IVF...
Pýtala som sa ho aj na laparoskopiu, tak vravel, že ani toto by neriešil pred centrom, že oni keĎ uznajú za vhodné, že mi to treba, tak ma na to pošlú....
Tak ja už neviem, čo máme robiť....drahý mi vraví, že už mi z toho šibe, na ten UTZ chodím každé dva dni a stále nič, stále donesiem nejaké nové info, robím ovu testy, meriam BT, stále "sedím" na modromkoníkovi a zbieram nové info...vravel, že keĎ s tým neprestanem, asi sa zbláznim.....
Asi fakt potrebujem vypnúť...
Prepáčte za ten dlhý príspevok, ale potrebovala som sa vyrozprávať 😉

shaarka
7. feb 2010

zuzu, kazdy si tym presiel. je to pre teba nove, ucis sa a casom sa naucis aj selektovat informacie na hodnotne a zbytocne. este nevesaj hlavu, treba sa vyzbrojit trpezlivostou. je samozrejme, ze ked budes pocut/citat dalsi nazor, ovplyvni ta. a ten dalsi zas tak isto. super na tom je, ze nikto od teba nechce rozhodnitie, ze co dalej a to IHNED. mas na to cas, aby si si to usporiadala v hlave a s manzelom a aby ste sa casom rozhodli, aky bude plan A, B, C a mozno aj dalsie.

s tym gynekologom sice nesuhlasim, pretoze sa da najst aj gyndos, ktory sa nevenuje iba preventivkam, mykozam a HAK. mozno je tazsie takeho najst, ale urcite su. mozno nie je velky rozdiel medzi liecbou takeho zanieteneho gyn. a CARom, ale niekedy je to na psychiku lepsie.
tiez neviem, preco by neriesil laparku este u bezneho gyndosa. preco? fakt netusim.

a co sa tyka UZV, tak ked ta to otravuje, alebo stresuje, tak sa na to vykasli a meraj len bazalku. tam sice dorasteny folik neuvidis, ale prasknuty urcite 😉

drzim vam palce!

zuzu1111
7. feb 2010

Jéj shaarka dávno som si s tebou nepísala.... 😉 som rada, že si sem zavítala....Viem, že názorov je plno a treba ich selektovať....ale vieš, občas na mňa prídu také depky, že neviem čo ďalej....neviem koho počúvať....

UTZ sám o sebe ma nestresuje (to skôr šéfku, lebo tento týždeň som kvôli tomu prišla dvakrát neskôr do roboty 😀 ...ale zatiaľ nevravela nič).....len tie výsledky, čo tam vidia, že prečo nič nerastie, resp. rastie pomaly....a trocha ma deprimuje ten prístup niekorých doktorov....ktorí sa tvária, že aj tak je to zbytočné, keď sa to má stať, stane sa...a keď nie, skončíme v CAR-e.

Ale zatiaľ sme s drahým na tom, že CAR ešte nie. Hroooooooozne sa bojím laparky, ale ďalší krok po clostyle bude asi to....aby sme v tom mali jasno, aké všetky diagnózy mám...a s tým tam šla.

Čo ta hovoríš na tie moje dva grafy? - link vyššie.

A ty ako sa máš? Sem-tam si pozriem, čo máš nové v albume....Bruško pekne rastie a vidím, že aj na mene ste sa už zhodli 🙂

tatranka111
7. feb 2010

ahojte babulky moje teploty si skáču ako sa im zachce 😀 😀
merala som sice o hodinku neskor, ale nemyslím, že by až takto vyskočila 😒
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

katkaajurko
7. feb 2010

zuz tazke na psychiku je to - ze clovek caka na ovulku ako na spasenie a ked ani ta nechodi je to tazke na psychiku , ale pockaj este 15mm folik potrebuje uz len 7mm - kedze dva rastu denne tak to su necele tri dni - ak by aj ovulka mala byt 21 den - tak minus tri je 18ty den - ked prvy raz podrastie 😉 a poznam clostykove kocky co mavaju ovulku s nim takto neskor..tak mu dajme este sancu 😉 to bolo len male matematicke okienko 😀 🙂

inak ja trochu s tym gynekologom suhlasim...v centre ta nemozu donutit robit nic proti tvojej voli...myslim,ze ak budes trvat na inych formach otehotnenia - tak to musia respektovat... ved vsetko sa plati - zarobia tak ci tak... my do centra pojdeme v lete - nevidim dovod cakat dlhsie...dali sme prirode sancu... ale laparku nebudem rieist -iba ak by oni na tom trvali...uvidime... ja sa tomu uz nebranim... nejako som potrebovala cas sa s tym zmierit..ten cas presiel a som pripravena... myslim,ze u norm.doktorky smme vyskusali asi maximum... dame cas do leta a potom proste nejake vyberieme...

katkaajurko
7. feb 2010

shaar - ty si bola v nemocke? preco?? co sa dialo? 😨 no hlavne ze si domka v klude

cizu
7. feb 2010

Ahoj holky, mohla bych se Vás na něco zeptat, jako zkušeňaček z oblasti PCO?
Před rokem mě diagnostikovali PCO a následkem toho jsme prodělala loni v 07/09 IVF (neuspesne), pak hned do mesice KET (neuspesne), pak se nam nahodne podarilo hned dalsi cyklus otehotnet, ale nase radost skoncila v 13 tt zamklym tehotenstvim. 31.11.09 jsem byla na revizi a pak znova 10.12.09 kvuli srazeninam v deloze.
19.1. me skoncilo šestinedělí (počítáno od II. revize) a MS pořád nikde. Tak jsem začala poctivě měřit a grafík vám posílám na konzultaci. Léky ani hormony žádné neberu, po IVF jsem už pak nebrala žádné, před KET jenom týden utrogestan a pak do výsledků HCG (cca 14 dní)....během těhu nic a po potratu taky nic.
Co myslíte, proběhla tam ovu? a pokud jo, je možné, že mám stále PCO, i když ten graf se už na to netváří? (v životě jsem podle BT ovu neměla, ale po KET jsem otěhotněla, takže už v 09/09 asi něco proběhlo)
Děkuju moc za radu, jsem z toho totiž "jelen", ale zase mám radost, že tělo ukazuje náznak toho, že by začalo opět fungovat?snad mě nezklame☹
Mějte se krásně a moc díky

http://www.fertilityfriend.com/home/2cb139

yvetta
7. feb 2010

ahoj Zuzka hlavne sa nestresuj ..... 🙂 ja som na tom podobne 😒 inak mne trvalo asi rok kym som po prvom vysadeni HAK dosiahla ovulaciu 😉 podla mna mame este cas a hlavne treba byt v klude 😎 😅

tinika
7. feb 2010

ahoj yvetta som nahodou zbadala tvoj nick. ako sa mas? si teraz v prahe? 😉

beatab369
7. feb 2010

ahojte...
tak ja dnes 10 DPO ... test negativny ☹
skusim este o 3 dni...ale to uz je asi marne 😔
tak asi nic z toho...

katka dnes som tyzden - 7 dni pred mrchou a mam take slabe spinenie....inokedy som ho mavala 3-4 dni pred mrchou...myslim, ze ty si tu uz spominala, ze v prvom cykle s D si tiez este spinila, ak sa pamatam dobre tak niekedy v sterde cyklu....takze predpokladam, ze tento mesiac to aj mne trosku vyskoci, a dufam, ze v buducom cykle to uz bude ok...kedze D beriem prave koli spineniu....

inac kocky...ja teraz tak rozmyslam, ze asi pred 2 rokmi som mala podozrenie na endometriazu...bola som u jedneho lekara mimo mojej byvalej gyndosky a on vravel, ze nech idem na laparoskopiu a ze sa na to pozrie...tak som si dala urobit nejake vysetrenie z krvi a to vyslo ok a potom ma maja byvala gyndoska odhovorila nech nejdem na zakrok, lebo je to zbytocne, ked mi z krvi nevyslo nic a ze to je zapal...inac ma to aj pobolieva stale na tej strane...a co je horsie...je to prave na tej strane kde nemam PCO....takze asi najblizsia navsteva u gynekologicky bude s otazkou ci nehodou nemam prave s tym problem...inac aj ked ma vysetruje...tak vraj je citit ze tam mam trocha nieco s tym vazivom ci co tam je....takze asi skusim aj to nech sa na to pozrie....napr. aj teraz mam uz par dni pobolievanie v podbrusku...a to iste minuly mesiac par dni po ovulacii....😒

tatranka...trpezlivost 😉 snad sa to vsetko upravi 🙂

beatab369
7. feb 2010

prepacte nie endometriaza..ale endometrioza

beatab369
7. feb 2010

kocky ...teraz som citala...ze sa endometrioza sa da zistit aj ultrazvukom a potom samozrejme aj laporoskopiou... a tak ma teraz napadlo, ze ja som dost casto u gyndy na ultrazvuku, ale nic take mi nespominala... tak neviem...
uz mam zase nad cim rozmyslat...asi sa na to vsetko vyprdnem a tak...tiez mam pocit...ze mi z toho vsetkeho uz drbe...ale fakt mam dost take pobolievanie a som z to nervna 😠

neviete mi poradit ako zapisat do grafu spinenie a bolesti v podbrusku...ta AJ mi velmi nejde 😖

http://www.fertilityfriend.com/home/beatab369

shaarka
7. feb 2010

cizu, pekna ovulka 😉 😀
tatranka ma ale smutny graf, dofrasa... no som zvedava, co sa z toho vykluje.
a bea, 10.DPO je este malo 😉 uvidime zajtra a pozajtra a tak... 😉

kati, hej, nakoniec som vcera isla, lebo tie pohyby sa mi fakt nezdali. v pondelok maly este kopal o 106 a od utorka utlm... a vcera som uz bola taka nervozna, ze som sa nevedela na nic sustredit, srdce mi strasne bilo a tak. no tak som sa rozhodla, ze skocim na UZV a budem kludna.
skopirujem z vedlajsej temy -

vcera som dosla na pohotovost - ved ma len ukludnia a pustia domov, nie? dali ma na monitor a sestricka hovori, ze no veru, nie je to dobre, je tam nejaky selest - a tvarila sa smutne 😖 bola som hotova, viete si predstavit.
potom ale doniesla novsi pristroj, ten zaznamenaval secko na papier a srdiecko som pekne pocula. len k zaznamu mi nepovedali nic. doktor povedal, ze musim byt hospitalizovana, ale ze len na kratko, max. na tyzden 😒 isla som za MM, ze mi ma doniest pobalenu tasku a neubranila som sa slzickam ☹ MM biely ako stena
☹ az ked som sa vratila k Dr. a opytala, ze preco vlastne ta hospitalizacia, a ze ci monitor nebol ok, tak doktor povedal, ze pan profesor tak prikazal. a ze nieeee, ze monitor mam ukazkovy! 🙂 velmi mi odlahlo, ale zaroven som nepochopila, ze preco si ma tam teda nechavaju...
este mi spravil vysetrenie zo spodu a UZV (Teo ma 1300g a TP o tyzden skor).

tak som sa isla ubytovat, rano odbery - krv, moc, vyter. a hotovo. pytam sa sestricky, ze ako ma budu dalej pozorovat? ze nijak. 😕 🙄 😠 nemala som nariadene ziadne vysetrenia! tak som si povedala, ze lezat mozem aj doma, nie? od rana som si pocitala pohyby a ked ich asi za 4 hodiny bolo 9, tak som bola rozhodnuta ist za Dr. a vypytat sa domov.
a to je vsetko.

ale vyplasila som sa teda riadne.

shaarka
7. feb 2010

bea,
spinenie je pri menzese a vola sa Spotting. bolesti, pokial viem, su len v zalozke Specific, a asi len ako Ovulation Pain.
ak chces nejake ine bolesti v podbrusku, asi si musis v zalozke Custom zalozit nove okienko pomocou Add/Edit Checkboxes (pridat/upravit). potom sa ti to bude zobrazovat dole po grafom farebnymi stvorcekmi.

zakupanda
7. feb 2010

shaarka:chci se zeptat když nemám vip tak se mi tam pod grafem bar.čtverečky neukáží že???

beatab369
7. feb 2010

shaarka...aj nas si vystrasila.... ale som velmi rada, ze si ok 😅
dakujem za radu...mna ten D akosi chyta...som stale unavena, a je mi tiez nevolno...ale prezijem 😔
no a to spinenie...tomu som sa nevyhla dnes je ten den ked aj ty si radila, ze nech posledny zoberiem D...takze resp. dnes je 10 DPO...tak to potiahne do stredy - 25 den cyklu... uz to mam jedno 😉